NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Nadcházející naturistická "krytá" sezona

Vložil Anonymní, 24. Říjen 2014 - 15:44

Podzimní naturistická sezona je už v plném proudu a vzhledem k větší přehlednosti a aktuálně nově přibylým termínům uvádíme jejich souhrn. Za zmínku stojí, jakou tradici u nás koupání bez plavek má a kam naturisté nejraději chodí nebo jezdí.
Vedle nejnavštěvovanějšího Aquapalace Praha je v ČR celá řada komorních areálků, které patří k neméně oblíbeným a dlouhá léta si drží slušnou návštěvnost. Mezi nejstarší n-plavání patří to v 50m bazénu v Hradci Králové a vůbec Východní Čechy patří k těm aktivnějším. Nahlédneme také do přilehlého zahraničí, kde se máme ještě pořád co učit např. v celo-bezplavkových areálech Therme Ludwigsfelde u Berlína nebo Bad Klosterlausnitz v Duryňsku.


Možná by si někdo představoval větší rozšiřování FKK možností, nicméně stav je v současnosti takový, jaký je:

AQUAPALACE PRAHA patří už od října 2008 k nejvyhledávanějším místům pro příznivce koupání bez plavek.

Vedle blížícího se termínu 22. 11. 2014 se můžete těšit v r. 2015 na tyto: 17. 1., 14. 3. a 16. 5. Poprázdninové termíny budou sděleny nejpozději do 31. 7. 2015. INFO

NOVINKY v AQUAPALACE Praha od 25. 10. denně 2 nové laserové show, jedna pro mladší „Pirát a Siréna“ a „Kytaroví mágové“ – vhled do nejslavnějších kytaristů světa.
Nové saunové ceremoniály: středověký – tajemné středověké postavy, návštěva Peru, tyrolský večer. Halloweenský večer. Fitness festival se sportovní hvězdou s překvapením.


Východní Čechy:
Bez plavek se v padesátimetrovém bazénu Hradec Králové plave už úctyhodných 24 let. I v současnosti máte tuto možnost každý pátek 20 – 21 hodin.

Kromě toho na vás čeká nová velká sauna s ochlazovacím bazénkem v moderním WELLNESS STUDIU FLOŠNA.
Další z tradičních bazénů, kde se plave bez plavek už celá desetiletí. Pouhých pár kilometrů od HK směrem na Jičín (SZ). K dispozici kromě bazénu také 2 sauny s ochlazovacím bazénkem, masáže a ubytování. Bez plavek každé úterý a pátek 20 – 22 hodin.
BAZÉN VŠESTARY
Každý poslední pátek mají plavky svátek v bazénu s vybavením aquaparku v Rychnově nad Kněžnou. Každý měsíc tedy můžete zakončit po naturisticku i v podhůří Orlických hor. Aktuální rozpis pro říjen 2014.
Také v Ústí nad Orlicí se postavili příznivcům koupání bez plavek kladně a několik večerů jim poskytli. Naposledy koncem března 2014 při Nahatém koupání při svíčkách.
Nyní je čeká Andělské nahaté koupání v sobotu 6. 12. 2014 od 20 hod. Následující n-termíny budou uvedeny do konce roku 2014.
V Trutnově budete muset na nedělní n-plavání vyrazit na sváteční poměry trochu dříve, ale zato vás čeká moderní bazén, který je každou neděli 9–10 hod. jen velmi málo obsazen. MEBYS Krytý bazén Trutnov
V Náchodě si mohou místní naturisté na nedělní n-plavání více přispat a proplavat se mohou bez plavek podstatně déle než v Trutnově.
N-plavání v plaveckém bazénu Náchod: každou neděli 18 – 21 hod. Souběžně je v provozu smíšená sauna. 


Střední Čechy:
Aquapark Slaný – každé pondělí 20 – 22 hod.
Městské lázně Čáslav – každé úterý 14–20 hodin společně, pátky ženy bez plavek, soboty muži bez plavek. 


Semilsko:
Na Semilsku se už dlouhé roky vykoupete bez plavek v moderním plaveckém bazénu v Jilemnici každý pátek 20 – 21 hod.
I v tomto areálu je paralelně k dispozici sauna a kneippův chodník. 


