NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naturistické lokality 2020 po zimním spánku

Vložil admin, 19. Únor 2020 - 20:43

Naturistické lokality začínají ožívat prvními otužilci a stejně tak se ledasco nového děje na Naturistovi. Nejeden technický zásah (např. Maps.Google) zapříčinil, že stránky našich n-lokalit naznaly značný ústup ze své dřívější kvality.

Nezbývá než se novým podmínkách přizpůsobit, stránky navíc obohatit o další prvky a nová letní sezona může začít.

Prázdná pole místo výřezů a chybové hlášky

Nejnepříjemnější změnou bylo zrušení Maps.Google vkládání výřezů vlastních map do stránek. Místo toho se začaly zobrazovat pouze prázdná pole s chybovými hláškami.
Aktuálně nejschůdnější dnes je, využít vkládání těchto výřezů z Mapy.cz. S tímto serverem má Naturista.cz už 6tiletou zkušenost a průběžně stávající vložené n-lokality podle potřeby aktualizujeme. 

Děje se tak už od dob Adama Chvaji, se kterým jsme tuto spolupráci v r. 2014 zahajovali, souborem XLS, pomocí kterého jim vzniklé změny posílám.

Pokud tedy na Mapy.cz narazíte na nějakou nesrovnalost, tak mi ji pošlete a já ji zahrnu do následující várky aktualizací. Je to snazší postup, než když se problém složitě popisuje v kontaktním formuláři Mapy.cz.
Kontrola je nutná, protože Mapy.cz do svých stránek promítají údaje z Naturisty.

Maps.Google – naturistické lokality pouze na všeobecné mapě

Jak výše uvedeno, Google zrušil vkládání vlastních map, takže z těchto zbyl pouze jediný základní pohled na všechny n-loaklity najednou, jako je na STRANĚ NATURISTICKÝCH LOKALIT
Ale i výřezy do všeobecné Google mapy jsou svým způsobem dostačující. Jsou ovšem podmíněny existencí „naturistických (nuda) špendlíků“ v těchto mapách. Jejich vytvoření není naštěstí nijak složité a trvá pár minut.

I zde je s aktualizacemi značné množství práce, tak uvítáme každého dobrovolníka, který přiloží pomocnou ruku k dílu.
email

Příklad nově aktualizované naturistické lokality:
NUDA PLÁŽ HOSTIVAŘSKÁ PŘEHRADA, PRAHA
OPLATIL-HRÁDEK na Pardubicku, Lázně Bohdaneč 

Skeň a jeď přímo na Hostivař! :-)Skeň a jeď přímo na Hostivař! :-) Bez plavek do Modřic u BrnaBez plavek do Modřic u Brna QR kody – super rychlý způsob, jak se dostat kamkoli

QR kody přidávám už ke všem aktualizovaným n-lokalitám, ale i k informacím o nadcházejících n-akcích do Naturistova kalendáře.

Pouhým naskenováním takovéhoto QR kodu se dostanete přímo do map, které Vás donavigují do požadovaného místa. Naskenováním QR kodu n-akce se Vám hned nabídne si tyto údaje uložit do Vašeho kalendáře. Bez zbytečného opisování, kpírování, opičích trojhmatů apod…

Nemáte čtečku QR kódů? Velmi snadno si ji nainstalujete z Google Play pro Android.
 

Zaujaly vás tyto změny pro rok 2020, máte přehled o vašich místních n-loaklitách, možnostech parkování, občerstvení, ubytování a chtěli byste svým dílem přispět k rozvoji těchto aktivit?

Ozvěte se na email: webmaster@naturista.cz a s vaší pomocí všechny aktualizace do začátku letní sezony zvládneme!
Místní znalci – pomocníci dostanou práva upravovat strany „jejich“ n-lokalit a budou je moci kdykoli aktualizovat. Děkuju předem všem a nehlaste se hlavně všichni…
5