NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naturistův univerzální kalendář

Vložil admin, 22. Leden 2020 - 23:02

Celý Naturistův kalendář ZDE)
Tradiční NATURISTICKÉ KOZLOVICE u Přerova.


KOMPLETNÍ NATURISTŮV KALENDÁŘ Ilustrace: www.romanbures.cz

Naturistův univerzální kalendář obsahuje všechny naturistické termíny v ČR. Pokud chcete vložit další termín, tak všechna potřebná data pošlete prosím na: webmaster@naturista.cz

Klikem na tuto ikonu se dostanete přímo do Naturistova kalendáře, odkud ho můžete vložit do svého kalendáře:

Tento kalendář si můžete vložit do svých zařízení:
VEŘEJNÁ ADRESA TOHOTO KALENDÁŘE Pomocí této adresy si tento kalendář NATURISTA.CZ připojíte do svého vlastního Google kalendáře. 

  1. Ve Vašem kalendáři levý sloupec – JINÉ KALENDÁŘE zde kliknout na + (plus, přidat jiný kalendář)
  2. Zvolte „Pomocí adresy URL“
  3. Vložte URL ADRESU ODSUD

Dále pak pokračujte jako s jinými Vašimi kalendáři.

5
 
-

Webovky ČMFN

Vložil Jarda2, 10. Listopad 2020 - 14:03

Tam je zásadní problém, že těm stránkám chybí obsah. To pak těžko mohou počítat s tím, že tam bude někdo chodit.

 
-

ČFN má velmi konkrétní obsah

Vložil admin, 11. Listopad 2020 - 17:54

Naturistické organizace u nás byly, jsou a zřejmě i budou otloukánky, „echtovní“ nudisté se na ně dívají s opovržením a despektem. Sám jsem to na vlastní kůži zažil už někdy před 20 lety, když jsem dostal řeč na jedné valné hromadě UNA a připadal si vyloženě jako nahý v trní. Češi prostě neumí domyslet smysl a výhodu takové organizace. Další studené sprchy se mi teda z druhé strany dostalo od nejmenovaného státního úředníka, ale to je jiná kapitola…

Vezmu tedy stav, že by ČFN neexistovala. Peníze za známky INF-FNI by dostali provozovatelé FKK center, kde jsou známky vyžadovány. Popř. jiná zahraniční organizace, kde by si roční známku Čech koupil.
Záchod, který ČFN zadotovala pro přilehlou pláž vznikajícího FKK kempu Úštěk, by tedy nebyl v Úštěku, ale ve Valaltě nebo podobném FKK centru. Jako by se nabízelo časté české: „JÁ naturismus provozuju JEN V CHORVACKU!!“ (domýšlím, že tam zřejmě mají záchody, které chybí v Úštěku, Horní/Dolní nebo na n-pláži Kocourkov)

ČFN ale existuje a vysněný záchod se skví v Úštěku i s přidanou n-hodnotou a možností se v něm pohybovat úplně bez oděvu. ČFN je ale pranýřována, stejně jako kdysi UNA a jak se ty všechny n-zkratky jmenovaly, protože nemá obsah a vůbec… n-organizace je úplně napendrek. Zkonstatují chrabrá n-bratrstva a jdou se vytento do lesa.

Právě proto mají všichni, kdož naše minulé, současné i budoucí n-organizace drží pohromadě, můj velký obdiv a držím všem zadotovaným n-záchodům všechny 4 palce.

 
-

Pojďme problém vyřešit

Vložil JirkaB, 12. Listopad 2020 - 1:50

Milý Jardo, konečně se ozval někdo, a tím myslím Vás, kdo se nebojí pojmenovat problém nových stránek. Ty staré stránky za moc nestály, ale ty nové by měly být lepší. Pojďme tedy společně něco udělat pro to, aby nové stránky byly hojně navštěvované. Píšete, že tam chybí obsah. Co byste tedy navrhoval, aby tam bylo?

 
-

Obsah

Vložil peťanpraha, 12. Listopad 2020 - 13:50

Já obsahem asi nepřispěju, ale můžu aspoň udělat korekturu.

