NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

(Na)turismus NĚMECKO

Vložil Roland Jitka, 23. Listopad 2011 - 21:00

Na pozvání našich německých přátel, (se kterými jsme již několikrát trávili krásné dovolené) jsme se rozhodli pozvání přijmout a vyrazili směr německé hranice. Cestou jsme měli v plánu navštívit aqua park nacházející se na poloviční cestě mezi městy Gera a Jena. Naturistům je známý jako Kristallbad bad Klosterlausnitz. (Durynsko) Velký aqua park se nachází v městečku stejného jména (spíše větší vesnice). Městečko je velmi čisté upravené, jako by na vás dýchla historie z vesniček našich babiček. (což je běžné v každé vesnici Německa) Lokalita stojí za delší procházku. (GPS:50.916022,11.867867)

Rozloha aqua je v poměru k městečku obrovská. Podle registračních značek vozidel je vidět, že je bazén navštěvován lidmi ze širokého okolí. Ani Češi jsme nebyli jediní. Parkoviště je přímo u areálu a je dostatečné. Návštěvu můžeme jen doporučit, zejména vzhledem k nevelké vzdálenosti od České republiky a rychlé jízdy po perfektních dálnicích. Z Chebu asi 130km, z Hory svatého Šebestiána asi 140km. Záleží samozřejmě kde v České republice bydlíte.


[Šipka] DEN PRVNÍ [Šipka]
Návštěva Kristallbad bad Klosterlausnitz, kde jsme strávili krásný relax v bazenéch i v saunách uvedeného aquaparku. Vyznačuje se výbornou cenovou politikou. (celodenní vstupné včetně saunového světa pro dospělého 20 euro). Celý ceník najdete ZDE. Při vstupu jsem si myslel, že německy špatně čtu, jelikož jsem se dočetl, že celý areál je pro lidi v plavkách vyhrazen jen a pouze od 9 do12 hodin. V našich končinách je přeci jen spíše zvykem vyhrazovat malou část provozní doby pro naturisty. (chvilku jsem se domníval i že je to překlep) Další cedule jsem si všiml vzápětí a ta odkazovala na absolutní a pochopitelnou nemožnost fotit.

Kristall disponuje několika bazény, skvělou vířivkou a příjemným zjištěním bylo, že několik bazénů je slaných.(dobrá prevence proti kožním onemocněním a výborné léčebné účinky) Voda byla příjemně teplá. Jedná se vlastně termální lázně. Okolní terásky a přilehlá louka slouží na opalovaní. (což jsme bohužel nemohli využít vzhledem k říjnovému počasí) Zvláštností aqua je, že kolem bazénů rostou živé palmy, což ještě vylepšuje prostředí trochou exotiky. Celý areál byl slušně zaplněn, ale ne přelidněn. (kapacita areálu je obrovská). Po využití bazénové části jsme se rozhodli prozkoumat saunový svět. Tolik saun se hned tak nevidí a jsou rozděleny podle druhů. V saunovém světě jsou i studené bazény. (vzhledem k teplotě vody jsme je raději nevyužili) Saunový svět působí velmi útulně a pojme velké množství lidí.
Celkový dojem z areálu byl velmi dobrý a několik věcí nás mile překvapilo. Německá preciznost, (vše je dovedeno k dokonalosti) velký počet zástupců naturistické mládeže. Naturistická bezprostřednost rodin a jejich dětí. (u nás je tohle k vidění spíše na naturistických akcích typu Babylon, jinde se naturistické děti chovají přeci jen méně bezprostředně) V Kristall se nachází všechny věkové kategorie. Za zmínku pozitiv stojí i cena celodenního pobytu.(podobná cena se v Čechách přeci jen nevidí a už vůbec ne v aqua stejné velikosti) Ve výčtu kladů bych mohl pokračovat, ale jak já říkám spoustu věcí se musí zažít. Naturismus v německém podání je trochu jiný než v Čechách. Aqua je vhodný pro začínající naturisty nebo tam. kde je jeden z rodiny naturista a druhý s myšlenkou nahoty jen opatrně koketuje. Protože nás čekala ještě dlouhá cesta autem, museli jsme návštěvu bohužel ukončit dříve než ve 23 00 kdy provozní doba končí.

