NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Pozvánka do Francie - Lyon, FKK Miribel – Jonage *

Vložil Anonymní, 7. Květen 2013 - 20:26

Můj dlouhodobý pobyt ve Francii plánuji zpestřit návštěvou zdejších wellnessn-pláží. Jelikož pobývám v Lyonu – vnitrozemském velkoměstu mimo tradiční turistické cíle – poohlédl jsem se, jak to zde vlastně vypadá ohledně naturismu a světa saun vůbec.

Lyon není vyloženě lázeňské město, ale různých relaxačních center je tu požehnaně. Jsou buď součástí hotelu nebo nejrůznějších wellness center v klasickém či například orientálním duchu.


Find more about Weather in Lyon, FR


[Hvězda] Vítejte ve francouzském LYONU. [Hvězda]Reportáž z roku 2009. Pro Naturista.cz upravil a doplnil Ivo Žurek a Roland.
FKK Grand ParkFKK Grand Park V samotném Lyonu se nachází ovšem také velký park s příznačným názvem Grand Park Miribel – Jonage. Tomuto parku o rozloze 2 200 ha dominuje jezero velké asi 300 ha. Park je však koncipován jako přírodní, tedy bez výrazných zámeckých zásahů do přírody ála anglický park; proto se zde zachovala přirozená fauna i flóra.

Zdejší stezky jsou určeny nejen pro pěší, ale také pro jízdu na kole či kolečkových bruslích. Najdeme zde také stravovací zařízení a další zázemí pro rekreaci a odpočinek.

Co je ovšem zajímavé, je přítomnost nudistické pláže přímo v tomto parku.
Miribel-JonageMiribel-Jonage Miribel-JonageMiribel-JonageNudistická pláž Miribel – Jonage je oficiální nudistickou pláží od léta 2007. Jak jsem se dočetl „tato formalizace umožnila odstranění nežádoucích šmíráků a exhibicionistů poškozující image naturismu,“ což je jistě potěšitelné.

Tato pláž je oblázková a sto metrů dlouhá a dýchá příjemnou atmosférou. Je spravována n-klubem Gymno Club Rhodanien, jedním z prvních naturistických klubů založených roku 1929 průkopníky naturismu v Lyonu.

Find more about Weather in Lyon, FR

Miribel-JonageMiribel-Jonage Miribel-JonageMiribel-Jonage Miribel-JonageMiribel-Jonage Miribel-JonageMiribel-Jonage Miribel-JonageMiribel-Jonage Miribel-JonageMiribel-Jonage

[Šipka] Přeložené stránky Grand Park Miribel – Jonage najdete zde.

Wellness LyonWellness LyonTakže zase tak špatně na tom Lyon není a skloubíme-li krásy tohoto města, za návštěvu rozhodně stojí. Nevýhodou pro našince je samozřejmě větší vzdálenost a také fakt, že Lyon je neskutečně drahá destinace.

Zatoužíte-li přesto Lyon a jeho wellness navštívit, nebo se tu jen zastavit během svých cest, můžu vám alespoň nabídnou střechu nad hlavou přímo v jeho centru. Sám vím, jak je těžké někde hledat nocleh a to ještě cenově přijatelný.
Pro přátele a známé (a nyní tedy i pro čtenáře naturista.cz) proto přes tyto stránky tuto možnost nabízím.
Ve Francii se platí eurem a bankomaty najdete na každém rohu. Platba kartou je bezproblémová všude.

Popis cesty autem: Jednotlivá města trasy. Praha, Plzeň, Norimberg, Heilbronn, Karlsruhe, Freiburg im Breisgau, Mulhouse, Besancon, Macon, Lyon. Asi 1100 a cca 11 hodin jízdy.

Celá cesta je po dálnicích a platby za dálnice. U nás je dálniční známka, německé dálnice jsou pro osobní vozidla zdarma a ve Francii se platí mýto za ujeté kilometry.Jsem také velmi rád, že se (snad) zdárně rozvíjí brněnský n-wellness, což dokazují velmi pochvalné komentáře na těchto stránkách.

Grand Parc Miribel – Jonage, Lyon GPS: 45.79971787193487, 4.934261441230774
Naturist Club: Gymno Club Rhodanien Wellness Lyon: Wellness Beauty Spa Lyon[Šipka] Vice fotografií z rekreačního parku a okolí Lyonu najdete tady.


Zobrazit místo FKK FRANCIE na větší mapěLíbil se Vám článek? Máte zážitky z Vaší dovolené, návštěvy aquaparku, wellnessu?


Podělte se s ostatními čtenáři. Za Vaše zážitky nabízíme volnou vstupenku na akci Naturista.cz.

Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naháče.

[Hvězda] VYUŽÍVEJTE VÝHODY, které jsme pro Vás všechny připravili a vyjednali
[Klobouk] Podpořte Naturista cz. jakoukoliv částkou, bez poplatku systémem
PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. Předem děkujeme.

Své příspěvky můžete vkládat i do kasiček, na každé akci Naturista.cz.


Zájemci o spolupráci: Chcete zde seznámit ostatní s Vaši činností? EMAIL [Pošta]

Využijte nabídku Vaší prezentace na stránkách a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

4.666665
 
-

Reportáží z Francie je jako šafránu.

Vložil Roland Jitka, 8. Květen 2013 - 17:59

Reportáží z Francie na Naturista.cz mnoho není. Je to škoda, protože Francie je země, která je velmi nakloněna naturismu. Jak se uvádí v reportáži, Francie není z nejlevnějších, ale přesto by neměla být zatracena pro naše turisty naturisty. Kdo jste tam již byl, seznamte nás s navštívenou lokalitou.