NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Poděbrady Olomouc-Řepčín

Vložil Dlouhan3, 24. Květen 2007 - 19:46
Aktualita: 

VÍTEJTE v PODĚBRADECH u Olomouce.

Mapa, plánek, souřadnice: 

(GPS: 49.628564, 17.228089).

Skeň a jeď přímo na FKK Poděbrady Olomouc :-)Skeň a jeď přímo na FKK Poděbrady Olomouc :-) 

Předpověď počasí
Počasí Olomouc - Slunečno.cz


Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.

Fotografie: Olomouc PoděbradyOlomouc Poděbrady

Vstupné, provozní doba, kontakt: 

Platí se pouze za vjezd auta.


Doprava: 
Autem
Vlakem
Autobusem
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Tradiční neoficiální n-pláž - s převahou naháčů.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení textilní.
WC u textiláků.
Sprchy nejsou.
Lodičky jen vlastní.
Dětské hřiště není.
Kemp není.
Parkoviště placené.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Vhodné pro děti.
Lodičky.

Parkoviště: 

900 m od pláže


Sport - zábava: 


Plavání, opalování, rybaření.

Turistické procházky, cyklo výlety.
Informace od naturistů.

Ubytování: 

Ubytování na Olomoucku . Hostel na Plaveckém stadionu Olomouc- www.olterm.cz – zde také sauna a natura terasa


Velikost pláže: 
100m

Terén pláže: 
Tráva.
Středně stromů - stín na výběr.
Večer stín.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Les, lesík.
Pole, louka.
Ticho.
Osídlení v doslechu.
Doprava v doslechu.
Rovina, nížina.

Vodstvo - údaje: 

Řeka Morava. Rybník.


Vodní plocha: 
Rybník.
Dno písčité.
Žádný proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Voda obvykle čistá.

Po svých / s jízdenkou: 


ČD – trať 275 Olomouc-Senice na Hané-Prostějov
– zast. Olomouc-Řepčín 2,5 km
- zast. Horka nad Moravou 3 km (přes pole). Jízdní řády.MHD BUS
– linka č.18 Tržnice-Skrbeň (jezdí 1×/hodinu) – zast. Poděbrady (NA ZNAMENÍ !!!) 1,6 km
- linka č.20 Chomoutov-škola – Farmak (jezdí 2×/hod.) – zast.Poděbrady (NA ZNAMENÍ !!!) 1,6 km Jízdní řády.

Autem: 

Interaktivní mapa
Souřadnice: 49°37'42.83"N; 17°13'41.12"E

Cesta autem z Olomouce.

Další info: 

Rostliny vyrůstající ze dna.


Nejbližší obce: 

Řepčín
Chomoutov-1,7 km


Turistické cíle: 
Turistické zajímavosti v Olomouci.


Aktualizováno: 
13.6.2020 Ivo Žurek

3
 
-

Poděbrady u Olomouce-parkovné

Vložil Dlouhan3, 24. Květen 2009 - 11:59

sezóna 2009 – parkovné 40 Kč/den viz zde

 
-

hodně komárů a skoro stejně

Vložil JarkaMetelka (bez ověření), 10. Srpen 2010 - 10:07

hodně komárů a skoro stejně tolik úchyláků, ale jinak krásná čistá voda – opticky

 
-

Ahoj Jirko, doufam, ze

Vložil JarkaMetelka (bez ověření), 15. Srpen 2010 - 12:06

Ahoj Jirko, doufam, ze jako skalni naturiste si muzeme tykat. Po letech (ty roky pred tim jsem chodil na nudu na olomouckem koupalisti) jsem tuto sezonu opet zacal chodit na Podebrady. Prekvapila me cista voda, trava ve vode mi nevadi. Sice tomu nerozumim, ale myslim si, ze diky ni je voda tak cista. Asi mam pro komary obzvlast chutnou krev, protoze v mem pripade (a jak tak vidim kolem sebe i mych sousedu – lezim vzdy v 1. casti), je jim jedno, ze je den a slunce. A nejsou to jen komari, ale i ovadi (hovada) a kousavi mravenci. Co se uchylaku tyce. Asi pred dvema tydny, jsem se sel projit az za plot. Tam vidim chlapka jak se diva dirou v plote a pritom si ho honi, tak jsem ho hned okrikl. Kdyz jsem se vracel, sel mi jiny typek doprotivky a kdyz me mijel, tak mi dal ruku kolem pasu…brrr. Na druhy den, jsem se sel do krovi (v te predni casti) vycurat a tam dalsi cumil, co si s nim pohraval. Pozdeji jeste jeden. Sem tam se i nejaci jen tak projdou kolem. Na jednoho takove uz volali sousedi, at si jde posvych. Ale musim priznat, ze tento tyden byl klid.

