NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Sibyliny lázně - Sibyllenbad

Vložil Anonymní, 7. Únor 2010 - 12:45

Při naší cestě na Chebsko jsme nezapoměli na zastávku na německé straně hranice a návštěvu Sibyliných lázní. Rozsáhlý vodní a wellness areál nabízí vnitřní i venkovní bazény, klidný saunový svět a unikátní orientální pavilon BadeTempel. Saunový svět a BadeTempel je v Sibyllendbadu FKK. Sibyliny lázně najdete v krajině tisíce rybníků uprostřed zvlněného Hornofalckého lesa, půl hodiny cesty z Chebu nebo Mariánských lázní.
Svou návštěvu Sibyllenbadu můžete spojit s pobytem v Mariánských nabo Františkových lázních, poznávat Chebskou krajinu.


Sibyliny lázně nás přivítaly přehledným parkovištěm a výborným navigačním systémem. Po vstupu do areálu jsme se vydali poznávat vodní svět a nejdříve vnitřní část. Ta je umístěna v prosklené hale a pro návštěvníky je k dispozici terapeutický a relaxační bazén. Teplota vody je 34°C a 36°C, a je přivedena z léčivého pramene s obsahem oxidu uhličitého. Ve venkovním areálu jsou Vám kromě termálního bazénu, bazénu se silným protiproudem či perličky k dispozici také jedinečné dlouhé vodní chodníky s teplou (32°C) resp. studenou vodou (18°C) s vysokým obsahem oxidu uhličitého a minerálů. Osvěžující střídání tepla a chladu rozproudí Váš krevní oběh a prospěje Vašim žilám. V bazénech jsou umístěny masážní trysky, gejzíry nebo vířivky. Bazénová část je určena pro koupání v plavkách. Odpočívat a relaxovat můžete na lehátkách v celém areálu, k dispozici jsou také přírodní travnaté plochy. Slunění bez plavek je pak možné v oddělené saunové části.


Saunový svět – pavilon se saunami nabízí několik typů saun:
Horkou a suchou saunu – sílu severu – tedy klasickou Finskou saunu s tradiční teplotou kolem 90 °C. Venkovní saunu s možností osvěžení na čerstvém vzduchu nebo v zážitkových sprchách. Nezaměnitelná vůně jedlovcového dřeva Vám přinese příjemný aromatický zážitek. Dále můžete navštívit biosaunu s teplotou kolem 60 °C, která je vhodná pro ženy, děti nebo jako předehřátí před saunovými ceremoniály. Parní sauna – hřejivá mlha – zotaví Vaše tělo i duši. Vlhké a teplé klima uvolní ztuhlé svalstvo, zahřeje duši vystavovanou častému stresu a uvolní Vás „zevnitř“. Kamenná sauna v horní části saunového světa nabízí energii kamene. Zde se nám líbil stroj, který po 15 minutách polévá automaticky kameny velkou železnou naběračkou. Bylinná sauna v sobě skrývá sílu přírody. Tady si můžete vydechnout! Bylinky z náruče matky přírody blahodárně posílí Vaše zdraví. Senná sauna přináší intenzivní vůni léta.


Po sauně či páře si můžete dopřát ojedinělý relaxační zážitek v odpočívárnách. Vyzkoušeli jsme posluchárnu, kde do sluchátek si můžete navolit vhodnou hudbu – z výběru relaxačních, esoterických nebo třeba jazzových skladeb. Těšili jsme se na místnost na pečení chleba. Tam však bohužel v době naší návštěvy chleba nepekli, takže zážitek z vonící pochoutky jsme nemohli vyzkoušet. Bohužel ani druhá místnost s krbem nenabízela hřejivé paprsky živého ohně a praskání dřeva… Snad tedy při některé z příštích návštěv. Občerstvit se můžete například v čajovně.


Po krátkém plavání proti pěknému protiproudu jsme se vydali do orientálního pavilonu BadeTempel, který slibuje atmosféru jako z pohádek z Tisíce a jedné noci. Pavilon je vystavěn v maurském slohu a spojuje fascinující atmosféru orientálních parních lázní s moderním evropským komfortem. V orientálních parních lázních vystavených po vzoru tureckého hamamu návštěvníci ovinuti bavlněnou osuškou očistí své tělo žínkou z přírodního hedvábí a vavřínovým mýdlem a oddají se snění ve třech místnostech plných svůdně vonících par. Uprostřed hlavní místnosti, pod kopulí je bazén pro ochlazení a relaxaci. U stěn si do misky natočíte vodu a můžete se polévat. Nic z procedur pravého hammamu zde nechybí. V maurské oáze si odpočinete při relaxační hudbě a tichém šplouchání fontány. Na závěr této cesty napříč lázeňskými kulturami se můžete posilnit pravým tureckým čajem, čerstvým ovocem a douškem pramenité vody.


