NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Praha - Džbán (jižní břeh)

Vložil JirkaRybka, 26. Listopad 2006 - 17:05
Aktualita: 

Toto místo není potvrzená naturistická lokalita a výskyt naháčů je jen občasný.


Mapa, plánek, souřadnice: 

PlánekPlánek
Souřadnice: 50.0950683N, 14.3325125E

Zobrazit místo NATURISMUS na větší mapě Mapa zde – tato pláž je na jižním břehu.

Na protějším břehu též velká oficiální pláž, poblíž také Libocký rybník.

Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.

Fotografie: 
Letecký snímekLetecký snímek Pohled na plážPohled na pláž 

Doprava: 
Autem
MHD
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Neoficiální smíšená pláž.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení není.
WC není.
Sprchy nejsou.
Lodičky jen vlastní.
Dětské hřiště není.
Kemp na dojití.
Vzdálenější možnosti parkování.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Možno i se psy.
Lodičky.

Parkoviště: 

U hlavní brány oficiálního koupaliště (ulicí V středu, velké, bez poplatku), případně v okolních ulicích.


Ubytování: 

Kemp: Mimo areál koupaliště (ale sousedí). Stany, chatky, karavany, bohatá vybavenost, celoroční provoz. www-info, www-oficiální.

Jiné možnosti ubytování – v Praze nepřeberné.


Velikost pláže: 
cca. 25x10m, zbytek (500m) obvykle zcela textilní

Komplikace: 
Rybáři.
Pejskaři.
Procházející textiláci.

Terén pláže: 
Tráva.
Středně stromů - stín na výběr.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Les, lesík.
Park.
Město.
Osídlení v doslechu.
Doprava v doslechu.

Vodstvo - údaje: 

Džbán, údolní nádrž 0,2 km², Litovický – Šárecký potok. Výše proti proudu Libocký rybník.
Informace o kvalitě vody ZDE – odkaz v levém sloupci.
Podrobné informace o celém povodí


Vodní plocha: 
Přehrada.
Dno štěrkové.
Dno blátivé.
Žádný proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Voda obvykle ujde.

Po svých / s jízdenkou: 

Tram 20, 26, bus 108, 119, 179, 216, 218, 225. Na bezplatnou pláž nejlépe parkem ze zastávky tram „Nad Džbánem“ – volně vyšlapanou odbočkou k vodě (což jsou bývalá vrata v čerstvě zbouraném starém oplocení pod cestou), zhruba pod ulicí Osamocená. Obvykle smíšená část je vlevo.

Po Evropské ulici (poblíž pláže) a krajem Divoké Šárky prochází značená cyklotrasa, přes hráz červená turistická značka.


Autem: 

Z centra přes Dejvice, nebo z vnějšího okruhu (od Chomutova, Plzně, Karlových Varů) po Evropské, Vokovické, V středu, na velké bezplatné parkoviště přímo u hlavní brány oficiálního koupaliště (k pláži pěšky cestičkou v dolním rohu parkoviště).


Další info: 

Tato smíšená pláž je především rájem rybářů, poslouží ale i naturistům jako skromná alternativa placeného koupaliště na protějším břehu – především navečer (po práci), kdy má jižní strana lepší slunce a nestojí už za to platit vstupné. V sezóně se zde vidí kolem 10 naháčů, v nevelkém odstupu od textiláků/rybářů (ale nikdo nic nenamítá). Nedaleko též Libocký Rybník (spíše nouzová lokalita). Po rozsáhlém odbahňování v sezóně 2008 je letos (2009) přehrada opět připravena na nápor rekreantů.


Nejbližší obce: 

Pražské čtvrti Vokovice, Veleslavín, Ruzyně (Praha 6).


Turistické cíle: 

Lesopark Divoká Šárka, obora Hvězdaletohrádkem a mnoho dalšího v celé Praze… Zajímavý souhrn též zde.


English / Deutsch: 

A small beach for free, about 10 naturists mixed between textiles/fishers. No toilets, no shower, nothing at all – just a bit of grass. Consider this place, if the official-beach at the opposite shore is closed, or in the evening (it's not worth to pay entrance-fee for a few minutes, and the evening sun is better on the free-beach anyway). See the map above for traveling-details. 2009: Normal state resumed, after previous year's maintenance.


