NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Poprázdninová Naturistická party v libereckém Babylonu 2012

Vložil Anonymní, 4. Říjen 2012 - 21:35

První poprázdninová Naturistická party v libereckém Babylonu se jen pozvolna probírala z dovolenkového lenošení. Zpočátku menší návštěvnost se k půl deváté přece jen zvýšila a postupně i atmosféra v babylonském aquaparku nabrala klasických parametrů. Po chybějícím programu na srpnové n-party se tentokrát opět naplno rozjel aquazorbing, 4 po okraj nabité saunové ceremoniály i hojně obsazená závěrečná soutěž v malování na tělo.
Bohužel se opět projevila transformace celého Centra Babylon, jak snížením cen do soutěží, tak zdražením vstupného na 190 Kč, nedodáváním barev na malování atd. Se slzou v oku tak už můžeme jen vzpomínat na zlaté doby Naturistických party i jejich stálého podporovatele odstoupivšího ing. Miloše Vajnera.


Jak už v úvodu řečeno – sobotní n-party se jen pozvolna probouzela z jakoby ležérního prázdninového tempa. Naháči se ale k půl deváte přece jen sešli a první aquazorbista svým vodoběháním vzbudil náležitou pozornost. Fronta na koulení se na vodě pak dobrou hodinu nebrala konce.

Zimomřivější naháči se v půl deváté sešli na prvním saunovém ceremoniálu s vůní grepu. V tradičně napěchované Sauně Afrikaně se sešli sauňáci ze široka daleka. Nechyběl knihovník z Brna, zaslechl jsem i pár slovenských slov a samozřejmě řada Poláků, kteří si n-party nenechají nikdy ujít. Saunové ceremoniály lákají vždy svými vůněmi, vířením horkého vzduchu i veselou sauňáckou atmosférou, kde nechybí vtipy a legrace.

Jako znovuzrození jsme se po saunovém ceremoniálu vrátili dolů, kde franta na aquazorb přece jen uvadala a na pořad měly přijít dětské soutěže. Ty na posledních n-Babylonech dosti povadaly a vyjímkou nebyl ani tento večer. Vůbec počet dětí byl tentokrát velmi nízký, tak nebylo divu…
Zato aquaaerobik přiláká vždy spoustu sportuchtivých naturistů, někdy jde o naháče, kteří nemají o cvičení ani potuchy a celý aquaaerobik berou jako vodní podívanou. Inu, každý svého image i osudu strůjcem… Tentokrát zdatně předcvičovala Lucka, naturistka ze všem známého Opaťáku. Aparatura na plavčíkárně fungovala (nestáváse vždy), nicméně přehrávač, který neumí „listovat“ přináší nám všem značnou porci dobrodružství i adrenalinu… Nakonec jsme spolehli na vlastní notebook a CD.

Průběžně jsme se opět oddávali za sebou jdoucím eukalyptovým, pomerančovým i litseo-cubebovým ceremoniálům a už tu byla závěrečná soutěž v malování na tělo.

I tentokrát jsme byli svědky originálních nápadů lidové tvořivosti naháčů, kteří si aktivně vyplnili čas, kdy ostatní už přestává bavit pořád drandit na tobogánech, posedávat ve vířivkách nebo restauraci, nebo jsou už vysaunovaní až na kost. Ambiciózní na vítězství byla jistě kukačka (resp. pérovací ptáček) i s hodinami, krásné červené jablíčko i s červíkem Pepíkem, FKK ostrov toužící po ztroskotavší naturistce, nechyběl klasicky ani Ferda Mravenec, různé muchomůrky, hříbky, 2 malí tygříci, přenádherné dno mořské i s pokladem a mušličkou na tom nejsprávnějším místě ;-). Jeden malíř se nemohl dopočítat, jestli je sluníčko pětitečné nebo sedmitečné, no nakonec z toho bylo jakési hejno plazících se červených krabů, ale ať se mládí vydovádí…

Nejaktuálnějším tématem byl etanol-metanol, černé brýle a slepecká hůl. Každá doba má holt své průvodní znaky. Zato naše pravá valašská slivovice byla předem důkladně prověřená i když vlastně padla jako esence pro závěrečný saunový ceremoniál, který bývá právě kvůli této raritě ve značné oblibě.
Z počáteční ospalosti se tak n-večer docela slušně rozproudil a mnohým se nakonec ani nechtělo domů. I přes všechny současné restrikce Centra Babylon nám Naturistické party zůstaly zachovány a doufejme, že tomu bude i nadále.

