NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naturistická výprava robinsonů na ostrov Hvar

Vložil Anonymní, 3. Květen 2014 - 21:26

Robinsonády patří mezi naturisty k nejoblíbenějším cílům jejich cestování. My jsme vyrazili spolu s 20 známými naturisty na radu kamaráda Martina na ostrov z nejvyhledávanějších – Hvar, ale do zátoky, která byla jen pro nás. Tudíž o naturistickém stylu nebylo od začátku pochyb. Pro někho značné dobrodružství jsme zažili s vodou, která byla pouze dešťová a elektřinu, která byla pouze solární.
Zato chyběly motorové čluny a veškeré ostatní „výdobytky“ „moderní“ „rekreace“. Během pobytu jsme pár dnů pobyli v nádherném FKK kempu Mlaska, vyrazili do Města Hvar, Jelsy, Stari Gradu a na závěr se můžete podívat, jak se nám líbilo na romantické FKK pláži Zavala jižně od Jelsy.


Ostrov Hvar leží ve střední Dalmácii. Srovnáno s pobřežím ho najdeme přibližně mezi Splitem a Drvenikem:


Zobrazit místo Croatia FKK Middle Dalmatia na větší mapě

FKK Mlaska – ráj s písčitou mělčinou a nádherným výhledem na pohoří Makarské riviery
Do Drveniku – výchozího místa trajektu se z ČR dá dojet popaměti: Wien – Graz – Maribor – Zagreb – (Split) – Šestanovac – Makarska – …Drvenik. Navigaci pro vaše mobily, TomTomy a podobná hejblátka najdete v aktualizovaném vydání naší strany FKK lokalit.
My jsme tedy z Vysočiny vyrazili po ránu a večer jsme ještě stíhali trajekt Drvenik-Sućuraj na Hvaru. Tam jsme dorazili opravdu až hodně v noci, ale FKK kemp Mlaska byl celkem v provozu, takže jsme i bez rezervace k půlnoci dostali chatku pro 5 naháčů (srpen).

Tady se můžete podívat, jak jsme odrazili od Drveniku, jak v Mlasce krásně zapadá slunce, jak tam cvrlikají cikády, jaká je tam unikátní dlouhatánská písečná mělčina a vůbec, jaký je to v FKK kempu Mlaska ráj na Zemi:
(Tento článek obsahuje jedno video Naturistická výprava na Hvar, které je rozděleno na díly podle odstavců)
Tato část videa pojednává o FKK Mlaska:Na naturistické robinzonádě
V Mlasce jsme byli asi 3 dny a potom jsme vyrazili na hlavní štaci našeho hvarského pobytu – na robinsonádu v osamělé zátoce jižně od nedalekého Bogomolje. Na rozdíl od nepřeplněných chatek v Mlasce jsme tuto Robinzonádu museli rezervovat už někdy v zimě, abychom ji mohli vůbec obsadit. Zato se nám dostalo krásné hvarské přírody, moře bez řvoucích člunů a vlídného domácího Fraňa, který nám stále něco podstrojoval.
Tato část videa pojednává o naturistické robinzonádě:
 

Město Hvar
Až jsme se nabažili hvarské divočiny, tak jsme vyrazili po ostrově západním směrem k větším městům Hvar, Stari Grad a Jelsa.
Tato část videa pojednává o městě Hvar:
 

Stari Grad
Stari Grad jsme shlédli z vysokánské rozhledny, prošli se jeho přístavními uličkami a zajeli také si udělat pár temp severně od města, kde byla také avizovaná FKK pláž.
Tato část videa pojednává o městě Stari Grad:
 

Vrboska FKKVrboska FKK FKK ZavalaFKK Zavala Nudist Vrboska, Jelsa a FKK Zavala
Nudist Vrboska jsme navštívili z blízké exkurze města Jelsa. Tento FKK kemp mi snad nejvíce připomínal nepohodlná skaliska na Istrii, tak jsme poměrně brzo vyrazili na jižní hvarský břeh – na FKK Zavala.
Tato část videa pojednává o FKK Vrboska:
 

Tímto jsme se tedy rozloučili se všemi krásami Hvaru a zažitou robinzonádu všem vřele doporučujeme.

