NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

NECHRANICKÁ PŘEHRADA, naturismus a současnost.

Vložil Vasek Petra, 21. Červenec 2012 - 11:45

Rádi bychom Vám všem, alespoň trošku přiblížili možnosti, které naháči na této lokalitě mají a jaké pláže mohou využívat.

[Smutný] Poněvadž se nám z pracovních důvodů změnili plány a neodjeli jsme na plánovanou dovolenou do Chorvatska, rozhodli jsme se tedy o prodlouženém víkendu ( 5–8.7 ) navštívit a prozkoumat Nechranickou přehradu. Zmapovat nynější situaci, možnosti koupání a slunění bez plavek.


Nechranická přehradaNechranická přehradaCyklo-trasyCyklo-trasyNechraniceNechraniceNechranická vodní nádrž byla postavena na řece Ohři nedaleko Kadaně ve směru na Žatec. Její nejdelší sypaná hráz ve střední Evropě je dlouhá 3 280 m a vysoká 50m. Byla vybudována na rozloze 1 300 ha v letech 1961–1968. Největší hloubka 46m. V poslední době prožívá významný rozvoj v oblasti turistického ruchu svými bohatými možnostmi rekreace, rybolovu a vodních sportů. Mimořádně příznivé povětrnostní podmínky jsou rájem jachtařů a surfařů. Stránky Nechranice.

Zpevnění břehůZpevnění břehůZpevnění břehůZpevnění břehů

Find more about Weather in Kadaň, CZ
První den jsme projeli snad všechny kempy, které se na přehradě nachází. Mluvili s majiteli jménem NATURISTA.CZ a zjišťovali situaci. Nikde po žádné nuda pláži ani vidu ani slechu. V žádném místním kempu není, ani u kempu Vikletice jak se zde na naturistovi uvádí, zanikla prý při zpevňování břehů (pokud nemáme pravdu, opravte nás).
Všechny jsme oslovili a navrhli jim, zda by neměli zájem ve svém středisku nuda pláž zřídit. Někteří by i souhlasili, ale nemají kde. Malá naděje se rýsuje v kempu u Hráze, kde jsme nakonec i zakotvili s naším karavanem.

Autocamp u HrázeAutocamp u HrázeRecepceRecepce

Satelitní mapa Majitelka a vedoucí paní Jirkovská není proti a zřízení nuda pláže v jejich kempu snad podpoří, ale musí to ještě probrat se spolumajitelem, tak uvidíme. Když jsme se zeptali, jeli možné se nyní někde koupat bez plavek, sdělila nám, kde si nuda pláž uděláme, tam jí budeme mít a odkázala nás na lesík, který se táhne podél břehu druhé poloviny kempu. Jsou tam plácky celkem se soukromím, jen jsou občas obsazené rybáři.

Hned jsme si vzpomněli na našeho Rolanda, tady by mohl chytat celý den po našem bez plavek a že tady berou. Takže rybáři naháči zde máte možnost tábořit těsně u lesíku, chytat ryby a v rámci možností se pohybovat a trávit čas u vody v rouše Evině. Samozřejmě to platí i pro rybářky.
 

Další den jsme vyrazili prozkoumat n-pláže, které se nacházejí na protější straně přehrady a jsou uvedené tady na naturistovi. První n-pláž blíže ke hrázi není nikterak zajímavá. Je opravdu dlouhá, ale celkem nebezpečná díky sesuvům půdy. Jsou tam i cedule se zákazem vstupu, takže my nedoporučujeme. Není tu vlastně o co stát.

Pláž – jíl, kámen, uhlí. Vstup do vody a dno jílovité- při mých 95kg jsem se zabořil asi 20cm a málem jsem tam nechal i boty. Od místního nudisty – naturisty jsme se dozvěděli, že jsou odtud lidé vykazováni policií, která přehradu objíždí na motorovém člunu. Jediné plus je soukromí, nikde nikdo, pokud nedorazí zmíněná policie. Tuto pláž jsme tedy vůbec neoznačovali hlavně pro svou nebezpečnost, protože krásný klid a opravdové soukromí by mohlo být také třeba to poslední a to není moc příjemná a lákavá představa.


