NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Neutěšená situace na n-lokalitě Čtverec u Ostrožské Nové Vsi

Vložil Anonymní, 10. Červen 2014 - 16:52

SVOJE NÁZORY PŘIDÁVEJTE PROSÍM DO K TOMUTO ÚČELU VYTVOŘENÉHO DISKUZNÍHO TÉMA.

Tomuto článku předcházel email od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, kde bylo mj. sděleno, že …" Jelikož je pozemek ve vlastnictví státu a ochraném pásmu vodního zdroje, není možné ho nadále užívat za účelem naturismu "…

Tímto bych Vás chtěl požádat o součinnost při informování u vás registrovaných osob a to v souvislosti s léta zažitým užíváním nudapláže na štěrkovém jezeře Čtverec v katastru obce Ostrožská Nová Ves, okr. Uherské Hradiště.

V posledních několika týdnech či spíše dnech dochází k rapidnímu nárůstu oznámení na policii České republiky na zde koupající se osoby a to ať už na osoby, jež užívají výše zmíněnou nudapláž tak i na osoby, jež se, taktéž léta letoucí, koupají na tzv. otevřeném břehu Čtverce, tedy břeh u cyklostezky Ostrožská Nová Ves – Kostelany nad Moravou.

Celá situace vznikla tak, že donedávna léta tolerované koupání na těchto vodách i občasné vjíždění motorových vozidel k chatám, jejichž řidiči si zde obhospodařují své pozemky, se započíná policií České republiky řešit a to proto, jelikož celá oblast spadá do ochranného, vodního pásma II. stupně, na nějž se vztahují daná ustanovení Vodního zákona (254/2001) a též usnesení vodoprávního orgánu z roku 2014, tedy odboru životního prostředí Městského úřadu města Uherské Hradiště. Do této oblasti je na základě tohoto usnesení též, mim ojiné, zakázán vjezd všech motorových vozidel, vyjma vozidel, jimž bylo uděleno povolení k vjezdu Obecním úřadem obce Ostrožská Nová Ves.

V dané oblasti je tedy dále na základě tohoto usnesení zakázáno provozovat vodní sporty, mezi něž se tzv. koupání řadí. Podnět k této vyhrocené situaci vzniknul na základě několika případů zbohatlíků, jimž bylo zatěžko dodržovat (alespoň v rozumné míře) výše uvedený zákon stejně tak jako svislé dopravní značení zákazu vjezdu jež je umístěno u účelové, pozemní komunikace u areálu koupaliště Albatros, kteréžto zakazuje vjezd všech motorových vozidel, kdy nad tímto značením byla nedávno umístěna bezpečnostní kamera, jež snímá veškerý pohyb u t ohoto dopravního značení a tedy i motorová vozidla, jež zákazem projedou.

Zbohatlíci, tedy majitelé několika chat, jež od majitele těžebního prostoru pana Hábla (fi. DOBET) v dávné době od tohoto za dosud nejasných okolností koupili v této lukrattivní lokalitě pozemky na březích jezer a vystavěli si na nich chaty teď nechtějí pochopit, že ke svým chatám bez příslušného povolení obecního úřadu prostě nemůžou vjet svými motorovými vozidly. Tito lidé začali být řešeni policií České republiky jako první. Ovšem na oplátku začali tito bohatí lidé posílat podněty k prošetření výše uvedených skutečností, tedy „práskají“ ať už nudisty ta k i běžné koupající policii České republiky, která je, v tomto případě bohužel, nucena konat, oznámení prověřovat a přestupce řešit.

Upozorňuji, že tyto věci nelze řešit ani domluvou či nějakou směšnou, blokovou pokutou, policie České republiky je nucena všechny přestupce oznamovat na základě přestupkového zákona na odbor životního prostředí Městského úřadu města Uherské Hradiště. Není problém si v přestupkovém zákoně dohledat, že případný postih v přestupkovém řízení může činit až 50000,–Kč.

Taktéž bych chtěl upozornit nato, že celý Čtverec je stále veden jako dobývací prostor, vztahují se na něj tudíž ustanovení Horního zákona (44/1988Sb.), kdy i na základě tohoto zákona lze obyčejné lidi, tedy ty, co se zde koupají, policií České republiky řešit. Sankce jsou i zde obdobné, tedy velmi vysoké.

