NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Na staronové lodi v Aquapalace Praha

Vložil Anonymní, 15. Září 2013 - 14:09

Musím uznat, že staronová loď v Paláci pokladů září už na dálku a spolu s novým Pirátským domkem lákala snad všechny sobotní naháče. O ty jsme se včera docela dost báli, protože Pražská Muzejní Noc byla naší Noci naturistů opravdu nerovným konkurentem. Obava z n-debaklu mě donutila zaktualizovat seznamy novinářů a celou stovku jich obeslat s tipem na sobotní n-večer. Možná zrovna kontroverzní článek v deníku Metro se vedle tradičních pozvánek na Kudy z nudy, Atlas Česka, Naturistův Facebook a další nám připravili milé překvapení, když na počítadle návštěvníků byl součet Saunového světa a Aquaparku 800 lidí.


Hodina reality místo měsíců diskuzí…
Takový bezplavkový večer sám o sobě je asi tou nejlepší odpovědí všem, kteří dlouhosáhle „diskutují“ o vhodnosti, zcestnosti, strachu z něčeho nebo z někoho. Úderem 20. příp. 18. hodiny všechny pochyby utichnou a začne bezplavková skutečnost, jejíž hned první vlnobití rázem smyje všechny pochybnosti. V nedávném rozhovoru se mě jinak velmi inteligentní a sečtělá Jolka Krásná zeptala: „A vy se tam chodíte tak obhlížet a pozorovat?“. Já jsem jí odpověděl něco v tomto smyslu:

Dětinská radost dospělých a bezprostřednost nedospělých
Náctiletí při vidině rychlé jízdy na adrenalinovém tobogánu odhazují plavky v dál a mnozí se pak už ani neobtěžují s jejich hledáním. U věkem pokročilejších je to podobně, jen snad toho adrenalinu je trochu méně. Divokou řeku si ale nechal včera ujít jen málokdo.

Převaha Saunového světa
Čísla na ukazatelích návštěvnosti jsou vždy neklamná – většina v Saunovém světě, menšina v Aquaparku. Já myslím, že to je jeden z nejlepších způsobů, jak nenásilně proniknout do světa naturismu. K popukání byly opět předchozí „diskuze“ o sexu v saunách, když na včerejší Noci naturistů byl Saunový svět tak přeplněný, že na saunové ceremoniály stály dlouhé fronty a na opozdilce se dostaly pouze lístečky do pořadníku dalšího ceremoniálu.
Pak už opravdu nezbude, než odhodit plavky a vyrazit na tobogány :-).

Dvojitý klaun vítězí
Možná i kvůli očividné vlně nováčků byla včerejší Noc naturistů trochu zkušební a „rozkoukávací“. Závěrečné soutěže v malování na tělo se zúčastnila jen malá skupinka výtvarných umělců. Porotou byli tentokrát všichni, kteří chtěli dát svému favoritovi hlas. Jednoduše se postavili za něj a kdo měl početnější zástup, tak zvítězil. S 19tičlenným zástupem zvítězila trojice mladých naturistů z Brna s malbou „Dvojitý klaun“. Na 2. místě skončila s 15tičlenným zástupem přívrženců budoucí maminka v 6. měsíci Asmara.


Vot těchnika
by řekl Serjoža a má recht (právdu). Člověk si něčeho váží, až když pozná něco mnohem horšího než je to, čeho si dřív nevážil. Zatímco tedy v nejmenovaném moravském štadtlu je nutno v případě hlášení rozhlasem vyběhnout až k pokladnám, tak v Aquapalace máme v tomto opravdu dokonalé podmínky. Diskžokej disponuje nepřeberným množstvím hudby, kterou prakticky okamžitě velmi ochotně zařadí do programu. Jeho kolega zase hlídá, aby se hlášení v mikrofonu nemísilo s hudbou. Opravdu dokonalé a oběma pánům, stejně tak Aquapalaci patří můj (náš) velký dík.