Otázkou je i nadále návštěvnost, která není podle představ ani nás, ani vedení CB a nakonec ani naturistů. Já před každou n-akcí obesílám všechna krajská media s tiskovou zprávou o konání akce. Pro mnohá poskytuju zvukové i textové pozvánky. Toto však nestačí a OPRAVDU je nutné, abyste vy – naši návštěvníci, neúnavně zvali své známé, přátele i nepřátele k návštěvě těchto akcí. Sám ze své osobní zkušeností vím, že naše parta z oplatilu dříve jezdila do Babylonu pravidelně. Zpočátku jsme pro sebe najímali i třicetilůžkovou chatu. Postupně nás ubývalo, až jsme zbyli 4 a nyní jezdím na n-Babylon sám. Lidem se prostě časté čvachtání přestane líbit a nachází jinou zábavu. Proto je potřeba to takto velkých areálů pořád aktivně zvát nové a nové lidi. Za tyto největší možné n-akce buďme rádi a každý pro jejich zdárné pokračování přispějmě prosím svým dílem. Po letitých zkušenostech naturistické aktivity nikdy nebudou natolik rentabilní, abysme měli na mohutné reklamní kampaně. Proto se musíme snažit pod heslem „Naturisti sobě“ každý za sebe i za nás všechny, abysme nebyli partička podivínů, ale pokud možno rozrůstající se silná komunita.

5
 
-

Babylon a aktivita nejen tam.

Vložil Roland Jitka, 5. Říjen 2012 - 9:19

Ivoš má pravdu, že dříve bylo lépe v Babylonu za ing. Vajnera, který nám byl více nakloněn. Je dobré, že i nádále zůstal pro nás Babylon naturistický. Připojuji se k výzvě k pozvání přátel a to platí nejen pro Babylon, ale i pro ostatní naše aqua. Je třeba zapojit trochu aktivity pro udržení našich stávajích možností jinak o ně můžeme snadno přijít. každá aktivita je vítaná a každý nápad bude realizován. Je jen škoda že článek nenapsal někdo jiný, aby si vyzkoušel napsat jednoduchou reportáž. Je třeba si uvědomit, že leností opravdu začínáme ztrácet. Jak na návštěvnosti aqua, tak návštěvností zde na Naturista.cz. Tím dáváte trumfy do rukou odpůrcům naturismu a činnosti v aqua, kdy stále bojujeme o jejich přežití jako naturistických. Myslím si, že deset až dvacet minut denně být aktivní pro Naturista.cz za to stojí. Existence třeba deseti komentářů pohody a radosti s akcí v aqua zaujmou potencionálního zájemce více, než sebelépe napsaný článek, kde reakce spokojenosti nejsou žádné. [Smutný]

Ivoš i já bychom raději psali články o pohodě na dovolených a v aqua, než nabádat k aktivitě a činnosti vás, pro které aquaparky, pláže, sauny, dovolenkové pobyty a Naturista.cz slouží. [Spiklenec]

 
-

babylon

Vložil nebojsa (bez ověření), 5. Říjen 2012 - 22:49

Ano, také jsem jezdil do Babylonu. Ale pořád někomu vysvětlovat, že je voda studená a chlór tak moc štípe do očí… Tak jsme prostě objevili i jiné lokality, kde se nám líbí víc. Tu a tam Babylon spíše z nostalgie asi poctíme návštěvou, ale asi jsme už trochu vyrostli z toho věčného omlouvání, proč nejde to a tamto.. Já platím, já chci kvalitu. Tímto zdravíme majitele Babylonu a ať s tím konečně něco udělá nebo to radši prodá :-) PS: díky všem za inspiraci na FKK bazény v Německu a tipy na letní koupání po Čechách
[Tmavé brýle]

 
-

Ucházející a příjemný Babylon

Vložil Linka, 6. Říjen 2012 - 16:14
Obrázek uživatele Linka

Babylon má jistě své mouchy co se týče teploty vody, občas něco nefunguje ze strany aquaparku atd, ale má také jednu nespornou výhodu a to je, že je každý měsíc. Chápu, že sem tam někomu datum takzvaně nevyjde, ale za měsíc máte šanci znovu. To zatím nikde není. Myslím si, že Babylon je dobrá volba hlavně pro nováčky, protože není tam tolik lidí jako třeba v Češtlicích a lze se případně trochu skrýt cizím zrakům do jeskyní, pokud nejsem zdatný(á) naturista nebo naturistka nebo nahotu teprve toužím vyzkoušet. Také je zde nejdelší naturistická doba. (20–24hod.)

Ne každý má německé aquaparky za humny (my třeba ano) a proto pokud chodíte jen do „obyčejného“ bazénu někde u vás ve městě, bude přeci jen Babylon Liberec nadstandartem a navíc v naturistické době každý měsíc se skvělým programem organizovaný Klubem Naturista.cz. [Spiklenec]