[Hvězda] [Hvězda]

Večer jsme vyrazili směr Frankfurt a pozdě v noci jsme dorazili ke známým kousek od města Simmern v oblasti Hunsrück. Jedná se o malé městečko Kirchberg v regionu Simmern. Spolková republika (Porýní-Falcko, Rheinland-Pfalz)
[Šipka] DEN DRUHÝ [Šipka]
Po probuzení a výborné snídani jsme vyrazili do starobylého města Bingen a trajektem přes Rýn do vinařské oblasti Rüdesheim. (trajekty jezdí frekvencí, jako naše autobusy MHD ve větších městech) (GPS:49.968889,7.890873)
Zde jsme obdivovali malebné a neskutečně úzké uličky velmi starého a krásného města. Uličky jsou někde tak úzké, že se nevejdou ani osobní vozy. Celé město působí jako jedna velká a udržovaná památka. Všude jsou ochutnávky oblíbeného moselského vína. Městečko jak Bingen, tak Rüdesheim je obklopeno kilometry vinic. Nad městem vede lanovka a za mírnýpoplatek si můžete prohlídnout řeku Rýn a okolí vinic z ptačí perspektivy. Na Rýně jezdí velké nákladní a osobní lodě se značnou frekvencí. Přiroda v okolí je překrásná. Krásným zážitkem byla tříhodinová návštěva a exkurse likérky Asbach spojené s promítáním filmu o výrobě tohoto oblíbeného německého koňaku. Dozvěděli jsme se a hlavně viděli spoustu zajímavých věcí.
Koňak se prodává hlavně v sedmiletých cyklech. Sedmiletý, čtrnáctiletý a jednadvacetiletý. (tam už je cena dosti vysoká) Návštěvu likérky mohu všem doporučit, velmi zajímavý zážitek. Kdo má rád koňak fungují ochutnávky a v prodejně je možno zakoupit požadovanou láhev. Ke konzumaci, dekorativním účelům nebo jako dárek. (výběr je značný a vybere si každý)

[Hvězda] [Hvězda]

[Šipka] DEN TŘETÍ [Šipka]
Známí nás odvezli do městečka Cochem k prohlídce města a hlavně návštěvu hradu, který se pyšně tyčí nad městem. Hrad jsme pro vás vyfotili a dále i krásný výhled na řeku Mosel. Cochem je velmi krásné městečko, kde na Vás všude dýchá klid a pohoda. Velmi nápaditě je zde spojeno starobylé s novou výstavbou. Ve starobylé části městečka jako by se v malebných uličkách zastavil čas. Turistické služby jsou na vysoké úrovni. Na každém kroku je co obdivovat a místo si určitě zamilujete. (GPS:50.147426,7.161655)

[Hvězda] [Hvězda]

