NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Zmrzlý májový Babylon a nakouknutí do jeho rekonstruovaného wellnessu

Vložil Anonymní, 27. Květen 2013 - 8:32

25. 5. bývá většinou slunce plno, na plážích plno, květů plno… Letošního 25. máje se to nějak zvrtlo. Sněžka hlásila –2°C, Krušné hory sníh a v Jizerkách se při 7°C našinec bez pláštěnky neobešel :-(. Tak nám aspoň svitla naděje, že májový Naturistický Babylon přiláká k prohřátí májově zmrzlých údů množství naháčů.
Jakýsi vžitý „bio kalendář“ zřejmě zafungoval a mráz-nemráz, naháčů se v sobotu sešlo jen něco přes stovku. Ti si ale užili opravdu skvělého večera se 4 saunovými ceremoniály a zcela mimořádného aquaaerobiku u příležitosti Dne dětí v podání neutuchající invencí sršících Anety a Mii.


Pro několik naturistů předcházela večernímu N-Babylonu odpolední návštěva Skanzenu Lunaria, kde žijí, pracují, radují se, milují a sbírají mozoly při venkovském stylu života Aneta a Mia. Návštěva a prohlídka celého areálu byla pro mnohé velmi poučná a doufejme i inspirující. Aneta i Mia jsou očividně nezasaženy „moderními vymoženostmi civilizace“ a to se velmi pozitivně odráží prakticky ve všem, co v životě dělají.
Na našich naturistických akcích jsou bezkonkurenčně těmi nejinvenčnějšími naturisty, kteří pokaždé přinášejí vedle zcela originálních programů i nenapodobitelnou chuť do života pro všechny civilizací zdeptané „naturisty“.
Začátek n-večera se odehrával za celkem zaběhnutého scénáře – aquaaerobik, na dětských soutěžích se tentokrát sešlo dokonce 8 dětí, ceremoniály v sauně zaplněné do posledního místečka měly tohoto večera vůni koření, eukalyptu, citronové trávy s různými kombinacemi a na závěr si plná sauna nenechala ujít originální mandlovici z Hustopečí u Brna. 
Aneta s Miou na žádný N-Babylon nepřijedou s prázdnou, naopak vždy přijedou s plnou nůší (lavorem) naprosto originálních nápadů, jak zpestřit naturistický večer. Tentokrát to byla tanečně-divadelně-sportovní oslava Dne dětí.
Jednalo se o do detailu propacovanou 5timinutovou scénku na „vodotrysku“ uprostřed hlavního babylonského bazénu. Ta začala miminkovským cumláním palečku a končila nesnesitelnými bolestmi celého člověka, za kterých se obě sešlé důchodkyně raději vrhají do vod babylonského aquaparku. Ale popořádku:
Po krátkém kojeneckém období v postýlce, dětinském rozkoukávání nám děťátka rostou až do stoje a začínají tancovat. Napřed pomaloučku, neohrabaně. Děti se velmi snadno učí a tak za vteřinku je tu už Včelka Mája a s ní i už docela schopný tanec. Předškolní bezstarostnost je ale brzo tatam a už tu jsou Holky z naší školky. Těmi jsou samozřejmě Aneta s Miou a jejich plyšáci z kouzelné nůše (lavoru) překvapení pro každého. Děti dnes velmi rychle dospívají a tak je tu najednou vzhlížení se v zrcátkách, načesávání čím dál delších vlasů a nakonec puberťácká diskotéka, která dává každému jasně najevo, čí je tento svět. Dospělý život proběhne nějak nepředstavitelně rychle a je tu první loupání v kříži, belhavé kroky, důchodcovské hekání a nakonec šipka do vody. „Už troubějí“ dává jasně najevo, že tyto důchodkyně to mají už za sebou…Abych nás všechny nestrašil tím, že nás na důchod čeká jen to loupání v kříži, tak jsem vybral pro dnešek naturistu, který ač v důchodovém věku, tak na všechny strany září úsměvy a radostí ze života. Není jediné n-akce, kde by nepřispěchal s pomocí organizátorům.

