NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

O tomto webu

 

Věci týkající se samotných stránek Naturista.cz, jejich podoby a fungování…

-

Změna provozovatele Naturista.cz

Vložil admin, 16. Květen 2022 - 12:32

Vzhledem k tomu, že Naturista.cz za poslední roky velmi zastaral a do budoucna není možno jeho redakční systém modernizovat, přejde pod správu Českomoravské federace naturistů

0
 
-

Naturistův rok se s rokem ale i desetiletím sešel

Vložil admin, 14. Březen 2021 - 16:41
Přesně před rokem mě napadla myšlenka vytvořit sled měsíců celého roku, tak jak probíhá na našich lokalitách. První shledání se po zimě, opravy zařízení po vandalech, svačina, hry, tichá chvilka při Měsíčku, exhibouši na obzoru, disciplinovaný úklid pod vedením puntičkářské Panny, moment rovnodennosti, .....
S hlavou plnou nápadů jsem vyrazil, za kým jiným, než za kamarádem Romanem Burešem. Možná i jarní rašení přispělo k tomu, že první obraz Naturistova roku se tady objevil přesně na první jarní den 2020.
Teprve nedávno nám došlo, že zanedlouho (6.8.2021) tomu bude 10 let, co se s Romanem známe a Naturista má tu čest, že po celou tu dobu Roman nepřehlédnutelným způsobem přispívá k jeho celkově pozitivnímu image.
5
 
-

Naturistické lokality 2020 po zimním spánku

Vložil admin, 19. Únor 2020 - 20:43
Naturistické lokality začínají ožívat prvními otužilci a stejně tak se ledasco nového děje na Naturistovi. Nejeden technický zásah (např. Maps.Google) zapříčinil, že stránky našich n-lokalit naznaly značný ústup ze své dřívější kvality.

Nezbývá než se novým podmínkách přizpůsobit, stránky navíc obohatit o další prvky a nová letní sezona může začít.

5
 
-

Souhlas registrovaných se zpracováním emailové adresy

Vložil admin, 6. Květen 2018 - 20:31

Aktualizováno 24.5.: Podle přesných informací Úřadu pro ochranu osobních údajů bohužel nestačí registrovaným info o zpracování emailu sdělit a dát možnost zrušení registrace. Registrovaní musí vysloveně se zpracováním souhlasit. Kdož jste tak ještě neučinil, tak to prosím udělejte a pošlete na webmaster@naturista.cz , v opačném případě vám profil zůstane zrušený.
V souladu s nařízením EU o ochraně osobních údajů uvádíme znění textu Souhlas se zpracováním osobních údajů. V případě, že s uvedenými podmínkami nesouhlasíte, tak prosím pošlete požadavek na zrušení Vašeho účtu (registrace) na email: webmaster@naturista.cz a tento účet Vám bude obratem zrušen.

5
 
-

Souhlas se zpracováním osobních údajů

Vložil admin, 6. Květen 2018 - 20:13

Svojí registrací na webu Naturista.cz dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů

5
 
-

Valná hromada Českomoravské federace naturistů 2017

Vložil HonzaH, 2. Květen 2017 - 18:52

Kazdoroční valná hromada se uskuteční dne 20.května 2017 v 16:30 v Restauraci na Opaťáku.

0
 
-

Vánoční přání naturistům

Vložil Anonymní, 21. Prosinec 2014 - 19:38

Přejeme všem naturistům veselé Vánoce a co nejvíc sluníčka v celém roce 2015.

Napřed sněhem, potom ledem, sněženka tu je cukem letem.
Než se stačíš rozkoukat, je tu duben do poupat. Červen zase slunce vrací, těšíme se do vakací.
Ty jsou v září za námi, nežli mrkneš, bazény. Do sauny tě plískanice, ženou v říjnu ponejvíce.
Rok se sejde s rokem zas a my jsme tu spolu zas.


5
 
-

Provoz Naturista.cz

Vložil admin, 21. Prosinec 2014 - 11:45

Neznámý uživatel mě ve zprávě upozornil na technický problém:

0
 
-

Dočasné rozloučení s naturistickými akcemi do rozsudku Nejvyššího soudu

Vložil Anonymní, 15. Prosinec 2014 - 22:04

Aktuálně 18. 12.: Aquapalace Praha chystá vlastní právní vyjádření a podle pevně stanovených pravidel bude od r. 2015 FKK v jejich areálu provozovat.