Za každé situace :-)
Mezi naturisty jsme poznal pár lidí, kteří přikvačili s nápady, návrhy, ale hlavně rukou k dílu vždy a za každé situace. Pája Asmara se od pionýrských dob Pražského plavání, přes svoje jedno těhotenství až po svůj současný 6. měsíc (3. naháček je na cestě) vždy obdivuhodně zapojovala do naturistických aktivit. Na včerejší Noc naturistů nejen že přišla se značným předstihem, ale přinesla do detailu propracované oblíbené Hledání pokladů pro malé naháčky a sama ho s dětmi uskutečnila.

Mockrát ti Pájo i Jirko děkuju za všechnu pomoc, kterou pro Naturistu děláte a doufám, že nezůstane jen u vás – naháčů, kteří tu budou mít pomník, na který se budou ostatní chodit jen dívat.

Mockrát taky děkuju všem, kteří věnovali kus svého času pro zdárný průběh n-večera. Přípravě plakátů, dopravu objemných předmětů do a z areálu, snášení stolů, židlí, „áček“, nafukování zorbů, úklid… Je toho nějak čím dál víc, ale zvládli jsme to v předem určeném čase, takže i personál byl v klidu.

Podpisy naháčů AquapalacePodpisy naháčů Aquapalace


Proč pořád ještě v plavkách
Byli jste s námi včera v Aquapalace a taky se vám pořád ještě vtírá otázka, proč se skoro všichni lidé na zeměkouli koupou v plavkách?
Stydí se všichni. Stydí se i ti, kteří mají poprvé zazpívat písničku na školní besídce, nebo před kolektivem. od tohoto studu jim odpomáhají rodiče, pí učitelka, neziskové organizace, stát, společnost.
Aby se přestali stydět lidé za svoji nahotu, v tom jim pomáhají jen a jen samotní naháči, kteří nejsou všeobecně se stydící většinovou společností ve velké oblibě.
Pokud se vám tedy na Noci naturistů líbilo, tak o ní povězte svému okolí a dejte si tu práci, že to popíšete věrně, podrobně a optimisticky. Naturismus se zřejmě nebude šířit úplně lavinovitě, ale pokud se budeme snažit, tak nebudeme mít jen 7 aquaparků s n-večery, ale třeba 50.

Evoluci nezastavíš
si zřejmě už před desítkami let řekl papež Jan Pavel II., když nechal z postav na stropě Sixtinské kaple odstranit dodatečně přimalované textilie, které sem nechali přimalovat jeho předchůdci v Protireformační době. Úryvek ze článku o Teologii těla Jana Pavla II.


Katolické odpůrce bychom měli tedy z krku. Zbývá Tedy „jen“ pár sousedů od vedle, kolegů z kanceláře, textilních kapitalistů, „mravokárců“, „dohlížečů veřejného pořádku“…, no a celý svět bude nahatý :-)
Jaká skvělá budoucnost nás čeká!


Strop Sixtinské kaple ve VatikánuStrop Sixtinské kaple ve Vatikánu Prohlédněte si celou Sixtinskou kapli – životní dílo Michelangela Buonarrotiho.
A těšte se ne do nebe, ale na další večer bez plavek, anebo aspoň pro začátek do dobře uzamčené koupelny ;-)
5
 
-

Čestlice SUPER jako obvykle !

Vložil Jarda2, 15. Září 2013 - 15:10

Komentář Ivoše je úplně přesný – včera byla v Aquapalace vidět spousta nových tváří a evidentně naturisticky nepříliš ostřílených. Přímo přede mnou u kasy třeba zrovna stály 2 dívky okolo 20 let, ptaly se pokladní jak to všechno probíhá a po jejím sdělení že se akorát po 20. hodině budou muset svléknout se dívky začaly vesele pubertálně chechtat. Musím uznat, že ten kontroverzní článek v deníku Metro měl nakonec daleko pozitivnější výsledek než jsem očekával.

