NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Velikonoční Babylon LIBEREC

Vložil Roland Jitka, 31. Březen 2013 - 15:09

Letošní zasněžené Velikonoce, dokonce s hlášením meteorologů o další sněhové kalamitě, na různých místech České republiky, neslibovaly žádnou rekordní návštěvnost akce naturistů. Velikonoce bývají oslavovány jako svátky jara a do této zasněžené atmosféry vyšel i datum březnového Babylonu v Liberci. V Libereckém regionu avizované kalamitní sněžení nepřišlo, tak cestování za naturismem do Babylonu měli naháči o něco jednodušší, než kdyby byla akce jinde v ČR.[Hvězda] VÍTEJTE na VELIKONOČNÍM BABYLONU s POMLÁZKOU [Hvězda]


Při psaní této reportáže se dostávám do zajímavé situace, kdy jsme s Jitkou byli zároveň i organizátoři večera. Pokud jen píši reportáž a večer organizuje někdo jiný, nešetřím chválou, takto mohu napsat jen, že se mi večer moc líbil, jako osobě Roland a vše ostatní by mohlo znít jako samochvála. Komentáře čekám spíše od účastníků akce. Proto se omezím jen na popis večera, který omaroděním všech zainteresovaných (Ivoš, Aneta, Mia) zůstal organizačně jen na nás s Jitkou.

Každého zajímá návštěvnost, tak i já jsem zkoumal jak podat a hlavně získat konkrétní informaci, kdy se údajně technickými změnami v Babylonu v Liberci začala počítat jinak. Příchozích na naturistickou akci bylo 174, hotelových hostů podle pokladní dalších šedesát a to v tom nejsou započínány návštěvníci soukromé akce Rusů v Afrikaně cca 20– 30 hostů. Součet tedy nechám na vás. Babylon se stal trochu vícejazyčný, než je běžné jindy. Rusové, Slováci, Němci, Poláci, Holanďané, Češi. I angličtina v Babylonu také zazněla, ale národnost hostů jsem nezaregistroval.

Trochu problémem byla absence všech věcí k činnosti, co máme k dispozici na ostatní akce v aquaparcích. Přesto jsme se snažili vše co jsme doma měli, dovézt a připravit k plné spokojenosti všech. Jak se nám to povedlo nechám na hodnocení vašem, totéž i zhodnocení naší celovečerní práce. Myslím, že ne vše se nepovedlo ale pravda je, že chvilku mi také trvalo skamarádit se dvěma různými mikrofony). Zde bych chtěl moc poděkovat dvojicí plavčíků Rudovi a Ondřejce, za perfektní obětavou pomoc a hlavně rady ke zdárné organizaci naturistického večera.

Ohledně saun nastalo překvapení pro naturisty, protože Afrikana již není bezplatnou součástí aquaparku. K použití jsou pouze sauny dole přímo v aqua a údajně dvě před vchodem do Afrikany. Zde jsem byl postaven před problém, jak co se týče vedoucího saun a zároveň naléhání naturistů (chtěl bych důrazně pokárat ty, co nevybíravými slovy častovali paní saunařku v Afrikáně), aby byl alespoň dnes volný vstup do Afrikany, s čímž ale vedení saun (po incidentu s obsluhou sauny) nesouhlasilo.

Je třeba napříště uvedenou informaci respektovat a nebo si vstup do Afrikany podle tarifu aqua připlatit. (Jak to bude do budoucna na našich akcích, je asi otázka na Ivoše nebo vedení Babylonu.)

Omlouvám se tedy všem saunařům, ale tento problém jsem opravdu nedokázal nijak vyřešit a hlavně vůbec nebylo s kým ho řešit. To je i vysvětlení absence saunových ceremoniálů. Věřím, že se do budoucna nějaké řešení najde, ale protože uvedenou technickou změnu nikdo neavizoval dopředu a zároveň se nebylo s kým domluvit, když jsme uvedenou informaci dostali, tak prostě sanování bylo jen v rámci volně přístupných saun. Navíc údajně v Afrikáně probíhala soukromá párty Rusů, tak i v tomto by byla komunikace dost obtížná.

