NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Májové Koupání bez plavek v Aquapalace Praha

Vložil Anonymní, 18. Květen 2014 - 22:59

Vytrvalý májový déšť zahnal skoro tisícovku naháčů na májové Koupání bez plavek do Aquapalace Praha.
Mezi úplnými novinkami jsme zažili vodní „planetu“ Saturn, na jehož prstencích stáli houpající se naháči a dělali nejrůznější kejkle, zakončené většinou převrácením se do vody.
Velmi mile překvapila mladá dvojice animátorů, která se pilně tužila celý večer. Připravovala vodní atrakce a ve druhé polovině připravila Zumbu a podobné dovádění ve vodě s muzikou. S velkým ohlasem se setkal moderátor a DJ Radovan Myslík, který celý večer vedl ve svižném tempu a na konec si vysloužil ohromný osobní aplaus.Už dopředu avizované nové atrakce nám noví mladí animátoři předvedli hned půlhodinu po začátku Koupání bez plavek. „Planeta“ Saturn byla neustále obsazená a hned od začátku si získala největší zájem. (Vyobrazení textiláci jsou animátoři, kteří kalhoty musí mít)

Stejně jako minule, tak i tentokrát spustil Aquapalace v Paláci pokladů na vlnobití laserovou show. Stovky naháčů se přišly podívat na skákající a plující delfíny, tanečnice, které se ve vzduchu ladně pohybovaly celým prostorem. Na závěr show se světly i vlnami rozvlnil celý Palác pokladů a světelná podívaná skončila opět jásotem a velkým potleskem.

Mnohé překvapilo i nové vlnobití, které zaplavovalo svými vlnami i část podia. Jde o nový způsob vytváření vln, které jsou větší než dosud a mají také jiný tvar a směr vlnění. To prostě musíte zažít na vlastní tělo :-)

Radovan MyslíkRadovan Myslík Hlas jednoho naturisty po včerejším Koupání bez plavek: „Mimochodem, byl jsem už na několika naturistických akcích, ale včera večer byl nejlepší moderátor a DJ ze všech.“

Ne až tak překvapením, ale velmi milým zjištěním bylo zjevení :-) našeho starého známého moderátora a DJ Radovana Myslíka. Ten nás opět po dlouhé době přivítal svým rozzářeným úsměvem, který mu zůstal až do půlnoci. Tak došlo i na „Šrouby a matice“ „Macarenu“ a spoustu dalších českých i světových hitů pro mladé i trochu odrostlejší.

Téměř tisícovka naháčů si přišla v Aquapalace opět na své a neradi jsme se s tímto oblíbeným aquaparkem loučili.
Obrovský dík patří paní Janě Jarošové za veškerou péči, kterou nám průběžně ze strany Aquapalace věnuje. Tentokrát přibylo i poskytnutí prostor pro naši schůzi.
Velmi milým překvapením byli noví animátoři, kteří se nám pilně věnovali celý večer a už nyní plánujeme nová oživení naturistických programů na příští
Děkuji také mockrát všem pomocníkům, kteří se podíleli na vydařeném večeru.
Koupání bez plavek 20. 9. 2014 v Aquapalace Praha.

Koupání bez plavek AQUAPALACE Praha, 17. 5. 2014Koupání bez plavek AQUAPALACE Praha, 17. 5. 2014 


Před tímto Koupáním bez plavek se od 16 hodin konala schůze naturistů, která měla na programu změny avizované od března 2014, založení právní formy dle NOZ (spolku) a splnění požadavku INF-FNI, aby v názvu bylo slovo „federace“.
Přítomní 3 hodiny jednali o detailech nových stanov spolku a v závěru je odsouhlasili.
Dále byl zvolen 5členný výbor, který se ujme uvedení do praxe těchto změn a naplňování programu v § 3.
Zvoleni byli:
Böhm Jiří (8 hlasů) – od r. 2003 jeden z vedoucích naturistů letních n-táborů Nodropedi, zakladatel a organizátor nejpopulárnějších naturistických dovolených v ČR Naturistická Lipnice a organizátor Pražského plavání
Foltýnová Monika (4 hlasy) – od dětství aktivní naturistka ve Spolku naturistů Antošovice, nyní studentka Slezské univerzity Opavě.
Hřebec Jan (5 hlasů) – dlouholetý naturista a pomocník, hlavně svými znalostmi z práce ve spolcích (Brontosauři)
Volák Jiří (12 hlasů) – po roce 2000 ve 3 volebních obdobích prezident American Association for Nude Recreation (AANR), v r. 2008 prezident INF-FNI
Žurek Ivo (15 hlasů) – zakladatel a provozovatel NATURISTA.CZ

Výbor bude členy do 14 dnů informovat o krocích v naplňování výše uvedeného programu.
5
 
-

Čestlice včera...