 
-

Fresky

Vložil Sheemon (bez ověření), 15. Září 2013 - 16:12

Pěkný článek, ovšem až na tu viktoriánskou dobu. Naháčům na stropě Sixtinské kaple nechali ve skutečnosti přimalovat oblečení zakrývající genitálie už protireformační papežové ve 2. polovině 16. století, tedy dlouho před královnou Viktorií (jejíž estetika měla na Vatikán nulový vliv).

http://en.wikipedia.org/…_da_Volterra

 
-

Sauny a naturismus

Vložil cestovatel (bez ověření), 15. Září 2013 - 18:26

Jak už bylo zmíněno v článku. Saunovaní je často cestou k naturismu u mě to tak jako u spousty jiných platí taky. I to, že v saunovém světe bylo opravdu nabito, ven jsem za těch pět hodin pomalu ani nevylezl, ale stálo to za to. Pára, aroma sauna, finská, taky tři ceremoniály Ledový pealing, hlavně ty dva ceremoniály ve venkovní bani, metličkový se slečnou Lucií? a ochutnávka zážitkových ceremoniálů na určité téma co se v Čestlicích chystají, jen jak padlo na sále, když už Piráti z Karibiku tak to „Mohlo být ostřejší“ :-).

 
-

RE: Sauny a naturismus

Vložil HonzaP (bez ověření), 15. Září 2013 - 19:37

Opět jsem váhal, jestli vyrazit a opět to bylo skvělé a velký dík posílám organizátorům.

Ad sauny: Absolvoval jsem stejné 3 ceremoniály. Venkovní baňa po generální rekonstrukci byla pro saunaře trochu neznámým prostředím, protože tam mají méně místa a v případě Pirátů z Karibiku bych řekl, že saunař si položil na sebe docela vysoké nároky. V těch 90 stupních jel ceremoniál celejch 10 minut bez přestávky dost oblečenej (kolhoty, košile, vesta, paruka, šátek, klobouk) a tak je s podivem, že to s ním neseklo. No myslím, že to vyladí a v listopadu už to bude super.

 
-

Vůbec poprvé v takovém akvaparku

Vložil kaldoh, 15. Září 2013 - 22:48
Obrázek uživatele kaldoh

jsem v sobotu v Čestlicích zíral na spoustu věcí dost překvapeně, ale na všechno jsem se doptal vždy někoho vlídného a ochotného, takže i zamykání skříňky jsem pochopil a naučil se. Jediné chyby byly moje vlastní, za zmínku jen poučení pro příště, nedat si ani tu zmrzlinu a moci hned odejít a vzhledem k nefungujícím platebním automatům nestát frontu na zaplacení v nejsaunovatější sauně, tedy přeplněné chodbě u východu.

Pohodovost všech naturistů byla velmi příjemná, a při takovém davu všude si ani neumím představit, že by se někomu mohlo jevit něčí chování jako okukování až obtěžování. Kdo se přišel podívat na krásná těla, byl určitě nadšen, všude se všichni usmívali a navzájem si pomáhali, i silniční lišej, kterou jsem si na noze udělal při nešikovném vylézní z vlnobití, mi plavčí (jaký je ženský rod od slova plavčík?) ochotně operoxydovala a přelepila. Zkusil jsem skoro všechny atrakce, nejpříjemnější byl vodopád pro masáž mých nebohých zad – nahradil mi skotské střky, které mi vždycky dělaly dobře, jenže už je na rehabilitacích na Antala Staška zrušili. Nejnovější zážitek byl tobogán v úplně uzavřené rouře a v úplné tmě.

Bude někde k dispozici kdo je odkud? Kolem tohohle papíru – nástěnky – bylo trvale plno lidí a bylo by určitě zajímavé, z jakých zemí různí návštěvníci pošli. Věkové složení rozmanité, od mínus tři měsíce přes téměř 0 let, mladí hojně zastoupeni, i střední věk I věk VY ALE JEŠTĚ DOBŘE VYPADÁTE. A všichni se chovají naprosto normálně a mile. Na dotaz těsně před koncem, komu se tam líbilo byl nadšený křik a les zvednutých rukou. Těžko si představit něco takového během plavkového plavání.

A v pondělí půjdu zase plavat do Vltavy, i ve středu, zkusím pokročit v otužování, kdo by chtěl začít, přijďte vždy v pondělí a středu kolem páté hodiny k Vltavě u Nádraží Bráník, hned u začátku inlajnové trasy je domeček, kde se scházíme.