Velký zájem hlavně dětí bylo o nafukovací kouli aquazorbingu a myslím si, že na dospělé se snad místo v kouli ani nedostalo. Děti ale byly v nafukovacím vaku šťastné a spokojené. To je asi smysl návštěvy aquaparku, udělat radost dětem. Pro ně byla také určena dětská soutěž, kterou perfektně zvládly Iva s Jitkou. Tentokrát dětičky nesoutěžily v pohybových dovednostech, ale v kreslení na čtvrtku, na velikonoční téma. Dětských soutěží se obvykle zúčastňují jen české, případně polské děti, které přeci jen češtině trochu rozumí a tím i připomínkám v soutěžích. Tentokrát jsme měli i německou účast, pravda je, že jsme nejdříve museli německy vysvětlit jejím rodičům, kam vlastně děti vedeme a co tam budou dělat. Byli prostě na naši akci poprvé a podobné „služby“ naturistům od nikud neznají.

Když děti dokreslily své obrázky, tak nám německá maminka poděkovala za to, že jsme se ujali i její dcerušky a že byla mezi českými dětmi velmi spokojená. I ohlas českých dětí na malování jako dětskou soutěž, byl kladný. Spokojeni byli i rodiče, protože měli také nějakou chvíli pro sebe, bez dětí. (Což je vlastně také jedním z důvodů organizace dětských soutěží.)

Rodiče mohou relaxovat v klidu, což se jim v běžném textilním pojetí večera nemůže podařit. Netradičně jsme vyhlašovali vítěze dětských soutěží o něco dříve, protože se jednalo o menší děti (6–11) a do 23 hodiny by nemusely všechny vydržet a neusnout v aquaparku. Všechny děti byly jako vždy vítězové a také byly všichni soutěžící obdarovány, bonbóny, přívěskem na klíče a obrázkem kreslených postaviček PAT a MAT.

Večer za zvuku linoucí se příjemné hudby z reproduktorů, probíhal velmi klidně. Nebyly fronty na tobogánech, na trychtýři, v restauraci. Ve vyhřátých saunách se nikdo nemačkal a každý relaxoval podle svého. Viřivka a bublavý bazén měly skvělou teplotu a chvilku zde nepobýt by bylo hříchem. Prostě odpočinkový večer jak má být a po hektických pracovních dnech velmi vítané uvolnění, ve společnosti přátelských naháčů.

Zkusili jsme zadat téma malování na tělo „Naturista.cz a Velikonoce.“ Myslím si, že se „malování podle zadání“ líbilo a soutěžící se ho zhostili s vervou naturistům vlastní. Již jsme měli složené obrázky na dvou tělech, ale ještě nikdy ne na třech. To bylo zde (tuším) poprvé a malůvku vytvořily děti s rodiči. Byla to moc milá polská rodinka.. Trochu mi mrzí, že lidé, kteří běžně malují na různých akcích, teď jen přihlíželi a nevytvořili žádný obrázek na těle soutěžících. Je to opravdu škoda, protože vím, že dokáží vytvořit skvělé kresby.

Malování na tělo ovládly opět děti a tentokrát úplně zastínily dospělé. Přesto si všichni malující hráli právě jako děti. Při malování si lze užít i legraci, kdy se některým dospělým pletou písmenka a vznikají na tělech soutěžících výrazy jako NATURITA.CZ a nebo slovo POMLÁSKA. (jde ale v prvé řadě o zábavu a legraci, nejsme ve škole, abychom řešili gramatické chyby. I naše plachta, kterou někdo dříve nechal v Babylonu, obsahovala slovo Bez Plaviek (slovenská verze), takže jsme se také jako organizátoři přidali k vytváření zvláštních gramatických výrazů tohoto večera. Prostě jsme měli HEZKÝ VEČER bez PLAVIEK.

Nejlepší nápis NATURISTA.CZ vytvořily polské děti. Zde bych také chtěl poděkovat porotě ve složení DaliborB, Zdeněk, Jitka (která byla i soutěžící, ale v rámci objektivity soutěže zůstala jen v porotě). Domnívám se, že i bez poroty bychom se jednomyslně shodli všichni přihlížející, že nejlepší obrázkem byl Naturista.cz v polském podání.

Opět jsme sice vyhlásili tři vítěze jako nejlepší kresby na tělo, ale jak již znáte z našich akcí, každý byl obdarován za účast v soutěži. Došlo opět na malovaná vajíčka od neznámé paní, na volné vstupenky do welness, aqua, golfového klubu. U děti jsme opět nezapomněli na sladkosti. Dospělí muži dostali pomlázky s povolením vyšupat kteroukoliv ženu, nejen tu vlastní. Dejte tedy vědět, kdo si zasloužil dostat nařezáno z něžného pohlaví, ve vašem okolí. [Spiklenec]

Celá Babylonská akce byla tak trochu rychlou improvizací za nemocné organizátory a proto pokud nebylo vše OK jak bychom si všichni představovali, tak věřte, že jsme dělali vše co bylo v našich silách a možnostech daného večera za dané situace. Držme palce marodům, aby se vaši oblíbení organizátoři a moderátoři brzy vrátili na svá místa, tam kde by jste je rádi viděli.