Vložil PRAZAK, 19. Květen 2014 - 0:13

Zdravim, v Cestlicich, jako vzdy, vse super ! [Spiklenec] Diky Ivosovi a ostatnim organizatorum !!! [Spiklenec] Jedinou „kankou“ vecera byl textilak ,s malym ditetem,ktery se jeste ve 21.15 !!! v klidu pohyboval po celem vodnim svete !!! [Ďáblík] Plavcik me, po mem upozorneni, sdelil, ze ho ten muz poslal do haje " a prece se s nim nebudeme prat " … Pokud to vcera byl jeden,priste treba 5 a za rok …??? Myslim, ze by si personal mel s jednim clovekem poradit ! [Ďáblík] Opacne, nahac, v textilnim provozu, by asi takhle dlouho nevydrzel … [Spiklenec] Vsem nahacum preji hezke leto a na podzim opet v Cestlicich. PRAZAK

 
-

Poprvé v Čestlicích

Vložil M.Dr., 19. Květen 2014 - 0:15

V Čestlicích jsme včera byli poprvé, máme to přece jen 5 hodin jízdy, ale spojili jsme to s víkendem v Praze, jen škoda, že nevyšlo počasí.

Aquapalace mi zprvu připadal až moc rozlehlý, ale pak jsem mu přišel na chuť – v tolika prostorech se to množství lidí docela ztratí, takže sauny nejsou přeplněné a hlavně je tam spousta odpočíváren a lehátek, takže se dají najít lehátka, která nejsou obsazená ručníkem.

Pro mně ososbně zase byla obrovskou kaňkou příšerně hlasitá hudba v části s pódiem, to už nebyla hlasitá hudba, to bylo zemětřesení. Byli jsme zrovna v panoramatické sauně, kde byl ten hluk značně ztlumený a i tam to bylo nepříjemné.

Textiláka jsem viděl taky a to dokonce v chodbě za vstupem do saunového světa. Možná to byl další, protože dítě sebou neměl. Mně osobně nijak nevadil, v sauně jsem ho neviděl, takže mi nestál za to, abych sháněl plavčíka.

 
-

Velká spokojenost v Čestlicích

Vložil DaPo (bez ověření), 20. Květen 2014 - 1:45

Na koupání bez plavek jsme byli s ženou poprvé v životě a byli jsme z toho nadšení, hezké prostředí, moc příjemní lidé a velmi dobrá organizace. Rádi bychom poděkovali Ivoši Žurkovi za jeho práci a velmi pozitivní přistup k nám nováčkům, ale i všem ostatním organizátorům za jejich nasazení. Z vlastní zkušenosti víme, jak je to náročné něco takového připravit a organizátoři mají náš upřímný obdiv – místo aby si sami užívali této skvělé akce, věnují prakticky veškerý svůj čas tomu, aby se ostatní bavili. Jakékoliv kaňky v porovnávání s tím nestojí za řeč. Kéž by to mohlo být delší, kéž by se podařilo nalákat víc zastupkyń něžného pohlaví a kéž by se to někdy mohlo uskutečnit i v Pasohlávkách, kde je podle nás ještě lepší saunové centrum. Takže ještě jednou všem za úžasný životní zážitek. Daniel a Katka

 
-

hodně štěstí novému výboru

Vložil JanL, 20. Květen 2014 - 10:07

Večer v Čestlicích byl tradičně velice příjemný, i když tentokrát z našich mrňousů jen s dcerkou, smrkající kašlající kluci zůstali přes protesty s manželkou doma. Docela netrpělivě jsem čekal na zprávy z první „spolkové“ schůze a složení výboru vnímám velmi pozitivně jako „nadějné“ a „lépe to snad ani nemohlo dopadnout“ :-). Protože mám nějaké zkušenosti ze skautské organizace, tuším jak je to nevděčné a co to stojí volného času. Dokud jsou děti malé, moc vlastní energie, času a aktivity nabídnout nemohu, tak chci alespoň vyjádřit podporu těm, kteří se na to cítí a jsou ochotní do toho jít. Díky. Jan.