Přírodní rozprašovač vody tvoří dvě půlkruhové stěny z přírodního kamene, po kterých stéká neředěná kyselka. Vytváří ve vzduchu drobné kapičky, jež se na Vaší pokožce spojí v osvěžující tenkou vrstvičku. Vdechování směsi léčivé vody a kyslíku zase výborně prospívá dýchacím cestám a krevnímu oběhu. Naberte dech s touto léčivou směsí – darem nedotčené přírody!

V pátek odpoledne nebyl v prostorách lázní rozhodně přetlak návštěvníků, takže v mnohých saunách jsme byli sami. Klid, relaxace, pohoda – to jsou jistě příjemné benefity a návštěvu Sibyliných lázní můžeme každému wellness nadšenci doporučit. Výhodou pro české návštěvníky jsou i podrobně zpracované informace na stránkách Sibyliných lázní v češtině.


Pohyb bez plavek je možný pouze v saunovém světě, ale zde je dostatek prostoru i pro slunění v rámci saunové zahrady, celá řada prohříváren a odpočíváren. Originální je orientální pavilon. Pokud byste se chtěli ubytovat v ČR – doporučujeme ubytování ve Wellness hotelu Komorní hůrka, který nabízí relaxační centrum s prostorným bazénem, vířivkou a saunovou částí kde klasickou finskou saunu doplňuje bylinková speciální parní lázeň a klasická pára.

Kurmittelhaus Sibyllenbad Wellness
‎ Kurallee 1
95698 Neualbenreuth

GPS: 49.98078481290697, 12.420816421508789


Zobrazit místo GERMANY na větší mapě

Pro Naturista.cz dle zdroje Wellness novin zpracoval a upravil: Ivo Žurek
5
 
-

SUPERELAX V SIBYLENBADU

Vložil georgejirka, 11. Únor 2010 - 8:16
Obrázek uživatele georgejirka

DÍKY PANE KOLEGO. TATO INFORMACE NEMÁ CHYBU. WELLNESS NAVŠTĚVUJI JIŽ ČTVRTÝM ROKEM. VLASTNĚ PO JEHO REKONSTRUKCI A NOVĚ OTEVŘ. PAVILONECH. JEN MNE MRZÍ, ŽE JSTE NAZAŽILI V JEDNÉ Z ODPOČÍVÁREN VŮNI PEČENÉHO,MALÉHO, KULATÉHO CHLEBA. A V JINÉ HŘEJIVÉ PAPRSKY ŽIVÉHO OHNĚ S VŮNÍ PRASKÁNÍ DŘEVA. POHYB BEZ PLAVEK V OTEVŘENÝCH BAZÉNECH JE MOŽNÝ PO 20HODINĚ VČETNĚ SAUNOVÉHO SVĚTA. A TADY JSME NĚMCE NACHYTALI,JAK ODPOLEDNÍ PROGRAM ŠIDÍ!!! A JEŠTĚ DOPLNÍM JEDNU HORKOU NOVINKU ZE VČEREJŠÍHO SUPERELAXU. DLE CENÍKU BĚŽNĚ PLATÍ 11ÉČEK ZA TŘI HODINY OD 19 DO 22 HOD. DO CELÉHO AREÁLU. OSTATNÍ ČASY ZA 17€. NA MĚSÍC ÚNOR PLATÍ SLEVA. CENA 11€ NA TŘI HODINY NYNÍ PLATÍ UŽ OD 16HOD. NIKOLIV OD 19 HOD. I TO JE BEZVA. BAZÉNY BEZ PLAVEK ZŮSTÁVAJÍ NADÁLE OTEVŘENY PRO NATURISTY DENNĚ AŽ V ČASE OD 20 DO 22HOD. PRO SAUNY A OSTATNÍ WELLNESS TOTO NEPLATÍ. BEZ PLAVKOVÝ PROVOZ JE DENNĚ OD 12HOD. TOLIK SKUTEČNOST. UŽ SE TĚŠÍM NA DALŠÍ SETKÁNÍ. POCITY PROŽITÝCH NATUR VEČERŮ, SE VYKECÁVÁM VE SVÉM NATURBLOGU. PIŠTE TAKÉ!!! SVÉ ZÁŽITKY. PŘEJI HEZKÝ MRAZIVÝ DEN. A USMÍVEJTE SE, [Úsměv] NEVÍTE KDO VÁS FOTÍ. [Spiklenec]

 
-

SUPERELAX V SIBYLLENBADU

Vložil georgejirka, 24. Březen 2010 - 9:07
Obrázek uživatele georgejirka

Opět další vydařený večer v kolektivu naturistů z příhraničí. Jen mne trohu mrzí, že ostatní přítomný návštěvníci z plzeňska a Prahy nenapsali svoje poznatky, či postřehy z bezva jarního tahu dne 20.3. 2010. ZDRAVÍM NATURISTY. [Úsměv]