Chtěl bych ještě upozornit na skutečnost, že celou věc jsem se zdejší policií konzultoval, kdy jsem byl ubezpečen o tom, že nemají raodst z toho pokud budou muset zdejší koupající se osoby tímto způsobem řešit, ošem byl jsem upozorněn, že v případě nahlášení takové věci a následného zjištění budou nuceni konat tak, jak jim zákon ukládá. Je zde tedy patrná snaha policie České republiky vyjít obyčejným lidem vstříc a v rámci možnosti je řešit a tedy vystavovat dalšímu postihu co nejméně. Ovšem v případě, kdy policie České republiky přestupek skutečně zjistí, dotáhn e jej bohužel do konce…asi nemusím nijak zvlášť zdůrazňovat, že případný postih za koupání zcela jistě dokáže běžným, rodinným rozpočtem pěkně, či spíše nepěkně, zamávat.

Chci tedy apelovat na správce vašeho serveru aby obeslal všem, u vás registrovaným uživatelům tuto zprávu. Prosím, pokusme se policii České republiky vyjít vstříc, nedávejme jim záminku nás vystavovat postihům ze strany příslušných, správních orgánů.

Na štěrkových jezerech v Ostrožské Nové Vsi nyní začínají, díky ufňukanosti zbohatlíků na chatách, těžké časy a věřím, že nikdo z nás se nechce hádat s policistou, kterému vlastně ani nevadí, že se zde koupeme, ovšem je nucen konat tak jak koná. Pokusme se tedy omezit pobyt na této nudapláži byť k naší nelibosti. Mám totiž obavu, že bez zdravého rozumu a vzájemné vstřícnosti mezi námi a policií to nebude příjemné ani pro jednu stranu.

informaceostrozsko@centrum.cz

0
 
-

Ostrožská

Vložil M.Dr., 10. Červen 2014 - 18:54

Jestli tomu dobře rozumím, na Čtverci je zakázáno koupání a vodní sporty, ale není tam zakázán vstup (pěšky). Takže když se tam bude někdo opalovat a nepoleze do vody, bude to v pořádku?

Mimochodem, ti majitelé chat tam nelezou do vody? K čemu je taková chata u vody?

 
-

Ostrožská Nová Ves

Vložil PetrZ, 13. Červen 2014 - 0:13
Obrázek uživatele PetrZ

Je to nejspis reakce na to, ze tam lide proste jezdi kolem tech jezer cim dal vice auty a delaji tim binec, hlavne objevi-li se olej ve vode… v ochrannem pasmu II.st. – tak to je velky alarm s tim neco delat. Je tam moc krasna priroda vsude kolem, more ciste vody, raj rybaru i koupajicich se ve volne prorode s i bez textilu. Skoda jen, ze to proste nechape nekolik idividui a se svym bezohlednm chovanim takto provokuji spravni organy. Osobne si myslim, ze zakaz koupani na jezerech v ONV je nesmysl – lide se tam budou z okoli vzdy chodit koupat, co se tyce aut jsem nekompromisne pro absolutni zakaz vjezdu, tak jakto je – autem jen po koupak Albatros – dal pecho a smitec.

 
-

reakce

Vložil snehulaceks (bez ověření), 20. Červen 2014 - 12:22

Hele tohle je stejně jen reakce někoho komu to tam osobně vadilo a měl možnost a kontakty k tomu to takhle udělat. Samozřejmě lidi, kteří tam mají chatu se koupou úplně normálně a nikdo neřeší ani to jestli jsou tam hluční a povídají si ze sousedy stále ty stejné historky pořád dokola. Přece by stačila jen normální domluva lidí stylem : tady to vyhradíme pro vás a jet o vyřešené .

Všechno jde když se chce.. ale tady se očividně nechce ! [Spiklenec]

 
-

Tento článek pana Žurka vše

Vložil Tisicak (bez ověření), 20. Červen 2014 - 12:51

Tento článek pana Žurka vše vysvětluje a ostatní diskutující jsou mimo.