NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

N-termály s n-kempem Banovci - Slovinsko

Vložil Borek, 14. Listopad 2012 - 23:33

Naturistické termály s naturistickým kempem Banovci u obce Veržej ve Slovinsku.

Na východě Slovinska (mapy Google) jsme zkusili naturistické štěstí po nepříliš úspěšném pátrání po n-termálech v Maďarsku.
Jak se nám to podařilo můžete posoudit sami, z reportáže ze sousedního Slovinska.


Vítejte ve Slovinsku – Terme Banovci

Jak se do Banovci ve Slovinsku dostanete? Jedna cesta Praha, Jihlava, Znojmo, Hollabrun, Vídeň, Graz, Maribor a směrem na Murska Sobota a těsně před ní, v obci Bučečovci odbočujete z dálnice na rondelu do prava na Banovci. Asi 600Km zvládnete díky dálnicím cca za 7 hodin. Nezapomeňte na dálniční poplatky v Rakousku a ve Slovinsku.


Zvětšit mapu


Druhá varianta cesty se hodí pro Moraváky a nebo lidi, kterí nechtějí platit dálniční známku ve Slovinsku. Tady bych byl ale velmi opatrný, protože musíte opravdu dobře vědět, jak se slovinským dálnicícm vyhýbat. Zde doporučuji cestu opravdu poctivě dopředu nastudovat, jinak najedete na dálnici ani nevíte jak a čeká Vás dost tučná pokuta, všudypřitomných slovinských policistů.

Praha Brno, Bratislava, Mosson- Magyarovár, Cszorna, Szhombathely, Kormend, Csesztreg a zde pokud znáte trochu vesnickými a polními cestami až na hranice se Slovinskem, Pokud se ztratíte nebo neznáte pokračujte normálně na slovinské město Lendava, Žitkovci, Dobrovnik, Betlinci, Veržej, Banovci. Cesta je přibližně stejně dlouhá, ale počítejte s hodinou navíc.Zvětšit mapu


Cest je pochopitelně více, můžete třeba obě cesty zkombinovat a z Vídně pokračovat po dálnici na Eisenstadt, Koszeg, Szombathely a pak stejně jako v druhé trase. Všechny cesty vedou do termálů. [Spiklenec]
Termály Banovci mají hlavní část textilní a k ní je na jihu připojena menší část naturistická, zvaná Sončni gaj, tedy Sluneční háj. Mají společnou recepci v hotýlku v severní části areálu termálů. V recepci každý návštěvník a ubytovaný vyfasuje kartu pro vstupy do jednotlivých částí. Dále jsme již samoobslužně projeli autem závorou do naturistického kempu. 

Find more about Weather in Maribor, LJ
Díky tomu, že bylo již po hlavní sezóně, podařilo se najít místo pro stan celkem snadno, ale v sezóně to může být docela velký problém. Skoro bych doporučil předem internetovou rezervaci ubytování, nebo prostoru na stanování a karavanování..

Terme Banovci: panoráma n-bazénu, v pozadí n-kempTerme Banovci: panoráma n-bazénu, v pozadí n-kempTerme Banovci: vstup k bazénůmTerme Banovci: vstup k bazénůmZ n-kempu se dá jít buď k n-bazénům nebo do sousedící textilní části. N-bazény jsou v rámci n-kempu ještě oploceny a vstup do nich je přes turnikety, které jsou v noci zablokované.

Zaskočilo nás, že mezi vstupy na jednu kartu musí být minimálně 2 hodiny.

Když si po příchodu k bazénu uvědomíte,
že jste něco zapomněli u auta, můžete si pro to odejít, ale zpátky dovnitř vás turniket pustí až za dlouhé 2 hodiny. Ale že by si Čech nějak neporadil? [Spiklenec]
Vzhledem k textilním jsou n-bazény poměrně malé (poměr k textilní části je vidět například na snímku z Google). N-bazénky jsou primárně relaxační, různě teplé, různě tvarované a různě hluboké, střídavě se v nich zapínají všelijaké masážní trysky a vodní proudy. Nejsou vhodné na sportovní plavání. Plavat se sice dá, ale stále kličkujete mezi lidmi. Některým to může vadit. Není zde ani žádná dětská atrakce (skluzavky, …).
Pro plavání ve velkém bazénu nebo na atrakce je třeba navléct plavky a přejít pár metrů do textilní části areálu. U n-bazénů je malý bufet, plastová lehátka, louka, (volej/nohej)balové hřiště. Je odsud (skrz pletivo) přehled téměř po celém n-kempu, takže můžete mít přehled o věcech nechaných kolem auta.


Terme Banovci – Velmi příjemný relax cestou k Jadranu


Kemp se nám docela líbil, ale na celou dovolenou by to bylo trochu jednotvárné. Spíš ho doporučuji využít pro příjemnou přestávku při cestě k Jadranu, ovšem v hlavní sezóně s rezervováním místa předem. Pro případné výlety do okolí je kraj příjemný, dost podobný našemu, tedy žádná velká exotika. Líbilo se nám třeba vinařské město Lendava u maďarských hranic.


Find more about Weather in Maribor, LJZobrazit místo SLOVINSKO na větší mapě

Článek mírně redakčně upravil Roland.


Naturista KlubNaturista Klub
Přispěvatelé: Líbil se Vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z Vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Podělte se o zážitky s ostatními čtenáři. Za článek většího informačního rozsahu Vám nabízíme volnou vstupenku na libovolnou akci Naturisty cz.
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naturisty.

Pokud byste chtěli podpořit Naturistu cz. jakoukoli částkou, tak můžete bez poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. 
Předem Vám děkujeme.

Inzerenti a zájemci: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, nabídku, služby nebo Vaše činnosti? EMAIL. [Pošta]
Využijte prosím naši širokou nabídku Vaší prezentace na internetu i na reálných a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

5