NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

vestonicka venuse 2015 byla super!

Vložil Eva7252, 23. Červen 2015 - 19:05

ProgramProgram Naturistická Věstonická Venuše proběhla letos v termínu 19. – 21.6.2015 a byla SUPÉÉR

!!!!!V letošním roce se za nepřítomného Ivoše ujala organizace již tradiční naturistické akce v kempu Merkur blízko obce Pasohlávky Monika Foltýnová, členka výboru Českomoravské federace naturistů.

S obavami jsme přitom pár dnů před očekávaným pátkem 19. sledovali předpovědi, nevěstící zrovna pro naturisty příznivé počasí.Páteční dopoledne bylo ve znamení koordinace obsazenosti jednotlivých posádek aut, směřujících na jih. Odpoledne jsem pak postupně vyzvedla posádku svého auta z Brna a plni optimismu jsme se povolenou rychlostí vydali rovněž na cestu. Zábava plynula, ani jsme nezaznamenali, že už nějakou dobu stojíme na totálně ucpané výpadovce směrem na Vídeň. Při cestě částečně probíhala koordinace přijíždějících účastníků pobytu Tondou se slibem, kterým nikoho nezarmoutil, tedy že budeme do 20 minut na místě. Tato doba se mi sice jevila jako nereálná, ale postupně jsem se za fandění spolucestujících a chmurných myšlenek na to, že toto jsou poslední chvíle na další dva dny, kdy je v autě příjemné teplo, protlačila až k již propustné části silnice.

V kempu u Malé laguny jsme se postupně pozdravili jak se starými, tak i novými známými, kteří už byli na místě a věnovali se aktivnímu odpočinku, dokonce i pár skutečných naturistů, hodných obdivu, se dalo spatřit. To však netrvalo dlouho, neboť i tito odvážlivci se postupně dle míry odolnosti chumlali do svých textilních oděvů. Večer pak zpestřoval Roman Bureš kreslením naturistů a vymýšlením příběhů a ilustrací o nich. V rámci nabízeného občerstvení provozovatel restaurace „Na háčku“ připravil k večeři vepřového vrabce se zelím a bramborovým knedlíkem, rovněž bylo možno ochutnat srnčí guláš a zapít rovněž dietním, jak říká Tonda plnotučným, točeným pivem.

Kdo se hlásí?Kdo se hlásí?V sobotu ráno po snídani jsme se pak dle připraveného programu seřadili úderem 10. hodiny k tradičnímu naturistickému běhu. Po té, kvůli deštivému počasí, probíhal turnaj v piškvorkách. Následoval turnaj v petanque, který se hrál celou sobotu a poslední hráči svůj boj dohrávali ještě v neděli. V petanque letos vyhrála mladá rodina, za to jim patří velká gratulace.Po obědě, kuřecím vývaru a řízku s bramborem, pak začala další část programu – turnaj v šipkách. Nejvyšší skóre v hodu se třemi šipkami bylo 76 bodů. Velká gratulace vítězi!

Lovci a sběračiLovci a sběračiLetos se naturisté mohli setkat s novou soutěží, a to lovem míčků na loďce se zavázanýma očima. Tuto netradiční soutěž si účastníci užili a velice se pobavili. Také bylo možné vyzkoušet procházení bludiště. Rovněž velmi úspěšná a s povděkem kvitovaná byla naturistická jóga, vedená lektorkou Lenkou. Příjemně jsme si protáhli tělo a mezitím Roman Bureš již spřádal plány na to, jak zpestřit avizovanou část programu, tedy malování na tělo, které s ohledem na přetrvávající chladné počasí bylo zredukováno pouze na obličej. O to více to však bylo zajímavější, neboť se Roman mohl soustředit na menší část, proto se vskutku jednalo o úchvatnou, až děsuplnou podívanou.

KissKissPůvodních členů skupiny Kiss bylo sice o dva více, ale i 3 naturisté Pepper, Tonda a Vláďa skýtali takový pohled, že nic netušící obyvatelé kempu strachy prchali, zvláště před obrovskou rychlostí jedoucí, Tondou řízenou, čtyřkolkou.Velmi rychle se přiblížil večer, čas pro Igorem bezvadně připravené grilování a pozvaného klávesistu. Organizátorka Monika vyhlásila výsledky s oceněním vítězů i zúčastněných Romanem kresleným a psaným diplomem.  Večer se pak pokračoval v příjemné zábavě téměř do dvou hodin do rána.

PálavaPálavaNedělní ráno nás přivítalo slibně vycházejícím sluncem, konečně naturismu přejícím. Dopoledne se neslo v příjemně poklidné atmosféře, umožňující koupání, zčásti slunění a těšení se na oběd, připravenou specialitu šéfkuchaře Igora. Po dobrém obědě pak nastalo loučení, ovšem s příslibem, že za rok se zase všichni sejdeme (doufejme, že už včetně Ivoše). Akce se letos sice nesla v komornějším duchu, o to však možná přátelštějším a lidské komunikaci příjemnějším. Měla rovněž mezinárodní prvek, opět nás ze slunného Madridu navštívil Pedro. Organizace neměla chybu, Monika i přes své mládí a rizika s organizací spojená za podpory zúčastněných a provozovatele restaurace Igora vše zvládla na plný počet bodů a zaslouží si velký dík ze strany naturistů, u kterých sice je převaha mužů, ale jak se ukázalo, akční přístup ponechávají na ženách.

