NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Ostrov Lefkáda, v září 2019

Vložil eSHá, 28. Září 2019 - 23:26

LefkádaLefkáda Všechny tady zdravím a pokusím se o svůj další podzimní článek s fotkami a komentáři, tentokráte z řeckého ostrova Lefkáda. Na úvod jedna věta z Vikipedie: Lefkada, někdy též Lefkáda (řecky Λευκάδα), je řecký ostrov v souostroví Jónských ostrovů o rozloze 356 km², délka pláží je 117 km a na ostrově žije 23 000 obyvatel, je položen mezi ostrovy Korfu a Kefalonie. Popisovat budu hlavně západní divoké pobřeží, kde jsme se převážně pohybovali. 

Milos Beach 1Milos Beach 1 Milos Beach 2Milos Beach 2 K cestě na tento ostrov nás inspiroval letecký pohled na tuto kouzelnou pláž – Milos Beach, s nedalekou vesnicí – Agios Nikitas. Svatý Nikita se rozprostírá ve stráni a středem vede jedna úzká ulička k moři. Vzhledem k tomuto terénu nejsou u malých hotýlků žádné bazény. Všechna rekreace probíhá hlavně u moře. K dispozici máte nevelkou „městskou“ pláž s kotvištěm pro malé lodě, nebo onu zmiňovanou a opěvovanou velkou pláž, Milos Beach. Na ní se dostanete buď pěšky přes kopec, nebo lodí, s taxou 3 € za jednu plavbu.
Express MilosExpress Milos Nyní ta podstatná informace pro nudisty, na kterou asi všichni čekáte. Pokud na pláž přicházíte pěšky, ocitnete se před řadou slunečníků. Pokud na pláž přijíždíte lodí, ocitnete se za těmito slunečníky. Pokud chcete být nahatí, musíte postupovat až ke konci pláže, na ten nejvzdálenější konec. Je tam takové „hrdlo“, kde se pláž zužuje. Za ním je Váš cíl. Na tento konec pláže ale putují i další turisté. Když dojdou k onomu zúženému místu a vidí nudisty, jsou překvapeni a v rozpacích, co mají udělat. Někdo se malinko vrátí zpět a jiní postupují dále až do stínu pod skálu. Na tomto místě bylo každý den průměrně tak 12 naháčů a k mé velké radosti nás byla asi polovina Čechů. Nikterak jsme se tam spolu nedružili a zachovávali jsme si svoje soukromí. Když někdo běduje, že u nás nudismus stagnuje, tak si myslím, že tam jsme se docela „pochlapili“…
Kavalikefta 1Kavalikefta 1 Kavalikefta 2Kavalikefta 2 Pokud si půjčíte automobil, můžete se dostat na další kouzelná místa. Jedním z nich je pobřeží s velkými balvany v přístupu k vodě. Tento obrázek s modrými slunečníky ukazuje Kavalikefta Beach. Tyto lidi vůbec nechápu, proč tam jedou. Jsou namačkáni jeden na druhého a do vody mají velmi složitý přístup. Nad sebou ale mají parkoviště, kam přijeli a dobře vybavený bar s občerstvením. Ti zdatnější z nich ale mohou přelézt hromady balvanů a dostat se na volnější prostor u vody. Tomu už rozumím.
Megali Petra 1Megali Petra 1 Megali Petra 2Megali Petra 2 Megali Petra 3Megali Petra 3 Když od tohoto parkoviště u pláže Kavalikefta postupujete po břehu dále na jih, dostanete se zanedlouho na pláž Megali Petra. Balvany jsou již daleko od sebe, lidí je tam už minimum a tak si třeba pod skálu do stínu můžete odložit veškeré ošacení. V některých komentářích se dočtete, že je to tam až kýčovitě krásné. S tím mohu jedině souhlasit.
MajákMaják Útesy u majákuÚtesy u majáku Pokud vás již nebaví opékání se na slunci, můžete autem vyrazit na úplný jih ostrova, kde stojí tento maják. Silnice tam končí. Po prašné cestě vylezete na vrcholek kopce a pak už se jenom kocháte pohledem na tu úžasnou scenérii. Mimochodem, v těchto místech prý ukončila svůj život básnířka Sapfó skokem ze skály.
Porto Katsiky 1Porto Katsiky 1 Porto Katsiky 2Porto Katsiky 2 Pod těmito útesy naleznete pláž s názvem Porto Katsiki. Je přeplněná lidmi, takže žádný nudismus nepřichází v úvahu. Na focení je tato pláž obtížná, protože ty skály jsou tak velké, že se Vám to celé nevejde do objektivu. Na mojí druhé fotografii je uprostřed přístupové schodiště. Plůtek odděluje nebezpečné místo pod skalním převisem od oficiální pláže.
Větrný mlýnVětrný mlýn Agios IoannisAgios Ioannis Další místo, které jsme navštívili, se jmenuje Agios Ioannis. Nalézá se nedaleko jejich hlavního města a stojí na něm pět větrných mlýnů v různém stupni rozkladu. Tyto mlýny si můžete prohlédnout i zevnitř, jsou volně přístupné. Na této dlouhé a opuštěné pláži se ale raději nesvlékejte. Buď je tam někde nějaká kamera, nebo nějaký aktivní zapálený bonzák. Do půl hodiny nahatého koupání za Vámi přijedou s blikačkami na střeše „čerti“ aby se pokusili převrátit Vaše životní hodnoty. Neklaplo jim to.
OdysseiaOdysseia PlážičkaPlážička Na úplný závěr tohoto článku udělám malou reklamu na jednu plavbu. Pokud dorazíte do městečka Nidri, vyplouvá odtamtud každý den loď s názvem Odysseia. Velí jí kapitán Gerasimos, který je opravdu veselá kopa. Již od prvních minut plavby víte, že den bude báječný a dobře jste udělali. K ilustraci plavby přikládám fotku z okraje pláže, kde jsme poobědvali a měli dostatek času si i zaplavat. Odkaz na ně je tady: www.odysseia-lefkada.eu
0
 
