NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Mistrovství světa v saunových ceremoniálech GRAZ Rakousko

Vložil Anonymní, 9. Listopad 2012 - 18:23

O víkendu jsme se vydali na 4. mistrovství světa v saunových ceremoniálech ve Štýrském Hradci v Rakousku. Čekal nás neuvěřitelně silný zážitek v podobě skvěle provedených, nápaditých ceremoniálů. Byl to svátek nevšedního saunování.
Dali jsme dohromady tým soutěžících z ČR a ze Slovenska a tak mezi 31 soutěžícími ze 16 zemí letos poprvé nechyběli naši. Vítězem se stal Dirk van Offel z Belgie.
Pro všechny účastníky to bylo zajímavé setkání plné nápadů a inspirace.
Přinášíme vám tedy reportáž z rakouského Grazu.


Mistrovství v saunových ceremoniálech – Sauna welmeister probíhalo jako dvoudenní, kdy sobota přinesla 31 soutěžních ceremoniálů a diváci rozhodovali o desítce finalistů pro nedělní finále. Hlasuje se kelímkem vody, který se rozlévá do tří kategorií. Výsledný objem se zváží a rozdělí počtem hlasujících. V Grazu 20.-21. října nemohl chybět žádný nadšenec pro saunové ceremoniály a netradiční saunování.

Mistrovství světa v saunových ceremoniálech.

Sauna Weltmeisterschaft

Dirk van Offel z Belgie se stal mistrem světa v saunových ceremoniálech. 4. mistrovství v Grazu přivítalo i soutěžící z ČR a Slovenska – byli jsme při tom

Na 1. místě se umístil Dirk van Offel z Belgie. Jeho ceremoniál byl dokonale proveden a doplněn laserovými efekty. Sám Dirk van Offel byl odděný celý v černém přiléhavém kostýmu, včetně hlavy. Předvedl výbornou práci s ručníkem, koordinované pohyby s hudbou jsou již ve finále samozřejmostí. Druhé místo obsadil Rus Sergej Belyaev, který se svými pomocníky vybočoval z klasického programu. Předvedl totiž ukázku pravé ruské banji. Hojně používané věniky – tedy metličky různých stromů provoněly celou saunu, vodou polévající kameny na kamnech se nešetřilo a hudba rozpohybovala saunující se publikum. Obrovský potlesk a dá se říci, že tradice ruské banji patří k současným trendům v saunování. Třetí místo pak získal italský obhájce titulu Helmut Haller, který patří k nejlepším v tomto oboru zcela zaslouženě. Čtvrtou příčku obsadil Fabian van Dijk z Nizozemí. Ten patřil k našim favoritům! Bezvadné provedení ceremoniálu, přesná koordinace s hudbou, práce s ručníkem i vyvážené polévání kamenů bylo podle nás to nejlepší klasické provedení saunového ceremoniálu zde v Grazu.Další umístění v desítce finalistů:

5. Linda Myrberg, Švédsko (ceremoniál s květinami, hudebním vystoupením i tancem Lindy si nás získal)

6. Lisa Christensen, USA (ceremoniál na motivy filmu AVATAR – skvělý kostým, dekorace i vůně)

7. Ricardo Marzi, Italien

8. Freddy Zipperle, Italien

9. Peter Steger, Österreich

10. Nadia Franco, Italien

Mezi účastníky, kteří však do finále nepostoupili byli i soutěžící z ČR:

Jiří Malina z Wellness Horal Velké Karlovice předvedl nápaditý ceremoniál s valašskými prvky. Jako esence byla zvolena slivovice, účastníci dostali i speciální směs medu a ingrediencí z přírody Beskyd. Doprovodem byla stylová hudba. Obsadil 13. místo.

Jaroslav Pallas z Cedrus Spa Kunětická hora ukázal silnější ceremoniál a vrcholem byl přesný švih ručníkem. Zde se nezapřela profese golfového trenéra. Umístění – pěkné, 17. místo.

Jozef Szarka z Aquapalace Praha zastupoval Slovensko (pochází z Liptovského Mikuláše) a inspiroval se lidovými zvyky. Vystoupil v pěkném kroji a saunujícím se účastníkům dokonce i zazpíval. Skončil na 26. místě.

Lukáš Poluk z Aquapalace Praha ve večerním programu předvedl kostým, který si sám vyrobil. Ceremoniál v zeleném duchu byl prozářen zeleným světlem diod umístěných na ručnících. Současně v sauně voněl zelený čaj. Jeho umístění je z naší delegace nejlepší, 12. místo.

V další soutěži o nejsilnější závan vytvořený ručníkem vyhrál Fabian van Dijk z Holandska. Vytvořil nový rekord, když dosáhl rychlosti větru 10,9 m za sekundu. Mezi našimi účastníky mistrovství se v této soutěži umístil nejlépe Michal Barták z Aquapalace Praha.K umístění našich je třeba dodat, že se jednalo o vůbec první setkání s velkým mistrovstvím, kde je obrovská konkurence. Většina soutěžících zde není poprvé a mají mnoho zkušeností právě s uměleckým podáním saunového ceremoniálu. Jsme rádi za naše pozice a příští rok se budeme snažit dostat se do finále.