Večer jsme jako správní naturisté navštívili městské lázně v městě Simmern, kde od 20 00 probíhá naturistické plavání. Opět jsme obdivovali německou preciznost při organizaci aqua. Jedná se nevelký aquapark,ale s příjemnou, (a jak jinak než) nudistickou atmosférou. V bazénu probíhalo ve dvou drahách nějaké soutěžení v naturistickém plavání (možná to byla generálka na Swimming Gala v České republice). Zbytek bazénu byl pro návštěvníky. [Party] Nebyla veliká návštěvnost, tak jsme si pobyt v lázních krásně užili. V zadní části areálu se nachází několik saun. Typický saunový svět, jak ho známe třeba z Babylonu, to ale není. Bazény se slanou vodou se v lázních nevyskytují. Simmern není veliké město proto se všichni znají a tím aqua získává spíše rodinou atmosféru. (GPS:49.981254,7.513561)
Venkovní bazén funguje jen v letních měsících a přilehlý plac slouží na opalování. Pokud pojedete kolem, vyplatí se zastavit a navštívit městské lázně. Je to ale spíše klasický bazén se saunou, než aquapark jak ho známe my. Na krásné relaxování stačí. Nevím kolik byla cena za celodenní vstupné, ale na dvě hodiny v rouše naturistově zaplatili na osobu tuším 5 euro. (využili jsme pozvání našich známých) Cena tedy více než lidová. [Hvězda] Budoucnosti a nezájmu klientů i naturistů se bazén asi bát nemusí, když má takto nastaveny ceny i v době celoevropské krize. [Úsměv]
[Šipka] DEN ČVRTÝ [Šipka]
Toho dne jsme vyrazili do dolu na diamanty v městečku Idar Oberstein, kde je i muzeum diamantů spojené s promítáním filmu, který popisuje těžbu, úpravu, práci i prodej. (nedivím se, že výrobky z vzácných kamenů mají tak vysokou cenu). Ale od začátku. Prohlídka dolu na diamanty s (bohužel německým) komentářem je krásný zážitek, kdy vidíte metrové vzácné kameny ještě ve skále. Ty opravdu veliké byly krásně nasvíceny a mají různé barvy. V dole už se netěží, ale za mírný poplatek si můžete zahrát na horníka a zkusit si nějaký malý kamínek najít a ponechat. Procházka dolem je asi km dlouhá, ale někde mají vyšší postavy problém projít. Nic není uměle vytvořeno vše je tak, jak to bylo, když skončila těžba. Je to ale krásný zážitek a nevidíte to každý den. Takže zde je mé doporučení, důl navštívit.
[Zmatený] Kousek od dolu jsme navštívili brusírnu diamantů, která je tak ekologická, že do ní není zaveden proud a veškerou energii brusných kotoučů dodává vedlejší potok s nádrží. Některé kotouče byly vyšší než dospělý člověk. Práce v brusírně je velmi náročná. Viděli jsme ukázku ukázku broušení velkého diamantu a je to opravdu těžké u brusného kotouče diamant udržet. Práce jen pro fyzicky zdatné muže. Běžný člověk bez zkušeností drahý kámen v ruce při broušení neudrží.
Nedaleko od brusírny je muzeum diamantů, kde vidíte všechny vzácné kameny v různém stádiu rozpracovanosti. Jak surové kameny, tak polobrusy i hotové výrobky ve vitrínách. Součástí prohlídky muzea je i promítání filmu od A až do Z práce s diamanty. Diamantové doly a muzeum doporučuji hlavně ženám. (budete vědět co nosíte na krku za nádheru a za práci mnoha lidí) (GPS:49.708274,7.351513)

[Hvězda] [Hvězda]

