NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Máchovo jezero, Borný (Staré Splavy).

Vložil Anonymní, 6. Duben 2010 - 10:04
Aktualita: 

Aktuálně 12. 7. 2023 – tato pláž je definitivně zrušena.

27.6.2019: NUDA PLÁŽ na tomto místě byla provozovatelem Campu Borný ZRUŠENA. Funguje však omezeně neoficiálně dál.


Mapa, plánek, souřadnice: 
(GPS: 50.58939, 14.65388).


Zobrazit místo NATURISMUS na větší mapě

In-počasí

Přístupnost pláže: 
Placená s otvírací dobou (jindy nepřístupná).
Placená s otvírací dobou (jindy volně přístupná).

Fotografie: 
ZAUJALA VÁS LOKALITA? Více fotografií
Camp BornýCamp Borný Camp BornýCamp Borný Plán BornýPlán Borný
Kemp pláž a okolí.


Vstupné, provozní doba, kontakt: 
Doprava: 
Autem
Vlakem
Autobusem
Lodí
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Oficiální n-pláž - s cedulemi.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení textilní.
Občerstvení na dojití.
WC u textiláků.
WC na dojití.
Sprchy u textiláků.
Půjčovna lodiček.
Dětské hřiště na pláži.
Naturistický kemp.
Parkoviště placené.
Vzdálenější možnosti parkování.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Pro sport a zábavu.
Vhodné pro děti.
Lodičky.

Parkoviště: 

Parkoviště u kempu. Placené. Za mírný poplatek je možno parkovat i v kempu, pro ubytované v kempu je parkování zdarma.


Sport - zábava: 
CAMP BORNÝ.

Plavání, opalování a mimo pláž velmi dobré rybaření.
K dispozici je půjčovna šlapadel, ruské kuželky, vodní kluzavka, nohejbalové a streetballové hřiště.
V okolí roste hodně hub. Houbařský ráj.

Ubytování: 

Chaty a chalupy Český ráj – a budete se cítit jako v ráji.

CAMP BORNÝ.
Partner NATURISTA.CZ:
CAMP BORNÝCAMP BORNÝ Jedná se o překrásný kemp v borovicovém lesíku. Oblíbený a vybavený kemp vším co si táborník přeje. Vlastní stany, karavany nebo kempové chatičky. Půjčovny všeho co budete potřebovat. Kemp je perfektně zastíněn stromy. jedna jeho část je nudistická. Na nuda pláž je také blízko.

Velmi klidné místo. Můžeme jenom doporučit.
Okolí kempu a kemp můžete vidět na přiloženém videu.

Velikost pláže: 
120m

Terén pláže: 
Písek.
Tráva.
Kořeny, šišky.
Středně stromů - stín na výběr.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Les, lesík.
Park.
Ticho.
Zvlněná krajina.

Vodstvo - údaje: 


Kvalita vody je tradičně problémem Máchova jezera, ale poté, co se v posledních letech začala upravovat hlinitými solemi to již není se sinicemi tak hrozné.


Vodní plocha: 
Rybník.
Dno písčité.
Žádný proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Voda obvykle ujde.

Po svých / s jízdenkou: 


Jízdní řády. Trať Mladá Boleslav – Česká Lípa, zastavka Staré Splavy.
Projdete vesnicí stále nahoru, v lese doprava. Vede tam jen jediná silnice, takže nemůžete zabloudit. Vhodné i jako cyklovýlet.

Další info: 
  • Doksy 6 km
  • oficiální se vstupným, cca 100 m pláže je oficiálně N, reálně smíšené v poměru 1:1
  • občerstvení u textilní pláže (100 – 200 m)
  • část kempu u N-pláže oficiálně smíšená

Nejbližší obce: 

Staré Splavy, Doksy, Česká Lípa.


Turistické cíle: 

Bezděz, Zákupy, Králův otolec – pouhé 2 km od Doks – nejvyšší ze skalních pískovcových bloků v okolí (výhled na jezero), Břehyně-Pecopala 3 km od Doks se rozkládá národní přírodní rezervace, Provodínské kameny Lysá skála ( 419 m ), krásný rozhled po okolí, Kokořínsko jihozápadně od Doks – chráněná krajina charakteristická svými kaňony, skalními útvary a malebnými venkovskými sídly.


English / Deutsch: 

CAMP Borný in English + Deutsch: http://www.campborny.cz/


Aktualizováno: 
12. 7. 2023 IŽ

5
 
-

Aktuálně Máchovo jezero - Borný

Vložil legolas (bez ověření), 1. Červenec 2008 - 18:23

Ačkoliv cedule „n-pláž“ zmizely (nebo jsem je přehlédl?) vše je při starém, část pláže o délce cca 100 m v blízkosti hlavní budovy kempu je obsazena skoro výhradně naháči, textiláků poskrovnu, n-stanování i n-karavanování možné hned u pláže. Jen ta voda už trochu zelená…

 
-

V kempu Borný

Vložil jedna (bez ověření), 8. Srpen 2008 - 8:26

jsme byli od 27. července do 3.srpna. Ideální počasí,dovolená se vydařila. Na nudapláži bylo pár textiláků,jinak opravdu hojně obsazeno nudisty. Voda byla docela obstojná,ale asi za tři dny už začínala kvést,takže se objevila na hladině loď pendlující od hlavní pláže v Doksech ke břehům Borného a zpět. Do vody bylo vypouštěno cosi,co asi mělo sinice zničit. Po půlhodině se začaly objevovat jakoby želatinové chuchvalce,po chvíli se to rozpadalo a celkem se voda trochu vyčistila. Dál od břehu byla čistá i předtím,takže problémy s koupáním jsme neměli. Docela by se hodilo pár sprch na plážích,aby se člověk mohl osprchovat a neplatit v budově pod restaurací 10kč za sprchu. Kousek od nudapláže je dřevěná stavbička s WC,tam byla venku napojena hadice na kouhoutku s vodou,takže jsme se občas šli postříkat tam. Ale nejsme alergičtí,nemám problémy když se neosprchuji hned. Takže já si nemůžu na Borný stěžovat,líbilo se mi tam. [Úsměv]

 
-

Naturistická pláž Borný

Vložil tata3 (bez ověření), 17. Srpen 2008 - 2:36

Jezdil jsem na Borný asi před 15 lety.Naturalistická pláž byla oplocená,byl tam klid,auta do areálu nesměla.Byla tam pohoda.Letos jsem se tam byl podívat a byl jsem velice zklaman ,plot nikde ,stany až u vody,všude auta.Po naturalistické plaži se procházeli textiláci jak na Václaváku.Takhle si naturalistickou pláž nepředstavuji.