Cesta k n-plážiCesta k n-plážiparkování - neparkováníparkování – neparkování Druhá n-pláž souřadnice 50°22'1.698N, 13°21'53.127 je na místní poměry moc krásná, ale nebyla by to Nechranická přehrada, aby i tady nebyl nějaký ten problém.
Pokud nechcete od silnice šlapat pěšky asi 1km přes pole. Musíte projet autem po vyježděné cestě v poli přes soukromý pozemek. Na konci cesty je malý plácek na parkování, který je na soukromém pozemku určitě bez povolení majitele a ještě navíc v ochranném pásmu přírodní rezervace, která je dle zákona 50m od hranice rezervace pokud není vyhlášena vzdálenost kratší a tady není. Takže vjezd na vlastní nebezpečí a zodpovědnost.
Cesta k FKK Nechranice.Cesta k FKK Nechranice.

Hlavně pokud zaprší, nebude asi úplně jednoduché se odtamtud dostat. Pozor vjezd motorovým vozidlem do přírodní rezervace bez povolení je považováno za trestný čin. Proto doporučujeme raději dojít pěšky, což zákon dovoluje. (Právo na volný průchod přes pozemky podle zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny.) To vše, ale převrší jedinečnost tohoto místa, hezká příroda, lehce skalnatý terén, který může místy navodit pocit Chorvatského pobřeží. Pláž- kamenitá, písčitá. Vstup do vody dobrý, dno – písek, kámen a trošku jílu. Tato pláž se nám moc líbila a také jsme ji označili, respektive dooznačili. Ona již označená jednou cedulkou byla, kterou sem umístil jeden skalní nudista přibližně mezi 30 – 35 lety, kterého jsme tu náhodou zastihli, když se chystal se svým čtyřnohým kamarádem k odchodu. Zatáhlo se, pláž se vylidnila a my jsme mohli v klidu nafotit tuto krásnou n-pláž.
Vyprávěl nám o tom, jak mu tady léta textiláci soustavně ničili jeho tabulky NUDAPLÁŽ, dokonce uřízly i celý strom s cedulí. Nynější tam už prý vydržela 2 roky, protože ji vyrobil ze silného plechu a přišrouboval na silnější strom a hlavně použil šrouby, které se nedají povolit běžným plochým nebo křížovým šroubovákem. Naše naturistovo označení nuda pláže jsme umístili na čtyři místa, tak jsme zvědavy, jak dlouho tam vydrží po tom, co jsme si tady vyslechli. Všem tuto n-pláž vřele doporučujeme, poněvadž na Nechranicích asi hezčí nenajdete.Jinak na této přehradě pro svoji rozsáhlost 1 300 ha a 22km přibližné délky břehu kolem dokola, není zas moc veliký problém najít si nějaké to své pěkné místečko pro klidné, ničím nerušené odpočívání, koupání a opalování bez plavek, mimo vyznačené n-pláže
.nikde nikdonikde nikdo Sami jsme na přehradě asi 14 let nebyli a hodně se to tu změnilo k lepšímu. Je tu sice kolem přehrady velké množství rybářů, ale ti se většinou jako asi všude celkem dobře s naháči snášejí.

Takže po tomto víkendu se sem budeme vracet častěji, hlavně na zmíněnou n-pláž, která je opravdu velmi krásná. Kemp u Hráze také není špatný a pokud se v něm podaří zřídit n-pláž možná i s malým FKK pláckem podél zmíněného lesíku, tak sem občas zavítáme na víkend s naším karavanem.


Pokud se na Nechranicích nachází ještě nějaká nudapláž, kde se naháči scházejí a my jí neobjevili, doplňte nás prosím budeme rádi, když se tady na přehradě povede naturismus trošku více rozvinout.

Všem naturistům a nudistům Nechranickou přehradu opravdu doporučujeme a těšíme se, že se tu potkáme třeba právě s Vámi.

[Spiklenec]Všechny Vás zdraví Vašek a Petra [Spiklenec] Článek mírně redakčně upravil Roland.
Naturista KlubNaturista Klub
Přispěvatelé: Líbil se Vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z Vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Podělte se o zážitky s ostatními čtenáři. Za článek většího informačního rozsahu Vám nabízíme volnou vstupenku na libovolnou akci Naturisty cz.
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naturisty.

Pokud byste chtěli podpořit Naturistu cz. jakoukoli částkou, tak můžete bez poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789.

Předem Vám děkujeme.