Hluboce smekám před jejich schopnostmi [Klobouk] a nikdo z vás si nedovede představit, co znamená čtyřhodinová naturistická akce za pracovní a organizační zápřah. Myslet si, že se to dá jednoduše zvládnout, je opravdu myšlenka velmi lichá a na hony vzdálená realitě.
Závěrem mé reportáže bych chtěl poděkovat všem, kdo nezištně nabídli pomoc, jíž jsme s díky využili. DaliborB a Petr (aquazorbing), Jitce a Ivě (za zdárný průběh dětské soutěže), plavčíkům Ondřejce a Rudovi (za rady a veškerou pomoc s organizací). Chtěl bych ocenit práci a nápad bezejmenné paní, která nám pro vítěze soutěží udělala mnoho barvených vajíček se stužkami. (Proběhla místností plavčíků tak rychle, že jsem prostě její jméno nestihl zaznamenat.) Fotografie do členské fotogalerie a reportáže nafotili oficiální fotografové akce DaliborB a Jitka.Poděkování si zaslouží i lidé, kteří přišli a svou účastí podpořili naši akci a tím umožnili konání dalších Babylonských akcí.


PS: Chtěli bychom poprosit pána, co maloval Jitku, ať se nám ozve soukromou zprávou.

5
 
-

Březnový Babylon bez Afrikány, bez saunových cer., bez p. Žurka

Vložil michrom, 31. Březen 2013 - 11:37
Obrázek uživatele michrom

Tak jak pokaždé, těšil jsem se na březnový Babylon. Jaké však to bylo nemilé překvapení, když jsem marně šáhl na kliku zavřené sauny Afrikána. Pan Ivo Žurek nikde. To znamenalo žádné saunové ceremoniály, na které jsem se těšil nejvíce. Pak jsem marně hledal někde naspaný nějaký program (až později mi došlo, že když žádný program nebyl, nemohl být ani napsaný). Samozřejmě. Nevím co se mohlo panu Ivošovi Žurkovi přihodit, nebyl-li. Chápu, že toho má hodně, organizuje i jiné akce a nemůže být všude. Na druhou stranu i já do návštěvy Babylonu investuji nějaký čas a peníze a tentokrát jsem se tam nudil. Při minulých Babylonech jsem vše ani do půlnoci nestíhal. Tentokrát jsem šel dřív než o půlnoci. Nuda. Nebavilo mě to tam.

Bude dubnový Babylón opět bez sauny Afrikány a bez saunových ceremoniálů? A bez programu? Bude ještě někdy nějaký Babylon takový fajn jak býval?

Nevím. To bych tam asi ani nejel…
Celou diskusi o konkrétním Velikonočním Babylonu jsem přesunul sem, pod článek příslušné akce, ke které se vaše komentáře vztahují a přímo vážou.

Děkuji za pochopení. Roland.

 
-

Děkujeme za zhodnocení večera.

Vložil Roland Jitka, 31. Březen 2013 - 12:08

O Afrikaně a jejím uzavření, jsme se dověděli až tam, takže se to nedalo nikterak avizovat předem, protože to také nikdo nedal vědět dopředu nám.

Babylon měl program úplně stejný, jako dříve Jen nebyla položka aquaerobik, protože prostě nebyla žádná předtančící. Mohl jsem ale předtančit já, jen nevím jestli by někdo byl pak v bazénu.

Ostatní věci z programu byly plněny stejně jako jindy. Muzika, aquazorbing, dětské soutěže, malování na tělo, vyhlášení dětské soutěže, vyhlášení velkého finále. Odměny soutěžícím.

Veškeré akce byly vyhlašovány mikrofonem, čtvrt hodiny předem a pak po dalších pěti minutách až do jejích zahájení.

Saunové ceremonialy nevím jak chodí a když jsem se dověděl že je Afrikana zavřená, tak jsem je ani řešit nemusel.

Pokud je fotka profilová Vaše (a jste si na fotce podobný) [Spiklenec] , tak jsem nějak nezaregistroval, že by jste byl vůbec čehokoliv jen přitomen, natož že by jste čehokoliv zúčastnil. O případné pomoci právě s programem jsem z vaší strany neslyšel také ani slovo.

