NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Pojeďte na vodu - pozvánka na naturistické sjížďení Otavy

Vložil Anonymní, 29. Květen 2014 - 23:33

Blíží se nám léto a nastává čas plánování naturistických akcí pod širým nebem. Na jednu z nich bych Vás chtěl na dalších řádcích pozvat v termínu 1. – 4. srpna 2014.

Už se stalo tradicí, že parta naturistů vyrazí do lůna české přírody a zdolá některou z našich krásných řek. Přijměte proto mé pozvání na již čtvrtý ročník této akce letos s názvem „Naturistická Otava“.


Reportáže a články z předchozích ročníků „Naturistické vody“ si můžete přečíst zde: Berounka 2013, Sázava 2012, Sázava 2011.

Zlatá nebo zlatonosná, to jsou některé z mnoha přídomků řeky Otavy. Vydejte se s námi a třeba nějaké to zlato objevíte. Otava je třetí největší jihočeskou řekou. Protéká šumavskými hvozdy, romantickými zalesněnými údolími i otevřenou krajinou s mnoha historickými památkami. Úsek, který pojedeme, je splavný celoročně a zvládnou ho i méně zkušení vodáci včetně rodin s dětmi.

Oproti některým jiným českým řekám potěší relativně svižně tekoucí voda v úseku mezi Sušicí a Horažďovicemi s maximální obtížností ZWC+. Překonávání jezů je na našich akcích vždy týmová práce a nemusejí se ho tedy bát ani začátečníci.


Předpověď počasí


Pro koho je akce určena a pro koho raději ne?

Pro páry, dvojice, rodiny s dětmi i otevřené a společenské jednotlivce.

Akce není určena pro různá individua, sexuální dobrodruhy a podivíny, pro lenochy (musí se pádlovat [Spiklenec] ) a pro věčné negativisty a nespokojence.
 

Akce nese název naturistická, ale nahota nebude určitě vyžadována. Každý může být tak, jak je mu zrovna v daném místě a čase příjemné.

Kdy na naturistickou vodu na Otavě vyrazíme?

Naše plavba po Otavě proběhne v termínu 1. – 4. srpna 2014. Sejdeme se v pátek 1. srpna odpoledne v tábořišti Dobršín (podrobná mapa) nedaleko Sušice (ř.km 87,6). V soubotu bude naším cílem vodácké tábořiště „Rosenauerův mlýn“ v Horažďovicích (ř.km 72,9). Po cestě se podle počasí a času můžeme zastavit na hradě Rábí. Z Horažďovic pak můžeme vyrazit na procházku na zříceninu Prácheň. V neděli nás bude čekat nejdelší úsek, jako cíl je naplánovaný jeden z kempů ve Strakonicích.
 

V případě, že bychom měli dostatek sil a času, doplujeme až do vodáckého tábořiště Slaník (jedná se o tábořiště bez zázemí – sprchy, toalety, voda, ale mohlo by být vhodné k pobytu bez plavek). V pondělí pak dorazíme do cíle naší cesty, do obce Štěkeň (ř. km 45,3). Zde naše plavba zkončí. Ti, co nebudou chvátat domů mohou ještě odpoledne vyrazit na Klostermannovu naučnou stezku kolem Štěkně nebo se zastavit u památníku Jana Žižky u Sudoměře.
 

Jak a kde se přihlásit, kolik to mně (nás) bude stát?

Přihlásíte se soukromou zprávou zde na Naturista.cz, kterou zašlete na můj nick Majkl. Do zprávy prosím uveďte vaše celé jméno a počet osob, které přihlašujete (dospělé a děti bez nároku na sedadlo v lodi zvlášť). Přihláška se stává závaznou po zaplacení ceny 550 Kč na osobu. Cena obsahuje půjčovné lodi včetně vybavení (pádlo, barel, vesta). Menší děti, které se povezou jako „porcelán“ uprostřed lodi jsou zdarma. Pokud by někdo jel ve trojici, je po individuální dohodě možné objednat třímístnou loď (a na místě pak udělat vyúčtování).

Cena nezahrnuje poplatky v kempech za ubytování. Ty každý bude hradit sám na místě (cca 40Kč/os. + 30Kč/stan za noc). Platbu a přihlášku zašlete nejpozději do 20.7.2014! Platbu proveďte na č.ú.: 2500232616/2010. Do zprávy pro příjemce uveďte: Naturistická Otava + vaše celé jméno + počet osob, za které platíte.

Co je třeba si vzít s sebou na naturisticko-vodácký výlet kromě dobré nálady?