 
-

Ad obsah

Vložil Jarda2, 13. Listopad 2020 - 17:40

Zamýšlím se na tím a musím říci, že trochu váhám co vlastně poradit. Je jasné, že na podobných stránkách by měly být hlavně seznamy FKK lokalit – tuzemských i zahraničních – s detailními popisy, různé cestopisy, zážitky a zkušenosti naturistů a podobně. Ale to všechno už je na webovkách naturista.cz v docela hojné míře. Je pravda, že si nejsem úplně jistý jestli by mělo smysl v podstatě dublovat stránky naturista.cz nebo spíše zkusit s nimi nějak kooperovat.

Úplně prakticky: sestavím třeba cestopis z nějaké lokality, uveřejním ho na naturista.cz a současně na cmfn.cz ?

 
-

ČFN <> INF-FNI

Vložil admin, 13. Listopad 2020 - 18:31

Ze své podstaty by ČFN měla informovat o dění federací začleněných v INF-FNI. Ta vydává časopis Focus a tam vychází velmi zajímavé články. Sieglinde tam chce taky zařadit článek o našem Naturistově roku.

Otázka může být pustit se do organizování Swim-Gala, jako jsme dělali 2011 a vedení INF-FNI bylo s Prahou velmi spokojeno. Teď čtu od Swim-Gala 2019 v Paříži a chvála veškerá žádná, spíš stížnosti.

Dále pak pokusy o sdružení českých n-klubů pod ČFN. Takové pokusy tu byly několikrát v minulosti, ale bohužel bez úspěchu.

ČFN může organizovat různé soutěže, na to má prostředky a dejme tomu nějakou strukturu.

Co se týče propagace naturismu, tak je určitě údernější Naturista. Občasníků a pod. si na plážích všimne každý. Slovo Naturista je u nás zažitý pojem už po generace, od dob před 30 lety, kdy vycházel časopis Naturista. Když se někde objeví leták ČFN, tak typický Čecháček: „Ježiši zas ňáká federace…“

Příklad spolupráce s FKK Úštěk je výborný a měl by být příkladem pro další.

 
-

Organizovaní vs. "volní naháči" ...

Vložil Sam De Bill, 14. Listopad 2020 - 14:11

Zdravím všechny!

A velmi Vám všem děkuji za podnětné téma a vítám i následnou diskusi, směřující k podstatě. T.j. ne jen debaty o „ničem“, popř. kuriozity apod. exhibice z netu atd., související s naturismem-nudismem jen tím, že jde náhodou též o „nahaté“ osoby … Jenže s tím je právě ta potíž … Zavedené a letité organizace (místní v ČR, natož ty celosvětové) mají pevně daná pravidla, strukturu atd. asi jako každý jiný „spolek“ vč. např. politických stran. A ne každý z logiky věci chce či může být hned jejich členem. Natož u vícero spolků zároveň – to nelze zvládnout ani časově ani jinak … Ale i já a mně podobní tzv. „volní naháči“, můžeme mít a již máme prospěch z činností výše uvedených skupin, nejde jen o ty zmiňované mobilní toalety či web Naturista … Za sebe i své známé bych vzhledem k podnebí v ČR a tudíž i velmi omezeným možnostem venkovního nahocení (pro neotužilce) sice uvítal jestě více pozornosti a úsilí napřené směrem k provozovatelům bazénů a wellness zařízení se státní spoluúčastí. T.j. aby oni sami za sebe museli umožnit nějaký minimální čas pro vstup a pobyt i lidí bez plavek (t.j. zcela nahých), ale chápu i to, proč to z různých důvodů není možné řešit centrálně, o nějakých dalších hromadných akcích á-la Plesy N-lidí či N-pochody centry měst ani nemluvě … A tak i vzhledem k celkové situaci doma i ve světě (nejen kvůli pandemii ale spíš s odklonem od nahoty celkově) buďme tedy nyní rádi za každý pozitivní počin! Od toalety v N-lokalitě, přes brigádu (úklid) členů i nečlenů tamtéž až po pozitivní článek či pozvánku na N-akci zde na webu (od skromné N-procházky pro 2 až třeba jednou opět po masový N-aquapark)?!

N-Zdar ve všech podobách, místech i časech, organizovaně či „divoce“, hlavně vždy, všude a všichni s rozumem a citem!!!

Váš/vaše „vše“ SdB