NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Nový kemp v Úštěku (mezi Litoměřicemi a Českou Lípou)

Vložil JirkaRybka, 5. Červen 2020 - 12:47

Jak asi všichni víme, nabídka naturistických kempů není u nás nijak velká. Zvláště v západní části republiky v této sféře poslední dobou vidíme čím dál větší vzduchoprázdno – na troskách jihočeské Mléčné Dráhy už povstává kemp úplně jiný, u Borské přehrady v Plzni je taky dávno dobojováno, a Holanďani v Klokočově nemusí každému vyhovovat. V této souvislosti jistě potěší zpráva o vzniku nového ryze českého FKK kempu v Úštěku, což je přibližně 60 km severně od Prahy, v oblasti až dosud naturismem málo obdařené.



NATURISTOVA KOMPLETNÍ STRANA FKK KEMP ÚŠTĚK

Přidejte se k prvním návštěvníkům FKK Úštěk a pomozte dostat toto místo do lepšího stavu:


V loňském roce se několika zapáleným naturistům podařilo odkoupit lehce chátrající menší kemp v šikovné poloze na břehu jezera Chmelař, aby pak okamžitě zahájili práce na přerodu tohoto pěkného místa v oázu českého naturismu. Kemp se nachází v příjemné krajině na pomezí Českého Středohoří a Kokořínska. Je dobře dostupný a přitom šikovně uklizený na severní straně jezera, kde je klid. Silnice I/15 i vlaková a autobusová zastávka jsou prakticky přímo u břehu jezera. V kontrastu ke komerčnímu textilnímu koupališti ze strany města má totiž jezero Chmelař (což je ve skutečnosti ale rybník) ještě druhou pláž na opačné straně. Ta je obklopena ospalým poklidem menších chatkových areálků bývalých rekreačních středisek, z nichž je vznikající FKK kemp tím posledním na úplném konci cesty, kde už nikdo nikam nejezdí a kde je největší klid. Jako jediný leží přímo na břehu jezera a má vlastní přístup k vodě.


Plánů do budoucna je hodně, v projektu je ale zapojeno jen pár lidí, takže práce postupují pomalu. Přesto by se již letošní rok (2020) měl stát jakousi nultou sezónou, kdy se alespoň minimálně zvelebený kemp otevře prvním návštěvníkům. (Kdo by chtěl přiložit pomocnou ruku při opravách, opožděných i kvůli koronaviru, neměl by přehlédnout v závěru článku informace o plánované brigádě.)

Letos bude kemp fungovat prozatím jen pro návštěvníky se stany či s karavanem, pro které je k dispozici travnatá plocha částečně sloužící i za hřiště, v samostatném objektu sprchy s teplou vodou, venkovní posezení s ohništěm a přístřeškem, nedávno přibyl další velký stanový přístřešek kde se plánuje prodej občerstvení. Toalety či případné napojení na elektřinu bude letos provizorně řešeno v teprve opravovaných chatkách, v budoucnu pak pochopitelně vznikne lepší, definitivní řešení. Kemp již od loňska postupně dostává neprůhledné oplocení. V současné době se intenzivně řeší převedení přilehlé části veřejné pláže na oficiální FKK, s přiměřenou zástěnou. pláž vedle kempuPovrch pláže tvoří navezený písek lehce už zarůstající trávou. Jezero má v těchto místech dlouhou mělčinu vhodnou i pro děti a neplavce. Českomoravská Federace Naturistů přispěla na hygienické zázemí (toaleta) této veřejné pláže, aby tak v sousedství kempu vznikla i pro ostatní návštěvníky Úštěku plnohodnotná veřejná FKK pláž, která bude i nadále bezplatná. V samotném kempu se pro členy ČFN a hosty se známkou INF plánuje sleva 10%. Podrobný ceník není zatím zpracovaný.


V budoucnu se mohou návštěvníci těšit především na ubytování i v chatkách, z nichž každá má dvě velké místnosti, menší ložnici, kuchyňku a WC. Samozřejmě mají elektřinu a pitnou vodu. Bohužel celkový stav chatek není pro letošek ještě uspokojivý. Především chybí vnitřní vybavení a nábytek, tu a tam zlobí instalace a ještě bude třeba zapracovat na nátěrech a možná i celkově “umakartovém” vzhledu. Mezi další plány provozovatelů patří parkoviště u brány, zastřešená kuchyňka, venkovní dřezy a nové toalety pro hosty ve stanech, dále populární dřevěné koupací molo přímo z kempu (potřebné i kvůli blátu a rákosí v této části jezera), ve vzdálenější budoucnosti možná i sauna.

