NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

AQUAPALACE PRAHA

Vložil jajina, 21. Září 2010 - 14:25
Adresa, mapa, souřadnice: Pražská 138, obchodní zóna Průhonice – Čestlice 251 01 Říčany
GPS: 50.007495, 14.571591


Zobrazit místo Sauny Praha na větší mapě

Fotografie: 

malá finská saunamalá finská sauna bio saunabio sauna srubová baňasrubová baňa velká finská saunavelká finská sauna
vulkán saunavulkán sauna zemní baňazemní baňa aromatická bylinná saunaaromatická bylinná sauna aromatická bylinná saunaaromatická bylinná sauna
kneippovy lázněkneippovy lázně římský bazénřímský bazén solná lázeňsolná lázeň venkovní saunavenkovní sauna venkovní saunavenkovní sauna

Umístění sauny: 
V aquaparku.

Občerstvení a služby: 

sauna barsauna bar restauracerestaurace korálový barkorálový bar algida baralgida bar

Další vyžití: 


Palác dobrodružství

Palác relaxu

Venkovní zóna

Potápěčská jáma
 


Parkoviště: 


K dispozici je přes 600 parkovacích míst ve dvou parkovacích domech včetně stání pro handicapované
V areálu je vyhrazeno 9 parkovacích stání pro autobusy
Parkování je pro návštěvníky zdarma.


Po svých / s jízdenkou: 
Autem: 


Dálnice D1, exit D6, obchodní zóna Průhonice – Čestlice, naproti obchodnímu domu KIKA
GPS: 50.007495, 14.571591


English / Deutsch: 
Aktualizováno: 
24.2.2011

0
 
-

Nové sauny v Čestlicích

Vložil Vogel, 26. Srpen 2011 - 6:26

Tomáš mi tak nějak připomněl, že jsem chtěl připsat informaci jak to je s novými saunami v Čestlickém aquapalace a pozapomněl jsem.

Někdy v červnu byly otevřeny v Čestlicích 2 nové sauny na balkoně u paláce pokladů. Já se tam byl na ně osobně někdy v červenci podívat a nabitý program mi nedovolil hned o nich sem něco napsat.

Otevřené byly 2 sauny: dětská a panoramatická. Dětská sauna je poměrně malinkatý domeček s nižší teplotou, prostě určený pro děti. Panoramatická sauna je poměrně dost velká sauna, kde jsou dlouhé a široké lavice (všechna patra jsou v šířce podobné jako horní lavice v malé finské sauně). V malé části je dokonce krátké čtvrté patro. Kapacitu sauny bych řekl, že je o něco větší než malá finská sauna. Lavice jsou na jedné straně a protilehlá strana prosklená. Nezkoumal jsem, zda je přes toto sklo dovnitř vidět či ne.

A režim v těchto saunách je následující:

  • Do 17:00 je otevřený vstup z Aquaparku a provoz je zde plavkový.
  • Od 17:00 je tento vstup uzavřený a otevře se vstup ze saunového světa (je to cestou od bazénku v římských lázních do venkovních saun). Provoz je potom logicky bezplavkový.

Panoramatická sauna není vysloveně relaxačního typu, protože tam je slyšet poměrně dobře hluk z aquparku včetně všech reklamních hlášení. Díky sklu je také sauna osvětlená a není tam přítmí obvyklé v ostatních saunách. Je ale zajímavé ze sauny sledovat ruch v paláci pokladů, kde je vidět i na bazén s vlnobitím.
Mezi dětskou saunou a panoramatickou saunou jsou sprchy, ochlazovací bazének v bezprostřední blízkosti saun chybí. Nejblíže je bazének v římských lázních, což ale nelze za ochlazovací bazének považovat …
V panoramatické sauně má být 70 stupňů, což je (pro ty, co v Čestlických saunách byli) mezi biosaunou (60) a malou finskou (80). A i podle pocitu, který jsem z toho měl, to odpovídá.