Za organizátory večera Roland a Jitka.

Protože to byla naše úplně první akce takto organizovaná námi (všichni ostatní velikonoce promarodili), tak výše uvedený příspěvek dokáže opravdu namotivovat k další činnosti. Že je to naše poprvé snad zaregistrovali všichni. Napsat ale, že byl Babylon bez Programu? Jsou jen dvě možnosti, buď zde dotyčný nebyl a nebo jeho příspěvek je motivován právě tím, že to byl náš první organizační večer, podrýt vše co jsme za čelý večer bez zastavení dělali. Milerád vám to přenechám a dokonce se na Vaši adresu potom zdržím jakýchkoliv komentářů.

Přesto Vám přeji hezký den.

 
-

Berte to prosím jako

Vložil michrom, 31. Březen 2013 - 12:51
Obrázek uživatele michrom

Berte to prosím jako nekonfrontační nezávislý zcela upřímný popis pocitů srovnávajících předchozí Babylony a ten první Váš. Pokud by nikdo nic nenapsal, nevěděli by jste co a jak napříště zlepšit. Že je to Váš první Babylon jsem si samozřejmě všiml. Chápu že to není jednoduché a můj příspěvek nebyl ani cílen Vůči Vám osobně. Na akci jsem samozřejmě byl, jinak bych ji nehodnotil a má fotka je samozřejmě pravá.

Ohledně vyhlašování jsem sice zaregistroval že se něco vyhlašuje, ale vůbec jsem tomu nerozuměl. Nevím jak ostatní.

 
-

Moje absence v Babylonu

Vložil zurek (bez ověření), 31. Březen 2013 - 13:48

V Babylonu jsem nebyl z několika důvodů – nemoc, nahromaděná práce v zaměstnání atd. Chtěl bych ale zásadně uvést věci na pravou míru: Já to mám do Babylonu přesně 308 km (a 308 zpět) a přes příspěvek od Babylonu jen na cestu doplácím ze svého 500 Kč. Pokladna Klubu Naturista.cz skončila loni optimisticky vzato schodkem 40 000 Kč. Máme roller, houpačku, zorby, aquaparky s n-akcemi přibývají – to je krásné, ale příspěvky členů na tohle všechno nestačí. Já jsem opravdu dlouhá léta peníze sháněl, kde se dalo. Teď jsme ale opravdu tváří v tvář realitě a buď se zásadně změní struktura organizování našich aktivit, nebo budeme muset ustoupit z takového množství aktivit.

Já jsem do toho před 10 lety šel s absolutním optimismem, před 5 lety jsem zhusta začal dělat n-akce, ale dnes se to jeví jako jedna velká černá bezedná díra. Bude opravdu na dobrovolnících, kteří každý svým dílem přispějou ke společnému výsledku.

Já to z mé strany vidím tak, že na západ od Pardubic už na n-akce jezdit nebudu.

Rolandovi patří můj dík za sobotní práci v Babylonu a co se týče ceremoniálů atd., tak to už bude zase na ostatních. Já už opravdu na vyhazování nemám.

 
-

Re: Moje absence v Babylonu

Vložil Jarda2, 31. Březen 2013 - 14:00

Doufám že alespoň Čestlice budeš brát jako „na východ od Pardubic“ … [Tmavé brýle]

 
-

Těším se na příští.

Vložil Xingú (bez ověření), 1. Duben 2013 - 14:37

Ono to babylonování nebylo ani „bez programu“, ani nějak živelné, jak by se z příspěvku (MICHROM) zdálo. Předpokládám, že tam každý jde proto, aby se odreagoval, relaxoval a trochu se pobavil v mezích toho, co momentálně je. Nemyslím, že je dobrý přístup někde se posadit a čekat, kdo mne začne bavit. Bohužel takový trend je dneska skoro všude. Někteří lidé by nešli na hrad ani za nic – ale stačí, když jim tam někdo začne dělat opičky typu „přijede dokonce sám Valdštejn se svou suitou a kejklíří…“ a už je narváno. Myslím, že moderování bylo i tentokrát v pořádku i program probíhal zcela normálně. Ono vlastně opravdu záleží i na tom, jak se svojí kůží přijde kdo na trh – tady doslova… třeba v malování. Jistě jste si všimli, jak se Mirek a jeho partnerka při malování vajíček bavili. A o tom to je…Tak to má být. Jen připomínka k poslední větě: (…že se něco vyhlašuje, ale vůbec jsem tomu nerozuměl…). Ta hudba měla přece jen příliš silný zvuk a ani s mikrofonem při vyhlašování výsledků nebylo pořádně slyšet. Jemnější hudba podmaluje, příliš agresivní [Rozzlobený] zvuk bolí. A když to na velkém bazénu jede takovými decibely celé čtyři hodiny, je toho příliš. Přesto: Těším se na další Babylon! [Úsměv]

 
-

Zvláštní to mentalita.