Žurek: Moc krásný, ale dejte prosím pozor na pojmy – NATURALISMUS je TOHLE, NATURISMUS zase TOTO. Záměna působí dost komicky.

 
-

Textiláci výrazně převažují.

Vložil Tomáš Vichta (bez ověření), 26. Červenec 2009 - 0:21

Textiláci výrazně převažují. Může za to zřejmě hlavně skutečnost, že chybí cedule s označením n-pláže – směrem od okolních textilních plážích označení chybí. Hned za pláží jsou stany (kemp), takže nic moc…

 
-

Borný

Vložil misak, 16. Srpen 2009 - 20:31
Ajta .. byli jsme před dvěma lety, skvělé.
Nízká voda – tak 20m hloubka jen po kolena ;-) ale celkem dobrá kvalita, označení nenápadnou cedulkou na stromech, rozestupy na začátku pláže 10–20 metrů, dál hustší, smíšeno s převahou N, textiláci na dohled jsou nám uloupeni (sundáme brýle a hotovo). Báječné.
Chtěli jsme zajet letos znovu, tak teď nevím…
Tak už vím, děkuji za referenci o letošku, byli jsme na skoro stejném místě, v polostínu pod borovicí na rozhraní N/T .. textil se natáhl asi o 20m dál, mohla být náhoda – momentální situace. Slunná část pláže dost hustě obsazená (relativně krátký úsek), poměr jsem podrobně nezkoumal, zdálo se mi, že děvčata byla v dolním dílu plavek, muži a ženy drtivou většinou bez. Opět spokojenost.

Borný 2007: Na odchodu, spokojení :-)Borný 2007:
Na odchodu, spokojení :-)
 
-

Re: Borný

Vložil jaha, 5. Srpen 2009 - 14:40

Byli jsme tam 1.8.. Lidí docela dost ( sobota ), textilu tak 40% a to i díky tomu campu, který byl také dost plný. Pár malých modrých cedulek FKK jsem viděl pouze na stromech před přilehlou částí kempu cestou od WC. U pláže na obou stranách nebyla žádná … Kvalita vody nebyla až tak špatná ( http://www.khslbc.cz/…ac_borny.htm ), průhlednost tak 30cm. Letošní ceny: vstup dospělý 20,– , dítě 10,– , parkoviště 50,– , půjčovné šlapadla 50,–/hod …

 
-

borný

Vložil Zdenka a Standa (bez ověření), 12. Červen 2010 - 11:18

Ptákovina a nesmysl první třídy …nic víc nic míń…Borný nikdy nebyl, není a asi nikdy nebude naturistický kemp…kdo to tady napsal…je s prominutím trouba. Naturistický kemp, dle nás je kemp, kde se chodí po areálu kempu bez plavek…takový kemp nese označení fkk kemp.....Borný má kousek pláže určený na koupání bez plavek…nic víc nic míň…Koversada…je FKK kemp, Valalta je FKK kemp …ani Merkur v Pasohlávkách nemá s FKK kempem nic společného.....je možné stát a kempovat v blízkosti FKK pláže, ale když jdete z pláže…tak hezky pěkně do plavek…kdyby někdo věděl o nějakém prima kempu s přípojkou el en..vodou.a dobrým koupáním, který je to místo možné nazývat fkk kemp…dejte prosím Vás vědět..Díky Zdeňka a Standa

 
-

Kemp Borný

Vložil vbor (bez ověření), 6. Červenec 2010 - 21:26

Právě jsme se vrátili z Máchova jezera v rámci prodlouženého víkendu. Zapoměňte na to, že kemp má nějakou část určenou jako N-kemp nebo N-pláž. Nikde nejsou žádné cedunky, označení, prostě nic. Pláž jsme našli jen díky staré mapce, kde je část pláže jako N označena a díky tomu, že někdo na buňku se záchodky, která se nachází u komunikace v blízkosti pláže, umístnil ceduli s nápisem Naturista.cz. V sobotu nás bylo na pláži cca. 30, v neděli cca 40 a v pondělí, kdy se zhoršilo počasí už jen 8. Pokud si někdo myslí, že to je velké množství, tak na to zapomeňte, protože v tento krásný víkend bylo kolem nás cca. 10.000 textiláků, kteří promíchali nejen naše řady, ale plně zaplnili se stany i přilehlý lesík. Jediný, kdo tam po vzoru N kempoval byl jakýsi tělesně postižený pár v karavanu, který se jim podařilo umístit hled k pláži. Je třeba počítat s davy T lidí, kteří se po pláži producírují a s posměšky, které na naše řady v pondělí vrhala i omladina, která si přímo mezi námi udělala svůj diskusní T tábor. Kdyby nebylo zvykem, že tato část pláže byla N a nenavštívilo ji pár otrlých příznivců, tak by asi dávno zašla. Ze strany majitele kempu patrně není žádný zájem část pláže a kempu pro N vyhradit, označit, regulovat či jinak řešit. A proč taky, když počet platících textiláků převažuje a když někteří potetovaní, rádoby N-jedinci s četnými ozdobami na svých genitáliích si tuto pláž pletou s prostorem, který N provozu rozhodně čest nedělá. Kdo chce tuto pláž navštívit, nechť se obrní otrlostí a tolerancí.

 
-

potvrzuji....