 
-

Oprava rekatolizace a listina naháčů

Vložil zurek (bez ověření), 16. Září 2013 - 8:14

Doba přemalování nahých postav textiliemi.
Omlouvám se za ten blud a jsem si ho naprosto vědom. Tento doplněk jsem psal v rychlosti a vycházel jsem z věty: „Byly totiž přimalovánány na přání jeho předchůdců na Petrově stolci až do počátku 20. století.“ Přiznávám, že jsem ten dovětek a link napsal podle své logiky a to se mi vymstilo. K přemalován textilií na nahé postavy došlo opravdu z nařízení Tridentského koncilu v protireformačním období. V Českých zemích známé jako Doba temna.


Seznam podepsaných naháčů ze soboty je tady:
Seznam naháčů AquapalaceSeznam naháčů Aquapalace
 
-

BEZVA CESTLICE

Vložil PRAZAK, 16. Září 2013 - 11:00

Zdravim a posilam velky dik vsem ,kteri se podileli na organizaci N – Cestlic !!! Malovani na telo ,vetsinou moc nesleduji , ale tentokrat se me velmi libil Dvojity klaun . Bylo videt, ze ta dve devcata byla na takoveto akci ,vcetne FKK plaze poprve , ale nejen , ze si to plne uzivala , ale sla odvazne i do malovani , ktere nakonec vyhrala ,gratuluji ! Je dobre , ze nase rady ,obcas rozsiri i nahodny navstevnik N -akce ,ktery treba priste privede i dalsi… [Úsměv] [Úsměv] [Úsměv] Bavil jsem se po skonceni s jednou z tech dvou slecen , aby dorazila i s kamaradkou na pristi akci ,na volbu Miss , mela by dost velkou sanci uspet, ale odpovedela, ze se bez tech plavek neciti zrovna ve sve kuzi,tak uvidime , jak se rozhodne. Tak priste , 16.11. 2013 opet v Cestlicich [Spiklenec] [Spiklenec] [Spiklenec] PRAZAK

 
-

Odkud je zajímavé

Vložil kaldoh, 18. Září 2013 - 3:46
Obrázek uživatele kaldoh

S těmi amíky jsem mluvil, byli hned vedle mě u skříněk. Z Hugárie byla mamka s dcerou, které se taky malovaly, ale soutěže se nějak neúčastnily, možná nerozuměly. V Sedle u Strakonic jsme chodívali celá rodina k okolním odlehlým rybníkům, ale ve všech se zhoršila voda k nepoužitelnosti – chov krav a kachen se na tom podepsal. Kolem Otavy krásná cyklostezka, ale jet se mi po ní letos nepodařilo, nestíhal jsem při šlapání a řízení plácat komáry. V Horažďovicích je hezký aquapark: http://bazen.horazdovice.cz/ Tam jsme byli letos jednou a bylo dost málo lidí, přestože hned vedle u Otavy možná tak stovka vodáků denně zastaví a zajde do města. Přiznám, že i my jsme Horažďovice častěji projížděli po vodě než jinak, a to na návštěvu akvaparku není motivace.

K malování na tělo v Čestlicích, měl jsem nápad, ale nenašel jsem model, bylo by příště dobře vyhlásit výzvu k modelům dobrovolníkům, i k výtvarníkům, aby se přihlásili, a na malování se domluvili, i když se předtím neznali. Na model nepotřebuji krásnou dívku, ale nepodařilo se mi přemluvit ani muže ke kresbě na záda.

 
-

Všechny body programu jsou NĚKOLIKRÁT průběžně vyhlašovány

Vložil zurek (bez ověření), 18. Září 2013 - 7:08

A speciálně malování na tělo je jak dlouhou dobu na webu, na několika plakátech před a po dobu n-večera a taky rozhlasem je to po každém vlnobití vyhlašováno. Já vím pane kolego, že vy jste se u vlnobití pořád točil, jako byste něco chtěl. To ale potřeba přijít a říct, co vám schází. Kdybyste řekl, že vám schází model, tak bysme pro to něco udělali.