Find more about Weather in Hvar, RH
Click for weather forecast
Další články o Hvaru: Cestujeme na FKK dovolenou: Střední Dalmácie,

Jednoduchý prográmek SPLICD vám prakticky rozdělí jednolité video na YouTube na jednotlivé scény, které můžete vližit do článku, blogu apod. Vřele doporučuju :-)
5
 
-

Robinzonáda na Hvaru

Vložil M.Dr., 4. Květen 2014 - 4:41

byla opravdu super. Osamělá zátoka, kam se dá dostat jen pěšky nebo na člunu s jediným domem s několika apartmány, který patří Fraňovi, vždy ochotnému splnit každé přání, byla to jedna z našich nejlepších dovolených a Ivošovi patří dík za její zorganizování.

 
-

FKK Zavala

Vložil M.Dr., 4. Květen 2014 - 5:49
se opravdu táhne několik stovek metrů. Za ní je ještě jedna malá FKK pláž, kterou jsme objevili během našeho loňského pobytu v Zavale. Dá se tam přijít buď po břehu, trochu nepohodlně po skalách, nebo nenápadnou stezkou z cesty směr Gromin Dolac.Nová cebuleNová cebuleMalá FKK plážMalá FKK pláž
 
-

robinzoniada s detmi

Vložil thebeno, 4. Květen 2014 - 10:16
Obrázek uživatele thebeno

zdar nieco podobne by som rad v buducnosti zorganizoval aj ja ale s detmi a trosku mensim poctom ludi. Ak by mal niekto zaujem sa pridat (lebo vecsinou 1 domcek je aspon pre 2 rodiny) nech mi napise. Peter

 
-

s dětmi na robinsonádu..

Vložil guestji, 4. Květen 2014 - 16:29

je to taková romantika… ale s malými dětmi bych měl obavu na takové místo vyrazit. Přeci jen obava o dostupnost náhlé lékařské péče mě stále odrazuje… Možná jsem jen přehnaně starostlivý rodič.. Dospělí přeci jen takový typ dovolené ocení víc než děti..

 
-

Předškolní robinsoni bez problému

Vložil zurek (bez ověření), 4. Květen 2014 - 19:23

S námi tam byli i předškoláci a nejmenšímu dítěti byly asi 2 roky. Všichni to zvládli bez vady. Nebyli jsme na severním pólu, ale na Hvaru.

 
-

Uvala Ladjena

Vložil M.Dr., 4. Květen 2014 - 19:25

Uvala Ladjena, o které je v tomto článku řeč, je sice dostupná jen pěšky nebo na člunu, ale auta parkují ve vedlejší zátoce vzdálené asi 800 m, takže bych to tak tragicky neviděl. Nejbližší lékař je předpokládám v Sučuraji, co je cca 20 km. Když jsme tam byli my, tak tam byla rodina i s malým dítětem. Nevýhodou této robinzonády je, že je tam 7 apartmánů s asi 25 lůžky a když má být naturistická, je nutné dát dohromady dostatek lidí, aby ji celou zaplatili. Jinak perfektní místo.

 
-

Lékař a jiné služby.

Vložil Roland Jitka, 4. Květen 2014 - 20:09

Netuším kde bydlíš s dětmi, ale ohledně lékařské péče je na tom celé Chorvatsko v sezoně mnohem lépe než ČR v menších městech, jako je třeba Litvínov, Za vším musíš do Mostu ve všední den cca 18km do nemocnice. V poliklinice v Litvínově jsou jen některá oddělení a jen některé dny a nebo hodiny. O víkendech třeba zubní ordinace je až v Ustí nad Labem, což je 40km.

Abych ale zvolil lékařsky i jinou destinaci, tak třeba evropsky známý Balaton v Maďarsku. Byli jsme v Balatonakali. Jednou týdně v pondělí byl v obci na hodinu od osmi do devíti lékař bez jakéhokoliv vybavení a jen psal recepty. Na pohotovost nejbližší funkční Vesprém 34km a nebo Tapolca 28km. Přes den pondělí, středa, pátek do oběda Balatonführed 20km.

Takže pokud je něco lékařského do dvaceti km, je to pořád skvělá vzdálenost, kterou absolvujete prakticky na každé dovolené, ať jste kdekoliv. [Spiklenec]