Vložil NaturmanCZ (bez ověření), 6. Červenec 2010 - 23:48

Dobrý den, paní má skutečně pravdu, zdaleka se nejedná o nudistickou pláž, udržuje se to tam spíš z historických důvodů, jako kluk se pamatuji, že to bylo obehnané rákosem a u všech vstupů byly cedule „Vstup pouze bez plavek“. Dnes je to spíš udržováno hrstkou příznivců ze širokého okolí. Ono stačí se podívat na smíšenou pláž na Klůčku v Doksech, tam nudistu už dnes skoro nepotkáte. Mám dojem, že stejně to dopadne i na Borném, a jaká to bývala velká nuda pláž! Byly jsme tam už v červnu, návštěvnost cca 10 lidí, jeden postarší pán tam obcházel celou pláž s erekcí v klíně, lidé Vás očumují z vody a ze stanů nad pláží. Ani to nám však nebrání v našem nudi koupání, protože studené plavky prostě nesnášíme. A to už tam chodíme i malýma dětma.


Žurek: S majiteli Campu Borný jsem jednal asi před měsícem a opravdu nemají žádný zájem na podpoře FKK. Plachtu mi povolili. Grafický návrh cedule „NUDI PLÁŽ“ zpracovává kolega, snad se letos dočkáme… Tyto cedule budu dávat na n-pláže, nejen na Borný. Obdobná situace je na mnoha n-lokalitách. Základní věc = označení pláže. Až bude obrázek cedule hotový, tak ho tady uložím.

 
-

Pjejme písně dokola okolo stola la la

Vložil Karlík (bez ověření), 8. Červenec 2010 - 12:16

Ách jo. Už je to tu zase. Buďte rádi, že tam vůbec nazí můžete být, že na to máme právo. Nějakých puberťáků si já nevšímám. A když už jsou dotěrní moc tak je vždy uzemním nějakou trefnou hláškou. Máte nějakou hrdost? Pokud ano tak si té nahoty užívejte jak libo a na ostatní se vybodněte. Já osobně se tím často i bavím jak pozoruji reakce plavkáčů na mou nahou osobu. Dospělí se tváří lhostejně a jsou i často příjemní když se s nimi dám v dobrém do řeči. Jen puberťáci se vždy snaží být středem pozornosti. Já jako naháč nikoliv. Ale oni jako provokatéři a rýpalové určitě ano. z toho si fakt hlavu nedělám. A holky mne také rády často nenápadně pozorují. Nemám potřebu se někde vystavovat. Ale když se někdo někomu líbí tak ho to určitě potěší. Kolikrát i ty holky v plavkách se se mnou dají do řeči a je to moc fajn.

Já osobně jsem hrdý naturista co se za své tělo nestydí a stojím si za svým přesvědčením, že plavky jsou nezdravé, nepohodlné a zbytečné. Plavky jsou jen pro vyznavače módy a aby se jimi mohli lidé pyšnit kdo má dražší. Já je k životu rozhodně nepotřebuji a je mi nejlépe bez nich.

 
-

Už je to tu zase - Prcek

Vložil noxet (bez ověření), 8. Červenec 2010 - 13:55

Pane Karlíku alias Prcku, co kdybyste se zase odmlčel a už sem nechodil pod žádným dalším jménem? Aspoň do doby, než si uvědomíte, že exibicionismus není naturismus…

 
-

kemp Borný

Vložil vbor (bez ověření), 8. Červenec 2010 - 14:02

Tady přeci nikdo neřeší hrdost, krásu těla, komunikaci s lidmi, reagování na posměšky apod. Předpokládám, že tady komunikuji s lidmi, kteří si stejně jako my umí poradit a kteří už mají něco za sebou a něco je jen tak nerozhodí. Tedy s lidmi, kteří stejně jako my navštěvují N pláže, N kempy apod. Tady jen dokumentujeme stav věci, t.j. to, že naše plácky se pod tlakem textiláků vytrácí, že jejich označení mizí, že majitelé kempů v rámci zisků nejeví o tuto aktivitu zájem a že pláže navštěvují bohužel i tací, kteří jim jen dělají ostudu. Navštívili jsme kemp Borný poprvé a tak jen poukazujeme na to, co jsme viděli, aby si o tomto místě někdo nedělal nějaké iluze. N kemp to rozhodně není; už to není ani klasická N pláž. Jsou to bohužel pozůstatky toho, co tam kdysi fungovalo. Klůček nevyjímaje.

 
-

KEMP BORNY

Vložil Jcermak62 (bez ověření), 9. Červenec 2010 - 10:38

Tam je to o nafoukanem panu majiteli o p.Stankovi.Jde tam jen o zisk.

 
-

Pan majitel je N,jen když mu

Vložil Jcermak62 (bez ověření), 9. Červenec 2010 - 18:04

Pan majitel je N,jen když mu z toho něco kápne do kapsy,jinak je to pěknej hamiždník.

 
-

Naturismus

Vložil Karlík (bez ověření), 11. Červenec 2010 - 15:48

Já vím moc dobře co je to naturismus i exhibicionismus. Kdyby jste to věděl i vy tak mě tak nebudete noxi osočovat. Já jsem exhibicionista určitě mnohem menší než vy. A je jím naprosto každý bez rozdílu. Někdo takový, jiný makový. Exhibicionista je člověk kterému dělá dobře když se nějak a nebo něčím předvádí. BUĎ něčím co umí, nebo něčím co má. Někdo pak svým tělem což rozhodně není můj případ! Naturismus je především o přírodě a umu se s ní umět sžít a žít s ní pokud možno v souladu. Tudíž i s hloupými lidmi což mi jako jediné moc nejde. Nahota je až druhořadá i když moc fajn aby jsme s tou přírodou byli víc ve spojení. Kdo to nechápe není naturista noxi. Víš? Co na tom, že mě nevadí když po mě druzí v plavkách pokukují? To neznamená, že mi na tom záleží, ale že jsem pohodář co se za své tělo nestydí a dokážu se povznést nad všechny ty hloupé předsudky co znám. Kdyby jste to dokázali i vy byli by jste rázem volnější, zdravější a svobodnější. Byl jsem i na jednom politickém semináři náhodně i s panem Zurkem kde jsme byli všichni do jednoho nazí a vládla tam uplně jiná pohodová atmosféra než kdekoliv jinde. Kdo to nezažil nepochopí a jsme pro ně prostě úchylové a exh… Tak jen dál pane noxi. Bravo. rád bych vám vyhověl, ale nemohu protože se silně mýlíte.