Honzu Böhma jsem vybral i na titulní fotografii, protože vnadné naturistky tu jsou a nebudou, ale stará kolena nás čekají všechny a bylo by moc smutné, pokud by se náš důchodový věk smrsknul jen na pivo, Blesk a kritiku vlády.

Mockrát ti Honzo děkuju za tvůj optimizmus a pomoc naturistům. Doufám, že nám všem zůstane tvůj „nakažlivý“ úsměv pro chvilky radostí i strastí :-).
Všechno jednou končí a poslední sobotní půlnoc v měsíci je jako obvykle tu. Máváme naháčům ze všech koutů Čech, Moravy, Slezska, Polska a ani už nevím odkud na rozloučenou a těšíme se s vámi opět nashledanou:

29. 6. 2013, 20–24 hod. na Naturistické party v Aquaparku Centra Babylon v Liberci.


Víte že…
… všechny naturistické akce v českých aquaparcích od r. 2004 organizuje Naturista.cz?
… tak dělá bez ohledu na hmotnou vyrovnanost a ve většině případů jde o finančně ztrátovou aktivitu?
… se celoročně snažíme o udržování a rozvoj naturistického vyžití pro nejširší veřejnost?
… aktivně komunikujeme s textilními koupališti o zřízení n-prostor? Aktuálně Brněnská Riviera

Podpořte prosím toto naše snažení svým členstvím v Klubu Naturista.cz. Děkujeme vám.


Návštěva v nově rekonstruovaném wellness Babylon Liberec


Že oblíbená Sauna Afrikana byla vyčleněna z aquaparku si zřejmě všimnul každý. Proč a co se v těchto + přilehlých prostorách děje, jsem zjistil tento víkend.
Napřed několik pracovních snímků – posloupně od vchodu z ochozu nad aquaparkem až po nově rekonstruované prostory. Omluvte prosím sníženou kvalitu fotek, kde jsem volil kompromis mezi autentickými záběry bez blesku a věcnou informovaností. Moje návštěva se konala týden před otevřením těchto prostor, proto se jedná pouze pro pracovní náhledy, které se během týdne ještě změní. Popisky jsou na jednotlivých fotografiích:
Uvedené prostory jsou od této rekonstrukce připojeny ke stávajícímu Wellness Centru Babylon. Otevření bude v pátek 31.5. pro pozvané hosty, pro veřejnost pak v následujícím týdnu.
Nové Wellness Centrum v Babylonu bude řadit mezi největší v Čechách. Na ploše 1000m2 si milovníci tohoto životního stylu užijí navíc dvě sauny, nové procedury i zábaly, pivní a vinné koupele, rašelinové a bylinkové obklady nebo dětské masáže. Velkou novinkou pro návštěvníky bude jistě i tříhodinové vstupné nebo masér přímo v prostoru Wellness Centra.
Vstupní prostory od ochozu aquaparku jsou pojaty mnohem intimněji než dosud. Tmavě hnědé stěny a jen slabé osvětlení dávají tušit, že půjde o klidovou zónu. Venkovní prostor před Afrikanou bude zastřešen ve stylu afrického přístřešku. Afrikana jako takové bude ještě více připomínat africkou vesnici se stylovými malbami na stěnách a „autentickými“ africkými sochami. Na prohřívárně nahoře bude nově zřízena odpočívárna. Odpočívárna pod saunovým bufetem je zamýšlena jako odpočívací prostor ve stylu konírny.

Přejeme vám příjemný pobyt v Wellness Centru Babylon!
5
 
-

májový Babylon se moc povedl

Vložil SPORT, 28. Květen 2013 - 18:18

Májový Babylon se tentokrát moc povedl: návštěvníků bylo tak akorát, tobogány zrychlily, Mia s Anetou měly vynikající vystoupení a bylo skvělé, že se můj malířský plavkový výkon dostal až na medailové pozice. Zdravím všechny!