Základní vybavení, které mě napadá je: Stan, spacák, karimatka, boty do lodi (ne pantofle, ale nějaké co vám budou na noze držet a neuplavou), čepici (nebo něco na hlavu proti úpalu), opalovací krém (na vodě to peče :-) ), repelent, provázek (na přivázání věcí v lodi), něco na sezení do lodě (dřevěná lavice vás bude po chvíli tlačit, sedět se dá i na záchranné vestě), houbu (ale většinou bývá v lodi z půjčovny), ešus (pokud si budete chtít vařit na ohni), něco k jídlu a pití (stravování je možné i v kempech nebo kioscích podél vody, případné dokoupení potravin by také neměl být problém), pláštěnku (nebo něco nepromokavého, kdyby nás překvapil déšť), plavky (dle uvážení :-) , doufám, že moc třeba nebudou)… A dobrou náladu!
 


A jak to bude s tím zlatem? I když se vám nepodaří vyrýžovat ani kousek zlata, určitě si odvezete zlato v srdci – krásné zážitky a vzpomínky [Úsměv] Těší se na vás Majkl.


Článek pro potřeby Naturista.cz mírně redakčně upravil Roland.
 5
 
-

Sjíždění Otavy

Vložil Vasek Petra, 31. Květen 2014 - 10:22
Obrázek uživatele Vasek Petra

Už se moc těšíme na prima partu, neváhejte a pojeďte s námi. Akce je opravdu vhodná i pro začátečníky. Předloni jsme jimi také byli.

Všechny Zdraví Vašek a Petra

 
-

Právě jsem nad tím přemýšlel,

Vložil M.Dr., 31. Květen 2014 - 12:39

jestli by jsme to zvládli? Nikdy jsme žádnou řeku nesplavovali a už nejsme úplně nejmladší, i když staří se ještě necítíme [Zmatený] Mně by to lákalo, ale jak přesvědčit mou drahou polovičku?

 
-

My Sázava

Vložil kebirk, 2. Červen 2014 - 13:40
Obrázek uživatele kebirk

Sakra škoda. My jedeme od 3.8. na Sázavu. Snad příště? Voda je super relax, užíjte si to. [Spiklenec]

 
-

Rádi bychom odpověděli.

Vložil Roland Jitka, 3. Červen 2014 - 19:49

Pokud budeme v Čechách, tak se účastníme moc rádi. Vlastně to bude naše vodoplavení poprvé. To je náš stálý problém s přihlašováním se na letní akce dlouho dopředu, když vůbec nevíme, kdy ze zahraničí přijedeme. Pokud nebudeme, tak přejeme všem dobrou plavbu. Jitka a Roland.

 
-

Budeme o tom uvažovat.

Vložil Paul von Kreuzenfeld, 15. Červen 2014 - 23:17

Už dlouho si přejeme jet nějakou řeku – zatím jsme to nezkusili. Na strakonicku máme i rodinu, takže bychom spojili příjemné s užitečným. Zdá se nám to super akce, ještě promyslíme. [Úsměv]

 
-

Přidal bych se na Otavu

Vložil max27, 17. Červen 2014 - 21:10

Rád bych se také přidal, ale na ježdění na lodi moc nejsem… Tak jestli vám nebude vadit že bych se zastavil na nějaké zastávce – třeba jen někdy na večer… rád přijedu

 
-

No to je super!

Vložil Jarka bob, 8. Červenec 2014 - 19:34
Obrázek uživatele Jarka bob

To mi snad Vesmír posílá jako dárek k mému 50. výročí prvního sjezdu řeky, a to Otavy! [Úsměv] No, zatím jsem „otevřený a společenský jednotlivec“ [Zmatený] , tak – jestli bude někdo lichej… Na kanoi jsem jezdívala, háčka i zadáka, pak mne to ale zaválo k jachtingu, tak už dlouho s pádlem netrénuju a nemám moc „páru“. Ale když to je i se začátečníky a rodinkami, to by snad bylo o.k. (možná se ještě někdo z mých kamarádů „rozhoupe“ … ? ..)

 
-

Otava

Vložil Jeník48 (bez ověření), 22. Červenec 2014 - 11:18

Ahoj ,kolik ti je přesně let? 50 a nebo 74 , jde o to jestli bychom to zvládly mě je 66 a loni jsem byl na Berounce,všem jsem hrál u táboráku na kytaru a zpíval,ale letos nemám nikoho na kánoi,jsem sám.Jsem sice ženatý,ale žena nikam jezdit nechce. [Smutný] [Úsměv] Honza

 
-

Né, tak jako mimino jsem fakt

Vložil Jarka bob, 24. Červenec 2014 - 1:37
Obrázek uživatele Jarka bob

Né, tak jako mimino jsem fakt tedy tu Otavu nejela. A tak přesně snad na tom věku nezáleží, ne? :/. 70 mi eště nebylo :-))