NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naturistická Olešná poprvé

Vložil Anonymní, 24. Březen 2009 - 10:46

14. 3. 2009 se konalo první setkání naturistů v novém aquaparku Olešná ve Frýdku-Místku. Po pečlivé přípravě i velmi vstřícném postoji vedení AP se premiérového večera sešlo na 160 naturistů. Až do 23 hodin na bezproblémový průběh osobně dohlížela paní vedoucí areálu, takže vše proběhlo vzorově a většina účastníků projevila zájem přijít na podobnou n-akci vbrzku opět. Vedle tradiční sauny, tobogánu, divoké řeky a podobných atrakcí jsme se zde sešli s našimi dobrými známými aquazorbisty i neúnavnými soutěžícími, kteří se utkali v závodech, skocích, plavání i bodypaintingu.

Premiéra přináší vždy nejistotu a očekávání. O to více jsme se snažili akci oznámit co nejširší veřejnosti. Za to patří velký dík paní Pavle Hrabcové z vedení společnosti Sportplex s.r.o. Reálná návštěva se setkala se souhlasem, takže jednu starost bychom měli z krku.
Z nejrůznějších hlasů před 19. hod. ve vestibulu bylo znát, že naháči jsou v tomto areále poprvé. Mnozí si dávali akci do spojitosti s nějakým klubem turistů apod.
19–20 hod. byla „zahřívací hodinka“, kdy n-akce sice začala, ale každý mohl být, jak chtěl. Minutu po minutě se naháči množili a v moment ostrého startu n-večera (20 hod.) zbyla v AP jen menšina textiláků. Někteří sice ještě pár minut odolávali, ale nakonec zavládl celým areálem FKK a tak to zůstalo až do konce.
Mnozí zahájili večer návštěvou saunového oddělení, ktere bylo tentokrát v ceně zvýhodněného vstupného 200 Kč (19–23 hod.). Finská sauna i přidružené procedury jsou na Olešné ponořeny do příjemného přítmí, takže kdo chtěl začít velmi poznenáhlu, tak zde k tomu měl tu nejlepší příležitost.
Samotný aquapark je novým moderním areálem, ze ktereho je krásný výhled na přehradu Olešná a na pozadí na krásně zasněžené Beskydy. Ze zvláštností aquaparku nelze opominout světélkující tobogán, ve kterém jsou dokonce promítány obrázky a každý jiný. Vedlejší divoká řeka je už dopředu avizována jako „nejdivočejší divoká řeka v ČR“. S tím jsem i já sebral odvahu a jednu jízdu zkusil. Myslím, že výše zmíněné přízvisko je vskutku na místě. Velmi zatáčkovitá dráha s vámi mlátí na všechny možné strany, často se propadáte do hloubky a pokud vůbec popadnete dech, tak to s vámi točí dokolečka a vy ani nevíte, kde jste. Jednou tedy stačilo…
Velmi oblíbeným středobodem AP je prostorná vířivka, která byla pochopitelně pořád obsazená a ze které je pěkný výhled po celém areálu. Dětské osazenstvo mělo příležitost si zazávodit na nafukovacích zvířatech a během tratě plnit nejrůznější úkoly, jako sbírat předměty ze sítí, proplouvat mostem, kruhy atd. Oblíbeným aquazorbingem prošlo na 100 lidí, paní vedoucí AP nevyjímaje.
Večer jako obvykle rychle ubíhal a tak dospěl k očekávané disciplině – bodypaintingu. K němu se sešlo kolem 15 modelů a malířů. Vyhlášení výsledků bylo krátce před koncem večera. Věřím, že se jen málokomu chtělo z příjemného areálu do chladné noci.
Hřát nás může fakt, že tato severomoravská premiéra dopadla dobře a nyní nezbývá, než se shodnout na pro všechny vhodném termínu n-reprízy.
4
 
-

Super akce Olešná

Vložil Mirda, 24. Březen 2009 - 14:52
Obrázek uživatele Mirda

Ještě jednou tentokráte pod článek chválím organizátory i provozovatele a děkuji oběma za nádhernou atmosféru, která na akci panovala. Těšíme se na další, snad se brzy vydaří opakování. Pro ty vzdálenější můžu doporučit celkem levné a né moc vzdálené ubytování. Kdyby měl někdo zájem, tak napište. Navštívili jsme a můžeme doporučit. Myslím tedy jednoznačně jak akci, tak i ubytování. Ještě jednou velké díky Ivošovi.

 
-

Olešná

Vložil MONFOLT, 24. Březen 2009 - 16:39
Obrázek uživatele MONFOLT

Pokud bude olešná v letní měsících od dubna do října, můžete přijet na Antošovice na pláž lopik a po bazéně přespat tam.

 
-

předstíraná dobrota

Vložil Xerris (bez ověření), 29. Březen 2009 - 12:47

předstíraná dobrota odpuzuje více než zjevná zloba Dobrý den,nejsem silnný naturalista.ale rád bych se taky zučastnil také užásné akce,mám dotas může přijít kdokoli,?i kdyš je sám.děkuji za odpověd Erikkarygen

 
-

OMLUVA organizatorum

Vložil Xerris (bez ověření), 3. Duben 2009 - 6:35

Dobrý den,musím se omluvit za tu definici padivaná.já myslel to jinak.že se moc těším na akci kterou budete organizovat.a né se dívat na vás nějak se sexualním motivem.moje chyba byla že sem,to špatně definoval. chci hlavně poděkovat jednomu čechovi Zdenkovi že mě nato upozornil.sem totiš Rakušan který se furd učí česky asi celý život.děkuji za pochopení a uvidime se na olešné přatelé.loučí se Erikkarygen