DomuN-CENTRÁLA   |Cesky Cesky bez diakritiky   |English English

CO NA TÉTO STRÁNCE NAJDETE
A CO S TÍM?
    JAK STRÁNKU UŽÍVAT?


*Mapka ČR Mapa České republiky se zakreslením polohy míst, kde je možné koupání a slunění bez oblečení. K jednotlivým lokalitám pak popis, místní plánek, fotky, ...
Někde je informací víc, někde míň - co jsem sehnal, co mi dodáváte.

* Přehled jsem sestavil amatérsky, nemám na to firmu. Udržuji jej z nejrůznějších zdrojů informací - z oficiálních, z doslechu, a z velké části i z ohlasů vás, uživatelů této stránky. Přesto jistě stále není kompletní - existují zřejmě i mnohá další místa, některá bohužel naopak zanikají.
Víte o dalších N-lokalitách? Máte k obsahu stránky nějaké upřesnění, doplnění, obrázek? Dejte vědět na  na-nu at post.cz Pomozte svým příspěvkem obsah stránek zlepšit!

* Naturistické kempy jsou v naší zemi stále Popelkou: Plzeň Bory, Račov, Klokočov, Horní Brusnice.
Aspoň částečně jako N fungují: Máchovo jezero - Pod Borným, Mělice, Antošovice (jen tábořiště), Doubí (jeden týden v roce), Dářko (???), Stříbro (???), Cítov (jen improvizované tábořiště)

* Pokud není v přehledu uvedeno jinak, jedná se o pláž 'tolerovanou', nikoliv 'oficiální' - proto je užívejte diskrétně a na vlastní zodpovědnost.

* Pokud je pláž uvedena jako 'smíšená', lze na ní být bez oblečení, ovšem při respektování místních zvyků (dělení na oblasti, ...). Jak vycházejí Naturisté s Textiláky? (Jiné vysvětlení pro označení N/T zní Normální ;-) / Trápící se ;-))

* Pamatujte: Naturisté často užívají tato místa díky toleranci a dobré vůli vlastníka pozemku. Vaše chování a přístup mohou ovlivnit budoucnost naturismu v daném místě.

* Kvalita vody bývá trvale velmi dobrá v místech s písčitými plážemi. U ostatních může kolísat podle počasí a dalších vlivů. Pro zjištění kvality vody některých míst lze nalédnout do údajů krajských hygienických stanic.

* Plánky, které jsou jen čtyřbarevné, jsou vytvořeny s využitím zákresů CK Natur Travel s.r.o..
Bohužel plánky nejsou ještě ke všem místům. Pomoci s nápravou zde můžete i vy zprávou na adresu na-nu at post.cz.

* Na této stránce nenajdete informace o N-akcích, N-plavání v zimě, zahraničních N-stránkách. Pro ty si skočte přes N - CENTRÁLU.

   

* Bližší informace k jednotlivým lokalitám (jméno, nejbližší obec, typ vody, plocha vody, délka pláže, případně i plánek) lze získat kliknutím na modrou značku na mapce.

* Pro návrat ze zobrazení plánku nebo obrázku užijte funkci Zpět/Back vašeho prohlížeče.

* Pokud nevidite nektere ceske znaky (ž,š,ť,Ž,Š,Ť) citelne, nastavte si ve svem prohlizeci pismo (font, kodovani) na "stredoevropske ISO-8859-2" nebo si prepnete na ceskou verzi bez diakritiky.

* Pro příjezd na vyhledané místo vám můžou být užitečné všeobecné on-line mapy s funkcí vyhledávání geografických jmen, případně i optimální trasy:


* Současné teploty, oblačnost nad Evropou a oblačnost nad ČR a ozón nad Evropou

* Pokud nenajdete N-lokalitu v místě, kde by se vám hodila, je tu několik námětů, jak založit novou N-lokalitu či "legalizovat" stávající.

Boris Tichý * Přeji vám, abyste využili informace z těchto stránek na svých cestách pro příjemné vykoupání bez nesmyslných kousků textilu a psali mi pak, co jste kde objevili nového.
Ovšem ještě víc bych si přál, aby tyto stránky už nebyly potřeba, aby "textiláckost" zašla na úbytě. Ale to je jen sen. Tak aspoň, aby všichni T, byli N-tolerantní. Co tomu brání? Textilní a módní průmysl potřebuje vydělávat a reklama stále bude do hlaviček svých obětí pod tlakem hustit: "Do nové sezóny MUSÍTE mít nové plavky!" případně "Pánové, pokud vám nesahají nohavice vašich plavek pod kolena, JSTE NEMOŽNÍ!" Byznys je byznys. (Náš spojenec jsou ale zase firmy na opalovací krémy, my jich spotřebujeme víc ;-))

stopy
tady... Vyberte si místo na mapě tady...

ČR-mapa N-lokalit
Nebo si listujte v celém seznamu N-lokalit.

Nemůžete najít na mapě některé číslo ze seznamu lokalit?
Užíváte-li prohlížeč M$IE, pak pro pomůcku klikněte sem.
Ti, kteří M$IE nechtějí používat, musí pro lokalizaci pojmenovaného místa chvíli hledat, využít svou znalost zeměpisu nebo použít nějaký on-line mapový server.