 
-

Personál si poradil na výbornou!!!

Vložil tonny, 20. Květen 2014 - 17:08

Odpověď na zprávu od „PRAZAK“. Chtěl bych reagovat na vaše sdělení, že při sobotních Čestlicích se ještě ve 21:15 pohyboval po celém vodním světě textilák, s malým dítětem. Tito byli jiní, než jsem potkal já (zřejmě tam bylo více osamělých textiláků), ale to teď není podstatné.

Já osobně jsem potkal okolo 21. hodiny textilní rodinku (muž, žena ve věku cca. 45 a jejich syna cca. 13let) v Paláci dobrodružství, kdy já osobně jsem je slušně upozornil na to, že právě probíhá naturistický provoz – na to jsem dostal odpověď od paní: „Jsem z katolické církve“ a pán jestli chci na něm páchat nátlak a že je na pokladnách nikdo neupozornil. A s tím to jsme se rozešli, ale ne že já to takhle nechám! Moje první kroky vedly na nejbližší plavčíkárnu, kde jsem je upozornil na tu to skutečnost a oni mě ujistili, že sjednají nápravu.

Ještě jsem si chtěl ověřit na pokladnách upozorňování návštěvníků – kdy jsem byl o tom ubezpečen, že ano a že jsou všude u pokladen upozorňující cedule a letáky, ale podstatné bylo to, že přišel vedoucí manažér dne, který už zřejmě byl informován o této věci a ptal se pokladních a ty ho odkázaly na mě, tak jsem pana manažéra doprovodil do vodního světa, kde na nás už čekal jeden z plavčíků, který nás informoval o tom že zmíněnou rodinku už vyhledali a že se už svlékají. Načež ten pán se ještě pustil do diskuze z manažerem – že je nikdo neinformoval o N provozu a podobně. Na to jsem já odešel, protože jsem si řekl, že moje přítomnost je už zbytečná, takže ani nevím, jak zmíněná diskuze dopadla, ale po zbytek večera jsem žádné textiláky nepotkal. Takže si myslím, že personál si poradil na výbornou!!! Jediné na co by se dalo stěžovat tak na to, že to bylo krátké!!!

 
-

Textilak v Cestlicich...

Vložil PRAZAK, 21. Květen 2014 - 15:51

S nekym se da domluvit, s nekym ne, to jiste vime vsichni ! [Rozzlobený] Ten muz , s ditetem , o kterem jsem se zminoval, patril,bohuzel, do te druhe skupiny ! [Ďáblík] Nejprve jsem na nej upozornil pana u „vlnobiti“ , ale sdelil me , ze je DJ, ne plavcik a ze se plavcici,MARNE, snazili muze presvedcit, jak jsem jiz uvedl. Pozdeji jsem onoho muze jeste videl v te velke mistnosti, mezi Palacem pokladu a tobogany,tak jsem, jiz osobne ,kontaktoval plavcika, sediciho v plavcikarne naproti toboganum,a to bylo jiz 21.15 hod. ! Muz se OPET nesvlekl , pouze nekam poodesel. Chce to ,proti temto lidem zakrocit vcas a razne,samozrejme v mezich zakona, protoze priste by jich bylo vice a dopadlo by to, jako na FKK Lhota, ze ktere se , na vzdalenejsi strane , jiz stala smisena plaz, ovsem s prevahou textilaku ! Preji hezky den . PRAZAK [Úsměv]

 
-

Textilák jako poškozený

Vložil Eva7252, 21. Květen 2014 - 17:12

Jakýkoliv pokus o nějaké zakročení (tzn. byť jen verbální upozornění) proti „textilákovi“ může být kvalifikován ve smyslu § 186 trestního zákona. Ještě je potřeba upozornit na dlouhé promlčecí lhůty, které jsou odstupňovány na 5 až 15 let.