Velké poděkování patří všem, kteří jakkoliv pomohli při organizaci soutěží.  Děkujeme Igoru Šebestíkovi za to, jak se skvěle postaral o kulinářské uspokojení našich gastronomických tužeb a paní Čáslavové za poskytnutí ubytování (pokud z organizačních důvodů došlo ke stěhování, moc se omlouváme).Příští rok se zase můžeme těšit na další akci, která bude snad i za přítomnosti našich přátel ze Slovinska.Další příležitost pro naturisty se setkat bude 25.7.na oblíbeném koupališti Kozlovice u Přerova, vizhttp://www.arealkozlovice.cz/. Tento termín si prosím zapište do svých kalendářů a pokud jen trochu budete moci přijet, neváhejte.
5
 
-

Malé nahlédnutí do historie naturismu pod Pálavou

Vložil docent (bez ověření), 29. Červen 2015 - 15:49

Přestože jsme se Venuše 2015 nemohli zúčastnit, tak alespoň chceme připomenout jak kdysi vypadalo setkání naturistu.Je velká škoda, že taková videa nevznikají v současnosti.

 
-

smazani odkazu

Vložil Eva7252, 29. Červen 2015 - 22:52

Vas odkaz byl smazan, protoze by mohl byt vyhodnocen jako odporujici zakonu.co bylo tenkrat, neni dnes.dnes je predstavitel naturismu ve vezeni.omlouvam se, ale vsechny podobne odkazy budou neprodlene mazany.

 
-

Odkaz

Vložil Pepper, 2. Červenec 2015 - 9:00

Viděl jsem docentův příspěvek ještě před úpravou a velmi mne pobavil. Šlo o video z produkce nejmenované ostravské firmy, která by jistě nebyla nadšena, že je v celé své kráse vystaveno na webu zdarma a nepřináší zisk. [Smích] Odkaz pod videem nazvaný „více porna“ mi také připadl velmi legrační. (Aby nedošlo k mýlce, oné firmě nijak nefandím a naopak se trochu divím, že vzhledem k aktuálnímu stavu „ostravského práva“ ještě smí legálně vykonávat svou činnost.) Za sebe musím říct, že rozhodně nepovažuji za velkou škodu fakt, že taková videa nevznikají (opravdu?) i v současnosti. Do Pasohlávek jsem se jel rekreovat a ne pózovat před kamerou za účelem cizího zisku. [Ďáblík]

 
-

Mně to přijde tak, že ona

Vložil Quido (bez ověření), 2. Červenec 2015 - 13:57

Mně to přijde tak, že ona nejmenovaná firma pracuje pod ochranou „ostravského práva“

 
-

Video

Vložil docent (bez ověření), 3. Červenec 2015 - 6:53

Odkaz na to video jsem tam nedával pro to, aby zde vznikla diskuse na téma jaká to je firma co video vyrobila a jaký to pro ni je a byl kšeft, ani o tom kdo tam pózoval nebo jestli z toho náhodou neměl nějaký honorář. Toto video jsem vždy považoval a stále považuji jako dokument doby. Je zde zachyceno jak vypadalo setkání naturistů před x lety, co se tam dělo a jak se naturisti bavili a chovali, jak vypadala tehdy nudapláž u Malé laguny a jaké měla zázemí. Video taky ukazuje jaká byla tehdy móda, plážové vybavení a jak se naturisti bavili. Vypovídá i generačním spektru naturistů, od těch nejmenších až po seniory. Protože jsme v době natáčení na místě s manželkou byli, a na některých záběrech se tam i poznáváme, mohu říci, že toto dílo nevznikalo nějakým pokoutným tajným natáčením skrytou kamerou. Zástupkyně produkce tehdy všechny přítomné informovala o natáčení a kdo nechtěl být v záběru nebyl snímán, nebo prostě odešel.( naturisté tam tehdy měli svého oficielního fotografa ) Doposud se s některými kdo se ve videu objevili na nudapláži v kempu setkáváme. Pamětníci toto video vlastní a nikdo z nich není nijak dotčen, že je tam kamerou zachycen. Většinou se rozhovor o tomto díle se nese v duchu, tehdy jsme byli mladí a krásní a teď..... Důvodem mého tvrzení že by taková vide měla vznikat i dnes je populární série dokumentů Karla Čáslavského " Hledání ztraceného času ". Není to o komerčním hledisku, ale zachycuje jak se mění prostředí, krajina, lidé, móda atd. Tak taky chápu výše uvedené video jako takové malé hledání ztraceného času na na dudapláži i Malé laguny.

 
-

Video

Vložil Pepper, 3. Červenec 2015 - 15:41

Jenže ty souvislosti si nejde jen tak odmyslet…