NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Dvacátá Valašská noc naturistů

Vložil Anonymní, 27. Říjen 2014 - 22:54

Valašské noci naturistů pomalu završují svůj 5. ročník a dnes nezbývá než konstatovat, že „ValMez“ se zařadil mezi nejoblíbenější místa koupání bez plavek u nás. Velmi útulný areál i blízkost Beskyd k tomu bezpochyby přispěly.
Takže zatímco pro přípravu našeho prvního n-večera v tomto areálu v dubnu 2010 jsem řešil dostatečnou návštěvnost, tak dnes přichází na pořad problém, aby naturisté nemuseli ještě 20 minut po začátku čekat ve frontě, aby se na všechny dostala aspoň jednou za večer slaná vířivka, aby ve wellnessu nebylo k nehnutí.Fronta, která se začala tvořit před 20. hodinou, se vinula celým vestibulem a konec jí byl bohužel až 20 minut po začátku naturistického večera :-(. Napříště se pokusíme technicky zvládnout toto mínus lépe a počáteční frontu eliminovat.

Uvnitř areálu se naháči už rozběhli po všech bazénech i wellnessu a počáteční dav se rozptýlil do příjemného naturistického večera. I tak byl ale citelný nárust plavajících v plaveckém bazénu, nemluvě o klasicky plném wellnessu, kde se konaly asi 4 saunové ceremoniály navíc. Velké díky Radku Kotymu, který na nás opět nezapomněl s pravou mandlovicí a ta voněla celým saunovým večerem. Moje operace prasklé sítnice mi asi už jednou provždy utnula saunové ceremoniály :-(, kterých se ujal spíše lidový vypravěč než ceremoniář Tonda. Chtěli bychom tedy požádat zdatné sauňáky, jestli by se ceremoniálů neujali a přidali jim opět na zajímavosti.

Dosti plný byl i hlavní prostor aquaparku, kde se sdružují naháči převážně. Na hlavní vodní ploše bylo sice dostatek místa i pro naši velkohoupačku, ale dostat se do oblíbené solné vířivky byl už značný problém.
Velkou radost nám udělalo úspěšné přepravení sympatické vozíčkářky z vozíku až do plující vratké houpačky, takže si mohla zadovádět stejně jako po celý večer ostatní naháči.

Dosti nás mrzí zjištění a prohlášení několika skalních návštěvníků Valašských nocí naturistů, kterým se sobotní návštěva zdála až příliš vysoká a podle nich nemohli dostatečně využít všechny atrakce, jak byli zvyklí dříve. Návštěvnost opravdu během těch 5 let rostla (i když byl loni zvýšen jejich počet na 5 ročně), ale je potřeba říct, že kapacita areálu je 240 lidí a naše sobotní návštěva mohla být kolem 150 naháčů. Pořád máme tedy do zahlcení areálu určitý prostor.

Nová n-lokalita na obzoru ;-)
Závěr naturistického večera jsme věnovali jako už tradičně malování na tělo. Náš dvorní kreslíř ROMAN BUREŠ se jako obvykle tužil a vytvořil ilustraci nově vytvářené naturistické lokality.
Do malování se pustila i výše zmíněná vozíčkářka s přítelem a pár dalších naháčů.
SPOLEČNÁ FOTKA – protože mi nějakým divným způsobem zahaproval záznamník, tak prosím všechny zúčastněné naturisty, aby poslali svůj email na naturista@naturista.cz a já vám společnou fotku pošlu.

Mnohokrát děkuji paní Miroslavě Wrzecké i panu provoznímu Studenému za poskytnutí celého areálu Aquaparku Valašské Meziříčí, stejně tak celému personálu AP VM za vstřícný přístup naturistům, kteří se k vám vždy rádi vracejí.

Následující Valašská noc naturistů: sobota 13. 12. 2014, 20 – 23 hod.

Valašská noc naturistů 13. 12. 2014, 20 - 23 hod.Valašská noc naturistů 13. 12. 2014, 20 – 23 hod.
5
 
-

Rekordní počet ve ValMezu

Vložil M.Dr., 27. Říjen 2014 - 22:57

je sice hezký, ale je už na úkor vyžití. Včera se dal reálně využívat jen plavecký bazén, všude jinde bylo stále narváno. Saunu jsme stihli jen jednou, i to jsme měli prohřívání přerušené nečekaně začínajícím ceremoniálem, při dalších pokusech už bylo buď narváno, nebo se větralo s tím, že za deset minut bude ceremoniál. Vířivky byly beznadějně obsazené, nebo vypnuté. Tobogán nemusíme, takže zbýval opravdu jen ten bazén.

Takže příště do wellnessu radši v době, kdy je vstup do wellnessu a bazénové části zvlášť a zaplavat si v bazénu se dá i za podstatně menší peníz, jen si musíme vzít plavky.

Toto nemá být kritika na organizátory, jen konstatování faktů.

Jedna věc by se dala přece jen zlepšit: tak jak bývalo zvykem, vyvěsit časy saunových ceremoniálů a tyto dodržovat, aby jsme my neceremoniálové mohli jít do prohřívárny v čase, kdy nehrozí násilné přerušení procesu prohřívání začínajícím ceremoniálem nebo větráním.

Jinak fajn.