 
-

Tichý souhlas být bez plavek

Vložil press777 (bez ověření), 21. Květen 2014 - 19:43

Tak jako zakoupením jízdenky na MHD vyjadřujete souhlas a obeznámenost se smluvními přepravními podmínkami, zaplacení vstupenky do akvaparku představuje tichý souhlas s dodržováním pravidel provozu, která mohou být podána i ústně dle aktuální situace. Kdyby začalo hořet, plavčík aktuálně zavelí „všichni ven“, a lidi odejdou. Takže pokud idiot argumentuje, „že mu to nikdo neřekl“, má smůlu. Nikdo na něj nebude čekat u pokladny, aby ho obšírně obeznámil s tím, co může a nemůže. Prostě „neznalost neomlouvá“. Bohužel podobně argumentují dost často důchodci (občas pochopitelně) a méně bystří dospělí (nepochopitelně), kteří se mylně domnívají, že jim o nějaké povinnosti nebo její změně „někdo řekne“ („On se zvyšuje poplatek za popelnici? Mně to nikdo neřekl“).

Takže: neuposlechnutí výzvy plavčíka může být důvodem k vykázání bez náhrady. Prokázat, že byl AP dostatečně označen před zakoupením vstupenky, by neměl být sebemenší problém.

 
-

Textilak v Cestlicich...

Vložil PRAZAK, 21. Květen 2014 - 20:41

Stoprocentni souhlas s " press777" !!!

 
-

Označení v Aquapalace bylo dostatečné

Vložil M.Dr., 22. Květen 2014 - 8:04

U pokladen a všude v areálu jsem viděl cedule v češtině a angličtině, že je to bez plavek.

 
-

Většina těch textiláků

Vložil Jarda2, 22. Květen 2014 - 10:14

jsou lidé ubytovaní v přilehlém hotelu a návštěvu AP mají jako bonus. Je jasné že když si přes nějakou webovou službu typu booking.com několik týdnů předem ubytování objednávají tak nemají šanci zjistit že právě ten konkrétní sobotní večer je v AP naturistická party. Je velká klika že v sobotu večer drtivá většina turistů z hotelu vyrazí očumovat krásy Prahy a nalemtat se pivem a necpe se v plavkách do bazénu.

 
-

AP hotelu info o n-termínech vždy dává

Vložil zurek (bez ověření), 22. Květen 2014 - 10:37

GŘ Aquaparku Aquapalace pokaždé s předstihem termíny n-večerů Hotelu****Aquapalace předává. Jak ten s tím naloží, je na něm. Z dřívějška ale už víme, že pro někoho nestačí cedule u vchodu o rozměru 2×2 metry a stejně se pak na místě hrozně diví, kde se to ocitl.

 
-

Žádný bonus – součást ceny.

Vložil natur, 22. Květen 2014 - 19:57
Obrázek uživatele natur

Žádný bonus – součást ceny. Mám před sebou smlouvu o případné spolupráci s hotelem Aquapalace, včetně ceníku. Jsou zde 2 kategorie pobytu – lacinější bez vstupu do AP, dražší s volným celodenním neomezeným vstupem do Vodního světa a Fitness centra v AP. O nějakých speciálních akcích v AP není nic uvedeno. Takže se nedivte ubytovanému hostu, zejména zahraničnímu, že se dožaduje toho, co si zaplatil v ceně hotelového ubytování. Pár jich přijde a zřejmě s krčením ramen se ve 20:00 hod. vrátí do hotelu, část se třeba svlékne a malá část se zarputile drží svých plavek. Docela rád bych věděl, kolik českých naturistů se divilo, když např. místo do Monseny přijeli v dalším roce do stejného bungalovu, leč v Amarinu.

 
-

Vyrozuměl jsem Hotel Aquapalace

Vložil zurek (bez ověření), 23. Květen 2014 - 6:45

Napsal jsem Hotelu Aquapalace všechny naše zbývající termíny 2014 s tím, aby je ve své nabídce uvedli a udělali z nich atraktivní mimořádnou nabídku – POUZE 5× za rok. Ze zkušenosti víme, že se třeba v Německu naše termíny uvádějí v kalendářích n-aktivit a mnozí využívají právě pro svoje ubytování Hotel Aquapalace. Tak by tahle iniciativa mohla vzejít přímo od Hotelu. Nicméně 3–4 textiláci za večer by nás snad neměli vyhodit ze sedla.

