NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Nový Naturista pokračuje

Vložil admin, 3. Říjen 2006 - 8:36

V přechodu na nový redakční systém jsme se spoléhali na 2 lidi, kteří v novém RS pracují a vytvářejí weby. Jejich weby působily věrohodně, takže nebyl důvod, proč se o jejich zkušenosti neopřít…
Praxe však byla úplně jiná :-(. Jeden z „odborníků“ se při první schůzce choval jako tápající začátečník…a ze druhého vylezlo, že v Joomla pracovat neumí.
Pustili jsme se tedy do práce sami a Jirka Rybka na zkoumání RS Joomla strávil spoustu času. Dílčí výsledky se dostavily, ale nepodařilo např. zprovoznit Komentáře, do Fóra nebylo možno přispívat a podobné zásadní nedostatky.
V této situaci jsem dostal nabídku mého známého Honzy Bilaka, který mi už dříve pomáhal a na jaře vytvořil úplně novou strukturu Nových lokalit. Spolupráce s tímto člověkem dosahuje téměř absolutních hodnot a díky jemu se podařilo rozpohybovat všechny nové věci, které na novém Naturistovi vidíte.

FOTOGALERIE
se podle sledování návštěvnosti stala nejoblíbenějším oddílem Naturisty. Za 14 dnů ukončíme hlasování a budou vyhlášeni vítězové.
Vyhledem k oblibě Fotogalerie budeme tyto soutěže vyhlašovat každého 1/4 roku.

Jinak se průběžně sbíhají nejrůznější návrhy a nápady. Většinou to jsou dílčí poznámky typu „tady je pořád něco v angličtině“, „tamhleten čtevreček by neměl být zelený, ale modrý“. Myslím, že by se měly řešit věci podstatné a pro návštěvníky důležité. Vlajkovou lodí Naturisty vždy byly, jsou a budou Naturistické Lokality. Proto bych chtěl požádat o napřímení všech současných sil ke zdokonalení tohoto oddílu. Jedná se o stanovení parametrů-kategorií, podle kterých bude ta která lokalita dohledatelná. Jak by taková stránka lokality mohla vypadat vidíte tady. Pokud máte další návrhy a nápady, tak je sdělte do fóra. Přimlouval bych se za jednoduchý styl, bez přílišných komplikovaných kategorií – vžijte se do pohledu návštěvníka. Podle mne je zbytečná „kategorie“: „Blízkost či vzdálenost t-pláže“ apod.
Nicméně apeluji na brzké vyřešení kategorií lokalit – od 1.1.2007 bude systém přidávání kategorií uzavřen a už se do něj budou pouze přidávat data lokalit.

ČLÁNKY – nový Naturista je více propojen interaktivním přístupem návštěvníků do webu. Chtěl bych tedy požádat přispěvatele do minulých fór, aby se zaregistrovali na novém Naturistovi a namísto poměrně zapadlých míst ve fórech vytvářeli články. Ty jsou nepoměrně více viditelné a tím pádem si je přečte víc lidí. Článek má samozřejmě přísnější kritéria, než pouhý příspěvek do fóra. Nicméně vaše snažení se setká s nepoměrně větší odezvou. Příklad Cestopisů Jadrana. Přimlouvám se za raději 1 pořádný článek 1× za 1/2 roku, než ve stejném období 10 mizerných příspěvků do fóra. Jak je vidět, stránky-články se dají dělat na novém Naturistovi opravdu excelentní, takže nezbývá, než se pustit do práce ;-).

GRAFIKA – každý zaregistrovaný má možnost zvolit svůj vzhled nového Naturisty. Ohledně nových vzhledů nejspíš vypíšeme soutěž obdobnou Fotosoutěži, kde nejlepší nově vytvořený vzhled dostane cenu a bude celoročně prezentován na Naturistovi. Opět se přimlouvám za celková řešení, nikoli dílčí změny typu „tady ten čtvereček přemaluju na zeleno“.

CO PŘIPRAVUJEME? Připravujeme jeden velký projekt, který ani v rámci českého internetu nemá zatím obdoby. Poslouží zdravému životnímu stylu, sblížení naturistů s textiláky a nebudeme přitom ani moc objevovat Ameriku. Více ale až bude projekt aspoň ve fázi testování ;-)

Děkuju všem, kteří se podílejí na vzniku nového Naturisty, zvláště Jirkovi Rybkovi a Honzovi Bilakovi. Doufám, že nový systém přiláká ještě víc příspěvatelů a autorů článků. Ivoš Žurek

0