-

DÍKY

Vložil georgejirka, 8. Říjen 2019 - 5:41
Obrázek uživatele georgejirka

Díky [Úsměv] příteli naturisto eSHá, za báječný popis o Lefkádě. Pro mne to znamenal, srdcová vzpomínka na natur dovolenou, ztrávenou na tomto ostrově před několika lety. Dovolím si jen malou poznámku. K západním plážím, také patřila Beach EGREMNI. 1a půl killometr dlouhá pláž s bílými oblázky a neskutečně tyrkysovou až kýčovitou barvou vody. Než příjezdová cesta byla asi před 4lety zemětřesením zasypána. [Smutný] Nyní přistup z moře. Ale Řekové svým tempem pracují na znovu obnovení [Tmavé brýle] . Na této beach bylo hodně prostoru pro všechny. Tedy i pro nás naturisty. Tato bělostná pláž se nachází od útesů s majákem DUKÁTO za pláží PORTO KATSIKI asi 4km vzdušnou čarou. A ještě za zmínku [Úsměv] stojí a také navštívit BEACH AGIO FILI též s bílými oblázky a neskutečně čistým modrým mořem. Ale nacházející se 1,5km jižně od VASILIKI. Zde jsme oslavili meznárodní den naturismu. (viz můj block). Přeji hezký den [Spiklenec] a usmívejte se [Úsměv] nevíte, kdo vás fotí. NATURMAN JIRKA [Vyplazený jazyk]

 
-

Pláž Egremni

Vložil eSHá, 8. Říjen 2019 - 14:18

Nejprve děkuji za pochvalu. Tyto články slouží pouze k inspiraci druhým. Tady to bylo hezké, podívejte se tam také. Nic víc ! Stejnou dovolenou nemají ani lidé ze stejného hotelu ve stejném termínu, natož lidé v různém čase a místě pobytu. Proto ani my nestihli vidět úplně všechno. Přesto a nebo právě proto jsme si to tam náležitě vychutnali. Nyní jedna malá poznámka k Egremni Beach. Bavili jsme se tam s místními lidmi a zjistili zajímavou věc. Je to tam totiž stejné, jako tady. V Praze se nedaří prosadit rychlou a ekologickou dopravu metrem nebo vlakem na letiště. Mohly by na ní být stanice Terminál 1 a Terminál 2. To by ale taxíkáři přišli o snadné rito, že ? Tam se to má tak, že by zase přišli o práci všelijací lodní dopravci a takto jim to prý vyhovuje. Také já přeji všem hezký den a čekám na Vaše tipy na dovolenou.