NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

SAUNY

 

Sauny v České republice

-

Saunování na Hostíku - zážitky

Vložil admin, 3. Srpen 2020 - 17:53
V sobotu 1.8.2020 se sešli saunéři v areálu Hostivařské přehrady na akci s názvem Saunování na Hostíku. Cílem setkání saunérů nebyla jen komunitní akce, ale také osvěta zdravého letního saunování, oživení části naturistické pláže, představení různých forem zážitkového a netradičního saunování. Krásné, přírodní prostředí areálu vhodně doplnilo snahu o návrat přírody do saun, používání bylin a přírodnin. To je trend, který dlouhodobě propaguje pořadatel setkání a akce Česká asociace saunérů. Saunování na Hostíku také propojilo svět profesionálních saunérů a milovníků sauny.
0
 
-

SaunaFest Czech Republic 2019

Vložil natur, 12. Březen 2019 - 11:49

Saunový mág Pavel Hofrichter v produkci firmy Rain.cz a ve spolupráci s Aquapalace Praha a Českou asociací saunérů vás zvou na SaunaFest.cz 2019 – oficiální mistrovství ČR v saunových ceremoniálech a

0
 
-

Saunový ráj Holice přivítal mistrovské ceremoniály SaunaFestu

Vložil Anonymní, 28. Listopad 2014 - 20:54

Saunový ráj Holice v Čechách je už od svého vzniku v roce 2011 známý svými novinkami, které z něho udělaly jeden z nejzajímavějších wellnessů v ČR. Zatímco při naší první návštěvě jsme mohli jen náznakem tušit, co všechno areál nabízí, tak loňská návštěva nenechala nikoho na pochybách, že máme tu čest s mimořádně profesionálním wellnessem, který letošního 22. listopadu přilákal elitu našich saunových mistrů z celé republiky.

Více než 150 návštěvníků přilákal holický SaunaFest za účasti východočeského krajana Jaroslava Pallase (6. místo světového žebříčku), mistra ČR Lukáše Poluka a dalších saunových umělců.
5
 
-

Letní saunování v nedalekém Saunahofu

Vložil Anonymní, 11. Září 2014 - 10:19
Zářiové dny jsou ještě vesměs ve znamení léta a to je ten pravý čas pro saunové zahrady a dvory. V tomto jsme u nás už značně pokročili, nicméně v sousedním Německu jsou na tom přece jen dál. Saunové světy zde totiž mají výhodu velkých venkovních zahrad, samozřejmě FKK. Tak se naturisté mohou těšit na dny plné slunce. Zatímco v Čechách se řada saun na léto uzavře, v německých areálech je saunová sezóna v létě v plném proudu.

Dnes se vypravíme nedaleko od našich hranic, pouhých 87 km od přechodu Strážný – Philipsreuth do Therme Eins a jeho Saunahofu.
5
 
-

Nový Infinit Maximus u Brněnské přehrady - víc než saunová vesnička

Vložil Anonymní, 28. Červenec 2014 - 8:39
Při návštěvě řady německých saunových světů jsem tiše doufal, že se i u nás objeví první saunová vesnička se saunovými domky, uprostřed zurčícím potůčkem a vůbec přímého spojení saunování s okolní přírodou. V těchto dnech jsme se dočkali a dlužno hned na začátku dodat, že jsme se dočkali zcela originálního a mimořádně zdařilého díla venkovního areálu INFINITU MAXIMUS u Brněnské přehrady. Navíc vytoužené saunové domky u zurčícího potůčku předčila trojice jihomoravských sklípků, z nichž jeden je (jak jinak na jižní Moravě) vinný.
5
 
-

SaunaFest 2014

Vložil Anonymní, 3. Březen 2014 - 14:27

Mezinárodní festival saunového divadla se blíží. Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech přivítá 26 soutěžících z 10 zemí světa.