Ahoj na Podebradech

 
-

Poděbrady u Olomouce

Vložil Pepper, 28. Duben 2013 - 19:19

Včera jsme se s kamarádem konečně vypravili do Poděbrad – počasí k tomu, oproti nepříliš příznivé předpovědi, přímo vybízelo. Vlezl jsem i do vody, která byla docela studená, ale očividně jsem přežil. [Smích] Bylo nás tam asi 10 ks. Žádné problémy jsem nezaznamenal, ale nemůžu vyloučit, že to bylo způsobeno mým nepříliš ideálním zrakem. [Úsměv] Voda vypadala stejně jako na fotkách výše, jen u východního břehu se slunilo pár mrtvých ryb. [Úsměv] Nutnost placení za parkování jsem jaksi nepostřehl. Výsledek akce: lehce jsem se připálil a nějaká hmyzí obluda mě štípla do pozadí, ale určitě se na Poděbrady při nejbližší příležitosti vrátím.

 
-

Re:Pepper, JarkaMetelka

Vložil Dlouhan3, 28. Duben 2013 - 21:42

Dobrý večer, díky za zprávy z Poděbrad. Prosím pokud byste se dozvěděli, nebo sami byste se rozhodli udělat úklid nebo brigádu na pláži (sběr odpadků dělají pravidelně na jaře rybáři a přátelé Poděbrad), dejte sem avízo, rád přijedu. Zdravotně sice nejsem zcela ještě fit, ale vaše pozvání by pro mě bylo dostatečným impulsem k návštěvě pláže. Parkovné se platí v sezoně, když jsou pláže plné. Komáři budou podle mě později, tohle bylo něco jiného. Jinak na samotné pláži dají komáři většinou pokoj, to ale nesmíte zalézt do keřů třeba na WC, tam si vás najdou. Mějte se oba pěkně Jirka z Olomouce

 
-

kluk z plaze Olomouc-Poděbrady

Vložil majos (bez ověření), 10. Červenec 2013 - 20:49

hledá se sympatický kluk z pláže z Poděbrad,který házel očka:-)))

 
-

Poděbrady u Olomouce-Vodácký den 12.července 2013

Vložil Dlouhan3, 10. Červenec 2013 - 21:12

Netradiční plavidla, paddleboardy, dětské minikajaky, aquazorby, manévry na lanech, grilování, večer živá hudba – to vše sice v textilní části, ale v areálu jezer v docházkové vzdálenosti. Zdroj: magazín www.ol4you.cz

 
-

Olomouc Poděbrady - proti blbé náladě

Vložil Dlouhan3, 15. Červenec 2013 - 20:36

Pozemek, na němž je momentálně nudistická pláž, spravuje Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, je vedena jako rekreační a sportovní plocha a pokud je mi známo, není pronajata rybářům ani nikomu jinému. A i kdyby byla, rybáři mají ve smlouvě výslovně uvedeno, že mohou využívat rybářský revír takovým způsobem, aby nedocházelo ke střetům s rekreanty, a podpisem smlouvy vzali na vědomí, že pronajaté pozemky jsou využívány k rekreační činnosti a oblast má charakter přírodního koupaliště a tomu rybáři přizpůsobí užívání předmět smlouvy.

Pokud se rybáři chovají jinak, než jak je výše uvedeno, jednají v rozporu se smlouvou, kterou sami podepsali – v tom případě braňte svoje práva a volejte Městkou policii, v případě většího konfliktu Policii ČR a trvejte na sepsání písemného záznamu. Kopii záznamu si ponechte a její kopii odešlete na Správa CHKO Litovelské Pomoraví a krajské středisko Olomouc Husova 906/ 5 784 01 Litovel

Smlouva o pronájmu rybářů s majitelem je platná do jara příštího roku – pokud budou dělat problémy, nebude problém toto jejich jednání zohlednit v nové smlouvě.

Pokud si rybáři myslí, že se budou chovat jako mafie nebo různí lobbisté, Rathové, Janoušci, apod., tak nebudou. Nebudou si příspojovat co není jejich a sprostě lhát jenom proto, že si pronajali půl bochníku tak chtějí celý. Budou se chovat slušně, jak se mezi sousedy a občany jednoho města sluší a patří.

Četníci ze Saint Tropez na pláži v Olomouci Poděbradech nehrozí.

 
-

Rybáři Poděbrady Olomouc

Vložil Horác, 16. Červenec 2013 - 21:59

Při dnešní návštěvě zjištěno, že se stahují blíže a blíže kolem pláže… Chtělo by to od místních nějaký „razantnější“ zásah :-)

 
-

Vlastní www stránky Olomouc-Poděbrady

Vložil Dlouhan3, 21. Červenec 2013 - 22:17

Skupinu studentů rekreologie UP Olomouc uchavátilo jezero Poděbrady a oživuje dění na jeho březích. Bližší informace včetně plánovaných akcí naleznete zde

Zdroj: Olomoucký deník

Jste všichni srdečně zváni v těchto krásných dnech !!!