 
-

....holt ten Parkinsonik

Vložil kaldoh, 18. Září 2013 - 11:34
Obrázek uživatele kaldoh

Už se nijak netajím tím, že mám velmi pokročilou Parkinsonovu nemoc. To je postižení tak absurdní a pro ostatní tak nepochopitelné, že nevědí, jak nám můžou pomoci. Jsou chvíle, kdy dokážeme simulovat naprosté zdraví, dokonce mnoho let jsme schopni zatajit svoje postižení zaměstnavateli. Absurdní je ale hlavně fakt, že hlavní problémy nám nedělá sama nemoc, ale komunikace s okolím. Často nám není rozumět, protože nejsme schopni (někdy) mluvit zřetelně a nahlas. Stává se mi velmi často, že se nedozvím, že mi někdo nerozuměl a něco, co jsem řekl, prostě nezaznělo. Rodina i známí už vědí, že když nerozumí (což bývá podle mojí dcery asi 80% všeho, co říkám) musí se ptát znova a znova, než jsme si jisti, že opravdu slyšeli všechno. Jinak je nebezpečí, že něco, co máme dojem, že se domluvilo, se vlastně nedomluvilo. Protože mám i vadu sluchu a často zase já nevím, že vůbec někdo něco řekl, co se mě týkalo.

Stejně tak většina těch, které jsem požádal, aby mi model dělali, v tom hluku vůbec nechápali, co vlastně říkám. A říkal jsem to i vám a podle vaší reakce se mi zdálo, že jste mi rozuměl a to bylo ještě dost času, abych to stihnul nakreslit. Rozhodně není problém v tom, že by někdo o programu nevěděl, ale všichni to brali jako něco na pozorování, a ne jako něco, čeho by se mohli také účastnit. Takže nikomu nic nevyčítám, jen navrhuji příště zmínit i variantu, že by mohli dělat model i kreslíře lidi předem nedomluvení s někým na spolupráci.

 
-

Automalíři

Vložil zurek (bez ověření), 18. Září 2013 - 12:14

Omlouvám se, že jsem vás opominul s vyhledáním vhodné modelky, ale snahu převálcovaly zřejmě jiné události v programu. Napadl mě ale třeba takový vynalézavý Pepper, který ač sám, tak pokaždé překvapí opravdu propracovanými malbami (Eiffelovka, sultánův palác, japonské motivy…) Možná by to bylo řešení i pro vás.

Jinak s nemocí si nedělejte problémy. Mezi naturisty najdete vždycky pochopení. Napadl mě jeden nedávný hovor s paní, která byla na N-Babylonu poprvé a její největší téma bylo, jak se ti vozíčkáři mezi naháči cítí dobře. Nikdo se na ně nedívá zkoumavě, přehlíživě ani soucitně. Prostě běžně, jako na každého jiného (nahého) člověka. Nedávno jsem slyšel i názor jednoho chlapíka v nejlepších letech, který užasle obdivoval naši jednonohou kamarádku. Říkal, že by to v jejím stavu osobně asi nezvládl. Takže i takové věci můžou být mezi naturisty k vidění, slyšení, poučení i inspiraci.

 
-

Na akci bez plavek

Vložil gaiamesiah (bez ověření), 19. Září 2013 - 13:19

Na akci bez plavek jsem se ocitla neplanovane a musim rict ze jsem si to uzila a jsem rada ze jsem v 8 neutekla. Bez plavek je to prijemne cloveku neni tak zima a na toboganech clovek trha rychlostni rekordy. Jedine co mi kazilo dojem byli zoufalci pokud mozno vbrylich co tam prisli evidentne jen ocumovat. Ale kdyz se nad ne clovek povznesl bylo to super.

 
-

dědek v brejlích

Vložil kaldoh, 19. Září 2013 - 18:23
Obrázek uživatele kaldoh

jsem byl, doufám, že uspěju s prosbou být zařazen když už, tak aspoň mezi srandovní čumily. Podle mého dojmu leckdo ze mě srandu měl, a to je dobře.

Prosím za nás všechny pidlooké o pochopení, že bez brýlí vidím tak blbě, že bych si vůbec netroufnul jít do neznámého prostředí, ale i s brýlemi vidím podstatně hůř, než většina populace bez brýlí.

Prosím také o pochopení, že ač máme čtyři dospělé potomky a pět vnoučat a fungující rodiny, já jediný jsem rentier štácrkripl a všichni ostatní jsou v práci, takže když zrovna nehlídám nemocná vnoučata, jsem hodně sám. V posledních letech jsem hodně pausíroval a moje nadšení vyplynulo také z toho, že jsem zase jakž takž vzberchanej, že jsem to fyzicky zvládnul, a že jsem mezi lidmi. Na jaře jsem několikrát musel poprosit cizí lidi, aby mě vynesli do tramvaje a tak podobně. Z Čestlic jsem odešel po svých!