Aktualizováno: 
2.4.2021 Ivo Žurek

0
 
-

Džbán-jih (starší komentáře)

Vložil admin, 26. Červen 2006 - 18:03

Neoficiální smíšená textilně-naturistická pláž je i na druhém břehu Džbánu, téměř naproti pláži oficiální. Naturisti jsou zde zatím bohužel v menšině (někdy i oproti rybářům), ale třeba se to změní. Příjemné je zde množství stromů, poskytujících v největších vedrech stín. Přístup od konečné stanice tramvaje po cestě, vedoucí kolem levého břehu (z hlediska příchozího pravého) nádrže, poté doleva otevřenou bránou a na břehu zase směrem doleva.

v.hvezdon(závin)seznam.cz, červen 2006


Na tuto jižní pláž je vstup je bez omezení. Nejsou tu žádné služby, voda ani WC. Někteří návštěvníci nedokážou odnést své odpadky, někteří je hází na kraj louky. Hlinité dno se svažuje velmi mírně.

na-nu(štrůdl)post.cz, 2006

 
-

N-pláž na pražském Džbánu 2013

Vložil HonzaK, 18. Srpen 2013 - 19:47

V srpnu 2013 se mi naskytla cesta přes Prahu, tak jsem se jel podívat na Džbán i přes nechvalnou recenzi. Z ulice Evropská jsem u benzínové pumpy odbočil do ulice Vokovická a dále přes ulici V Středu jsem se dostal až k velkému parkovišti před hlavní bránu koupaliště Džbán. Parkoviště bylo zdarma, vstupné na celý den pro dospělého 50 Kč. Prošel jsem hlavní bránou a šel západním směrem přes textilní pláž do zadní části areálu, kde se nachází ryze nudistická pláž. Sice jsem mezi textilní a nudistickou částí areálu žádnou ceduli nenašel, avšak na první pohled byla hranice T/N jasná. Na poměrně rozlehlé a upravené louce bylo ve všední den v poledne cca 40 pouze nahých lidí. K večeru a o víkendech prý bývá lidí mnohem více. Kvalita vody byla z mého nenáročného hlediska celkem slušná. Dno je písčité a mírně se svažující do hloubky, takže vhodné i pro děti. Celá pláž je pouze travnatá a někde více, někde méně, ve svahu. Přímo v nudistické části je otevřený kiosek s občerstvením a mnoha lavicemi a stoly k posezení bez plavek. Byl jsem příjemně překvapený a s rodinou na Džbán ještě o prázdninách určitě přijedeme i když to máme z domova dost daleko…

 
-

Praha-Džbán - jižní břeh, První koupání 2021

Vložil RomanPod., 2. Duben 2021 - 12:42

Ahoj, ač jsem absolutní neotužilec, tak jsem se přesto odhodlal k prvnímu letošnímu naturistickému koupání již v březnu. A musím říci, že to byla velká paráda.
Protože druhý břeh se otevře dle webových stránek až za několik (dlouho) týdnů, vzal jsem to z opačné strany. To však nevadilo, neboť se nás tam takto sešlo v jednu chvíli minimálně 6 dospělých (+ některé dámy ještě nahoře bez). Vodu jsem čekal chladnější, takže se mi i povedlo zůstat pár chvil po ramena pod hladinou.
Jedinou nevýhodou bylo, že v místech kde jsem do vody lezl, byla málo vody (cca po stehna) i daleko od břehu, a hlavně spoustu bahna na dně, že se musel člověk hodně brodit a vylezl trochu špinavý. Lepší tedy pro mě bylo postupně si v hlubším místě postupně dřepnout. Jak to vypadalo třeba u schodků, kde lidé lezli plavat v plavkách nevím, příště se jich snad zeptám. Na břehu ani zima nebyla, neboť krásně svítilo sluníčko. A k tomu přidám jednu úsměvnou perličku – když jsem se naturisticky opaloval, šla kolem paní, která na mě (rozuměj „mi na něj“) tak civěla, až z toho zakopla o kořen. [Smích]
Každopádně doporučuji i tuto stranu, ten krásný pocit za to určitě stojí. [Spiklenec]

 
-

Re : RomanPod

Vložil Andycko, 6. Duben 2021 - 17:42
Obrázek uživatele Andycko

Super Romane, ono se to opravdu na břehu zdá nepřekonatelné, ale když už je člověk ve vodě tak najednou zjistí , že to jde.. :) Jen tak dál…