NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naturistická rekreace v Chorvatsku, a nejen tam, v létě 2018.

Vložil natur, 20. Březen 2018 - 16:45

Chorvatsko – Jadran, pobřeží a ostrovy byly a jsou stále nejvyhledávanější destinací pro české naturisty. Bohužel, dá se říci, že kapacity spíše ubývají než by narůstaly. Po válce v bývalé Jugoslávii jsme přišli o řadu naturistických resortů a hotelů – v Dalmácii prakticky o všechny. I pouhé FKK-pláže mizí před očima, všude probíhá intenzivní výstavba hotelů a penzionů, samozřejmě „textiláckých“, co ještě nedávno bylo převážně naturistické, je dnes „zabráno textiláky“. V následujícím se budu věnovat možnostem ubytování v naturistických resortech, hotelech, apod. nabízejících jak bungalovy, tak appartementy či mobilhomy.

Na Istrii ještě pár resortů zůstalo – Kažela u Medulinu, Valalta u Rovinje, Koversada u Vrsaru, Ulika a Solaris u Poreče, Bunculuka na ostrově Krk. Bohužel, jejich kapacita již v mnoha termínech nedostačuje zájmu – jedná se zejména o Valaltu, Solaris a Bunculuku, kde už dnes nalézt volné místo je téměř zázrak.

Jak jsem již uvedl, v Dalmácii se nabídka naturistické rekreace v FKK-resortech rovná nule. Přesto i zde je možno prožít plnohodnotnou naturistickou dovolenou – na „našich“ jachtách Silva a Vjeko, na plavbách vyhrazených pro naturisty (fkk) nebo umožňujících „free“ pobyt (dle vlastního uvážení, v plavkách či bez nich), kde je ještě pár volných kajut. Na Silvě – turnus 16.6.-23.6. (free) = max. 2 až třílůžkové- a 1 dvoulůžková kajuta, turnus 30.6.-07.7. (fkk) = max. 1 až třílůžková kajuta a 1 místo pro samotnou ženu a muže (doplnění kajut), turnus 07.7.-14.7. (fkk) = 1 až třílůžková kajuta, turnus 14.7.-21.7. = max. 2 až třílůžkové kajuty a 1 samotná žena. Na Vjeku je jediná volná dvoulůžková kajuta v termínu 21.7.-28.7.2018. Podrobnosti o jednotlivých turnusech naleznete na www.plavby-jadran.cz.

Ve dnech 5.4.-7.4.2018 se v Aquapalace Čestlice koná další ročník SaunaFestu, českého mistrovství a mezinárodní soutěže nejlepších saunerů – i vy jste vítáni (pro podrobnosti hledejte na internetu SaunaFest 2018). Natur Travel je opět jedním z hlavních sponzorů této akce – vítěz národního mistrovství pojede na plavbu jachtou Silva. Při této příležitosti jsme vypsali „SaunaFestovou“ slevu na nové rezervace plaveb na jachtě Silva, platnou do 13.4. 2018.

A co jiného možno doporučit – resort Ada Bojana v Černé Hoře, resorty ve francouzské Lví zátoce u Perpignanu, resorty na Korsice (zejména Club Corsicana), hotel Vera Playa ve Španělsku, hotel Panorama na Zakynthosu. Ale i zde doporučujeme zaknihovat si dovolenou co nejdříve. ing.Hájek, Natur Travel

5