NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

ZDRAVÍ

 
Mokré plavky, spálení sluncem, úpal a mnoho dalších zdravotnických témat.
Odborní přispěvatelé:


MUDr. Miloslav Šincl, Urologická klinika, Senovážné nám. 23, Praha 1.


MUDr. Helena Bryndová, Privátní dermatovenerologická praxe, Hořovice 
Produkty firmy MEDYNAMIS na bázi glukanů jako originální přírodní přípravky tuzemské výroby podle nenapodobitelných receptur, poskytují člověku dostatečnou škálu možností jak bez vedlejších negativních účinků posílit organismus na cestě za zdravím a jak efektivně využít prevenci – medicínu třetího tisíciletí.
 
Nanotechnologie pro 3. tisíciletí už dnes zasahují do našeho života. Důkazem toho jsou opalovací krémy nebo ponožky, které samy ničí bakterie. Nanoshop je předním serverem, který se těmito technologiemi zabývá.
-

Mýty, dogmata a nahá pravda

Vložil HonzaH, 1. Březen 2015 - 11:26
Fontána mládíFontána mládí V tomto krátkém článku bychom Vás chtěli seznámit s historickými a medicínskými fakty, obvyklými předsudky a mýty na téma nahoty a naturismu. Mějme na paměti, že to, co podporovalo zdraví a chránilo před nemocemi po tisíce let je i v dnešní době tou nejlepší prevencí.
5
 
-

Spěte nazí. Spálíte kalorie a zachováte si mládí

Vložil Anonymní, 24. Únor 2014 - 13:59
Spěte nazíSpěte nazí Naše oblečení nás dennodenně stresuje
0
 
-

(Po)novoroční sauna - restart do nového roku

Vložil Anonymní, 2. Leden 2014 - 12:40
Chlebíčky, rohlíčky, klobásky, řízečky, vínečko, pivečko a spousta takovýchto „maličkostí“ většině z nás udělaly pestrý gastronomický ohňostroj, který nám zpestřil závěr roku. Někdo má tyto „rachejtle“ ještě živě před očima, jiným už pohasly a nekompromisně se usídlily v celém těle spolu s tím spojenými tělesnými reakcemi.
Zabláceným a vyhaslým rachejtlím se teď podobají naše vnitřnosti. Existuje velmi mnoho rad, jak tohoto „zablácení“ zbavit a nastartovat zdravý proces i zdravý celý nový rok.

Všichni zdravorádcové do jednoho se shodují, že sauna je tím nejlepším startem ke zdraví.
5
 
-

Bosí a nazí

Vložil Anonymní, 11. Říjen 2013 - 21:29
Znáte to ze svých procházek po oblázkovém břehu. Šlapete si to pěkně podél vody, východ měsíce před vámi, západ slunce za vámi a z chodidel se vám do celého těla rozlívá příjemný povzbudivý pocit. To mají na svědomí nervová zakončení, kterých je v našich chodidlech nespočet a ovládají funkce všech orgánů našeho těla. Vy je touto příjemnou procházkou stimulujete ke správné činnosti a ještě si k tomu správnou chůzí naboso usměrňujete požadovaným směrem svaly velké části těla. Od vzniku obuvi si člověk teprve nedávno uvědomil, že boty nejsou úplně to nejsprávnější pro jeho nohy a vůbec držení celého těla. Dnes se dozvíte, jakou renesanci zažívá chůze naboso.
5
 
-

Makedonie, jezero Ohrid – ozdravný pobyt.

Vložil Linka, 28. Září 2013 - 8:03
Na internetu najdete na mnohých lázeňských místech nabídku různých druhů čištění kůže. Od různých druhů krémů, přes zábaly, koupele (bůhví v čem), až po živočišné formě v podobě „okusování rybičkami“. Lidí, kteří trpí kožními problémy je stále dost a bohužel stále přibývají, proto tento druh podnikání má stále zelenou a zdá se, že bude mít na dlouhé roky na růžích ustláno. Jinými slovy, v našich zeměpisných šířkách jistě hned tak neskončí svoji činnost a spíše se budou stále rozšiřovat.
5
 
-

S Olgou Šípkovou o cvičení, saunování a naturismu

Vložil Anonymní, 13. Srpen 2013 - 8:36
Před rokem 1997 běžná a nijak nevynikající moderní gymnastka. Svůj temperament a beraní tvrdohlavost vlila do sportovního aerobiku a v témže roce získala titul mistryně světa. Tehdy měla už jedno dítě a do Austrálie jela s ambicí, umístit se mezi prvních pět.
Po získání titulu se vrhla do další práce – založila fitcentrum, starala se o závodníky. Dnes provozuje tři fitcentra a do jednoho se dnes podíváme. Samozřejmě do toho s největším wellnessem :-)
5
 
-

Jak si zlepšit náladu a zdraví v Brně?