 
-

Kvůli swingerům od příště uzavřená Sahara

Vložil zurek (bez ověření), 23. Květen 2014 - 16:05

Kvůli nevázaným hrátkám skupiny swingerů bude od příštího Koupání bez plavek v Aquapalace Praha uzavřen odpočinkový prostor „Sahara“. Prosím všechny, aby tyto případy OKAMŽITĚ HLÁSILI, protože tak se může stát, že ze stejných důvodů postupně zavřou i ostatní prostory Aquapalace – tolik aktuální sdělení GŘ Aquapalace.

 
-

Tak to opravdu nepotěší

Vložil Jarda2, 23. Květen 2014 - 18:50

Tisícovka lidí se tam perfektně a bezproblémově baví a kvůli pár troubům kteří nejsou ochotní si to nechat na doma se celá tato akce stane v povědomí vedení AP akcí problémovou. Stačí aby se pak ve vedení AP objevil někdo k naturismu méně vstřícný a bude vymalováno.
Moc by mne alespoň zajímalo genderové složení té swingerské skupinky abych věděl komu můžeme „poděkovat“.

 
-

Sahara

Vložil M.Dr., 24. Květen 2014 - 7:09

Popravdě řečeno jsem nechápal k čemu je Sahara určená. Podle názvu bych čekal prostor s umělým (horským) sluncem k opalování. Ze zvědavosti jsme tam vešli a bylo tam pár lidí, kteří polehávali na lehátkách při slabém osvětlení. Tento prostor na nás působil divně, tak jsme hned vypadli.

 
-

Uzavrena Sahara

Vložil PRAZAK, 30. Květen 2014 - 11:29

Zdravim, poslednich Cestlic jsem se zucastnil, ale v Sahare jsem nebyl a ani me neni znamo, ze by se tam neco „nepatricneho "delo. Pokud ovsem ano, neni to "specialitou“ Noci naturistu ! Chodim do AP Cestlice 1–2× tydne a jiz nekolikrat jsem tam videl , at uz v odpocivarne, u bazenu v Rimskych laznich, ve sprse, u parnich lazni , ci ve virivkach nejaky par, ktery mel k sobe " hodne blizko" [Spiklenec] ! Nic jsem nehlasil, me to nepohorsuje (pokud u toho nejsou deti , a ty tam nebyly ), ja to mladym preji , byt vim , ze k tomu jsou i vhodnejsi mista [Spiklenec] ! Jen , aby se nepsalo, ze se to deje POUZE pri akcich Naturisty.cz ! Preji pekny den . PRAZAK

 
-

Ad PRAZAK

Vložil Jarda2, 30. Květen 2014 - 17:22

Ten problém se Saharou bude asi o něčem úplně jiném než o páru který se tam k sobě něžně tulil, případně i něco navíc – z toho by asi nikdo soudný žádné aféry nedělal a ani z toho nic nevyvozoval. Spíš bych tipoval že to tam pořádně rozjela nějaká z těch rozverných skupinek kterých se v areálu pohybovalo hned několik.

 
-

Uzavrena Sahara

Vložil fido (bez ověření), 12. Červen 2014 - 15:12

No my jsme byli svědky, kdy kolem 23hod. si to dvojice mladých rozdávali v dětském bazénku a nenechali se rušit. [Vyplazený jazyk] Ani nevím komu bychom to měl hlásit. [Zmatený]

 
-

Hlásit plavčíkum

Vložil zurek (bez ověření), 12. Červen 2014 - 15:21

Plavčici jsou na každém kroku, jsou navzájem propojeni telefony a v jejich popisu práce je udržovat bezproblémový chod areálu.

 
-

Eva JH do Čestlic

Vložil myšička Evička (bez ověření), 29. Srpen 2014 - 17:31

Ahoj naturisti!Blíží se další natur párty , já a můj přítel Míra jsme již dlouholetý účastníci a vždy si to maximálně užíváme, jsme rádi, že účastníků přibývá, tak v září neseďte doma a přijďte se ohřát do Aquapalace!Eva [Spiklenec] [Smích] [Úsměv]