Místo, kde se kemp nachází, je dobrým výchozím bodem i pro výlety do okolí. Pěšky se za čtvrthodinku dostanete do centra Úštěku, který je městskou památkovou rezervací (přesto ještě i dnes jaksi starosvětsky poklidný). Nabízí vedle malebného vnitřního města či známých Ptačích domků například i podzemí pojaté jako muzeum čertů, lze navštívit místní synagogu či muzeum pohlednic a další objekty. Také si můžete užít výlet k poutnímu místu Kalvárie u Ostrého či pěkné hradní zřícenině Hrádek – Helfenburk uprostřed přilehlých lesů. Při cestě autem se pak najde cílů samozřejmě ještě více – Litoměřice, Zubrnice, nebo třeba zřícenina Ronov atd. Zkrátka i hosté, kteří nevydrží jenom lenošit u vody, si v Úštěku přijdou na své.

Kemp si vyžádá ještě mnoho úsilí, než budou všechny plány naplněny. Protože čas a síly provozovatelů jsou omezené a navíc i opatření zavedená kvůli koronaviru nepříjemně zasáhla do harmonogramu přípravných prací, bylo před startem sezóny naplánováno několik brigád pro případné zájemce z řad naturistů, kteří fandí rozšiřování nabídky naturistického vyžití ve zdejším kraji. První brigáda již proběhla: Navzdory poměrně nepříznivému počasí jsme během předposledního květnového víkendu obrousili a připravili k nátěru první dvě chatky a vztyčili rozměrný stanový přístřešek pro občerstvení.


Další brigáda je naplánována na víkend 12.6. (večer) – 14.6. Zveme tedy opět k nám do Úštěku všechny naturisty, kteří by chtěli pomoci a zároveň strávit příjemný víkend ve vznikajícím kempu. S sebou především dobrou náladu a nějaký ten stan na přespání, jídlo bude zajištěné, večer spolu posedíme u ohně, a pokud počasí dovolí, dojde jistě i na koupání.

Termíny a detaily se domlouvají především přes Facebook, takže kdo se tam pohybujete, mrkněte na skupinu FKK Úštěk. Kemp najdete zde (mapa). Správce: Václav Urbánek (vasek-a-petra@seznam.cz, tel. +420 797 846 487).

FACEBOOK FKK ÚŠTĚK

5
 
-

Super Úštěk

Vložil Binatur, 6. Červen 2020 - 9:09
Obrázek uživatele Binatur

Fandím Vám a jsem rád , že bude komplet FKK kemp . Už se těším až tento kemp navštívím. [Úsměv]

 
-

Úštěk a "jezero" Chmelař ve světle příspěvku Varování

Vložil nahatej, 6. Červen 2020 - 17:48

Příspěvky o Úštěku a „Varování“ podle mě smutně ilustrují současnou bídu přírodních koupacích vod ČR.

Podíval jsem se na úštecké „jezero“ neboli rybník Chmelař. Je totiž na seznamu koupacích vod sledovaných příslušnou KHS: http://www.khsusti.cz/…upani/kv.php?k=4

Smutné čtení. Naposledy dostala tamější voda nejvyšší známku jakosti v červnu 2011 a od roku 2004 celkově jen 4×. A to už musí být, když uvážím, že za nejlepší se u nás hojně označuje i hnus, do kterého bych leckdy nevlezl ani za peníze.

Teplé léto 2018 hrůza, dva zákazy. Prostě pro mě voda, v níž bych nanejvýš omyl holínky od bláta.

Jenže jaký div. Rybník sice velký, ale obklopený spoustou různých objektů s bůhvíjak (ne)čištěnými odpady, s přítoky, s vyvýšenými poli okolo. A současně i rybářský revír (prý Rybářství Doksy) s každoročními oficiálními výlovy.

Neboli se tady zoufale snaží zkombinovat rozumně nespojitelné – pravděpodobně intenzivní chov ryb (kapr) a funkci rekreační.

Je mi až líto (jasně, jejich boj) těch, kdo tam nadšenecky budují FKK kemp. Snad budou mít dost zájemců s hroší kůží, kteří budou spokojení spíš u vody než v ní.

K problematice zmíněných rybářů (rozhodně nejsou jedinými pachateli zla) a čistoty vody ještě postupně pár věcí přidám.