Vzhledem ke kriminalizaci obnažovánírozsudku VS Olomouc ze dne 15. 10. 2014, jsme nuceni až do vyjasnění Nejvyšším soudem ČR, pozastavit všechny akce, kde dochází k obnažování. Citace:
„Z důvodové zprávy k zákonu č. 40/2009 Sb. trestní zákoník, k trestným činům proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti a konkrétně k ustanovení § 186 tr. zákoníku, lze dovodit, že tato nová úprava doplňuje a rozšiřuje ochranu proti dalším formám sexuálního zneužívání, aby tak byly naplněny především požadavky Úmluvy rady Evropy o ochraně dětí před sexuálním vykořisťováním a sexuálnímu zneužívání. V důsledku toho nově dochází k trestnímu postihu i dalších forem, jako je např. i obnažování“.

0
 
-

Naturismus není liberální společností preferovanou aktivitou

Vložil admin, 4. Prosinec 2014 - 23:48

Rozsudek Vrchního soudu v Olomouci v případu naturistických akcí v letech 2009–10.

0
 
-

Naturista.cz na vaší titulní straně Seznam.cz

Vložil Anonymní, 2. Říjen 2013 - 9:07
Nezvládáte, nestíháte, zapomínáte… čas od času navštívit Naturista.cz?
Velmi jednoduše si můžete vložit aktuální výpis nejnovějších článků Naturista.cz na vaši titulní stranu Seznam.cz.
5
 
-

Naturistický komiks Mračna

Vložil JirkaRybka, 20. Srpen 2013 - 13:50
Na Naturistovi jsme právě zveřejnili závěrečnou stránku komiksového příběhu pod titulem Mračna, přezdívaného také „Naturistův komiks“. Roman Bureš tak zdárně dotáhl do konce rozsáhlý kreslířský projekt, který je do jisté míry unikátní jak ve světě komiksu tak i mezi naturistickými weby a jistě si zaslouží pozornost. Nastala tedy vhodná chvíle na malé zamyšlení – a pochopitelně i na přečtení hotového příběhu jako celku.
5
 
-

Na naturistickou akci, pláž, sraz... na pár kliků

Vložil Anonymní, 26. Červenec 2013 - 15:58
Už bolševik hlásal, že „pokrok nezastavíš“. Asi by se ale v onom roce 1953 dost divil, co všechno se bude dít v roce 2013. Možná by to pro něj byl zmatek, stejně jako je technický pokrok zmatkem pro (většinu) lidstva.
Přiznávám, že jsem těm nelogickým puntíkům ve čtverci napravo odolával 4 roky. O nezbytném a maximálně prospěšném pokroku mě ale tentokrát nepřesvědčil bolševik, ale „opilec“.
5
 
-

Historie českého naturismu, rok 1990

Vložil Anonymní, 17. Červenec 2013 - 8:26
Čeští naturisti před 22 léty :-). Velmi zajímavé srovnání, co se tenkrát dělo, jak se historie opakuje, co se tenkrát mohlo, muselo a proč to dopadlo, jak to dopadlo… V tomto seriálu vám přineseme nejzajímavější texty z dob dnes už opravdu dávno minulých. Jak vznikla Unie naturistů, co podnikala, co se jí dařilo, nebo naopak co zapadlo nenávratně v zapomnění. Tímto seriálem bych chtěl také vzdát hold všem tehdejším aktivistům, kteří se hned po listopadu 1989 pustili do práce a prakticky bez jakýchkoli zkušeností (a počítačů) se významně podíleli na naturistickém dění u nás. Bohužel nemáme práva k historickým fotografiím, takže až na drobné vyjímky zde budu přinášet pouze naskenované texty. Množství dobových n-fotografií můžete vidět na současné výstavě naturistického fotografa Karla Nováka PŘIROZENĚ v Moravské galerii v Brně.
5
 
-

Propagace naturismu pro letní sezonu 2013

Vložil Anonymní, 4. Červen 2013 - 10:06
Léto 2013 je doslova přede dveřmi a s ním i neopakovatelná možnost poskytnout informace naturistům na plážích, koupalištích, u rybníků, moří – zkrátka KDEKOLI.
Naturista.cz letos vychází ze zkušeností minulých let, některá informační média vypustil, jiná zefektivnil tak, aby výsledek jednoznačně vyšel ve prospěch propagace naturismu u nás.
Letos poprvé budou tedy k dispozici větší plachty BEZPLAVEK.CZ (75×150cm), graficky lákavý Naturistův občasník Léto 2013, samolepky nově s kresleným „plážovým“ logem. Z klasických cedulí zůstaváme u cedule „Straka zlodějka“, pro sauny a wellnessy pak velmi oblíbené Saunové desatero. Hledáme kontakty na média!
5
 