0
 
-

Česká Finská sauna a ještě pár dalších

Vložil Anonymní, 23. Únor 2014 - 14:21
Dnes se u nás dá saunovat opravdu na nejrůznějších možných i nemožných místech, zažít „zážitkové“ saunování, show v sauně i nějaké ty vůně k tomu. Saunových domků na břehu jezer je u nás ale vidět poskrovnu. A tak jsme si došli opět do Finska pro inspiraci, jak takové stylové saunové domky vypadají.
Z odborníků nejpovolanějších je Finská sauna.cz, jejíž majitel Michal Hora je výhradním dovozcem saun přímo od největšího finského výrobce HARVIA. Jeho zakladatel pan Tapani Harvia (1920–1998) udal svojí celoživotní prací trend užívání saun po celém světě.
5
 
-

(Po)novoroční sauna - restart do nového roku

Vložil Anonymní, 2. Leden 2014 - 12:40
Chlebíčky, rohlíčky, klobásky, řízečky, vínečko, pivečko a spousta takovýchto „maličkostí“ většině z nás udělaly pestrý gastronomický ohňostroj, který nám zpestřil závěr roku. Někdo má tyto „rachejtle“ ještě živě před očima, jiným už pohasly a nekompromisně se usídlily v celém těle spolu s tím spojenými tělesnými reakcemi.
Zabláceným a vyhaslým rachejtlím se teď podobají naše vnitřnosti. Existuje velmi mnoho rad, jak tohoto „zablácení“ zbavit a nastartovat zdravý proces i zdravý celý nový rok.

Všichni zdravorádcové do jednoho se shodují, že sauna je tím nejlepším startem ke zdraví.
5
 
-

Litomyšlský wellness SAVITAR v domě z roku 1620

Vložil Anonymní, 15. Prosinec 2013 - 1:03
Zřejmě nějaké unikátní vibrace od pradávna zapříčinily, že Litomyšl patří k nejpodivuhodnějším místům široko daleko. Premonstráti sem přinesli už ve 12. století vzdělanost a tak se Litomyšl stala už 1259 městem. Asi nejslavnější rodák – Bedřich Smetana sice na vzdělání moc nedal (propadal snad ze všech předmětů), nicméně jeho Vltavu zná dnes i ten nejzarytější kulturní ignorant. Vyjímečnost zůstala Litomyšli dodnes. Zámek je na seznamu UNESCO, je místem setkání prezidentů Visegradu a samozřejmě Smetanova Litomyšl. My se ale dnes podíváme do vyjímečného rekreačního wellnessu SAVITAR, který byl nedávno vytvořen rekonstrukcí měšťanskéhoo domu z roku 1620.
4.5
 
-

Saunový ráj Holice po roce

Vložil Anonymní, 4. Říjen 2013 - 8:01
Zatímco při naší minulé návštěvě SAUNOVÉHO RÁJE ve východočeských Holicích se jeho budova (hlavně zvenku) podobala pořád ještě spíše bývalému velkoobchodu elektro, tak teď nás přivítal opravdu saunový dům, který o sobě dává vědět už od podzimu 2011. Už tenkrát překvapil na maloměstské prostředí velmi příjemnou atmosférou, zajímavě řešenými interiéry a ochotnou obsluhou.
Přece jen ale několikamilionová investice nestačila na kýženou změnu venkovního vzhledu budovy, vstupní haly, dostatečně chladný ochlazovací bazének, nebo úpravu původně vysloveně smetištního přilehlého dvorku.
5
 
-

S Olgou Šípkovou o cvičení, saunování a naturismu

Vložil Anonymní, 13. Srpen 2013 - 8:36
Před rokem 1997 běžná a nijak nevynikající moderní gymnastka. Svůj temperament a beraní tvrdohlavost vlila do sportovního aerobiku a v témže roce získala titul mistryně světa. Tehdy měla už jedno dítě a do Austrálie jela s ambicí, umístit se mezi prvních pět.
Po získání titulu se vrhla do další práce – založila fitcentrum, starala se o závodníky. Dnes provozuje tři fitcentra a do jednoho se dnes podíváme. Samozřejmě do toho s největším wellnessem :-)
5
 
-

Relax Infinit Brno - když na brněnské přehradě prší...