 
-

Jezero Chmelař

Vložil Wolf (bez ověření), 13. Červenec 2020 - 0:26
Byl jsem tam dnes.Vedle je krásná,prakticky rovná travnatá pláž.Klidné místo.Doporučuji. [Spiklenec] Jezero Chmelař
 
-

Jezero Chmelař před týdnem

Vložil Horác, 13. Červenec 2020 - 19:59

Já jsem tam byl před týdnem a spíše nedoporučuji. Na vyhrazené pláži vedle kempu tráva téměř žádná, spíše posekaný rákos, do vody k plavání daleko a samý smrdící bahno…

V tomhle má o příspěvek výše Nahatej pravdu. Rybníkářství a rekreace (vč. nudi) se těžko slučují… [Smutný]

 
-

koupání jezero Chmelař

Vložil Wolf (bez ověření), 14. Červenec 2020 - 0:11

Já jen chci poznamenat,že o koupání jsem se nezmínil…ani mě nezajímá.Opaloval jsem se,by tam klid…a to na čem jsem ležel byla vysekaná tráva a luční rostliny na pískovém podkladu…takže vcelku příjemné.Jrstli někdo ležel na rákosu,tak nezbývá jen poznamenat jeho chyba. [Spiklenec]

 
-

-

Vložil janykula, 3. Květen 2021 - 18:44
Obrázek uživatele janykula

 
-

-

Vložil janykula, 3. Květen 2021 - 18:44
Obrázek uživatele janykula

 
-

Luxusní

Vložil Wolf (bez ověření), 31. Červenec 2020 - 21:27

Luxusní!Škoda jen těch modrých čtverečků… [Spiklenec]

 
-

-

Vložil janykula, 3. Květen 2021 - 18:45
Obrázek uživatele janykula

 
-

-

Vložil janykula, 3. Květen 2021 - 18:45
Obrázek uživatele janykula

 
-

-

Vložil janykula, 3. Květen 2021 - 18:46
Obrázek uživatele janykula

 
-

Čistě technická poznámka ...

Vložil Sam De Bill, 14. Únor 2021 - 13:08

Zdravím všechny vespolek!

A dopředu všechny naháče i oblečené prosím o velkou míru tolerance a shovívavosti … Protože můj příspěvek opravdu není motivován osobně a už vůbec ne negativně vůči nikomu zde ani nikde jinde … Ba právě naopak!

Protože se domnívám, že Mistr pan Roman B. by si kromě svého skvělého soukromého webu zasloužil i soukromou = vlastní sekci v rámci tohoto nejlepšího webu nejen pro naháče …

Prostě proto, aby se odlišili reálné příspěvky a videa, od těch neméně krásných, ale zatím žel jen virtuálních (uměle vytvořených) …

Pokud pak bude vysílat TV studio FKK Úštěk živě, určitě bude mít také vlastní web a sekci v rámci Naturista.Cz

Nebo to může zůstat beze změny, jako dosud, ale min. pro nové návštěvníky či oblečené spoluobčany obecně to může působit mírně matoucím dojmem …

T.j. že kromě virtuálních aktivit se ty reálné v N-hnutí již téměř nekonají což je shodou okolností (Covid pandemie) bohužel téměř 100% pravda

Takže ať už se rozhodne Mistr p. Roman B. či P.T. ctěný Admin jakkoliv přeji všem zúčastněným vše jen to nejlepší, hlavně samé příjemné a nahaté i mazlivé zážitky, pokud možno i reálné a ve více lidech …

I váš/vaše „vše“ nahaté SdB21…
[Spiklenec] [Úsměv] [Tmavé brýle] [Smích] [Vyplazený jazyk] [Ďáblík]

 
-

Upřesnění stavu FKK Úštěk a přidání fotek

Vložil admin, 15. Únor 2021 - 20:51

Na tuto stranu jsem přidal pár fotek z brigád, které se tam konají, aby si příchozí podle Romanových videí nemysleli, že si tam kecnou a budou koukat na film. Měli by být připraveni na to, že je potřeba se o stav FKK Úštěk napřed zasloužit, než bude ve standardním obyvatelném stavu.

Další rubriky Naturisty zakládat nebudu, protože je jich tady už tak přespříliš. Romanova díla jsou různě po webu a u každého je link na jeho www.romanbures.cz . Což si myslím, že je pro něj lepší, než mít jednu galerii na 1 místě.

 
-

-

Vložil janykula, 3. Květen 2021 - 18:46
Obrázek uživatele janykula

 
-

-

Vložil janykula, 3. Květen 2021 - 18:46
Obrázek uživatele janykula

 
-

-

Vložil janykula, 3. Květen 2021 - 18:47
Obrázek uživatele janykula