Vložil Roland Jitka, 31. Březen 2013 - 18:40

Původně jsem o tom mluvit vůbec nechtěl, ale pána, který se rozlítil (a ne zrozna slušnými slovy) na saunovou obsluhu a následně pak na Jitku, jak to, že nemůže bez zaplacení do (teď již placené) Afrikany, bych přetrhl jak hada.

Ivoš zde nadhodil otázku financování naturismu. Na stole v Babylonu (kde bylo cca 160 Čechů) byla kasička a jediný kdo přispěl (na naturismus v ČR) byl Němec, který si koupil kalendář a zbytek mnou vrácených peněz, on dal do kasičky Naturista.cz.

Jistě jste si všimli, že tam kalendářů bylo více, Němci si koupili jeden a ostatní kalendáře prostě zmizeli v mé chvilkové nepřítomnosti, aniž by se někdo zeptal a natož nedej bože kalendář zaplatil. Otázky typu (a hodně podobně hloupé), kde budou vidět fota, když chci být členem klubu, ale pětistovku za členství nejsem ochoten dát, jsem již raději nekomentoval. Dotaz na větší počet volňásků do Babylonu, jsem raději také přešel mlčením. [Smutný]

Nejde tolik o ty peníze, ale spíše o vychování nás všech ke slušnosti.

Ještě tedy k výtkám, nikdo konkrétní, kromě problému v sauně za mnou nezašel (a i to byl vedoucí saunového světa a nikoliv někdo z hostů) s jakoukoliv výhradou k čemukoliv a přesto jsem byl stále k dispozici u plavčíkárny.

Jinak vše píši jen pro vysvětlení a jsem naopak rád za každou reakci na velikonoční Babylon a i kritické příspěvky jsou doplňujícími komentáři a jsem za ně rád. Jsem ale vděčen i za malé náznaky chvály, za něco co se trochu povedlo. Chválu si hlavně zaslouží všichni, co mi byli ochotni pomoci. Děkuji oběma názorovým stranám. [Úsměv]

 
-

Všechno je někdy poprvé

Vložil M.Dr., 31. Březen 2013 - 21:31
Všechno je někdy poprvé. Teď si Roland vyzkoušel moderování jedné z nejslavnéjších n-akcí v ČR a to způsobem, kterému se říká „hodíme ho do vody, ať ukáže, jak umí plavat“. Nebyl jsem tam, ale jak Rolanda znám, určitě to dělal s plným nasazením. Není mu co závidět. Já bych se asi „utopil“, ale Roland možná neměl tak perfektní styl, ale určitě se to doučí. A všem kritikům odkazuji – zkuste si to sami!Mirku díky za morální podporu Roland.
 
-

Krásné velikonoce všem.

Vložil Linka, 31. Březen 2013 - 22:04
Obrázek uživatele Linka

Přeji všem zúčastněným a i těm nezúčastněným ještě jednou
KRÁSNÉ ZASNĚŽENÉ VELIKONOCE.
Babylonská akce byla pro mě a mého muže opravdu narychlo. Jak se říká, kdo nic nedělá, ten nic nezkazí. Oba jsme se snažili, jak jsme mohli a myslím si, že přesto večer nedopadl fiaskem. Byly záležitosti, které jsme opravdu neměli a ani nemohli jak změnit, jak napravit a jak zrealizovat.

Poprvé jsem si vyzkoušela práci s dětmi a děti byly suprové, milé a hodné. Vrátila jsem se s nimi do mých dětských let i když se jednalo jen o malování na obyčejnou čtvrtku.

Rovněž jsme s manželem poprvé vedli takovouto akci a ten, kdo si to osobně nevyzkoušel, tak vůbec neví, o čem je řeč.

Děkuji lidem, kteří nám nezkušeným, byli nápomocni, zejméma těm dvěma z plavčíkárny a rovněž Daliborovi a Ivce.

