NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Saunový ráj Holice přivítal mistrovské ceremoniály SaunaFestu

Vložil Anonymní, 28. Listopad 2014 - 20:54

Saunový ráj Holice v Čechách je už od svého vzniku v roce 2011 známý svými novinkami, které z něho udělaly jeden z nejzajímavějších wellnessů v ČR. Zatímco při naší první návštěvě jsme mohli jen náznakem tušit, co všechno areál nabízí, tak loňská návštěva nenechala nikoho na pochybách, že máme tu čest s mimořádně profesionálním wellnessem, který letošního 22. listopadu přilákal elitu našich saunových mistrů z celé republiky.

Více než 150 návštěvníků přilákal holický SaunaFest za účasti východočeského krajana Jaroslava Pallase (6. místo světového žebříčku), mistra ČR Lukáše Poluka a dalších saunových umělců.


Snímky z interiéru nové venkovní ceremoniálové sauny pro 30 lidí Saunového ráje Holice:


V sobotu 22.listopadu 2014 se uskutečnilo zajímavé setkání saunérů, kteří reprezentovali ČR na mistrovství světa v saunových ceremoniálech v Rakouském Bad Hofgasteinu. Jakási after párty po MS proběhla v nové ceremoniálové sauně v Saunovém ráji v Holicích v rámci akcí SaunaFest na cestách. Návštěvníci ocenili vystoupení těch nejlepších českých saunérů. Mistr ČR Lukáš Poluk provedl dva saunové ceremoniály – 5. Element (soutěžní ceremoniál z Mistrovství světa) a japonsky laděný úsměvný ceremoniál s Takyjako Nakašim. Další hvězdou Czech National Sauna Master Teamu je Jaroslav Pallas, který je 6. nejúspěšnější saunér na světě. Ceremoniály Fantom opery nebo Piráti z Karibiku patří určitě mezi ty nejlepší. Některá vystoupení byla týmová, včetně párty ceremoniálu s místními saunéry. Dopoledne akce začala saunovým ceremoniálem pro děti. Sauna plná dětí je velkým příslibem, že zdravé pravidelné saunování se bude dále rozšiřovat a o zákazníky nebudou mít sauny nouzi.

Český tým na Sauna World Cup 2014:


SaunaFest na cestách přilákal do Holic více jak 150 návštěvníků, řada z nich přijela ze vzdálených míst, z celé ČR. Celou produkci zakončilo vystoupení na terase Mistr ručníku, kdy návštěvníci obdivovali um saunérů s velkými ručníky. Ručníkové kreace jsou také trendem zážitkového saunování. V Holicích v létě otevřeli novou saunu pro saunové ceremoniály. Prohřívárna pro cca 30 lidí má i efektová světla, audio zařízení, odkládací prostory kolem kamen a další technická řešení usnadňující saunérům práci.

Samozřejmostí Saunového ráje je pobyt v saunovém světě bez plavek. Výhodou je venkovní terasa na níž je i nová venkovní sauna. Uvnitř saunového ráje jsou zdařilé prohřívárny od parních lázní, přes bio saunu až po finskou saunu. Mají zde také vířivku, o níž je velký zájem. Bohužel návštěvníci nemají k dispozici bazén, který by byl pěkným zpestřením wellness pobytu v Saunovém ráji.

Aktuálně vedoucí světového žebříčku saunérů Dirk van Offel:


V rámci sobotní akce se představili i další saunéři v rámci saunových ceremoniálů Jedeme do Itálie nebo Kouzlo Arménie s ochutnávkou pravého arménského vína z granátového jablka.
Moderní saunové ceremoniály přináší vedle polévání kamenů na saunových kamnech vodou s vonnou esencí a víření horkého vzduchu po sauně také show nebo chcete-li krátké saunové divadlo, kdy saunéři využívají příběh, hudbu, efektové osvětlení, speciální eventové esence a ingredience. V tomto novém saunovém umění se také soutěží. Existuje již zmíněné mistrovství světa SAUNA WM a v čechách Oficiální mistrovství ČR v saunových ceremoniálech v rámci saunového festivalu SaunaFest. Třetí ročník SaunaFestu proběhne v Cedrus Spa nedaleko Pardubic 13.-15.2.2015. Saunové ceremoniály přispívají také k šíření zásad správného saunování. Saunéři komunikují s návštěvníky a předávají cenné informace. Velmi častá je dislkuse jak správně v sauně se prohřívat, proč do sauny nesmí plavky, proč je dobré ležet v sauně na prostěradle bez zabalení do prostěradla, tedy zcela nahý. Saunoví animátoři zvedají kvalitu saunování v saunách a saunových světech. Je také dobré když jsou na svoji príci profesionálně připravení a proškolení. 

Celou akci připravil Saunový mág Pavel Hofrichter, který je velkým propagátorem zážitkového saunování a saunovým specialistou. Mezi mediální přátele SaunaFestu na cestách patří portál Naturista.cz SaunaFest na cestách pokračuje akcemi v Ústí nad Orlicí (29.11.), v Pardubicích (13.12.), v Českých Budějovicích (18.12.), v Aqualandu Moravia (31.12.) v Senci na Slovensku (6.1.) atd.

SAUNA WORLD CUP, SaunaFest ČR

Redakčně upravil a doplnil: Ivo Žurek

Úvodní video SAUNA WORLD CUP 2014:
5