-

Jak na osvětu menšinové komunity

Vložil Anonymní, 13. Únor 2013 - 14:09
Na naturisty připadá z celkového počtu 100% populace odhadem cca. 4–5%, jsme tedy menšinou. Rozkvět a v dnešní době také samotné zachování této menšiny velmi závisí na osvětě. Tu může dělat úplně každý naturista a může ji dělat opravdu s velkými výsledky, i když není v této praxi zběhlý. Dnes vám ze své pětileté praxe v internetovém marketingu povím, jak tuto osvětu (zčásti nejen) na internetu zefektivnit. Naturista.cz má v tomto značné rezervy, které jsou dány více méně neznalostí naturistické veřejnosti v této oblasti.
Povím vám tedy jaký je život www stránek v internetu, vyhledávačích, komunitních sítích a přidám i podpůrné aktivity mimo internet.
5
 
-

Naturista finišuje ke svým 10. narozeninám

Vložil Anonymní, 23. Prosinec 2012 - 12:59
9. 2. 2013 bude Naturistovi 10 let. K těmto kulatinám nefinišujeme ani v BMW ale ani v Trabantu, ale prostě s mladistvým elánem na kole. To není ani stará rozvrzaná „ukrajina“, ale do svižně vytrénovaného cyklopelotonu má taky hodně daleko. Jsme prostě takové vysmáté trochu švejkovsky, trochu čecháčkovsky koumácké trojkolo, které se zubí na svět. Občas k nám přisedne nějaký lenoch-pupkáč, tak chvíli přišlápneme, po chvíli začneme lapat po dechu, ale za horizontem to už fičí zase samo z kopečka a my jsme zase mistři. Tak si to šlapeme v potu tváře do kopečka a s úsměvem na té samé tváři z kopečka už 10 let.
5
 
-

Aktivita naturistů, aneb jak moc pomáháme textilákům.

Vložil Roland Jitka, 13. Listopad 2012 - 20:54
V současné náročné ekonomické době, kdy se vše měří jen finančními prostředky a ziskem je třeba mobilizovat síly pro další úspěšný rozvoj naturismu v České republice a nebo přinejmenším zachovat naše aktivity pro další a další roky, případně i pro další generace.
Jak se nám to v současnosti daří, to si ukážeme na několika příkladech z nynější praxe. Situace není zatím tak špatná, ale je třeba brát na vědomí, že vždy může být hůře. Abychom za rok při podobné úvaze nezplakali nad výdělkem, je třeba pár věcí vědět.
5
 
-

Propagace koupání bez plavek

Vložil Anonymní, 9. Listopad 2012 - 14:30

Pravidla chováníPravidla chování
AKTUALNĚ KVĚTEN 2024: Z níže uvedených domén funguje POUZE WWW.NATURISTA.CZ

Historie 15. 3. 2014: Aktuální leták Koupete se rádi bez plavek? vám bude k dispozici 15. 3. v Aquapalace Praha (Čestlice).**

LETÁKY NEUMÍSŤUJTE DO AREÁLŮ, KDE NEMÁTE POVOLENÍ!!!
VŽDY JE NUTNÉ SE DOMLUVIT S PROVOZOVATELEM, JINAK NAŠE LETÁKY SKONČÍ IHNED V KOŠI, popř. Z TOHO BUDOU DALŠÍ NEPŘÍJEMNOSTI

S provozovatelem promluvte, řekněte mu, že má na Naturista.cz – Sauňáci.cz zadarmo stranu sauny a možnost výhodné prezentace. Za zmínku stojí nabídka koupání bez plavek a jeho maximální podpora u nás.

Tento leták vydáváme na podporu vašich regionálních naturistických aktivit. Je v něm místo pro váš kontakt, nebo můžete nechat všeobecný kontakt na Naturistu.
Stížnostivedení areálů, kam jste naše letáky vylepili bez jejich dovolení:
SK Motorlet, Praha 5
Plavecký Stadion, Praha-Podolí
Pravidla slušného chování na nudi plážích – obrázek vpravo originální velikost
5
 
-

Seznámení se stránkami Naturista.cz

Vložil Roland Jitka, 23. Říjen 2012 - 14:29
Chtěl bych vás seznámit s Naturista.cz ohledně všech jeho oddílů, protože jeho informační možnosti nejsou zdaleka využívány. Je to škoda, protože za ty roky nashromáždil Naturista.cz spousty informací. Z naturistických akcí, dovolených v ČR, lokalit, reportáží ze zahraničí, saun, ale také z ojedinělých akcí, které by neměly být zapomenuty. Naturista.cz má také informace od vás, které vznikly z diskusí, komentářiů a reakcí na to či ono. Stačí se podívat zpět a jistě najdete informaci, kterou hledáte.
5
 
 
Syndikovat obsah