Žurek: Toto je prosím téma Camp Borný, tak se vyjadřete k němu a vyhněte se těžkopádným, nesrozumitelným a ve 30°Cstupňových vedrech nezáživným „úvahám“. Mj. zmíněný „politický seminář“ to nebyl, nýbrž setkání v čajovně v rámci týdne duševního zdraví v Olomouci. Prosím ale více letní odlehčenosti, na filozofování je opravdu hodně vedro…

 
-

Borný N-pláž......bohužel

Vložil Martin Drake (bez ověření), 13. Červenec 2010 - 10:54

Včera jsem s rodinou navštívil kemp Borný na Máchově jezeře a hned u vstupu,kde se platí,jsem se zeptal,jestli tam ještě je sektor pro nudisty. Odpověď byla záporná, takže nejbližší cestou k vodě a odpoledne mezi textiláky. Nevím ani, v kterých místech to bylo, jestli vzaději, už jsem to pak nehledal. Takže asi vadí, asi není zájem, překvapuje mě to u tak navštěvovaného místa. Shlédl jsem na netu avizovaný rozhovor s panem Žurkem na Brněnské televizi a když mluvil ohledně propagace naturismu,aby pokud možno všude byl kout pro koupání bez plavek, tak to na příkladu Borného bude asi ještě dlouhodobý proces.


Žurek: Dlouhodobý proces, ale směrem k textilu. Ještě se budu snažit s panem Staňkem promluvit a konkrétně vytyčit třeba menší místo, ale vyhrazené pro FKK. Jsem ale rozlítaný po celé ČR. Taky by se v tom mohl zaangažovat někdo z místních, nebo aspoň na dostřel. Já to mám na Mácháč 200 km.

 
-

Na Borným jsem nikdy nebyl,

Vložil Pavlík II (bez ověření), 13. Červenec 2010 - 16:30

Na Borným jsem nikdy nebyl, jen na Klůčku (má výhodu v tom, že je nedaleko vlakového nádraží, kde zastavují přímé rychlíky až z Kolína). Domnívám se však, že pokud se necháme vytlačovat textiláky z tradičních destinací, za chvíli budeme vegetovat jen v malé rezervaci za vysokým plotem. Proto hrrrrr na ně, nepřátel se nelekejme a na množství nehleďme. Mimochodem, už i v Poděbradech mi vadí, pokud se musím na WC strojit…

 
-

N-pláž Borný

Vložil Goodbody (bez ověření), 13. Červenec 2010 - 17:09

Myslím, že pokud situace pod Borným je taková, jak je zde popsáno, nemá cenu tlačit provozovatele k vyhrazení výhradní FKK pláže. Já sám vidím problém v tom, že tam není viditelně označené vůbec nic. Byl jsem tam naposdled loni v létě a měl jsem problém najít to správné místo. Bral jsem to podle zdejšího plánku, ale stejně jsem si nebyl jistý. Tato nejistota podle mě může odradit hodně lidí. Myslím, že pokud chceme tuto lokalitu jakžtakž zachovat, mohlo by pomoci vyznačení kusu pláže jako „clothing optional“, aby se našinec nemusel cítit nepatřičně, textiláci byli předem varováni :-) a provozovatel si přišel na svoje a nebrblal.

 
-

Borný - škoda

Vložil volynak, 13. Červenec 2010 - 19:46

Když tak čtu příspěvky o této lokalitě, je mi trochu smutno. Zvlášť proto, že právě zde jsem asi před 15 lety začal s nudismem. Ještě stále mám v paměti ten zvláštní pocit, kdy jsem se poprvé na veřejnosti ocitl nahatý. Byla by škoda nechat zaniknout toto jinak krásné místo, které mi, snad pro ten borový lesík, připomíná jezero Lhota. Takže nenechme se odradit a bojujme dál za svoje. Možná se tam o dovolené vypravím a omrknu situaci osobně.

 
-

Borný

Vložil HonzaJana (bez ověření), 13. Červenec 2010 - 20:12

My bychom to tak černě jak někteří neviděli. Místo je krásné, pláž parádní. Hledat N pláž za hezkého počasí rozhodně nikdo nemusí. Pokud svítí sluníčko je tam vždy alespoň 50 nudistů. Situace je stejná cca 6 let zpátky co sem jezdíme. Máme to tam cca 400 km a líbí se nám tam tak moc že sem jezdíme každý rok. Ano pravda občas nějakej čumil, ano občas se na pláž mezi nudisty vyvalí textilní rodinka. Ale to je téměř všude stejné nevím proč se tím nechat rozházet. N pláž sice není zrovna moc podporovaná, ale rozhodně není ani potlačovaná a o tom jestli se zachová podle nás rozhodnou sami nudisti pokud sem budou chodit, pláž bude pokud ne zanikne. A proto je lepší než se urážet u vchodu po radě studenta, který je tam první den na brigádě:-) nebo než být celý rozpačití s chybějících cedulí nebo než se pozastavovat nad piersingem či puberťákama je lepší sem chodit a vytvářet pohodu a trochu něco jako komunitu, která si pláž prostě pohlídá. Pokud je na pláži 50 nudistů a někdo se chová nevhodně nechápu proč se prostě neozvat a dotyčného jedince nevyprovodit do textilní části. Většina letošních negativních hodnocení pochází z doby kdy jsme na pláži byli a podle mého tyto hodnotitelé byly už přednasraní před svým příchodem. Protože nám sem tam moc líbilo a všechny zde jmenované problémy jsou jen nafouknuté bubliny nad kterými se není třeba ani pozastavovat. Ale pravdou je že cedule jasně vymezující N pláž by neškodily

 
-

FKK cedule Pod Borným

Vložil kuradar (bez ověření), 23. Srpen 2010 - 10:29

Já tedy nevím, ale na stromech je cedule FKK. Byl jsem tam letos třikrát a byl jsem tam i loni, předloni, předpředloni… Budu tam jezdit za rok, napřesrok… N pláž pohoda, N kemp dobrý (je fakt, že stan u vody), na záchod si vemu okolo pasu ručník. Naháči převažovali, bylo tam pár textiláků – no a co? Přiznávám, že nechápu co je vlastně cílem této diskuze – co chcete?