Všechny zdraví Jitka a zvu vás všechny na další Babylon, zase za měsíc. [Spiklenec]

 
-

Pochvala

Vložil Vasek Petra, 1. Duben 2013 - 11:02
Obrázek uživatele Vasek Petra

V Babylonu jsme také pro nemoc nebyli. I tak si dovolíme udělit velkou pochvalu Rolandovi a Jitce za zorganizování akce prakticky bez všeho co je na akcích návštěvníky považováno za standart. Absencí defakto opravdu všeho (informací a věcí Naturisty), bylo jejich snažení velmi ztíženo a opravdu zúženo na – posbíráme doma co máme a jedem, protože nic jiného jim ani nezbylo. Proto je možné, že jim některé detaily utekli např. sladění hudby a mikrofonu jak se tu zmiňujete. To jsou, ale všechno věci, které přijdou praxí. Kritizovat umí každý, ale něco dokázat to už je horší.

Proto všichni, kteří něco dokážete a chcete pro Naturistu něco udělat přihlaste se na naturista@naturista.cz

[Úsměv] Všechny zdraví Vašek a Petra [Úsměv]

 
-

Babylon byl prima

Vložil DaliborB (bez ověření), 1. Duben 2013 - 11:27

Velka pochvala Rolandovi a Jitce! A samozrejme vsem kteri se podileli na prijemne atmosfere, ktera v Babylonu jiz tradicne vladne. Puvodne jsem chtel tuto akci vynechat, ale predpoved pocasi zaridila, ze velikonocni vyprava ven nebyla prilis rozumna, a tak jsem si vyjel alespon do Liberce. A rozhodne toho nelituji, bylo to fajn. Se saunou to bylo neprijemne, ale nedalo se nic delat, premlouvani bylo vice nez hodne, ale jiz nebyl prostor ani cas to nejak zmenit. Zorbik behal, lide se bavili a kdyz nebylo prilis rozumnet z reproduktoru tak behal i Roland. Babylon sice neni nejrozlehlejsi, ale myslim, ze prekonavani technickych obtizi vlastni snahou a informovani pritomnych naturistu osobne presne ukazuje jak organizatori pristoupili k teto akci. A tak diky nim se i pres neucast obvyklych organizatoru podaril krasny a pohodovy vecer. Coz doklada i reakce jedne skupinky hotelovych hostu, kteri zde byli vlastne nahodou, ale pochvalili nas a hned zjistovali, kdy je pristi akce. Myslim si, ze je jen pozitivni zjisteni, ze i kdyz se stane takovato hromadna absence vsech, kdo pro nas tyto skvele akce pripravuji, ze se najde nekdo dalsi, kdo akci na miste vede, a vse v ramci moznosti bezi dal. Tak hodne sily a energie pro priste a jeste jednou DEKUJU.

 
-

Babylon po 6 letech

Vložil zurek (bez ověření), 1. Duben 2013 - 12:36

Já jsem taky moc rád, že se Babylonu ujal Roland s Jitkou a mockrát jim děkuju. Probírám si tak svoje fungování v Babylonu od r. 2004, od běžného návštěvníka na všechno nadávajícího, přes zaměstnance CB až po člověka, který řešil všechno od propagace až po stížnosti textiláků… Pokud by se N-Party v Babylonu měly dělat opravdu poctivě, tak je to skoro na půlúvazek.

N-akce by měli dělat lidi z místa, kteří znají dobře prostředí a netápou, jako my, kteří to mají do Liberce třeba 300 km. Já dovedu udělat efektivní kampaň v Brně, ale Babylon by opravdu měl dělat nějaký Liberečák. Nejedná se jen o večer samotný, ale účinnou reklamu ve městě. Do toho se zatím nikdo nehrne, ale bude to opravdu životně důležité.

Jestli je vám tedy Babylon milý, tak se zapojte do jeho propagace a programu. Já osobně to vidím, že po těch letech dělám všechno a nic a to je asi ten nejhorší stav. Chtěl bych se soustředit na n-dění v rozumném dosahu svého bydliště a dál se nepouštět.

Pokud nevíte coby, tak aspoň sdílejte naše akce na FACEBOOKU zadávejte na www.kudyznudy.cz www.akce.cz www.kdykde.cz atd. Kontaktujte redaktory místních i celorepublikových médií.

 
-

Nechci se chlubit,

Vložil M.Dr., 1. Duben 2013 - 13:11

ale musím! Poslal jsem info o ValMezu a UH na www.kam-cez-vikend.sk a oni to uveřejnili!

http://www.kam-cez-vikend.sk/…-naturistov/
http://www.kam-cez-vikend.sk/…c-naturistu/

 
-

To je správná odpověď!