 
-

Ad rekordy na toboganech

Vložil Jarda2, 19. Září 2013 - 19:16

Také jsem si myslel že bez plavek trhne člověk bez problému rekord, ale na jednom z toboganů nedávno nainstalovali časomíru, která přesně měří každému toboganovému jezdci jeho čas a současně ukazuje rekord dne. Rekord dne tam byl už od 18 hodin kdy jsem dorazil ještě do plavkového režimu něco přes 10 sekund a mě ani mým kamarádům a kamarádkám se ani bez plavek – a to ještě každý v několika pokusech – prostě nepodařilo dostat pod 12 sekund. Nejde ale jistě vyloučit že si někdo v průběhu dne nahoře sundal plavky a dole si je po dojetí zase nandal … [Tmavé brýle]

 
-

rychlost na toboganu

Vložil kaldoh, 19. Září 2013 - 21:13
Obrázek uživatele kaldoh

podle všeho závisí hlavně na hmotnosti závodníka a síle počátečního odrazu. U každého jednotlivce pak je jízda bez plavek podstatně rychlejší, než když jede v plavkách.

 
-

Právě pro tu pohodu

Vložil kaldoh, 21. Září 2013 - 11:08
Obrázek uživatele kaldoh

se mi v Čestlicích tak líbilo. Fakticky to byla moje druhá oficiální nudistická akce, ta první byl v roce 1984 zájezd (který pořádalo ROH, Revoluční Odborové Hnutí Tesly Strašnice) do jedné z mála tehdy jakž takž přístupné ciziny, celý autobus tesláků s rodinami jel k Baltu, kde jsme měli posezóní slevu na ubytování v nehybných obytných přívěsech přímo u FKK pláže. A jako členové ROH (samozřejmě bylo členství v ROH povinné pro všechny zaměstnance, i pro moji ženu, která sice nebyla zaměstnaná v Tesle ani před mateřskou dovolenou, jen jako vedlejšák během mateřské datlovala pro Teslu na psacím stroji výrobní dokumentaci) jsme měli na Vánoce vždy zdarma osm hnusných fondánových bonboniér (měli jsme čtyři děti krát dva členové) a také zdarma dopravu do dojče demokratiše republiky. Tu ale jen jednou, protože samozřejmě na nuda do NDR chtěli všichni tesláci, celý rok se všichni snažili být vybráni příští rok. Přednost měli ti, kde oba rodiče byli v ROH a měli dvě děti a tak zaplnila rodina přesně předepsanou kapacitu přívěsu. Dvě nejmenší děti jsme museli hodit na krk babičce. U severního ledového Baltu jsme podnikli jak kurz samouků – jak být otužilcem, tak lekci tolerance naturistů k textilákům. Ne snad že by se tam někdo vyskytoval v plavkách, tak otužilej nikdo nebyl, když totiž vylezl z vody (jedenáct stupňů celsia) a foukal vítr, nutnost nasadit kulicha, bundu větrovku, svetr, košili, tričko, slipy, dlouhé kalhoty, vlněné ponožky a teplé vysoké boty byla všem naturistům zřejmá a textiláci byli mnohonásobě početnější, jenže to byli pouze z nutnosti oblečení nudisti. Nikomu pak přítomnost těch druhých nevadila, žádné ploty, (žádní poláci, ti museli s pasem přes hraniční přechod) desítky kilometrů pláží byly takto volně smíšené, ale dál od moře se nahota úředně zakazovala. Otužování proběhlo rychle, třetí den už jsme my i děti ve vodě vydrželi i na delší čas, teplo si naše těla vyráběla intenzivním pohybem a aktivitou. Po celé Tesle jsme všichni byli tímto zájezdem nadšeni a vychutnali jsme si zlatý hřeb zájezdu, celní prohlídku na německé hranici do ČSSR. Pečlivě jsme se na ni připravili. Když celníci ze spřátelené země zjistili, že v autobuse plném občanů země, které 21. srpna 1968 poskytli bratrskou pomoc svými tanky a vojáky, všichni svorně do celních prohlášení napsali, že si v jejich Heimatlandu vůbec nic nekoupili, žádné marky neměnili, a s nikým se nesetkali, přikázali všem vystoupit, vynosit všechna zavazadla a všechno na prohlídkové stoly, a zatímco prázdný autobus prohledávala skupina celníků se samopaly, každému z nás prováděli prohlídky oděvů a zavazadel, otevřeli naše kufry a batohy a tahali z nich promočené a pískem prosycené spodní prádlo, hrdinně se tvářili úředně, ale viditelně jim to dalo spoustu úsilí rozmotat chumle kalhot, košil, do kterých jsme do kapes nastražili tu zrcátko, tu hřeben, tu krabičku od mýdla, tu rozblemcané mýdlo s pískem, vypatlanou tubu krému, tu zbytek čokoládového pudinku, který se jim rozprsknul na stole, oni museli předpisově všechny slizké předměty z kapes vyndat, všechny krabičky otevřít a prozkoumat, hledali peníze kryté prací i valuty, zlato a šperky a předměty v NDR nakoupené a nepřihlášené nebo nepovolené, češi v té době jezdili do NDR nakupovat náhradní díly do Trabanta a optiku a fotomateriály (a dederoni k nám nakupovat to ostatní), to ale pro náš zájezd nebyl účel. O pohodovosti dederonských baltských pláží češi věděli a jezdili tam soukromě. Tak se pár tesláků chopilo informace o posezóních slevách a podařilo se jim vyhlásit zájezd jako odměnu zasloužilým dělnickým kádrům (i když jsem do Tesly nastoupil rovnou z Elektrofakulty ČVUT jako konstruktér, byl jsem veden v tabulkách jako dělník, protože to zlepšovalo kádrový profil továrny) organizovaných v ROH pro upevnění zdraví (to byla pravda, po otužování v Baltu jsme byli my i naše děti odolnější proti nachlazení) a protože o naturistickém pojetí jsme věděli jen v Tesle, navzájem jsme se všichni znali a probíhalo to bez potíží.

