NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Zanikl svět naturistických tělomaleb?

Vložil janykula, 16. Červenec 2018 - 20:26

TygřiceTygřiceMalování na tělo (bodypainting), doufám že nejen dle mého názoru, je docela vhodná a přirozená zábava v naturistickém životním stylu. Však to i bylo běžnou součástí většiny naturistických akcí v minulosti a mnozí jistě tyto soutěže pamatují. V první řadě šlo o zábavné vyžití než o vítězství a ceny, ale i odměny byly a těch si jistě nejvíce vážili malí naturisté. A já, jakožto malíř i naturista, jsem se ve spolupráci s Ivošem snažil o to, aby diplomy, plakáty pro akce, byly co nejlepší, aby zaujaly co nejvíce lidí a to i z řad nenaturistů.

Změněné okolnosti však těmto i jiným naturistickým aktivitám bohužel nepřály a tento svět tělolomaleb zanikl. Bodypaintingové festivaly a soutěže či prezentace pořádají u nás i ve světě většinou nenaturisté a tak i při malbě na celé tělo bývá zde ta spodní část puritánsky zakrytá oblečením. Zkrátka, často se zde maluje na kalhotky. Nemá to, pochopitelně logiku, je to vlastně znehodnocení přirozeného díla, ale dnes již toto malování v textilním světě má pouze reklamní, prezentační účel.

Tygřice z LipniceTygřice z Lipnice Malování na LhotěMalování na Lhotě Malování - MiličínMalování – Miličín Leopardice na FKK LipniciLeopardice na FKK Lipnici LiškaLiška Bílá tygřiceBílá tygřice

Jiná kategorie, kde se maluje na nahé tělo, je ještě umělecká fotografie. A tak i mě skoro zbyla jen tato naturistická tvůrčí aktivita.

Pochopitelně ale maluji rád na všech naturistických akcích, na nudaplážích, i třeba jen na obličej.

Maloval jsem i co by vizážista pro jiné fotografy, než pro sebe, ale tam se nejednalo o naturisty, naturistky, byť šlo o akt. Zde ty profesionální modelky jsou až nepřirozeně umělé v tělesných proporcích a to mě moc neladí k naturistické přirozenosti vnímání nahého těla. A tak pro svoji tvorbu stále hledám civilní modelky – nemodelky. Pro představu šlo by asi o takovýto styl fotografií v přírodě i s bodypaitingem.

Motiv se stromemMotiv se stromemV příroděV přírodě Těhulka - vílaTěhulka – víla

Ve skaláchVe skalách

Tady bych předpokládal motivy zvířat, květin, rostlin i jiné vhodné abstrakce.

Ženy, dívky, děvčata, pokud by vás toto zaujalo, moc by mě potěšila spolupráce na oživení světa naturistických tělomaleb.

Psát mi můžete na email: roman@romanbures.cz

Opravdu mi nezáleží na věku a proporcích, každé ženě sluší právě to její tělo, právě v něm je originální individualita, a ta se nesmí zaměňovat za zdánlivě hezčí tvary, protože pak zaniká. Je to třeba jen můj názor, ale takhle já vidím svět.

Díky moc všem.

Více o mě: http://www.romanbures.cz/

Roman Bureš

P.S. BŘÍŠKOFEST asi zůstane jen vizí, ale plakát bych už měl [Spiklenec] BříškofestBříškofest
5
 
-

Ano, pamatuji

Vložil M.Dr., 20. Červenec 2018 - 18:16

časy, když se na každém koupání bez plavek malovalo na tělo.

 
-

Bohužel mnohé se změnilo

Vložil janykula, 20. Červenec 2018 - 19:38
Obrázek uživatele janykula

Z aquaparků nám zbylo asi jen to Uherské Hradiště, ale ten zábavný naturistický program, soutěže, malování, se už konat nemůže. Na venkovních akcích jako je Věstonická Venuše, naturistické Kozlovice, teď i Lipnice, se sice maluje ostošest [Spiklenec] , ale to maluji já sám. Ale vlastně na Lipnici se zapojila jako malířka i jedna maminka a to bylo velice potěšující [Úsměv]

 
-

Tygřice

Vložil janykula, 21. Červenec 2018 - 19:22
Obrázek uživatele janykula
Tygrice-Jana.jpg

Tygrice-Jana2-nat.jpg
 
-

Gepardice

Vložil janykula, 22. Červenec 2018 - 13:36
Obrázek uživatele janykula
Gepardice-nat.jpg
 
-

Liška zahradní

Vložil janykula, 27. Červenec 2018 - 16:21
Obrázek uživatele janykula
Body-liska-nat.jpg
 
-

Jahodový motiv

Vložil janykula, 3. Srpen 2018 - 17:33
Obrázek uživatele janykula
jahodova-nat.jpg


A díky moc za podporu a spolupráci [Úsměv]

 
-

Kočka a magnólie

Vložil janykula, 6. Srpen 2018 - 11:07
Obrázek uživatele janykula
Kocka-nat.jpg

Už si musím i dokoupit nové barvičky [Úsměv]

kyticky-nat.jpg