Inzerenti a zájemci: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, nabídku, služby nebo Vaše činnosti? EMAIL. [Pošta]
Využijte prosím naši širokou nabídku Vaší prezentace na internetu i na reálných a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

5
 
-

Nechranice

Vložil pat66 (bez ověření), 22. Červenec 2012 - 8:29

Pěkný článek. Vzhledem k velikosti přehrady, tak trochu zamrzí, že tu není žádná oficiální FKK, určitě by si jí zasloužila (nemám to sem zas až tak daleko – cca 70 km). Sám jsem Nechranice několikrát navštívil v létě (mnohem častěji na jaře a napodzim, byl jsem vášniví surfař a nevynechal jsem dřive žádné závody zde) , ale až na 1× jsem tam nikdy žádné nudisty nezažil. Je pravda, že do vámi popsané n-pláže (mám na mysli tu poslední popisovanou pláž s cedulemi) jsem se nedostal. Problém, který asi bude bránit větší masové návštěvnosti FKK, je přesně to co jste popsali – příjezd/přístup a možnost parkování. Bohužel okolí přehrady je bohaté i na klíšťata, pokud jsem někde procházel trávou nebo křovím, co návštěva to klíště.

 
-

Nechranice a FKK

Vložil Roland Jitka, 22. Červenec 2012 - 9:36

Ono je to problematické u Nechranické přehrady není blízko žádné velké město a ze Žatce, Kadaně nebo Chomutova tam musíš dojíždět docela daleko. V okolí jsou jen vesničky. Z toho mála počtu lidí, což jsou i z poloviny jen kempující turisté odjinud, těžko vytvoříš nějakou souvislou a dlouhodobější FKK pláž. Vše je ještě umocněno tím, že v Čechách je vcelku v létě velice nestálé počasí a navíc na úpatí Krušných hor prakticky stále fouká vítr. Proto jsou Nechranice spíše rájem surfařů a rybářů, než naturistů. Jak už Vašek napsal, ideálni kombinace na Nechranické přehrádě je rybář – naturista. Proto třeba já mám Nechranice rád a podobně se vyjádřil i pat66 ohledně surfování na prkně. Navíc na levé straně po proudu řeky vlastně nejsou žádné služby, jen parkoviště a ještě trochu zarostlé a rezavá závora. Navíc na levé straně je dost kamenito a cesta chvilkami připomíná turistiku s horolezectvím, když chcete jít do vody. Tím ale neříkám, že by Nechranická přehrada neměla svoje osobité kouzlo a dovolená se dá zde trávit docela spokojeně. [Spiklenec]

 
-

Nechranice

Vložil pat66 (bez ověření), 22. Červenec 2012 - 10:50

Ještě bych doplnil, že při mých návštěvách, pravda sice to bylo většinou na jaře a na podzim v době konání závodů a silného větru, byly na přehradě docela velké vlny (jak někteří poznamenali, skoro jako na moři). Takže nic pro rodiny s malými dětmi a ani náruživý plavci si pak vody moc neužijí (v takových vlnách už jde o život).

 
-

RE: pat66 v takových vlnách už jde o život

Vložil Vasek Petra, 22. Červenec 2012 - 11:38
Obrázek uživatele Vasek Petra
ani vlnkaani vlnka Kdo jezdí k moři, tak ví že musí dodržovat určité bezpečnostní pravidla. Některé z nich tak trošku platí i na větších vodních plochách kam Nechranice bezpochyby patří. My tam byli skoro týden a voda byla klidná, samozřejmě záleží na počasí.
 
-

Moře a sladká voda.

Vložil Linka, 22. Červenec 2012 - 22:24
Obrázek uživatele Linka

Ono je to asi pocitové, před mořem má člověk přirozený respekt a ten samý respekt si nepřipouští při sladkovodním koupání. Je to určitě chybou, voda je pořád stejná a být opatrný není nikdy na škodu. Na Nechranicích jsem zažila vlny přesně jako u moře, špatné je, že vcelku u moře se u pláží tak nesvažuje prudce dno jako v některých místech na Nechranicích. Moře také nemá proud směrem do středu, ale při vlnách obvykle ke břehu. Nechranice mají proud k výpusti. Pominu pochopitelně zpětný tah vln u moře, který se ale vyskytuje zřídka.

U toho vyplývá, že při prudčím větru nejsou Nechranice úplně bezpečné na plavání a koupání. Pokud je bezvětří, je to tam moc hezké a doporučuji jejich návštěvu. Je to takový Balaton Ústeckého kraje. [Úsměv]