NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naturistův rok se s rokem ale i desetiletím sešel

Vložil admin, 14. Březen 2021 - 16:41

Přesně před rokem mě napadla myšlenka vytvořit sled měsíců celého roku, tak jak probíhá na našich lokalitách. První shledání se po zimě, opravy zařízení po vandalech, svačina, hry, tichá chvilka při Měsíčku, exhibouši na obzoru, disciplinovaný úklid pod vedením puntičkářské Panny, moment rovnodennosti, .....
S hlavou plnou nápadů jsem vyrazil, za kým jiným, než za kamarádem Romanem Burešem. Možná i jarní rašení přispělo k tomu, že první obraz Naturistova roku se tady objevil přesně na první jarní den 2020.
Teprve nedávno nám došlo, že zanedlouho (6.8.2021) tomu bude 10 let, co se s Romanem známe a Naturista má tu čest, že po celou tu dobu Roman nepřehlédnutelným způsobem přispívá k jeho celkově pozitivnímu image.

Legendární setkání – Jezero Lhota 6. 8. 2011

K tomu dnes už opravdu historickému setkání-poznání došlo v sobotu 6.8.2011 na jednom našem setkání na Jezeře Lhota. Sjelo se nás tam tenkrát pěkná řádka, legendární Jirka Rybka, známí z Babylonu i jiných koutů, nechyběl ani Pepa Opaťák, který si odskočil od výčepu své neméně legendární východočeské pláže.
 

Po tradičních závodech v koulích přišla neodvratně Romanova hodina [Úsměv] Malování na tělo. Tam tenkrát vznikl první obraz, jehož „plátnem“ byla manželka Romana Janykula.
Zřejmě tímto sobotním odpolednem se pak odstartovala několikaletá výtvarná éra, která nechala vzniknout obrovskému množství opravdu zajímavých obrazů. K Romanovi se časem přidávali i další naháči a tak by se dalo říct, že co sraz, to jedna umělecká galerie.
 Ohlasy na Naturistův rok
Pro někoho bylo možná překvapením, že na tuto sbírku obrazů bylo více ohlasů ze strany astrologických nadšenců, než samotných nudistů. Vzpomněl jsem si při tom na (stesk) Romana, který svého času říkal, že jeho nudistický komiks Mračna komentují spíš příznivci komiksů.
Nicméně ohlasy byly velmi příznivé a nakonec i velmi inspirující k pokračování, tentokrát na trochu jiné téma. Třeba se to někomu nezdá, ale v útrobách Naturisty leží ladem a bez povšimnutí doslova poklady umění, které bych chtěl vynést na světlo.

Inspirace?
Snad a doufejme byl Naturistův rok nápadem i pro další zručné kreslíře, malíře, … prostě tvůrce, kteří svět obohatí o zajímavá díla. U celého veleslavného nudismu jde stále o pasování se mezi tělem a duchem a to je podle mne velká výzva vlastně pro všechny z nás.

Po deseti letech
Během oněch 10 let se cesty zajímavě scházely, proplétaly a někdy i rozcházely. Já jsem moc rád, že s Romanem nacházíme stále a možná čím dál víc spojnic, které dávají vzniknout obrazům, kde duch opravdu na plné čáře vítězí nad primitivní a přízemní nahotou.

Naturista
V dnešní době atomizace prakticky všech lidských aktivit se zdá, že co člověk, to 1 sociální síť a sociální sítě nakonec obsáhnou všechno. Přesto ale věřím, že Naturista.cz má svoji budoucnost. Na žádné sociální síti se nedozvíte, co se dělo na Lhotě před 10 lety, na žádné pláži nenajdete mapu n-lokalit, kterou by vytvořila nějaká sociální síť.
Právě proto mám zato, že bychom se o za dlouhé roky nashromážděné n-poklady měli náležitě starat, rozvíjet je a předávat dalším naháčům.

Moc se těším na to, že se do toho nejen s Romanem opět pustíme a pokusíme se napomoci duchu zvítězit nad tělem [Úsměv]
5