 
-

Byli jsme Pod Borným s partnerkou 11. května 2011

Vložil pavel-naturista (bez ověření), 11. Květen 2011 - 21:13

Byli jsme dnes s partnerkou na Máchově jezeru v kempu Borný. Asi od 12. do 16 hodiny.

Bylo zde cca 30 naturistů + naturista šmírák a jen dva textiláci pohodáři starší manželé – super. Věkové rozložení naturistů bylo od 15 do cca 50 let (abych se nikoho nedotknul :) Voda skvělá, dalo se dobře koupat – teplá. Naturistovalo se na celé délce pláže, takže sme se netísnili vedle sebe a pro někoho je pak snažší být in… Sluníčko pálilo jako ďas tak sme se pěkně spálili.

Zítra jedeme znovu, ale raději ráno, dokud bude voda ještě teplá a slunce svítit – odpoledne to vypadá na bouřky. To pak u hladiny teplota vody klesne o dva až tři stupně dolů.

Těšíme se na společnost dalších naturistů.

 
-

Máchovo jezero - Pod Borným - Aktuální stav 5. 6.

Vložil alspro (bez ověření), 7. Červen 2011 - 8:07

U loga Naturista.cz jeden naturistický stan a dvě nudistické rodiny.


Žurek: Perfektní :-) rozmístím více log Naturista.cz pro více naturistických stanů!

 
-

Kemp Borný

Vložil Michal Brno (bez ověření), 19. Červen 2011 - 21:16

Velice se nám tam líbí, kempujeme tam minimálně 20 dní v roce,již šestou sezonu. Je pravdou,že označení FKK se velmi špatně hledá, a textiláci tu rádi kempují a používají pláž. Je tu však hodně skalních nudistů,kteří se zde objevují každý rok a už se vzájemně znají. Není to sice žádný oficiální nudakemp, ale musíte se ho udělat, vedení kempu to neřeší. Čím tam bude více nudistů,tím lépe. Pozitivní však je, že nudisté jsou zde v převaze. Můžu všem doporučit, neboť v naší republice je možností nudakempování velice poskromnu.

 
-

Máchovo jezero - V minulém týdnu jsme strávili

Vložil Ferda Mravenec, 13. Červenec 2011 - 11:22

V minulém týdnu jsme strávili jeden celý den v kempu Borný. Naturistickou pláž dle plánku jsme vůbec nenašli a to jsme ji prošli křížem krážem. Za celý den jsme neviděli ani jednoho naturistu.Zklamaní jsem nastoupili na loď Regata a odpluli zpět do Starých Splavů. A to jsme se tolik těšili.


Žurek: Tato pláž je komentovaná (zvlášť v poslední době) jako smíšená, nicméně lidi říkají, že tam naháči jsou. jestli jste nebyli někde jinde. Nuda pláž v campu Borný je přesně TADY

 
-

Po pečlivém prostudování Vaší

Vložil Ferda Mravenec, 13. Červenec 2011 - 11:53

Po pečlivém prostudování Vaší mapky jsme přesně na tomto místě byli.Zřejmě jsme nemeli šťastný den a na pláži byli pouze textiláci.


Žurek: Ta mapa není moje, ale všeho lidu :-D my jsme tam pouze dodali ta data. Takže tento pohled se objevuje všem návštěvníkům MAPY.CZ. Zvláště teď v letním období máme z Mapy.cz přes 100 návštěv denně. Další možnosti map, instalací pro navigace apod. najdete na naší straně LOKALIT.

 
-

kemp Borný , Máchovo jezero

Vložil GarMa (bez ověření), 15. Červenec 2011 - 0:32
Ahoj všem . Po 17 letech jsme s manželkou zavítali do kempu Borný ( 50°35'17.804"N, 14°39'22.277"E ) http://www.campborny.cz/ . Moc se tam toho nezmněnilo . Po pěti dnech stanování ( 09. – 13.07. 2011) z tohoto kempu máme dobrý pocit a v srpnu si tento pobyt zopakujeme . Pláž – o víkendu jsme bojovali o místo na pláži , převaha nudistů . Ale opravdu je smíšená , lidé kteří stanují v blízkosti této pláže prostě chodí nejblíž a to na tuto pláž . Několik nás kteří kempovali hned u pláže jsme se mezi stanem a pláži pohybovali nazí , ale do 20 m vzdáleného WC jsme se všichni strojili . Pláž NENÍ VŮBEC ZNAČENÁ CEDULEMI , pouze na buňce WC je plakát NATURISTA .CZ . Takže se nemůžeme divit že tam lidé chodí i v plavkách . Takže je to kompromis – být na Máchově jezeře na smíšené pláži nebo tam prostě nebýt vůbec . Nikdy za těch pár dní se nestalo že by jsme tam byli s manželkou sami N . Máchovo jezero - kemp BornýMáchovo jezero – kemp BornýMáchovo jezero - kemp BornýMáchovo jezero – kemp BornýMáchovo jezero - kemp BornýMáchovo jezero – kemp BornýMáchovo jezero - kemp BornýMáchovo jezero – kemp BornýMáchovo jezero - kemp BornýMáchovo jezero – kemp Bornýkemp Borný , Máchovo jezerokemp Borný , Máchovo jezero
 
-

pláž Borný

Vložil GarMa (bez ověření), 16. Červenec 2011 - 8:31

Pro Ferdu Mravence – dne 13.07.2011 jsme byli na pláži ( 50°35'23.037"N, 14°39'12.729"E ) celé odpoledne . Nebylo sice ideální počasí ale naturistů odhaduji tak na 10 . Všimli jste si na buňce WC nápisu NATURISTA.CZ ?

http://www.mapy.cz/#…

 
-

Kde se dá koupat?