Při cestě zpět jsme se zastavovali v obci Gemünden, kde jsme si prohlédli nádherný kostel. Nikde nikdo nebyl a zajímavostí bylo, že si člověk mohl koupit nějaké upomínkové předměty a platilo se do skleničky, která již byla plná eur. Na tabuli byla napsána cena produktu a vy jste do skleničky zaplatili, podotýkám v kostele nebyl žádný personál. (vzpomněl jsem si jak by to vypadalo v České republice, při stejném způsobu placení). [Oči plné peněz] (GPS:49.897952,7.466869)
[Šipka] DEN PÁTÝ [Šipka]
Navštívili jsme prodejnu ve vsi Hausen, jen pro ženy (něco jako malý supermarket s krásnou keramikou)
Moje žena by tam mohla chodit a vybírat celé hodiny, ale i já mohu říci, že bylo na co koukat. Krásná keramika všeho druhu s různými motivy (vánoční , velikonoční náboženské, dekorativní, ale užitečné věci z keramiky denní potřeby. Pro ženy jistě nezapomenutelný zážitek. Pikantní na celé prohlídce obchodu je, že majitelka obchodu, která bydlí o dva domy dál nám dala klíče a pokud si něco budeme chtít koupit, tak ať to přijdeme zaplatit k ní domů. (bylo normálně zavřeno). Vesnička je to úplně nádherná a vše je podřízeno keramice. Velice nápadité staré domy, ale perfektně udržované. (což tedy platí o celé oblasti vesniček a městeček oblasti Hunsrück) [Hvězda] (GPS:49.875389,7.374516)
[Pivo] Při cestě zpět jsme navštívili hrad ve vesničce Dhaun a v podhradní restauraci jsme si dali dobrou večeři. Jídlo bylo vynikající a hrad jsme pro Vás vyfotili. Krásná památka, stojí za to ji navštívit. (GPS:49.8052,7.526894)[Šipka] DEN ŠESTÝ [Šipka]
Naposledy jsme vyrazili na řeku Mosel koupit nějaké víno. Pro něj jsme si zajeli na doporučení známých do malebné vesničky Beilstein, zde jsme navštívili klášterní cukrárnu, (také rarita, do kavárny a cukrárny se jde přes kostel) dali jsme si chutné zákusky a kávičku. Obec byla několikrát zatopena povodní a na prvním domě u řeky jsou keramické značky, kam v který rok dostoupala voda. (na některé roky jsem ze země nedosáhl) Potkali jsme několik (jako) garáží, kde byli motocykly, přípojné vozíky za auto, lisy na víno a nářadí, jen garážím chyběla vrata a každý kdo šel kolem, viděl vše co v garáži je. (GPS:50.111442,7.244596)
POĆASÍ Click for Bingen am Rhein, Německo Forecast


Při cestě zpět jsme se zastavili u zdymadla na řece Mosel, kde právě proplovaly vraty dvě veliké lodě. Zdymadlo je uzpůsobeno k výbornému výhledu manévru proplouvání plavební komorou. (není to tak jednoduché jak by se mohlo zdát a vyžaduje to zkušenost všech lodníků) Celá akce trvá asi dvacet pět minut a při napouštění komory se úplně zastaví tok řeky na přepadové přehradě. Komora je velmi úzká. Vyžaduje velmi přesné manévrování kapitána dlouhého plavidla. V tomto připadě byl ještě ztížen průjezd plavební komorou tím, že loď plula proti silnému proudu. (bylo po dešti) Bylo zajímavé sledovat koordinaci práce celé zkušené posádky, ve velmi úzkém prostoru. Podívaná hlavně pro muže a děti.

[Šipka] DEN SEDMÝ [Šipka]
Vše krásné jednou končí rozloučili jsme se a ráno vyrazili na cestu směrem k domovu. Na odpočívadle u dálnice jsme vyfotili ze ptačí perspektivy město Bingen a řeku Rýn. Plán byl navštívit nám již známý aquapark v Marienbergu (SRN) kousek od Chomutova. Cesta sice v mlze, (světelná návěstidla na dálnici požadovali omezení rychlosti na 100km/h) ale dálnicemi ubíhala překvapivě dobře. (jen u Frankfurtu nad Mohanem bylo trochu více aut než by bylo zdrávo) Náš záměr být cca v 18 00 hodin v aquaparku Marienberg se zdařil. Natěšeni jsme zaparkovali na parkovišti před aquaparkem a před šestou večer už si užívali v bazénu. (GPS:50.654902,13.157787)

Popis aqua najdete ZDE na Naturistovi, takže jen velmi krátce. Plavky v bazénové části bohužel povinností. Vyzkoušeli jsme vlnobití každou půl hodinu, (vyhlašuje místní rozhlas) cachtali se ve slaném bazénu, zaplavali pár bazénů, dali jsme si dobrou večeří a odpočinuli si v prohřívárně v krásném saunovém světě. (který je celý naturistický) Jako vždycky výborné relaxování a ani se člověku nechtělo domů. (příjemný odpočinek po delší cestě, přišel vhod) Čas byl náš nepřítel, tak jsme kolem 22 00 hodiny vyráželi přes Krušné hory domů do Litvínova. (musím říci bohužel)

