NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech - SaunaFest pod Kunětickou horou

Vložil Anonymní, 5. Leden 2013 - 15:19

Mnozí z nás si budou moci náš královéhradecký n-víkend zpestřit návštěvou zajímavé mezinárodní saunové akce, která se bude konat v nedalekém CEDRUS SPA pod Kunětickou horou. Půjde vůbec poprvé o soutěžní klání v saunových ceremoniálech v ČR. Po vzoru nedávného Mistrovství světa v rakouském Grazu se uskuteční tato akce u nás a mezi přihlášenými nechybí saunoví ceremoniáři z Finska, Holandska, Rakouska, Polska a Itálie. Máme se tedy na co těšit a bezesporu se dočkáme nejnovějších trendů v saunování a s ním spojenými ceremoniály.
Tato akce se uskuteční o víkendu 15. – 17.2.2013 v Cedrus SPA Kunětická hora.


Zážitkové saunování je aktuálním trendem v saunách a saunových světech. Saunové ceremoniály jsou tím pravým saunovým zážitkem a nabízí se již na řadě míst. V únoru se setkají ti nejlepší z celé ČR na mistrovství v saunových ceremoniálech. Velká cena ČR proběhne pod záštitou pořadatele mistrovství světa v rakouském Grazu. Návštěvníci se již nyní mohou těšit na opravdu skvělý saunový zážitek, účast těch nejlepších saunérů a skvělý doprovodný program. Vítězové pojedou na mistrovství světa!

Dlouhodobě usilujeme o popularizaci správného saunování v ČR. Od roku 2008 šíříme osvětu zážitkového, nevšedního saunování a saunových ceremoniálů. Po řadě přednášek na konferencích, mediálních výstupů – článků na internetu, v tisku, vstupů do rozhlasových a televizních pořadů o saunování – jsme připravili Velkou cenu ČR – mistrovství saunových ceremoniálů. V říjnu jsme se vydali s českou a slovenskou delegací do Rakouska, kde probíhalo mistrovství světa v saunových ceremoniálech. Naši 4 soutěžící si přivezli spoustu inspirace. S podporou a záštitou pořadatele světového mistrovství připravujeme Velkou cenu ČR v saunových ceremoniálech. Na naší akci přivítáme pořadatele světového mistrovství a máme přislíbenou účast a exhibici finalistů. V ČR poprvé uvidíme přehlídku toho nejlepšího ze zážitkového saunování! Akce bude mít záštitu odborných asociací a institucí. Připravujeme zajímavý doprovodný program a workshopy. Věříme, že se nám podaří vytvořit tradiční událost a připravit prostor pro všechny milovníky saunových ceremoniálů. Navazujeme na tři úspěšné ročníky Dne saunování, realizované v mnoha saunách po celé ČR, máme zkušený tým s profesní znalostí saun, wellness, produkce i médií. Těšíme se na Váš zájem. uvádí Pavel Hofrichter, pořadatel Velké ceny ČR v saunových ceremoniálech.

Velká cena ČR se uskuteční o víkendu 15. – 17.2.2013 – pořádá RAIN.cz a sauna klub Kylpyla s podporou České asociace wellness. Odbornou garancí a záštitu převezmou odborné asociace ČAW, APR a ABAS, dále pak SAUNA WM, Patrick Lenhart z Rakouska (pořadatel mistrovství světa v saunových ceremoniálech). Mezinárodní účast je zajištěna pro exhibici světově nejúspěšnějších ceremoniálů (nejlepší účastníci z mistrovství v Grazu).

Nejlepší soutěžící Velké ceny ČR budou nominováni za ČR na mistrovství světa v Grazu v říjnu 2013.

Velká cena ČR se uskuteční v novém saunovém světě CEDRUS SPA, golfový resort Kunětická hora (mezi Pardubicemi a Hradcem Králové).

Doprovodný program: Vedle vlastní soutěže chceme dát prostor pro výměnu zkušeností, navázání nových kontaktů, inspiraci pro všechny provozovatele saun a saunové animátory.