 
-

Poděbrady Olomouc 7.7.2014

Vložil Velne (bez ověření), 8. Červenec 2014 - 13:20

Během naší včerejší odpolední návštěvy byly obě části pláže zcela zaplněny. Krásné slunečné odpoledne – tráva posečená, voda příjemně osvěžující. Osazenstvo všech věkových kategorií, muži – ženy 1:1 – naprostá pohoda. Úchyláky ani čumily jsme neviděli, rybář jeden – bez plavek.

 
-

Olomouc-Poděbrady-Řepčín - Návštěva 5.7.2016

Vložil martin.clovek, 2. Srpen 2016 - 0:11

Moc hezká lokalita, samotná nudapláž je rozdělena do dvou částí. Když jsem tam byl 5.7.2016, tak bylo zrovna opravdu horko, takže byla celá skoro zaplněná a byl problém vůbec najít nějaké volné místo. Složení byli tak 1/4 ženy, zbytek můži různého věku. Na nudapláž jezdil na kole i prodejce občerstvení. Nudapláž je sice průchozí, ale neměl jsem pocit, že by tama procházeli nějací náhodní kolemjdoucí. Myslím, že je tohle v okolí Olomouce rozhodně výborné místo, které stojí za návštěvu a kam se dá dojít i pěšky.

 
-

Olomoucké Poděbrady

Vložil MouseQ, 22. Duben 2018 - 16:02

Tam jsem „nudila“ celé léto 2017 s přítelem a psem a byli jsme moc spokojení. Jednou jsem tam chvilku pohoršila se spodním dílem plavek, protože jsme tam měli nataženou slackline a já nechtěla riskovat, že se rozříznu napůl. Ale pak jsem uvážila, že je to nefér a plavky na slušňáka sundala.

Terén je tam moc pěkný, lidi, co prochází, není moc a i v okolí mimo pláže se dá najít místo, kde se dá odhodit šatstvo. Slezina do vody je příjemná, terén ve vodě taky, spousta malinkých barevných rybiček okolo. Akorát jednou mě tam dost vytočil rybář, který si uprostřed pláže vytáhl výbavu a začal chytat ryby, ještě po nás štěkal, že si dovolujeme plavat poblíž natažených vlasců, what the f…? Aby to nebylo trapný, tak se taky pak svlékl, takže alibismus. Na rybáře fakt bacha. Jinak se nám tam vždy moc líbilo.

 
-

Poděbrady aktuálně.

Vložil Roman70, 11. Červen 2019 - 15:02

Ono je to vlastně online. Voda čistá jako vždycky, teplá tak akorát, pořád plná rybiček. Klid, fajn pohodoví lidi. Taky jako vždycky. Jenom je tu na můj vkus dneska nějak moc komárů. Parkovné zdražilo z loňských 40 Kč na 50. Občerstvení v textilní části funguje, ale ceny nevím, jen jsem prošel kolem (přijel jsem po obědě). Snad někdy příště.

 
-

Dotaz návštěvnost Poděbrady

Vložil Jarda2, 11. Červen 2019 - 16:08

Jaké byla na nuda návštěvnost?

 
-

Re: návštěvnost

Vložil Roman70, 11. Červen 2019 - 17:40

Ajaj. Na první do 20 lidí, na druhé jsem nebyl, ale odhaduji to podobně. Místa bylo dost.

 
-

Moc díky za odpověď!

Vložil Jarda2, 11. Červen 2019 - 18:21

Moc díky za odpověď!

 
-

Re:

Vložil Roman70, 11. Červen 2019 - 21:11

Za málo. :-)

 
-

Malá úvaha.

Vložil Roman70, 16. Červen 2019 - 20:29

Včera jsem byl opět na Poděbradech. Trochu mě udivilo, že na kraji první nudapláže byly dvě slečny v plavkách. Po asi půlhodině přišli dva mladíci se slečnou, zamířili k těm dvěma (evidentně se neznali) – a zůstali taky v plavkách. Nevypadalo to, že by přišli někoho okukovat a už vůbec ně mě (mám doma zrcadlo :-D). Ale co nutí mladé lidi jít na nudapláž a zůstat v plavkách? Přitom kolem jezera je místa na opalování i na koupání víc než dost. Pochopil bych, kdyby z nich někdo byl bez plavek a někdo oblečený, ale tohle mi hlava prostě nebere. Osobně je mi to celkem jedno, ale aby postupem času nedošlo k tomu, že budou „textiláci“ přibývat a ti více puritánští se začnou pohoršovat nad cizí nahotou. Kolik lokalit už takhle skončilo?