Vložil Anonymní, 28. Červen 2013 - 13:14
Brněnská přehrada je bezesporu jedním z nejoblíbenějších míst využití volného času lidí ze širokého okolí. 14tikilometrový okruh kolem 259hektarové vodní plochy nabízí opravdovou koncentraci turistiky, sportu i zábavy. Od oblíbeného Sokoláku, přes všemi dobře známou FKK Osadu až po nejzazší bod „Pryglu“ Hrad Veveří, se neustále setkáváte s něčím novým a nezapomenutelným. To vše v krásných lesích Brněnska.
Co když ale začne pršet? Pak je třeba se někam schovat :-). Pokud se k promáčenému oblečení přidají i turistikou zmožené údy, tak není lepší volby, než se jít napravit do některé sauny brněnských INFINITů.
5
 
-

Jezerka na Seči - stará známá v úplně mladistvém hávu a šarmu

Vložil Anonymní, 28. Květen 2013 - 13:11
Mnozí naturisté mají ještě v živé paměti n-víkendy v tomto hotelu u břehu Sečské přehrady. Před nedávnem jsem z nostalgie navštívil stránky Hotelu Jezerka a nevyšel jsem z údivu – několik saun, hamam, obrovská terasa s vířivkou, menší terasa s ochlazovnou a vířivkou, kneippův chodník, bazén s protiproudem a vodopádem, privátní wellness. Vše velmi prakticky navrženo a s maximální kvalitou zrealizováno.
Z tehdejších dob zůstalo snad jediné – bez plavek.
5
 
-

FKK sluneční terasa - komfortně v 4COMFORT Brno

Vložil Anonymní, 17. Květen 2013 - 19:32
V prosinci loňského roku (2012) se na počest slavné spisovatelky SIMONY MONYOVÉ otevřelo v brněnských Obřanech nové Wellness centrum 4COMFORT. Občanům Brna a jeho okolí se tak naskytla jedinečná příležitost využít všestranné služby tohoto centra pod jednou střechou.
4COMFORT je tak jedním z mála brněnských wellnessů, které mají VENKOVNÍ areál a vstupné 180 min za 55 Kč.
5
 
-

Sauna FÉNIX UH, aneb jak se žije trpaslíkovi vedle obra

Vložil Anonymní, 23. Duben 2013 - 11:08
Mnozí z nás ještě dnes žijí dojmy z našeho prvního Slováckého večera naturistů ve velmi oblíbeném a hojně navštěvovaném Aquaparku Uherské Hradiště. Oproti leckterému srovnatelnému aquaparku je i místní wellness se saunou svojí kvalitou na špičce oblíbenosti.
Dnes se podíváme, jak vedle takového populárního obra může na tak malém městě fungovat tak malý trpaslík, jako je Sauna FÉNIX Radka Jelínka. Komunita, domácké prostředí, poležení pod vrostlým smrkem, osobní přístup, služba lidu – tak by se dala charakterizovat tato sauna, která je pro Hradišťany zpestřením místní nabídky a pro Radka velkým nerentabilním koníčkem.
5
 
-

Mistrovství světa v saunových ceremoniálech GRAZ Rakousko

Vložil Anonymní, 9. Listopad 2012 - 18:23
O víkendu jsme se vydali na 4. mistrovství světa v saunových ceremoniálech ve Štýrském Hradci v Rakousku. Čekal nás neuvěřitelně silný zážitek v podobě skvěle provedených, nápaditých ceremoniálů. Byl to svátek nevšedního saunování.
Dali jsme dohromady tým soutěžících z ČR a ze Slovenska a tak mezi 31 soutěžícími ze 16 zemí letos poprvé nechyběli naši. Vítězem se stal Dirk van Offel z Belgie.
Pro všechny účastníky to bylo zajímavé setkání plné nápadů a inspirace.
Přinášíme vám tedy reportáž z rakouského Grazu.
5
 
-

Sauny, sauňáci a saunování.