Více se za těch pár dní nedalo stihnout, ale mohu říci, že jsme si moc odpočinuli a každému doporučuji totéž. Je to moc dobré proti pracovnímu a životnímu stresu. (který nás provází každý den)


[Šipka] Co říci závěrem: [Otazník] Navštívili jsme tři aquaparky, starobylá města, vesničky a památky. Bylo to krásně strávené volno a příjemný aktivní odpočinek. Také jsme získali několik postřehů. [Zmatený]
[Pláč] Naturismus u nás, a naturismus v Německu se nedá srovnat. (máme se ještě hodně co učit) [Pláč]
Cenová politika majitelů bazénů je jiná než u nás. (tam na aqua má každý, proto je i velká návštěvnost)
[Šipka] ÚCTA K ZÁKAZNÍKOVI.
Poctivost Němců a Čechů je také neporovnatelná. (jak v běžném životě, tak v aqua, nikdy nemusíte mít strach o své věci i když něco někde zapomenete) V aqua kdekoliv v Německu nechávají lidé boty před šatnami volně, ručníky a tašky kdekoliv v areálu. Němci běžně nezamykají auta, domy a garáže. (někde ani nemají jak je zamknout) (perlička známého volně přeložena z němčiny: Myslíš, že kdyby někdo zjistil, že jsem něco ukradl, že bych mohl ještě bydlet v Hunsrück ?? Kdokoliv by zde nemohl bydlet při náznaku krádeže) a dodal něco ve smyslu, že to asi bude stejné jako u vás. (v Čechách byl jednou a to dva dny u nás)
[Šipka] ÚCTA K MAJETKU OSTATNÍCH.
Srovnání lidí a životního stylu v Německu blízko francouzsko-belgických hranic s námi vůbec nejde, protože lidé tam jsou k sobě milejší a mají tím pádem k sobě blíže. Nikde jsme nezaregistrovali ploty mezi sousedy.
[Šipka] ÚCTA K LIDEM A OKOLÍ.
Památky, kostely, hrady a zámky jsou vzorně udržované a přímo vybízejí k návštěvě. Staré a nové k sobě vždy dobře ladí a nezatěžuje okolní krásnou přírodu.
[Šipka] ÚCTA K TRADICI, HISTORII A PŘÍRODĚ.
Ekologie je také kapitola sama pro sebe, jelikož zacílit myšlení našich občanů k ekologickému myšlení Němců, bude ještě mnoho let trvat. Němci se chovají k přírodě velice hezky. Naturismus je vlastně návrat k přírodě a ne jen opalování na pláži bez plavek.
[Šipka] ÚCTA K PŘÍRODĚ.
Myslím, že právě z výše uvedených důvodů má v Německu naturismus dlouho tradici, protože Němci přírodou (ekologií) a naturismem žijí, kdežto my si jen někdy sundáme plavky na pláži. (a to je velký rozdíl)
Až si uvědomíme všichni, že budoucnost naturismu je v těch bodech výše uvedena, staneme se naturistickou velmocí, jako jsou Němci a Holanďané.
Podotýkám, že jsme v Německu nebyli poprvé, jen jsme si začali některých věcí více všímat.

