NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Koněprusy, Homolák - lom.

Vložil Anonymní, 12. Červenec 2007 - 8:11
Aktualita: 

VÍTEJTE v KONĚPRUSECH na HOMOLÁKU.

29. 7. 2013: Nové aktuality viz dole „Komentáře“
12. 5. 2012: 

Hlavní změna:
„Pouze na straně u vchodu do jezírka sestupuje svah čerstvých navážek, který zjara 2011 tvořil víceméně hrubě upravenou „pláž“, ale může se asi ještě změnit.“ 

  • již neplatí –

Přibyla spousta nově navezené drti, která sahá až k nově zvýšené hladině.

Celá původní pláž je zatopna zvýšenou hladinou vody – byla tam co jsou dnes uschlé stromy.
přístup od cesty je přes novou navážku, ale místo na deku na nové navážce je pro lidi průmyslovějšího zaměření.

Hladina stoupla o 1–2 m čímž došlo k zatopení plošiny na slunění, ale také k relativnímu snížení skal kolem lomu. Takže předpokládám, že ze zadní skalní části bude přístup jednodušší než vloni.

zajímavý odkaz


Mapa, plánek, souřadnice: 
Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.
Přístup omezen zákazy.
Přístup komplikován terénem.
Speciální pravidla pro vstup.

Fotografie: 
Nejnovější 12. 5. 2012:

Starší fotografie před změnou:

Horní patro lomu: obejít zleva dozaduHorní patro lomu: obejít zleva dozadu 2011: nové navážky2011: nové navážky 2011: nové navážky2011: nové navážky Homolák 2011 - přístup k voděHomolák 2011 – přístup k vodě

Letecké velké foto.

Vstupné, provozní doba, kontakt: 

Lokalita vyžaduje maximální ohled návštěvníků k životnímu prostředí!!!


Doprava: 
Autem
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Neoficiální smíšená pláž.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení není.
WC není.
Sprchy nejsou.
Lodičky jen vlastní.
Kemp není.
Parkoviště není!

Vhodnost: 
Pro plavce.
Na opalování.

Parkoviště: 

Kde můžete parkovat najdete na velké mapě ve fotogalerii.


Velikost pláže: 
50m

Komplikace: 
Hmyz.
Nedostatek soukromí.
Procházející textiláci.
Krkolomný terén.

Terén pláže: 
Kamení.
Málo stromů – málo stínu.
Okolní břeh těžko schůdný.

Okolí: 
Les, lesík.
Skály, lom.
Ticho.
Zvlněná krajina.

Vodstvo - údaje: 

Zatopený lom.


Vodní plocha: 
Lom.
Dno kamenité.
Žádný proud.
Vstup do vody prudký - hloubka.
Vstup do vody krkolomný!
Voda obvykle čistá.

Po svých / s jízdenkou: 


Železniční stanice Liteň Jízdní řády.

Velmi vhodné na výlety na kole a procházky, ale trochu odlehlé místo.

Autem: Interaktivní mapa

Souřadnice GPS: 49°54'4.02"N; 14°5'22.43"E

Cesta autem z Berouna.

Na kole je vhodná hlavní příjezdová cesta do lomu (závora cyklistovi nevadí) od západu (ze silnice Bykoš – Koněprusy, odbočka v lese poblíž kopce Újezd). Zelená turistická značka od jihu je sjízdná o hodně hůř. Na kole lze dojet až do blízkosti jezírka, až na úplném konci příjezdové vozovky rozpadlými zbytky vrat vpravo.

Další info: 

Informace od naturistů
Nutno brát ohled na životní prostředí v místě!!! Jedná se o starý lom, kde dosud probíhají nějaké navážky sypkého materiálu – pohyb v tomto prostoru vyžaduje maximální opatrnost a ohleduplnost! Pouze na vlastní nebezpečí!

Rozsáhlé horní patro lomu (z pohledu původní příjezdové vozovky bližší) je bez vody, využíváno různými jezdci motokrosu, motokár apod., druhá část pak je na samém konci původní vozovky přístupná rozpadlými zbytky vrat v chátrajícím oplocení. Do této části lomu je navážen jakýsi sypký materiál (zřejmě z těžby na jiných místech), proto je pohyb po nestabilních čerstvě sypaných svazích poněkud nebezpečný (stav z jara 2011), nicméně je zde od techniky vyjetá široká cesta od vrat dolů k jezírku, využívaná hojně různými terénními vozítky (včetně horských kol). Jezírko je z velké části obklopeno skalní stěnou, kde sice lze podél vody kráčet po široké lomové římse (hojně navštěvované výletníky, motorkáři a cyklisty), ale sestup do vody není vůbec možný. Pouze na straně u vchodu do jezírka sestupuje svah čerstvých navážek, který zjara 2011 tvořil víceméně hrubě upravenou „pláž“, ale může se asi ještě změnit.


