NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Pražské plavání rozšiřuje nabídku

Vložil JirkaRybka, 30. Leden 2011 - 14:13

Aktualizováno 5.3.2011 Pravidelné naturistické plavání v Praze 6 – Suchdole zavádí v únoru letošního roku zajímavou novinku, především pro příznivce mezi naturisty tolik oblíbeného saunování, a také pro všechny, kterým připadá voda v bazénu příliš chladná. Naše páteční večery se za jen mírně zvýšené vstupné rozšíří z pouhého plavání v bazénu na plavání se saunováním, a navíc se i prodlouží na půldruhé hodiny (poslední půlhodina již bez bazénu).

Tento nový režim začne platit poprvé v pátek 11. února 2011, prozatím zkušebně na 1 měsíc (tedy do 4.3.2011), pokud se ale osvědčí, budeme takto pokračovat dále. Základní vstupné pro dosplělé se zvýší z nynějších 100 Kč na 150 Kč (zlevněné ceny obdobně), za tuto cenu pak bude k dispozici nejen dosavadní 25m bazén, ale i přilehlá sauna s malým ochlazovacím bazénkem a sprchou – spojovací dveře zůstanou otevřené, a každý návštěvník tak bude mít možnost kombinovat plavání a saunování podle chuti, za jednu cenu a bez dalších komplikací. Navíc sauna zůstává v provozu až do 21:30, čímž se celkový čas naturistického vyžití prodlužuje na 90 minut: Od 20 do 21 hodin bazén se saunou, od 21:00 do 21:30 pak už jen samotná sauna pro závěrečný relax. V prostorách sauny je k dispozici také pultový prodej drobného občerstvení, případně je možná i masáž (samozřejmě po dohodě s obsluhou a za úhradu zvlášť).

Pražské plavání stojí v současné době tak trochu na křižovatce. Kdysi hojně navštěvované Vinohradské plavání, ve své době skoro jediná zimní naturistická aktivita v našem hlavním městě, prošlo v průběhu let řadou proměn, zažili jsme modernější a větší bazén na Holešovickém výstavišti, i jakýsi ekonomickými hledisky vynucený ústup z centrální části města, a také až neuvěřitelný rozvoj dalších naturistických možností v podobě různých Babylonů a Čestlic, které naše „obyčejné“ plavání tak trochu vytlačily na okraj zájmu. To všechno se projevilo v klesajícím trendu návštěvnosti, která v první polovině nynější sezóny již neumožňovala zachování dosavadních příjemně nízkých cen vstupného. Naše plavání se nepříjemně rychle propadalo do ztráty, na což jsme od začátku nového roku museli zareagovat mírnou úpravou cen směrem nahoru.

Byli bychom ale neradi, kdyby nepopulární krok v podobě zdražení měl zůstat jediným způsobem, jak nepříznivému vývoji čelit. Dali jsme proto hlavy dohromady, a na základě návrhů a postřehů samotných návštěvníků jsme se rozhodli vyzkoušet tuto variantu, jak naši nabídku Pražským naturistům vylepšit. Přináší sice další mírné zvýšení vstupného, avšak rozšíření služeb tomu rozhodně odpovídá. Doufáme, že tato nabídka přiláká k nám na Suchdol více lidí, pro které možná samotný bazén nebyl dostatečným důvodem, aby na severní okraj metropole vyrazili. Připomínám, že jakkoliv je možná městská část Suchdol pro řadu Pražanů „zemí neznámou“, není zdaleka tak odlehlá či nedostupná, jak by se mohlo zdát. Ze stanice metra Dejvická vyjíždějí kloubové autobusy (107) prakticky přímo k bazénu v desetiminutových intervalech, dělených ještě provozem další linky (147), autem se tam dostanete z oblasti Dejvic za pár minut.