Vložil kubjin, 16. Červenec 2011 - 16:22
Obrázek uživatele kubjin

Já tady nevím o co komu jde, ale kupříkladu mně především o pohodu při koupání. Čili – slunění moc nedám a nebaví mne to. Podobným lidem mohu doporučit na Máchově jezeře nějaký nefrekventovaný kout při břehu cesty mezi Starými Splavy a Chatovým kempem. Koupání výborné, ale neoficiální (tedy stydlivky asi musejí ostrouhat) – náhodní kolemjdoucí nevyloučeni.

 
-

Máchovo jezero - Borný 3.8.2011

Vložil volynak, 3. Srpen 2011 - 20:31

Jak jsem před časem slíbil, přináším svědectví o aktuální situaci na této lokalitě. Zásadní informací je, že tato N-pláž nezanikla (jak někteří tvrdili), ale funguje ve smíšeném režimu. Dnes odpoledne tam mohlo být tak 30 nudistů a o něco méně textiláků – hostů zdejšího kempu. Na svém místě je i Naturistova plachta, cedulku s označením N-pláže jsem však nikde neviděl. Takže návštěvnosti jako před léty se zde asi už nedočkáme, ale díky alespoň za takovýto stav.

 
-

Re: Borný

Vložil Měsíček (bez ověření), 5. Srpen 2011 - 9:06

Já jsem náhodou za takovýto stav vděčný smíšeného provozu. Nesnáším povinnost být nahý nebo oblečený. Ať má možnost každý se svobodně rozhodnout jak se tam či onde bude koupat, slunit atd. Nejlépe společně. Takovéto násilnosti, oddělenosti jsou jen přežitkem po komunistech kteří museli mít vše a vždy rozškatulkované a pod dozorem. Pokud se budeme koupat opravdu svobodně společně mnozí se přidají. Je to má letitá zkušenost. Chápu, že mnozí se stydí před oblečenými. Ale jen z kraje než pochopí, že je vše v pohodě a o nic jiného nejde než o tu nádhernou svobodu těla i ducha.

 
-

Moje dlouholetá zkušenost je

Vložil Jarda2, 5. Srpen 2011 - 15:13

Moje dlouholetá zkušenost je zase ta, že na smíšené pláži nakonec skoro všichni zůstanou v plavkách a mezi tím se motá pár obstarožních pánů bez. Omladina v trenýrkách pod kolena si to všechno vesele fotí a filmuje a odvážný našinec má velkou šanci stát se ještě ten samý den hvězdou YouTube. To je všechno jiné jen ne pohoda a „svoboda těla i ducha“ !

 
-

smíšenka....

Vložil NaturmanLB (bez ověření), 14. Srpen 2011 - 11:57

Letos jsme tam zavítali s dětmi jednou jedinkrát, ačkoliv to máme 15 km. Provoz spíš smíšený, místy nepříjemné pohledy oblečenců s dětmi. Už tam asi nepojedeme, to radši pojedu na Lhotu o 60 km dál.

 
-

smisenka

Vložil martin nahac (bez ověření), 14. Srpen 2011 - 13:24

Budme radi za tyto smisenky,povinost mit nebo nemit plavky je ta uplna blbost,muze si mi fotit a tocit kazdy jak chce za sve telo jsem se nikdy nestydel.Ne nadarmo mi rikaji Martin nahac,jelikoz plavky jsem nikdy nenosil a nosit nebudu.Na smiseny provoz jsem zvykly dost casto jsem nahy na koupalisti sam.Pokud to nekomu vadi jdu pryc.

 
-

Re: smisenka

Vložil Měsíček (bez ověření), 14. Srpen 2011 - 22:49

Přesně moje slova. Jsi můj člověk martine nahaci. Kdo se za své tělo nestydí můžou si ho klidně i fotit jak chtějí. Pokud tedy foto nějak nezneužijí což už je trestný čin. Já jdu pryč jen když už je to příliš na hraně. Jinak když někomu vadím ať sám jde jinam. Máme pracně vydobytou svobodu tak se také tak podle toho chovám a nenechám se nikým buzerovat. Poslední dobou se koupu nahý i na obyčejném betonovém koupališti vedle v dědině když tam nikdo není což se stává v tomto počasí velice často. Občas mně někdo sice zahlédne z okolní cesty, ale takové věci já neřeším a v poklidu si plavu či vyhřívám na sluníčku. Není důvod se zdráhat když jsem tam sám. Jednou už jsem tam tak byl nahý i před dvěma mládenci, nikdo nic neřešil a byla pohoda pro všechny.