Vložil zurek (bez ověření), 1. Duben 2013 - 13:43

Díky Míro, tak by to mělo být. Pořád se mi zdá, že se tady spíš teoretizuje, než opravdu pracuje. Tohle ta nejsprávnější odpověď, jakou tohle téma mohlo dostat. I když „Kam cez víkend“ není nijak extra navštěvovaný server, tak je to dobrý začátek, díky moc.

 
-

Co mne pobavilo....

Vložil Xingú (bez ověření), 1. Duben 2013 - 14:36

Ještě jednou poděkování oběma moderátorům. Včera jsem psal spíše reakci na ten rozporuplný a kritizující první zde vložený příspěvek. Určitě ale i u ostatních víc převážila spokojenost a pohoda. Lze si uvědomit, že kdo připravuje a řídí akci, tak pracuje a nerelaxuje, jako to mohou ti druzí. Myslím, že moderátor jen těžko najde chvilku, aby si sám šel zaskotačit do vody… Hezký nápad byl zveřejnit tady ty dětské kresbičky, které jsou opravdu roztomilé – nejvíc mne pobavila ta textilácká mořská panna v podprsence.

 
-

Babylon.

Vložil saravasut, 1. Duben 2013 - 20:56
Obrázek uživatele saravasut

KRÁSNÝ VELIKONOČNÍ VEČER VŠEM…Ivošku písnu tady můj pohled..První vkročení bylo opravdu takové divné..Jsem si říkala co se děje ??? Bylo to takové prostě nové a neznámé..Trvalo mi než mi došlo že tuto akci vede někdo jiný ..Prvně jsem myslela že nikdo..Ale Tím nechci nikomu něco vytknout ale poděkovat že jsou tady lidičky co jsou ochotní se stavět čelem a hnedka pomáhat.. Děkuji za nás naháče …Ale lidé jsou naučení že sotva vlezou k bazénu tak už tam jsi a hnedka zdravíš a pokecáš..A Tvoje zástupce tam nikdo nečekal tak ani netušil že pozdraví někoho kdo povede večer:)Také je Babylon celej novej a lidi co chodí pravidelně tak nestačili koukat..No a hlavní důvod naštvání byla zavřená horní sauna ..A já jsem ráda že bylo podle mého odhadu málo lidí tak do 180..Jinak by to tam bylo narváno..Tak už to tam bylo jak my říkáme na ťasno..A k tomu všemu dole sauna stále měla výpadek…Tak tam bylo prostě trošku bojovo…A další věc T [Spiklenec] vůj čas a penze… Vím že tohle není Tvoje hlavní práce ale co jsem se doslechla plno lidí si to myslí…Tak naháči dejme halvy k sobě a musíme asi něco dělat,zda chceme tyhle akce navštěvovat jako doposud ..A ještě jedou děkuji dobrovolníku :)

 
-

Nápad s obrázky a i další podněty

Vložil Roland Jitka, 1. Duben 2013 - 21:00

Ten nápad s obrázky měla Jitka už doma. Strategie na Babylon byla dvojí. Když budou jen malé děti tak bude kreslení na čtvrtku a když budou starší tak něco sportovně pohybového. Pokud by byl mix dětí, udělali bychom oboje. Na vše jsme se snažili mít alternativy.

Přátelé, absolutně nejde být zároveň fotografem, malujícím na tělo, dále být zároveň i plátnem pro malovaní, organizátorem dětských a dospělých soutěží, moderátorem, hlídačem lidí co by si popletli naši party s něčím jiným, pisatelem reportáže na naše stránky, jednatelem s plavčíky, nákupčím cen pro soutěží, scháněčem peněz na ně, kontrolorem akce, nafukovačem aquazorbingu, tanečníkem pro aquaerobik, hlídačem kasičky a reklamních předmětů, řešitelem záležitostí kolem saun jak horní Afrikany placené, tak dolní sauny výpadek topení a buhví čím ještě, co považujete za standard naší akce. Do toho by měla být ještě několikadenní propagace a osvěta uvedené akce v novinách, rádiích na internetu a pod.

Vůbec nechápu, jak to mohli tak dlouho zvládat, skoro každý týden po několik let a ještě se definitivně nezbláznit. [Rozzlobený]

Jak správně zhodnotil kolega v příspěvku nade mnou o nějakém skotačení v aqua nemůže být ani řeči. Mějte to prosím na paměti a nestavme FKK akce, naturismus v ČR, stránky Naturista.cz, reklamu, finance a pod. na několika málo lidech a aktivně se do práce zapojujte dle svých možností.