 
-

Je potřeba si své území

Vložil valkyra969, 17. Červen 2019 - 5:40

Je potřeba si své území hlídat a tyhle lidi z něj vykázat.

 
-

Textiláci na FKK fungují úplně stejně jako

Vložil Jarda2, 17. Červen 2019 - 14:49

invazivní druhy kdekoli na světě. Pokud máte – a to úplně obecně bez ohledu na nějaký naturismus – svojí lokalitu a přijdou do ní cizí lidé, kteří nerespektují a ani nehodlají respektovat vaše pravidla tak o tu lokalitu časem nutně přijdete. Více než 40 let navštěvuji nudapláže a absolutně nevěřím na tzv. smíšené pláže, které v 99 % případů nakonec skončí jako čistě textilácké pláže po kterých se maximálně pohybuje pár exhibicionisticky založených a vesměs postarších naháčů.
Takže vřele Vám doporučují příště buď sám nebo s pomocí pořadatele – jedná se předpokládám o placenou nudapláž – textiláky co nejrychleji vykázat na textilní pláž.

 
-

Re: Textiláci na FKK ...

Vložil Roman70, 17. Červen 2019 - 16:22

Já jsem tady jako host, nejsem místní. Pláž je neplacená a není oficiální, viz popis nahoře: „Tradiční neoficiální n-pláž – s převahou naháčů.“ Jinak souhlasím s tím, co jsi napsal, chce to bojovat. V tomto směru se mi líbí Křetínka. Soukromý pozemek, vždycky je tam někdo ze spolku a pravidla jsou jasně daná.

 
-

No jo, tak to je pak těžké

Vložil Jarda2, 17. Červen 2019 - 16:33

„Tradiční neoficiální s převahou naháčů“ – to v podstatě znamená, že tam může být kdo chce jak chce – třeba ve slušivých neopenových oblečcích – a nikdo na to nemůže nic namítat. Zlatá třeba taková Lhota, kde je jasně vyznačen začátek FKK, jasně napsán zákaz pobytu v plavkách a ono to vesměs funguje. Když jsem tam byl naposled tak jediné textilačky – nezávisle na sobě – byly dvě mladší ženy ve dvoudílných plavkách, vždy s nahatým partnerem. Oba muži patrně doufali, že se jejich přítelkyně nakonec také svléknou.
Nesvlékly [Tmavé brýle]

 
-

Re: No jo ...

Vložil Roman70, 17. Červen 2019 - 17:17

Jasně, já vím. Proto to byl jenom takový povzdech. Doufám, že Poděbrady nebudou následovat osud dalších lokalit, které zanikly. Je tady fajn a klid, byla by to škoda. Osobně nemám moc možností, kam na nudu zajít. Nejblíže mám Brněnský Prygl, Poděbrady asi o 20 km dál. A nechce se mi jezdit přes 100 km daleko. Takže věřím, že to byl jenom jeden výjimečný den a k „invazi“ nedojde. :-)

 
-

zvýšená hladina vody Olomouc-Poděbrady

Vložil peca, 15. Červen 2021 - 1:44

Na Poděbradech se hodně zvýšila vodní hladina, všechny pláže /i textilní/ jsou částečně zaplaveny. Byli jsme s manželkou na první nuda pláži, tam kde byla dříve loučka a místa k ležení je asi 5–10 cm vody a dno je bahnité, po cca 5-ti metrech je schod a teprve tam začíná štěrkové dno. Na druhé, větší, pláži to bude podobné, ale tam jsme s manželkou nebyli. Zmenšila se značně plocha, kde jste se mohli natáhnout.

 
-

Poděbrady u Olomouce květen 2023

Vložil Nudista001, 28. Květen 2023 - 21:21

Dnes byla zaplněna celá pláž,ale chtělo by to nějaké označení,aby procházející lidé věděli,kde se nacházejí. I když je to samozřejmě neoficiální.

 
-

Sezóna se blíží

Vložil Radka89, 15. Březen 2024 - 10:28
Včera jsem byla zkontrolovat pláž u Olomouce. Už se nemůžu dočkat zahájení sezóny. Poděbrady-OLPoděbrady-OL
 
-

Sezóna Poděbrady u Olomouce

Vložil volynak, 23. Březen 2024 - 14:37

Dá-li počasí chtěl bych zahájit sezónu o Velikonocích, taky už se nemůžu dočkat

 
-

voda

Vložil Nudista001, 27. Březen 2024 - 23:28

Voda je ještě studená, ale na otužování dobrá. V sobotu má být teplo, tak to můžete vyzkoušet.