Vložil qwerty, 9. Únor 2013 - 17:05

Zažili jste někdy pocit, kdy Vás bolelo po celodenní práci celé tělo, hlava nebo jen záda? Já to také znám, naštěstí jsem přišel na zajímavé řešení, o které bych se rád podělil, a zároveň Vás pozval na hodinku cvičení nahé jógy týdně.

Nenechte se vyděsit exotickým názvem. Jedná se o hodinu plnou cviků na protažení unavených svalů a celého těla, a to příjemnou a relaxační formou, zaměřenou na běžné naturisty.
3
 
-

Jak si zlepšit náladu a zdraví v Brně?

Vložil qwerty, 8. Únor 2013 - 11:25

Zažili jste někdy pocit, kdy Vás bolelo po celodenní práci celé tělo, hlava nebo jen záda?

5
 
-

Turecké lázně – Hammam

Vložil Linka, 18. Říjen 2012 - 7:26
Inspirována velmi hezkým a poučným článkem o saunování od Martina Sailora zkusím přispět také článkem z jednoho, pro Evropany ne úplně tradičního místa. Německým názvem Turkisch Bad nebo českým Turecké lázně. Nejsem nikterak znalá saunování a mnohé z Martinova článku bylo pro mě nové a tak vůbec nevím jestli článek o Tureckých lázních není vlastně jen nošením trávy na louku.
Posuďte tedy raději sami, jestli je to text, který Vám poskytne nějaké nové informace, nebo naopak jste v Tureckých lázních již někdy byli skoro všichni a tím pádem možná znáte všechny mnou popisované příjemné procedury.
5
 
-

Kollathova snídaně

Vložil Anonymní, 19. Duben 2012 - 12:41
Naše planeta poskytuje místo 700 000 druhům živých organismů, mezi nimiž pouze člověk a domácí zvířata vystavená jeho vlivu se živí vařenou stravou. Přirozená potrava je tedy syrová. Bohužel, naše „civilizované“ žaludky a střeva nesnášejí dobře výlučně syrovou stravu, zejména obiloviny.
0
 
-

Nenechávejte na sobě mokré plavky, radí urolog

Vložil Anonymní, 12. Červenec 2011 - 8:31

Denik.cz-ZdravíDenik.cz-Zdraví

Z letního koupání v bazénech a přírodních nádržích si mohou lidé domů přinést také zánět močových cest. „Onemocnění začíná nenápadně. Následky však mohou být tragické. V případě, že zánět zasáhne i ledviny, se může z pacienta rychle stát čekatel na transplantaci,“ říká primář urologického oddělení Nemocnice Přerov Zdeněk Jadrníček.
0
 
-

Péče o zdraví

Vložil Anonymní, 17. Leden 2008 - 23:56

Vliv měsíce na lidské zdraví je už dlouho prokázaný.
V našem kalendáři uvádíme všechny úplňky a novoluní na 1 rok dopředu (s minutovým upřesněním na 1 týden dopředu).

2
 
-

O vodě

Vložil Anonymní, 15. Prosinec 2007 - 11:17

Pitná voda

4
 
-

Výrobky glukanové řady z hlívy ústřičné firmy MEDYNAMIS s.r.o.

Vložil Anonymní, 24. Červenec 2007 - 12:14

Produkty firmy MEDYNAMIS na bázi glukanů jako originální přírodní přípravky tuzemské výroby podle nenapodobitelných receptur, poskytují člověku dostatečnou škálu možností jak bez vedlejších negativních účinků posílit organismus na cestě za zdravím a jak efektivně využít prevenci – medicínu třetího tisíciletí.

Předností těchto přírodních glukanových produktů je jejich schopnost působit energeticky i na psychický rozměr člověka.

2
 
-

Mokré plavky, léto a záněty močových cest!

Vložil Anonymní, 8. Květen 2007 - 21:12

„Víte co udělá blondýnka když jí řeknete, že voda v bazénu je studená? Vezme si dvoje plavky :-)“

Záněty močových cest se častěji objevují u žen, než u mužů. Vysvětlení je jednoduché. U mužů probíhá močová trubice celým penisem, je proto delší než u žen. U žen ústí pod poštěváčkem mezi malými stydkými pysky. Krátká močová trubice ženy usnadňuje průnik škodlivých bakterií a mikrobů, většinou přicházejících z konečníku, a tím vznik bakteriálních zánětů močového měchýře.
0
 
-

SLUNCE - blahodárné nebo škodlivé?

Vložil Anonymní, 1. Květen 2007 - 20:01

Jak se správně namazat, aby váš obličejík netrpěl?

Za poslední roky se toho hodně napsalo a řeklo o slunci, opalování, fotoprotekci (ochraně kůže před nežádoucími účinky slunce), nádorech, photoagingu (aktinické stárnutí kůže), soláriích. Existuje spousta protichůdných názorů, poznatky se stále vyvíjejí i mění. Kde je pravda?

0
 
 
Syndikovat obsah