NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

S Olgou Šípkovou o cvičení, saunování a naturismu

Vložil Anonymní, 13. Srpen 2013 - 7:36

Před rokem 1997 běžná a nijak nevynikající moderní gymnastka. Svůj temperament a beraní tvrdohlavost vlila do sportovního aerobiku a v témže roce získala titul mistryně světa. Tehdy měla už jedno dítě a do Austrálie jela s ambicí, umístit se mezi prvních pět.
Po získání titulu se vrhla do další práce – založila fitcentrum, starala se o závodníky. Dnes provozuje tři fitcentra a do jednoho se dnes podíváme. Samozřejmě do toho s největším wellnessem :-)Jaký je váš vztah k saunování?
Já osobně jsem chodívala do sauna už jako malá holka. Hlavně na soustředěních s moderní gymnastikou. Co si budeme povídat, tenkrát před 30 lety, byla sauna téměř jediná možnost relaxace pro sportovce. A chodila jsem vždy ráda. Každý cítí, jak tělo ihned reaguje po proceduře horko-chlad. Pravda ale je, že příliš vysoké teploty (okolo 90°C), mi ale nikdy nedělaly dobře. Takže nyní, kdy se vše v tomto oboru neskutečně vyvinulo a posunulo dál, velmi ráda využívám bio nebo bylinkovou saunu, kde je maximálně 60 stupňů!

Co Vás ve firmě přimělo postavit saunový svět?
Když je součástí fitness relaxační zóna, klienti dostanou naprosto komplexní možnost aktivního odpočinku. A rádi toho využívají. Tato slova máme podpořena hlavně osobními zkušenostmi z našeho Health and fitness v Kongresovém paláci, kde máme bazén, saunu, páru, whirlpool, masáže a další. Klienti tam byli vždy velmi spokojeni, jejich tělo a duše dostávají komplexní péči. Pak je pro ně samozřejmě velmi výhodné nákup členství na celý rok, neboť zdraví několikrát týdně ve fitku i 3 hodiny. Pak tedy když přišla možnost rozšířit Family fitness na Zličíně, tak jsem po všech propočtech a úvahách zvolili právě Saunový svět. A dlužno říci, jsme opravdu rádi!

Zažila jste někdy v sauně nějaký saunový rituál?
Vím, že se saunové rituály provádějí, ale já jsem jej nikdy nezažila. Myslím že to je další skvělý prvek do našeho provozu…

V saunách jsou většinou klienti nazí. Jaký je Váš vztah k nahotě? Vadí, nevadí?
To, že k sauně patří nahota, beru jako naprostou samozřejmost. Jistě, že ne úplná. Klienti mají k dispozici prostěradla. Navíc prostředí našeho saunového světa je úžasně intimní, lehce nasvícené bodovými světly a svíčkami, plné tmavších zákoutí, takže se dá, kde „příjemně schovat“ před možnými zvědavci. Většinou, ale do našich provozů chodí rozumní lidé, za jediným cílem, relaxovat. Já jsem sportovec, přírodní člověk. Nahotu mám ráda. Ale když se s ní mohu schovat. Že bych se u nás pohybovala v rouše Evině a tím lákala zvědavé klienty, to tedy opravdu ne:-)))
Olga Šípková
FAMILY FITNESS Olgy Šípkové
www.sipkova.cz
Řevnická 121/1, Praha 5 – Třebonice (Zličín)
GPS: GPS: 50.053474, 14.289134

Info na SAUŇÁCI.CZ,


Finská sauna
vytopena na 90°C, vlhkost max. 15%, míst: 15
Bylinková sauna
vytopena na 40–50°C, inhalace esencí z bylinných éterických olejů, jako máta peprná, levandule, myrta a eukalyptus, činí dýchací cesty prostupnější.
Pára
Teplota 40°C až 50°C a vlhkost 90%.
Bio sauna
teplota 60°C s vlhkostí od 30% do 40%.
Kneippův chodník
Účinku koupele je dosaženo přešlapováním střídavě v teplé (40–46 °C) a studené (10–16 °C) vodě v poměru 60 s : 15 s.
Ledovač – zážitkové sprchy


Zobrazit místo Sauny Praha na větší mapě

Víte, že:

  • jako členové Klubu Naturista.cz můžete získat poukazy do fitness a wellness Olgy Šípkové s podstatnou slevou?
  • o toto všechno se stará neziskový projekt NATURISTA.CZ?
  • Se zde dozvídáte aktualizované informace a tipy na vaše naturistické vyžití?
  • Se snažíme o vytváření dalších míst pro vyžití bez plavek?
  • NATURISTA.CZ se svými 8000 návštěvníky denně patří k největším FKK projektům střední Evropy.


Podpořte prosím jakkoli tuto naši činnost, mockrát děkujeme. Info pro partnery ZDE
Info: naturista@naturista.cz

S Olgou Šípkovou rozmlouval: Pavel Přeček
Pro NATURISTA.CZ upravil, fotografie, mapu a upřesňující údaje doplnil: Ivo Žurek

5
 
-

OLGA SIPKOVA a jeji vztah k nahote...

Vložil PRAZAK, 9. Říjen 2013 - 14:25

Zdravim,pred cca 15 lety jsem chodil cvicit do Patenidis fitness v Praze 5 , v Radlicke ul. , velka mistnost,plna "mucicich " stroju ,a vpredu aerobni sal,kde tehdy ,pravidelne,nez byla odejita,za neplaceni solaria, Olinka predcvicovala. Mela vzdy plno,takze pro nas , muze, bylo to poceni ,pokazde ,o neco prijemnejsi,protoze pred nami poskakovalo cca 30 zen a divek.Dole byly satny,mala panska a damska,ktera mela sprchy spolecne se smisenou saunou,takze se kolikrat stalo,ze se ,po konci cviceni, do sprch ,kde treba byli i muzi , nahrnulo mnozstvi zen, po hodine aerobiku. nebo naopak,k temto zenam, se prisel ochladit , z potirny, nejaky muz. Bylo (a je to prirozene) , nikomu to nevadilo, vsichni se v pohode umyli,nebo ochladili a vse v poho, krome pi.Sipkove, kdyz se, nahodou, ve sprse, kde byla ona, objevil muz , s pistenim a snahou, aby nevidel , co asi dosud nevidel, vzdy utekla do satny… [Ďáblík] To vse uz je davno minulost,fitko zkrachovalo,pani Olga ma svoje,ale jen jsem chtel uvest na pravou miru jeji tvrzeni o prirozenosti nahoty… Vsem naturistum preji mnoho pohody do nekonecneho podzimu a zimy ! [Úsměv] PRAZAK