Ještě předtím v roce 1975 jsme byli s manželkou v Rumunsku. To byla země dost zoufalá, ale pláže pěkné, písčité a moře teplé a čisté. Kousek od nás byly prostory vyhrazené pro opalování bez plavek. To byly tři ohrady z asi tři metry vysoké dokonale neprůhledné lepenky. Jedna pro samotné muže, druhá pro samotné ženy, třetí pro páry, ale ta třetí byla mimo provoz údajně kvůli nějakým incidentům. Do ohrady se platilo mírné vstupné na celý den, ale ohrada byla celá na souši, když jsme šli plavat, museli jsme navlíct plavky, domluvit se s pokladníkem rumunem pomocí mimiky a posuňků, že se za chvíli vrátíme, plavat jsme chodili společně s manželkou v dohodnutých časech a opalovat se zase každý do jiné ohrady. Tehdy bylo opalování se zdravé a ozon bez děr. Velmi důrazně tam byla zřetelná škodlivost plavek. Hodně lidí mělo takzvané Kulturštraifen. Po celém těle měli krásně hladkou pleť, jen když si svlékli plavky, tak celá ta světlejší plocha, na kterou dosud nemohlo slunce a vzduch, zato se macerovala vlhkem, byla plná fleků, exémů a pupínků.

 
-

areál Aquapalace byl rozšířen

Vložil SPORT, 22. Září 2013 - 15:37

Jenom doplňuju co tu ještě nezaznělo: areál Aquapalace byl oproti minulé n-noci rozšířen. Venkovní prostory už zabraly celou příjezdovou silnici po jedné straně akváče a zasahují teď až k hlavní silnici, kde je zastávka autobusů ke stanici metra Opatov.

 
-

Tak mě nepadlo...

Vložil Semtex, 7. Říjen 2013 - 11:44

Tak mě nepadlo, zde by se po dohodě s majiteli také dal dělat FKK večer, sauny jsou velké, teď už je domluvit bazén. :)

http://www.infinit.cz/…lness_saunas