Nejbližší obce: 

Vinařice 1 km, Suchomasty 3 km, Měňany 3 km, Koněprusy 4 km.


Turistické cíle: 
English / Deutsch: 

This is a former stone-mining place, accessible unofficially through ruined gate, frequented by tourists, bikers, BMX riders etc., and also a few naturists. There's a small lake, surrounded mostly by rocks, but accessible from one side somehow. Be careful – the former mining company ocassionally dumps some sort of sand there to this day, so parts of the terrain are dangerous/unstable. Visit on your own risk.

Koněprusy caves


Aktualizováno: 
29,7,2013 Ivo Žurek

0
 
-

Homolák Koněprusy 12. 5. 2012

Vložil zurek (bez ověření), 12. Květen 2012 - 6:03

Aktuální info přinesl Honza H:

Hlavní změna:
„Pouze na straně u vchodu do jezírka sestupuje svah čerstvých navážek, který zjara 2011 tvořil víceméně hrubě upravenou „pláž“, ale může se asi ještě změnit.“ 

  • již neplatí –

Přibyla spousta nově navezené drti, která sahá až k nově zvýšené hladině.

Celá původní pláž je zatopna zvýšenou hladinou vody – byla tam co jsou dnes uschlé stromy.
přístup od cesty je přes novou navážku, ale místo na deku na nové navážce je pro lidi průmyslovějšího zaměření.

Hladina stoupla o 1–2 m čímž došlo k zatopení plošiny na slunění, ale také k relativnímu snížení skal kolem lomu. Takže předpokládám, že ze zadní skalní části bude přístup jednodušší než vloni.

zajímavý odkaz
 
 
-

Koněprusy, Homolák, Berounsko 21.7.2013

Vložil rolfovo, 22. Červenec 2013 - 20:46

Tenhle lom jsem navštívil jako jednu z nejhezčích a nejklidnějších naturistických lokalit na Berounsku, ale čekal mě šok! Nejen, že se nahoře nad lomem konala jakási technopárty a po klidu nebylo díky vytrvalému „duc, duc, duc“ ani památky, ale ke všemu byl lom doslova obležen davy lidí, koupající se psi, všude kelímky od piva. Přímo u lomu plno aut lidí (hlavně pražáků – jak jinak…) líných na krok. Nudista ani jeden, vypadalo to jako zájezd jeptišek. Vrcholem pak bylo, když na mě začla ječet nějaká matka s kočárem, jestli se nestydím takhle nahý ukazovat před dětma… Uff :-( Asi ztrácíme další kouzelné místo.

homolak1: Lom 21.7.2013homolak1: Lom 21.7.2013 homolak2: Homolák 21.7.2013homolak2: Homolák 21.7.2013 homolak3homolak3
 
-

Homolák 27.8.2017

Vložil eSHá, 31. Srpen 2017 - 10:30

Tento opuštěný lom jsme navštívili v neděli 27. srpna. Bylo velmi teplo a tak jsme se chtěli někde v krásné přírodě osvěžit. Narazili jsme však na neutěšené staveniště, či jak to tam mám nazvat. Všude byly navážky z hrubého materiálu. Cesta k samotné vodě je krkolomná až nebezpečná. Místa na ležení jsou buď na skalních římsách nebo v prachu příjezdové cesty. Všude po břehu je poházený odpad od turistů a nějaké pet lahve plavaly i na vodě. Samotná voda byla na pohled čistá a relativně teplá. Přítomno bylo asi 20 lidí, z toho asi třetina naháčů. Nikdy před tím jsme na onom místě nebyli a asi už ani nikdy jindy nebudeme.

 
-

Zasypávání lomu Homolák

Vložil eSHá, 24. Září 2019 - 10:56
Vzhledem ke krásnému podzimnímu počasí, rozhodli jsme se pro podvečerní procházku k lomu Homolák. Bydlíme totiž nedaleko. Přístup na místo byl opět o něco složitější. Nového navezeného materiálu je tam mnoho. Jak to tam vypadá nyní, doloží následující fotografie. Homolák aHomolák a Homolák bHomolák b Homolák cHomolák c Homolák dHomolák d