Závěrem ještě pár technických detailů: Prohřívárna sauny má kapacitu asi 8 lidí, my však věříme že během půldruhé hodiny se zde stihnou prostřídat všichni zájemci. Spoléháme na vzájemnou ohleduplnost všech našich návštěvníků, jakož i na dodržování obvyklých zásad saunování – především sezení na ručníku (tak, aby se zpocená pokožka nedotýkala dřevěných lavic), a osprchování se před vstupem do ochlazovacího, ale i do sousedního velkého bazénu. S ohledem na provozní režim Suchdolského sportcentra, kde provoz bazénu a šaten končí ve 21 hodin a prostory se ve 21:15 zamykají, bude nutno se při využití poslední saunové půlhodinky se svými věcmi zcela stáhnout do prostor sauny, kterou pak opustíme zvláštním východem na druhé straně budovy (to znamená včas vrátit klíče od bazénové šatny, případně si tyto vůbec nebrat a věci si rovnou vzít s sebou ve vhodném zavazadle – rozhodně však při dodržení zásad hyginey, nebudeme nosit na bazén např. nezabalené boty).

Věříme, že se tato novinka bude našim příznivcům líbit, a zveme všechny zájemce o příjemné naturistické zakončení pracovního týdne k nám do Suchdolského bazénu a sauny.

Jirka + Petr + Jirka


SAUŇÁCI.CZSAUŇÁCI.CZ Aktualizováno 5.3.2011: Po měsíčním zkušebním provozu jsme se rozhodli v tomto režimu Suchdolského plavání a saunování pokračovat i nadále. Zájem návštěvníků o saunu je značný, ale přestože vlastně překračujeme deklarovanou kapacitu, všichni se vystřídají a není obvykle problém se do sauny vmáčknout. Pozorujeme i drobný nárůst návštěvnosti, především z řad párů, a protože ani ekonomické ukazatele nehovoří proti, rádi toto příjemné rozšíření našich naturistických večerů podržíme i po zbytek sezóny.

Těšíme se na vás tedy v Suchdolském bazénu, i nadále včetně sauny.
Líbil se vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Za článek tohoto rozsahu vám nabídneme volnou vstupenku na kteroukoli naši akci [Smích]
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. Neoblíbenější článek roku bude odměněn pobytem v hotelu pro 2 osoby.
Pokud byste chtěli podpořit autora tohoto článku jakoukoli částkou, tak můžete bez jakéhokoli poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. Předem vám děkujeme.
5
 
-

Plavčo + sauna...

Vložil diverti, 1. Únor 2011 - 14:28

Tak to je určitě skvělý nápad a příjemná zpráva…už tak pohodové plavání bude ještě příjemnější [Spiklenec]

 
-

Saunování v Praze-Suchdole

Vložil JirkaRybka, 5. Březen 2011 - 15:09
Obrázek uživatele JirkaRybka

Takže, jak se dočtete i nahoře v doplněném textu článku, rozhodli jsme se po měsíčním zkušebním provozu v tomto režimu Suchdolského plavání a saunování pokračovat i nadále. Dosavadní zkušenosti ukazují, že místo uváděných 8 lidí se do prohřívárny nacpe maximálně až 12 sedících osob, odpočívárna pojme asi 10 sedících/ležících lidí, někdo je zrovna ve sprše apod., takže i nějakých 20 lidí se dokáže na Suchdole vcelku slušně saunovat. Má to pár „úzkých hrdel“, jediná sprcha či malá chodbička na oblékání při odchodu, a je potřebná trocha obezřetnosti při odkládání osobních věcí (nejsou tam skříňky, byl už drobný problém), ale nejedná se o nic, co by ohleduplní naturisté nezvládli. Sauna je zkrátka jen tak velká, jakou tam postavili :-)

Návštěvníci přijímají saunu vesměs pozitivně, a bylo by tedy škoda ji v rámci našeho plavání nevyužívat i nadále. Takže naviděnou v Suchdolské sauně i příště, a pak znovu, až do začátku léta [Úsměv]

 
-

Suchdol

Vložil Sheemon (bez ověření), 6. Březen 2011 - 15:52

Zavítal jsem do Suchdola během února dvakrát (po delší pauze, kdy jsem mezi naturisty nechodil) a jsem s režimem bazén – sauna velmi spokojený. Je to tak, jak sem kdosi napsal: naturisti jsou skutečně pohodoví lidé.

 
-

Suchdol...

Vložil diverti, 6. Září 2011 - 13:37

…škoda, že už rozšířená nabídka neplatí…i přesto , že plavání se saunou a v pátek 1,5h.v Suchdole bylo oblíbené a přes zimu skvělý nápad organizátorů…každopádně velká škoda…,že tady bylo plavání zrušeno !! [Šokovaný] [Pláč]