PRO MOTORISTY přidávám popis cesty jak se kam dostanete.
Ze severních Čech, směr Chomutov, Hora sv. Šebestiána, Chemnitz, Gera (na křížení dálnic do prava směr Leipzig) asi po deseti km za křížením dálnic, je směrová tabule Bad Klosterlausnitz. (180km)
Z Prahy směr Karlovy Vary, Cheb, Selb, (směr Hof) na křížení dálnic směr vlevo Selbitz, na dalším křížení dálnic vpravo směr Berg, Hermsdorf (další křížení dálnic přejedete rovně směrem na Leipzig) Po deseti km za křížením dálnic, je směrová tabule Bad Klosterlausnitz. (310km) Nebo z Prahy směr Chomutov – Bad Klosterlausnitz. (250km) (a pak stejně jako cesta ze severních Čech)

BINGENBINGEN Ze severních Čech směr Chomutov, Chemnitz, Gera, Jena Erfurt, Eisenach, Bad Hersfeld, Alsfeld, Franfurt, Mainz, (směr Koblenz) Bingen. (550km) Námi popisované lokality se nacházejí v okruhu do padesáti km.
Z Prahy po dálnici směr Plzeň, Nürmberg, Würzburg, Frankfurt, Mainz, (směr Koblenz) Bingen. (580km) Námi popisované lokality se nacházejí v okruhu do padesáti km.
Pokud někde zabloudíte, nebo si nebudete jisti, dobrým orientačním bodem je druhé frankfurtské letiště: FRANKFURT HAHN. (100km od Frankfurtu nad Mohanem) (GPS: 49.947906,7.261562)

[Šipka] [Hvězda] Přeji všem PŘÍJEMNÝ POBYT A POHODOVOU CESTU.

[Šipka] [Šipka]
Zvětšit mapu

Přispěvatelé: Líbil se vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Za článek tohoto rozsahu vám nabídneme volnou vstupenku na kteroukoli naši akci [Smích]
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. Nejoblíbenější článek roku bude odměněn pobytem v hotelu pro 2 osoby.
Podporovatelé: Pokud byste chtěli podpořit autora tohoto článku jakoukoli částkou, tak můžete bez jakéhokoli poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. Předem vám děkujeme.
Inzerenti: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, služby? Využijte prosím naši širokou nabídku vaší prezentace na internetu i na reálných akcích NATURISTA.CZ.
5
 
-

Wikipedie.

Vložil Roland Jitka, 24. Listopad 2011 - 0:39

Omlouvám se u odkazů na kostrbatý překlad do češtiny, ale některé vesničky a městečka jsou tak malá, že o nich v česky psané wikipedii nenajdete ani zmínku, tak to kolega Google takhle přelouskal. [Pláč]

 
-

Německo

Vložil Pepper, 24. Listopad 2011 - 22:57

Moc pěkný a zajímavý článek! (Jen si opravte jednu výřivku. [Spiklenec] ) Asi si budu chtít udělat delší FKK výlet po Německu. [Úsměv] Kristallbad vypadá lákavě a ještě mám v seznamu Englischer Garten v Mnichově a nutně potřebuju znovu navštívit Therme Erding. [Smích]

 
-

Díky za upozornění

Vložil Roland Jitka, 24. Listopad 2011 - 23:28

Při tom množství textu mi to nějak uniklo i když jsem to kontroloval několikrát. (přesto děkuji za upozornění) Dával jsem si spíše záležet na úplnost informačních údajů, protože jsme toho za těch pár dní navštívili opravdu hodně a nebylo jednoduché celou cestu srozumitelně zformulovat do textu. (střídají se fakta, info a naše dojmy) Kristal bad opravdu stojí za to navštívit, ale to platí obecně o všech popsaných místech a lokalitách v článku.

 
-

FKK aqua park

Vložil Roland Jitka, 3. Leden 2012 - 14:26

Bylo by fajn mít v české republice Aqua park, který by měl jen vyhrazené doby pro textiláky a po zbytek doby byl striktně nudistický. Máme se ještě od Němců dost co učit. Dohnat je v naturistickém pojetí a vnímání života bude trvat roky. Pro naší genaraci bohužel, ale čiňme postupné krůčky, aby se toho dožila alespoň naše vnoučata. [Spiklenec]