NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Návštěva nového XD Theater v Babylonu

Vložil Anonymní, 2. Březen 2009 - 9:44

Se zahájením Mistrovství světa v klasickém lyžování otevřelo Centrum Babylon Liberec novou atrakci – XD THEATER. Při příležitosti sobotní Naturistické party jsme tedy tuto babylonskou novinku navštívili a přinášíme naše nejčerstvější zážitky.

XD Theater patří do skupiny virtuální reality, kdy divák je jakoby v kině a pozoruje děj, který se před ním odehrává. Pozvánka na tuto atrakci zmiňuje maximálně realistický zážitek při virtuální návštěvě Strašidelného dolu, Antarktidy, do středu Země nebo bláznivý průlet velkoměstem od mrakodrapů až po čvachtání se v kanalizaci.
Vybaven krabičkou Kinedrilů jsem se tedy odebral do sálu vstříc nečekaným dobrodružstvím. Kino má pouze 8 míst, která jsou jakýmisi mechanismy, které mají schopnost s vámi vrtět, drncat, hopsat, natřásat a kymácet. Každý á za povinnost se připoutat, nasadit si special brýle a vyčkat natřásání. To se na ukázku dostaví hned po úvodní znělce představení. Pro umocnění atmosféry na vás dýchne chlad a zima, abyste jako věděli, že nejste v kině ale někde jinde. Všechny filmy jsou pekelnými nebo mrazivými jízdami výše zmíněnými světy. My jsme začali návštěvou Antarktidy, pokračoval Strašidelný důl a nakonec relativně poklidný výlet velkoměstem, který vás ale opravdu neušetří např. namočení do městské kanalizace. Ostatní detaily ponechám už na vaši osobní návštěvu.
Pokud bych měl tento XD Theater přirovnat k něčemu srovnatelnému, tak se jedná o jízdu na dnešních zběsilých kolotočích, které máme možnost vyzkoušet na různých poutích apod. Prostě žaludek se vám trhá a vy se radujete, jak jste účelně investovali padesátikorunu.
XD Theater vás ale kromě adrenalinového zážitku samotného zaveze do neomezeně fantaskní krajiny, kterou v reálu nikde nezažijete. Pokud vyloženě při jízdě nemyslíte na knedlo-vepřo-zelo, tak vás jízda opravdu vtáhne do děje a zážitek je skutečně velmi realistický. Natřásání vašeho těla je důkladné a po návštěvě XD Theater už nemusíte na masáž, vibrátor, či relaxační lůžko. Osobně nedoporučuju jít do XD Theater s plným žaludkem, protože by v tomto případě nemusel zabrat ani Kinedril.
Zážitky našeho osazenstva: Kluci 11 a 15 let (všemu se řehní, ne jen XD Theater), zkoumali v jakéže verzi grafického programu jsou filmy vytvořeny, kino si docela užívali, spokojenost. Devítiletá holčička: nakonec brečela, že chce ještě. Pí architekta: žasla nad vymoženostmi dnešní doby. Já: takovou smrt v očích, jako na reálném kolotoči 4. generace jsem neměl, ale musím uznat, že za návštěvu XD Theater jistě stojí, zvláště pro děti.

Odkaz + fotografie + ceny + podrobnosti: XD Theater Centrum Babylon, Nákupní městečko (za rohem od iQparku)

Miloš jak ho neznáte :-)Miloš jak ho neznáte :-) xd otevrenixd otevreni xdxd

4