Dále proběhne:

  • mistrovství v ceremoniálech prováděných v parní lázni
  • exhibice ruských ceremoniálů v Ruské banji, originální metličkování
  • soutěž o nejsilnější závan ručníkem pro všechny příchozí
  • workshopy pro poskytovatele saunových ceremoniálů

Soutěž v saunových ceremoniálech bude hodnocena přímo účastníky ceremoniálu z řad veřejnosti a odborníků. Odborníci budou mít větší váhu při hodnocení a budou k dispozici pro konzultace, diskuse i na workshopech. Ti nejlepší postoupí do velkého finále 17. 2. 2013. Soutěžící z celé ČR se mohou hlásit do 15. 1. 2013 u pořadatele: RAIN.cz, s.r.o., Strašínská 11, Praha 10 telefon: 603 840 883 e-mail: hofrichter@rain.cz Již nyní si můžete psát o propozice a další informace.

Přípravná skupina: Pavel Hofrichter, Radovan Štícha a Jan Bejdák. Děkujeme i dalším podporujícím subjektům a odborníkům, s kterými pracujeme na zdaru této jedinečné akce. 

Ilustrační fotografie ze saunových ceremoniálů Aquapalace Praha, Wellness Horal, Relax centrum Kolštejn a ze světového mistrovství v saunových ceremoniálech.

Zařízení doporučuje Česká Asociace Wellness 
Na našich akcích v AQUAPALACE Čestlice Praha, BABYLON Liberec, Hradec Králové, Brno – Kohoutovice, Olomouc a Valašské noci naturistů ve Valašském Meziříčí lze vyzkoušet saunové ceremoniály v podání Ivoše Žurka a ostatních zkušených saunmistrů. Přijeďte si je vyzkoušet a okusit saunové pocity na vlastní kůži. Myslím si, že nebudete litovat.

5
 
-

SaunaFest - Svátek saunování s ceremoniály z Itálie, Holandska

Vložil wellnessnoviny (bez ověření), 13. Únor 2013 - 8:34

V článku z ledna už není úplně vše aktuální. SaunaFest (www.SaunaFest.cz) se přiblížil a můžete se těšit na oficiální mistrovství ČR v saunových ceremoniálech (vítězové postoupí na světový šampionát v říjnu), Velkou cenu ČR s mezinárodní účastí (přijedou ti nejlepší z Holandska, Itálie, Maďarska, Polska – celkem 19 soutěžících) a také na řadu doprovodného programu! Netradiční saunování v sudové sauně u jezera, beauty program v parní lázni, hitparádu saunových esencí, více jak 50 ceremoniálů během víkendu, solné ppelingy, cukrové speciality, medy s rašelinou, jogurtové saunové speciality atd. V pátek od 19 hodin diskuse provozovatelů na téma zážitkové saunování. V pátek v noci saunování při svíčkách v Cedrus Spa a speciální ceremoniály hostů z mistrovství světa. Partnerem akce je portál Saunaci.cz a Naturista.cz a původně jsem se těšil i na soutěžní vystoupení Ivoše Žurka. V sobotu v noci můžete navštívit velmi blízký aquapark v Hradci Králové na tradiční párty.

 
-

SaunaFest v plném proudu

Vložil wellnessnoviny (bez ověření), 17. Únor 2013 - 2:11

Zdravím všechny příznivce saunování z akce SaunaFest, oficiálního mistrovství v saunových ceremoniálech ČR, které se o tomto víkendu pořádá v Cedrus Spa, nedaleko Kunětické Hory, mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Dnešek proběhlo 28 soutěžních ceremoniálů. Soutěžící z 5 zemí ukázali o čem zážitkové saunování dnes je. Česká republika nezažila takovou saunovou akci. Navíc zde je nejvíce saunových odborníků na jednom místě. Zítra je FINÁLE a soutěžit bude 10 nejlepších. Z ČR se do finále probojoval zástupce Relax centra Kolštejn Jiří Sinntag, Cedrus Spa – Jarda Pallas a Lukáš Poluk z Prahy. Svedou opravdový boj se světovou špičkou. Jsou tu Italové, Holanďan, výborní poláci nebo maďaři z Buku. Ještě v neděli je bohatý program – od 9:30 do 14:30. Tak se přijďte podívat na opravdu úžasné saunové setkání!

 
-

Výsledky mistrovství v saunových ceremoniálech

Vložil wellnessnoviny (bez ověření), 17. Únor 2013 - 21:59

Aktuálně – fotografie, výsledky z dnešní Velké ceny ČR naleznete zatím na facebookové stránce akce: http://www.facebook.com/…37229256849/?… Bylo to skvělé, to nejlepší ze světových ceremoniálů, zážitkového saunování v ČR…