NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

POPRVÉ ZNOVU A ZNOVU

Vložil Vladimir1, 27. Leden 2019 - 21:20

Jako mladý kluk jsem se rád koupal bez plavek, bylo to ale už hodně dávno… Tak 30 let.

Vloni se mi naskytla příležitost se opět po letech opět zkusit okoupat bez plavek. Nevěděl jsem, jestli nedojde k nějakému trapasu, nebo se nebudu před jinými stydět a tak dál. Jel jsem za známými do Horky nad Moravou a po cestě jsem se stavil v Poděbradech u Olomouce, kam se lidé jezdí běžně koupat bez plavek. Po chvíli hledání jsem lokalitu našel. Ležela tam krásná žena a opalovala se. Popošel jsem kousek dál a našel jsem pěkné místečko u nějakého staršího muže. Vytáhl jsem ručník, svlékl se a usedl na zem. Trochu jsem se namazal krémem a na chvíli si lehl. Po chvíli přišli kousek dál mladá maminka s malou dcerkou a ještě nějaký pár ve středních letech. Všichni šli ihned do vody. Sluníčko svítilo a čas běžel. Já jsem se nemohl rozhodnout, jestli vstát a jít do vody. Styděl jsem se, ale nakonec jsem se vnitřně přesvědčil, že pokud se do vody neodvážím, nemělo to smysl. Voda byla jako káva a klid s pohodou všech okolo potvrzoval mé správné rozhodnutí. Z nedalekého koupaliště byl slyšet křik dětí, ale zde byl klid přímo nádherný. Nikdo tam nikoho neočumoval a to mě utvrdilo v myšlence se sem opět letos vrátit. Je to opravdu balzám na nervy a těším se zase na léto. Vladimír. [Úsměv]

5
 
-

Jiná doba

Vložil eSHá, 28. Leden 2019 - 8:23

„Jako mladý kluk jsem se rád koupal bez plavek, bylo to ale už hodně dávno… Tak 30 let.“

Uvědomujete si na této úvodní větě článku pana Vladimíra, jak moc se změnil náš svět ? To, co dříve bylo úplně běžné a samozřejmé, je dnes skoro tabu a my se za to omlouváme.

Pojďme zapracovat na tom, abychom to mohli udělat kdekoliv i dnes a nemuseli jezdit za nahatým koupáním třeba 100 km daleko.