Do Grazu naše výprava dorazila již v pátek odpoledne, takže jsme měli dostatek času na prohlídku města. Zatímco u nás doma v Praze panovalo sychravé počasí, zde v Grazu bylo nádherně. Celý víkend svítilo sluníčko a bylo teplo. Od sobotního rána až do pozdních večerních hodin jsme strávili v saunovém světě. Areál Ústřice je novým (2 roky od otevření) sportovním centrem s bazény, skokanskou věží, venkovním areálem a pěkným saunovým světem s moderními saunami. Je zde i venkovní část s relaxačním bazénem, vířivkami.

Navštívili jsme řadu soutěžních ceremoniálů i nedělních mistrovských vystoupení. Vyhledali jsme i doprovodný program – ceremoniál v parní lázni nebo předvedení ruské banji s metličkami. Program mistrovství i celková organizace byla bez problémů, oslovil nás jednoduchý systém hlasování. Děkujeme organizátorům i partnerům naší účasti: Rain.cz, Saunový klub Kylpyla, Wellness Horal Velké Karlovice, Cedrus Spa Kunětická Hora, Aquapalace Praha. Spoluorganizátorem a mediálním partnerem jsou WellnessNoviny.cz. Rozhovor o akci vysílá Český Rozhlas Dvojka.
Organizátor české účasti na mistrovství světa v Grazu Pavel Hofrichter připravuje na únor Velkou cenu ČR – mistrovství v saunových ceremoniálech s mezinárodní účastí.Náš FacebookNáš FacebookNaše stránkyNaše stránky

Fotografie poskytli pořadatel a účastníci WM 2012, redakce.

Zařízení doporučuje Česká Asociace Wellness.
Internet: http://www.facebook.com/SaunaWMČlánek mírně redakčně, podle původní předlohy upravil Roland.

 
Na našich akcích v AQUAPALACE Čestlice Praha, BABYLON Liberec, Hradec Králové, Brno – Kohoutovice, Olomouc a Valašské noci naturistů ve Valašském Meziříčí lze vyzkoušet saunové ceremoniály v podání Ivoše Žurka a ostatních zkušených saunmistrů. Přijeďte si je vyzkoušet a okusit saunové pocity na vlastní kůži. Myslím si, že nebudete litovat.Naturista KlubNaturista Klub
Přispěvatelé: Líbil se Vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z Vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Podělte se o zážitky s ostatními čtenáři. Za článek většího informačního rozsahu Vám nabízíme volnou vstupenku na libovolnou akci Naturisty cz.
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naturisty.

Pokud byste chtěli podpořit Naturistu cz. jakoukoli částkou, tak můžete bez poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. 
Předem Vám děkujeme.

Inzerenti a zájemci: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, nabídku, služby nebo Vaše činnosti? EMAIL. [Pošta]
Využijte prosím naši širokou nabídku Vaší prezentace na internetu i na reálných a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

5
 
-

Saunove cermonialy

Vložil PRAZAK, 9. Listopad 2012 - 19:32

Mel jsem moznost videt saunovy ceremonial Lukase,z Aquapalace Cestlice,bylo to fakt super ! I vy mate tuto moznost,byva predvaden pri vecernim ceremonialu, ve venkovni Srubove bani.V saune je tma,osvetleno pouze zelenymi,svetelnymi retezy,ktere ma Lukas na sobe,k tomu relaxacni hudba a zajimavy komentar.Mohu jen doporucit,opravdu to stoji za to ! [Úsměv]

 
-

V tuto chvíli je nejlepším

Vložil wellnessnoviny (bez ověření), 9. Listopad 2012 - 20:43

V tuto chvíli je nejlepším ceremoniálem v ČR ceremoniál dalšího soutěžícího z Grazu – Jardy, který působí v Cedrus Spa v resortu Kunětická hora. Byl jsem na ceremoniálu včera a musím říci, že udělal velký pokrok! Saunový svět Cedru Spa je také jeden z nejlepších saunových světů, tedy mezi těmi střední velikosti. Opravdu doporučuji všem! informace zde

 
-

Mistrovství v saunových ceremoniálech v ČR

Vložil wellnessnoviny (bez ověření), 10. Listopad 2012 - 13:14

SaunaFest, festival saunových ceremoniálů s mezinárodní účastí a Velká cena ČR v saunových ceremoniálech se uskuteční v únoru 2013. Případní zájemci o zařazení do soutěže se mohou již nyní hlásit emailem – Pavel Hofrichter, hofrichter@rain.cz . Vítězové pojedou na Mistrovství světa v roce 2013.

 
-

Gratulace reprezentantům.

Vložil Roland Jitka, 10. Listopad 2012 - 13:22

Úspěchy kohokoliv, kdo reprezentuje Českou republiky jsou přínosem a hlavně motivací pro ostatní, kteří vidí, že to jde a poctivá práce a trénink se vždy vyplácí. Přináší dokonce uznání a úspěchy na mezinárodních scénách. Pokud je to v činnosti, která je ve spojení s naturismem, je úspěch saunových mistrů dvojnásob cenný. Gratulujeme za Naturista.cz.

Přidejte se i Vy k propagaci našeho naturismu a nemusí to být hned na mezinárodních kolbištích. [Spiklenec]