Vložil sailor, 10. Říjen 2012 - 10:28
Je to už měsíc, co jsem se naposledy dostal do sauny a je to určitě velká chyba. I z toho důvodu jsem se rozhodl tady rozvířit debatu ohledně zkušeností se sanováním. Díky mé sezónní práci, kdy se bohužel dva měsíce na jaře a další dva na podzim, z práce vracím pozdě a rodinu zdravím ve spánku a stejně tak ve spánku ji obvykle opouštím, o volném času ani nemluvě, nabývá toto téma ještě větší aktuálnosti, alespoň z mého pohledu. Protože to je přesně ta situace, kdy sauna má a měla by pomáhat, nejen vlastní relaxaci po těžkém dni, ale právě i této regeneraci nejen fyzické části člověka, ale hlavně jeho duševní či duchovní pohody a následném přenesením této získané pohody na okolí a zejména rodinu.
5
 
-

Saunové rajské odpočinutí v Holicích v Čechách

Vložil Anonymní, 6. Duben 2012 - 9:25
Kromě milovníků cestovatele Emila Holuba je toto malé město známé spíše samotným cestovatelům, kteří polykají kilometry po E442 mezi Svitavami a Hradcem Králové (Brno-Liberec). Na vaší únavné túře vás ale nyní nově čeká velmi příjemné zastavení v podobě Saunového ráje. Ztuhlé tělo z auta uvolníte v mnoha procedurách od klasické sauny až po oblíbenou vířivku, venkovní odpočívárnu nakonec můžete vyměnit za masérnu a do dalších kilometrů z vás bude úplně jiný člověk.
5
 
-

Sauny z celého světa najdete "za humny"

Vložil Anonymní, 4. Březen 2012 - 18:30
Vydali jsme se na cestu kolem světa, při níž jsme chtěli vyzkoušet co nejvíce tradičních i netradičních saun. Výlet trval pouze jeden den a přesto jsme se podívali do japonské i ruské sauny, zjistili jak voní finská kouřová sauna. Navštívili jsme totiž skvělý saunový svět v německém Eibenstocku. Badegarten Eibenstock najdete kousek od hraničního přechodu Potůčky nebo Boží Dar a je tak snadno dostupný pro návštěvníky z ČR. Saunový svět je celý FKK, tak jak je v německých zemích běžné a vedle mnoha saun a odpočíváren nabízí také bazén pro plavání i ochlazovací bazén. Saunový svět má vnitřní část (kde je japonská zahrada, římské lázně nebo saunabar a restaurace) a venkovní saunovou zahradu. Najdeme tu i specialitku – ubytovací dřevěné maringotky, takže můžete bydlet přímo v FKK saunovém světě. Na autentickou návštěvu vás zvou WELLNESS NOVINY.
5
 
-

Návštěva v solné sauně

Vložil Anonymní, 25. Červenec 2011 - 9:52
Saun je spousta druhů, některé jsou originální, jiné spíše napodobeniny, další jsou saunami jen podle názvu. Pravdou je, že současné saunování má nespočet různých podob. V indiánské sauně je téměř úplná tma, kde vládne jen mystický hlas zaříkávajícího indiána, doprovázený skupinovým oooooommmm… V sauně „našeho“ stylu, je světla tak akorát a ohledně slovního projevu se tam probírá všechno od Parlamentu až po duel Sparta-Slávia.
Pro solnou saunu je specifické to, že ze všech jejích stěn vč. podlahy vyzařuje nenapodobitelné světlo. To je opravdu tak specifické, že solnou saunu činí zcela vyjímečnou mezi ostatními druhy saun. Spolu s působením soli se tedy setkáváme s ojedinělým relaxačně-zdravotním jevem, který bychom vám dnes chtěli představit.
5
 
 
Syndikovat obsah