Není to naše práce ani jednoho z nás, tak se jen kompletně dobrovolně vzdáváme svého volného času po svém zaměstnání, mnohdy i na jeho úkor, nebo času pro rodinu a děti.

Může se také stát, že si budeme vybírat svou dovolenou na zotavenou,
z dobrovolné práce pro vás všechny.

 
-

co udělat regionální koordinátory?

Vložil NaturmanLB (bez ověření), 3. Duben 2013 - 11:34

Chtělo by to trochu systému – udělat tomu reklamu a vnést to mezi lidi. Já osobně chodím každý týden do sauny v České Lípě, bydlím kousek od města na vesnici. Vždycky tam dělám propagaci, všem říkám o ceremoniálech, jak je to super, každý kouká, ale zadek nezvedne a do Liberce nejede. Možná by to chtělo nějaké klíčové koordinátory z měst kolem Liberce, říct, co mají dělat, kam psát, co psát a jak to zpropagovat. V CB zařídit saunové ceremoniály v té dolní sauně (co se dá dělat, no) a bojovat s tím, ne na to nadávat. Vždyť přeci naturisté jsou lidé vyrovnaní, sladění s přírodou a ne řvouni, co se perou s nějakými „textiláky“. Naturismus je podstata sama. Je to oáza lidí, kteří jsou na tom nahatí všichni stejně, je jedno, kolik mají peněz, jaké nosí hadry, tady si na to nehrajeme. A malichernosti textilního světa? Cha, povznesme se nad ně a pozemské problémy si vyřešme po svém, naturisticky. Já jsem ochoten pomoci tomu, aby N akce v Babylonu byli stále a aby nás stále táhal ta kolektivní natur nálada, alespoň jednou za měsíc.

 
-

Chtělo by to zabezpečit :-D

Vložil zurek (bez ověření), 3. Duben 2013 - 12:38

Tak centrálně něco zabezpečovat je vždy složité, nicméně jsou místa, kde se spolupracuje skvěle. Musí to být pokud možno dokonalá souhra organizátora, provozovatele areálu a dobrovolníků. V případě Babylonu ještě pamatujeme, že na N-Party v Babylonu pokaždé hrála kapela (!), později se to stáhlo na klávesistu a teď už není ani ten. Podobně to bylo i s cenami do soutěží, to radši nebudu popisovat, protože to je opravdu tristní stav. Prostě zlaté časy N-Babylonu jsou historií a to vč. n-pondělků atd.

Co se dá pro obrat v tomto trendu udělat:
Všechny informace o propagaci našich aktivit jsou na straně NATURISTOVA OBČASNÍKU (velká ikona v levém sloupci). Ten jsem tisknul 4× ročně v posledních 2–3 letech. Bohužel se za tu dobu návštěvnost jak Naturisty, tak akcí nezvedla ani o 1% :-(. I proto aktuální číslo zatím nevyšlo a já se rozhoduju, jak s tiskovinami dál. velmi se osvědčila letáková akce před Naturistickými Kohoutovicemi v Brně. Takže myslím, že tímto stylem by se mohlo pokračovat i jinde. K tomu je ale potřeba dobrých 10 spolehlivých dobrovolníků, kteří letáky opravdu svědomitě umístí na vhodná místa. O těch já osobně zatím na Liberecku moc přesvědčen nejsem.

Opravdu geometrickou řadou se dají akce šířit po Facebooku. I od lidí na akcích se dozvídám, že se o akci poprvé dozvěděli z FB. Naturistovi dobrovolníci sice existují, ale celou řadu těchto praktických věcí prostě ignorují. Pokud se považujete za babylonského patriota, tak např. můžete před každým N-Babylonem vytvořit stránku akce, pozvánky poslat svým přátelům, vystavit na Naturistovi. To i vše ostatní je uvedeno na straně NO.

Média: na email vám můžu poslat poměrně rozsáhlý seznam kontaktů na liberecká média, která vesměs v Tipech na víkend naše akce uvádějí. Zadání do KUDY Z NUDY, Atlas Česka, Akce.cz, Kdykde.cz…

Práce je dost, jen se jí ujmut. Pokud se do toho pustíte, tak ale dejte vědět, do čeho, abysme nedělali to samé.

Info: naturista@naturista.cz