 
-

Mácháč

Vložil Petar, 5. Září 2011 - 15:42

Tak taky aktuálně zpod Borného. V předtuše pěkného víkendu jsme vyrazili v pátek večer. Na bráně nás i o půl desáté vlídně přijali (s úsměvem jsme si vzpoměli na to jak bychom skončili po sedmé večerní před branou některého z Nkempů ve Francii). Za tmy jsme s baterkou našli místo které se nám líbilo v zóně o které jsme tušili, že je N (cca 2 roky zpátky jsem se v kempu na skok stavoval a pamatoval si nějaký naháčský stan a cedulku na stromě až na samém jižním konci u hřiště) . Ráno se ukázalo, že jsme si vytvořili tak trochu detachement, když cedule naturista.cz na jedné z buněk byla cca 200m od nás. Náš stan stál až na konci lesíka u volejbalového hřiště a půjčovny. U vědomí neexistence nějakých jasnějších hranic jsme už ale stan nebourali, ráno byla pláž stejně úplně prázdná a první hodinu stejně slunce svítilo jen na ten náš cíp. Taky stanů bylo v okolí velmi málo, až v noci přibyl jeden cca 10 m od nás a v průběhu víkendu přibývaly další. Ráno po snídani bylo idylické, prázdná pláž, slunce pronikalo zbytky ranní mlhy a dál na jih se v oparu tyčil Bezděz. Když jsme nasáli dost ranního slunce, mile překvapila i voda, která je na Mácháči někdy problém. S přibývajícím časem se pláž začala pozvolna plnit a začalo být zřejmé, že dalších naháčů moc nebude, nejbližší jsme zaregistrovali asi 20 m od našeho stanu na sever ale když člověk plaval, bylo rozpoznatelné, že dál podel břehu tím směrem je několik desítek metrů dlouhá pláž v podstatě souvisle N. Nechali jsem suchozemského válení a na šlapadle vyrazili celá rodinka na výpravu k ostrovům, Starým Splavům (pěkně upravený kemp s rákosovými přístřešky, palmami, tobogánem ale dost narvaný, zřejmě kompletně T a bez večerního slunce) a pak na skok na Klůcku, kde bylo osazenstvo tak 50/50. Dobrá večeře na terase pod Borným, kam se přes borovice zrcadlil západ slunce za jezerem připomínala večer u moře. Druhý den jsme opakovali start v prvních paprscích na pláži u hřiště, s přibývajícím osazenstvem a postupujícím sluncem jsme se přesunuli o pár metrů vedle před náš stan. Vedle na dece se připojila slečna z Německa a u vedlejšího stanu sympatická surfařská rodinka. Neradi jsme v pozdním odpoledni zbourali stan a opustili borovice a bílý písek. Kemp Borný mohu doporučit, z toho co jsem na Mácháči viděl působí nejklidněji, má krásný výhled na Bezděz, na západ slunce, personál je pohodový, smíšený režim podle naší zkušenosti taky.

 
-

Máchovo jezero-Borný

Vložil standacb (bez ověření), 5. Září 2011 - 23:26

Strávil jsem zde letos ten nejkrásnější a nejparnější týden léta.Týden kdy všichni utíkali k vodě jak to jen šlo.Nádherné tropické teploty ve dne i v noci.Stan jsem měl hned na okraji nudapláže v krásném borovém lesíku.Kemp u N-pláže je téměř výhradně textilácký.Pouze my co jsme stanovali na okraji lesa u vody jsme si dovolili jít na pláž bez plavek rovnou od stanu.Pláž byla celý týden obsazena v poměru asi 60% nudistů a zbytek textiláků.Vůbec jsme si nevadili navzájem i když jsem zaznamenal několik negativních poznámek ze strany textiláků.Na WC je to z pláže asi 30 m,ale vzhledem k tomu,že se nejedná o skutečný FKK kemp ani v podstatě o smíšený, naprostá většina z nás si na tuto cestu vzala plavky nebo ručník kolem pasu.Zřídka došlo i k tomu,že si některý pánský návštěvník sousedních,výhradně textiláckých pláží,udělal procházku po N-pláži a zase se vrátil zpět na své místo.Potvrzuji,že cedulky s označením N-pláže nejsou a Naturistova plachta je na svém místě.Souhlasím s názorem,že už to nebude jako dříve,ale díky alespoň za takovýto stav.Bylo tam krásně,u vody i na velmi zajímavých cyklostezkách v okolí.Vzhledem k hloubce vody je to zde ideální pro rodiny s dětmi.Rád se tam vrátím příští rok.

 
-

Borný s velkým otazníkem

Vložil zurek (bez ověření), 6. Září 2011 - 7:00

Děkuji vám za zajímavé zážitky z Borného. Já jsem tam byl v létě domlouvat vyvěšení mapy, ale provozovatel Campu Borný je spíš ve stavu N-pláž zrušit. Říkal mi, že si mu textiláci stěžují na nudisty, kteří chodí po celém kempu bez a on že se takovýma věcma nemá čas zabývat. Slíbil jsem mu (už bylo pozdě večer), že se tam někdy, až pojedu na Babylon, stavím a na místo se v klidu podíváme. Provozovatel kempu prostě nemá zájem na nějakých stížnostech, jemu jde samozřejmě o to, aby měl kempaře a ti si nestěžovali. Budu se snažit s ním domluvit nějaké vyhrazené místo jen pro nudisty.

 
-

Označení nuda pláže Pod Borným, Máchovo jezero

Vložil zurek (bez ověření), 1. Červenec 2012 - 20:06

Originál ke staženíOriginál ke stažení Dnes jsem za přítomnosti provozovatele Campu Borný vyvěsil na nuda pláži Pod Borným na Mácháči asi 10 cedulí „Zde začíná nuda pláž“. Majitel už chtěl tuto n-pláž zrušit, ale svolil, aby se to ještě zkusilo nově s označením. Má hodně stížností od textiláků, kterým se nelíbí, že se po celém lese pohybují nudisti.

Proto prosím všechny naháče, aby se pohybovali pouze ve vyznačeném prostoru. Místa je tam spousta – 105m. Upřesnění: Tato pláž NENÍ nuda kemp. Proto se prosím svlékejte pouze na pláži. Pokud by se toto vymezení neosvědčilo, tak je klidně možné, že příští rok tam budou cedule „Zákaz pohybu bez plavek“.

Prosím místní naháče, aby občasně tyto cedule zkontrolovali. Na recepci jsem jich asi ještě 10 nechal pro případ zničení. Pokud je budete potřebovat, tak vám je mohu poslat poštou. Stejně tak i ostatní cedule, samolepky, plachty atd., jak jsou popsány na straně Naturistova občasníku. Já to mám na Mácháč 170km a dostanu se tam tak 1× za sezonu.
 