Moravskoslezský kraj:
V Rýmařově si bez plavek zaplavete každou 3. středu v měsíci v přilehlém Aquacentru Hotelu Slunce.
K dispozici je bazén s protiproudem + brouzdaliště, finská sauna, pára, perličková lázeň a odpočívárna s barem. 


Zlínský kraj:
SLOVÁCKÉ VEČERY NATURISTŮ mají už druhým rokem rostoucí návštěvnost a schází se na nich pokaždé přes 200 naháčů.

Následující termíny: 2014: 6. 12., 2015: 3. 1., 7. 2., 18. 4. INFO 

VALAŠSKÉ NOCI NATURISTŮ patří už také k velmi tradičním naturistickým setkáním. První VNN se konala už 26. 4. 2010. Od té doby se sem sjíždějí naháči z velké části Moravy, ale hojně i ze Slovenska.
Kromě plaveckého bazénu a velmi útulně řešené aquaparkové hlavní části s občerstvením přímo u vody je ve velké oblibě místní wellness, který je osvícený pouze svíčkami a tím navozuje neopakovatelnou atmosféru.
Termíny: 25. 10. a 13. 12. 2014. 21. 2., 28. 3. 2015 INFO
 

Jihomoravský kraj:
Wellness Modřice u Brna. Svého času první FKK zařízení na Brněnsku. Poněkud zchátralého areálku se ujal nový nájemce a v současnosti je už opět Wellness Modřice mezi nejoblíbenějšími místy pro naturisty na Brněnsku.
Bez plavek ve Wellness Modřice: čtvrtky 19 – 22 hod. soboty 18 – 22 hod. INFO
Aquapark Brno-Kohoutovice: v jednání Blízké zahraničí:
Kristall Saunatherme Ludwigsfelde jižně od Berlina – rozlehlé termály s non-stop FKK provozem (pouze středy a neděle možnost volby). 340 km z Prahy po dálnici.
Kristall Sauna-Wellnesspark mit Soletherme Bad Klosterlausnitz (Duryňsko). Stejný FKK režim jako v Ludwigsfelde. 250km z Plzně, do 300 km z Prahy.

AQUA MARIENBERG Sice textilní areál, ale rozlehlá saunová část je FKK a hojně navštěvovaná mj. také z ČR. Autentické zážitky Rolanda
Sybillenbad (34km z Mariánských lázní nebo 18km z Chebu) – taky textilní s velmi příjemným FKK saunovým světem. Autentické zážitky Pavla Hofrichtera.
Rakousko:
Velmi oblíbené termály pouhých 60km z Brna směrem na Znojmo, hned za hraničním přechodem Hevlín. Rozlehlý saunový svět s velkým venkovním prostorem a bitopem. INFO


Dalších cca. 1000 saun, většinou s FKK provozem a mnohdy i koupacími možnostmi najdete na našich stránkách SAUŇÁCI.CZ.

Informace jsou aktuální 24. 10. 2014. Uvedené termíny platí, u pravidelně se opakujících (týdenních, měsíčních) akcí sledujte www stránky (mimořádné sanitární dny apod.)

Ve všech FKK areálech a během FKK hodin platí PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA NATURISTICKÝCH AKCÍCH
4.2
 
-

Aqua Slaný?

Vložil PetrK, 25. Říjen 2014 - 16:39

Kampak se ztratil aquapark ve Slaném a jeho tradiční pondělky?

Petr


Ivoš Žurek – dodáno, díky za připomenutí

 
-

Pro nás z východu

Vložil M.Dr., 26. Říjen 2014 - 12:09

jsou nejdostupnější Uherské Hradiště a Valašské Meziříčí. Zajímavé je porovnání těchto dvou aquaparků, které vychází jednoznačně ve prospěch UH: nižší cena, větší areál, vnější bazén, není nutnost vycházet ven a kupovat novou vstupenku, pokud někdo přijde dřív, nebo taky možnost přijít si jen zaplavat bez nutnosti platit za vstup do celého areálu. V neposlední řadě i vstřícnost personálu v tom, že není nutné úderem jedenácté hodiny být venku.

Jedinou výhodu má ValMez pro nás osobně v tom, že je to na kilometry blíž, ale na na čas to vyjde nastejno.

Takže pro nás jednoznačně vede Uherské Hradiště. Více muziky za méně peněz.

Díky za organizování těchto večerů.