-

Cap Borný na Mácháči dnes, tj. 16.7.2013

Vložil HonzaP (bez ověření), 16. Červenec 2013 - 19:29

Projížděl jsem kolem, tak jsem si dal svou osobní premiéru na tomto místě. Žádné výše uváděné formální ohraničení pláže není patrno, nicméně malá skupina nudistů (cca do 20 lidí, ale bylo už později) byla v místech, jak naznačuje plánek v záhlaví. Denní vstupné dospělý 30 korun, auto 50 korun. Obecně příjemné místo…

 
-

3 tatrovky nového písku Pod Borný (Mácháč)

Vložil zurek (bez ověření), 22. Červenec 2013 - 20:16

3 tatrovky nového písku na n-pláži Pod Borným na Máchově jezeře, 22. 7. 2014

 
-

Pláž Borný

Vložil cervik212, 4. Srpen 2013 - 16:22

Včera jsem byl po delší době na pláži Borný u Máchova jezera a musím konstatovat, že jsem byl opět zklamán, jako letos už několikrát, při návštěvě naturistických lokalit. Potvrdili se mi předešlé komentáře, pláž je bez jakéhokoli vymezení, jediný plot co tam zůstal odděluje jen parkoviště od lesa a celá pláž nemá žádné označení, až na jedinou plachtu na buňce s toaletami, kterou tam přidělal p.Žurek. Dost mi vadil kemp, který sahá až k pláži a několik stanů bylo postaveno na konci přímo na pláži. Nechápu proč spousta lidí si staví stany právě u nudapláže, když většinou nejsou naturisté, co kdyby jsi některý naturista postavil stan v textilní části a chodil tam nahý, to by bylo pozdvižení, ale obráceně je to v pořádku. Že to těm lidem není blbé nebo chtějí být za každou cenu co nejblíž vody anebo chtějí jen očumovat? A přitom tito hříšníci jsou právě mladé páry nebo mladé rodiny s malými dětmi. Kde jsou ty časy, když jsme tam přijeli a sotva našli místo kde si rozložit deku, protože tu naturisté leželi ve dvou řadách a mezi dekami se dalo sotva přejít. Jinak vstupné lidové dospělí 30,– Kč, děti 15,– Kč, kemp pro čtyřčlennou rodinu vyjde kolem 300,– Kč. Zato za jídlo mají ceny světové. Sice za svíčkovou dáte 85,– , ale porce jak pro dítě, za smažený květák s bramborem a tatarkou dáte 110,– Kč, za minutku 150,– Kč, pokud by se vám to zdálo moc můžete si dát jen klobásu za pouhých 60,– Kč. Koupání bylo fajn, voda vcelku čistá na tuto lokalitu a obdivovatelů a čumilů včetně nejapných poznámek od puberťáků také dost, ty jsou zadarmo, případně vám okružní plavba další přiveze. Jak jsem již psal v několika dalších komentářích s naturismem to jde od desíti k pěti, nakonec budu moci se opalovat bez jen na zahradě a asi ani tam ne, protože máme málo zarostlý plot. Divím se, že spousta lidí chce mít krásně opálené celé tělo a tak chodí do nezdravého solária a zdravé naturistické opalování zatracují.

Naturismu zdar

 
-

Vypouštění Máchova jezera

Vložil volynak, 1. Říjen 2014 - 19:04

Jak dnes zaznělo ve zpravodajství ČT, započalo právě vypouštění rybníka z důvodu opravy hráze, bohužel nebude se provádět odbahnění. Vše by se mělo stihnout přes zimu, takže do začátku letní sezony. Už jsem tam několik let nebyl, tak se tam možná příští rok vypravím, ale jak zde občas registruji naturismus je na Mácháči jaksi na úbytě, není to škoda?

 
-

Nuda pláž v kempu Borný zrušena

Vložil Noe Wosen, 27. Červen 2019 - 22:58

V pondělí 24. 6. jsem telefonoval správci kempu Borný. Dozvěděl jsem se, že nuda pláž v kempu Borný byla zrušena. Koupání bez plavek v kempu Borný není už možné.

 
-

Máchovo jezero

Vložil volynak, 28. Červen 2019 - 3:13

To je špatná zpráva, zrovna jsem se tam po letech chystal. Nuda však bývala také na druhé straně Klucek, jak to vypadá tam?

 
-

Tam to vypadalo špatně už

Vložil Horác, 30. Červen 2019 - 21:50

Tam to vypadalo špatně už před cca 7 lety, kdy jsem ho navštívil. Pláž byla sice označena, ale nahý jsem tam byl jen já… Takže si nedělám iluze o stavu dnes, škoda mluvit. Mácháč jsem tedy odpískal. Ještě že nám zůstávají stále jiné funkční lokality…

 
-

Nudapláž Borný stále fungule

Vložil Milan36, 27. Červenec 2019 - 15:31

Nevěřte poplašným zprávám. Nudaplaž Borny fungule, i když bez cedulí a neoficiálně. Byl jsem tam letos už 25 x a vždy 10 až 20 nudistu tam bylo. Tak nepropadejte panice. Čím nás tady bude více, tím lépe. Kluček je o ničem. Tak 2–6 nudistu maximálně.

 
-

Ad: Borný

Vložil volynak, 27. Červenec 2019 - 18:09

A proč tedy oni sami tvrdí, že je zrušená? Možná, že chtějí aby tam nudismus zanikl sám od sebe a nemuseli řešit stížnosti textiláků, které údajně naháči pohoršovali.

 
-

Borný

Vložil Milan36, 28. Červenec 2019 - 12:48

Tak když se o to nestaraji, a nejsou schopni to ani označit, pak není divu, že si textilaci stěžují, když se ráno vzbudí ve stanu a vidí naháče. Majitel kempu nemá nudisty rád a o tom to je. I když mu přinášejí zisk. Ale zatím není problém.

 
-

Re: Borný

Vložil jaha, 12. Srpen 2019 - 21:32

Byli jsme tam 20.7.2019, bez plavek tam bylo tak do 20 lidí. Loni byl ještě před tím úsekem pláže na toaletách cedule – plakát naturista.cz, ale ta po rekonstrukci toalet zmizela. Část kempu u toho úseku pláže byla docela přeplněná…