Vyšehrad

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 8 hodin 13 min. starý
V dávných dobách významem po Pražském hradě druhý hrad v Čechách. Později byl přestavěn na barokní pevnost, jejíž podobu si uchoval dodnes. Celý areál získal průběhem jednoho tisíciletí několik velmi významných staveb, z nichž vyniká rotunda sv. Martina, bazilika sv. Petra a Pavla, tzv. Libušina Lázeň. Pozůstatky královského paláce leží na skále nad řekou Vltavou v místech, kde končila ve středověku Praha. Národní kulturní památka.

Vranov

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 8 hodin 13 min. starý
Barokní zámek, stojící na vysoké skále nad řekou Dyjí, je umělecky pozoruhodným dílem se středověkým původem. Vranovský hrad vznikl jako jeden z nejvýznamnějších hradů podyjské obranné soustavy. Z jeho opevnění se zachovala strážní a vodní věž.

Vrabinec

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 8 hodin 13 min. starý
Malé pozůstatky hradu, původně nazývaného Vrabín, ležící na 350 m vysokém čedičovém kopci nad Těchlovicemi, nedaleko od Děčína. Hrad nahradil dříve stojící tvrz, postavenou asi ve 12. století, jež sloužila k ochraně labské vodní cesty. Byl vybudován kolem roku 1400 pány z Těchlovic.

Volfštejn

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 8 hodin 13 min. starý
Torzo nevelkého raně gotického hradu, ležící na skalnatém hustě zarostlém vrchu, nedaleko od Černošína. Hrad vznikl, jak dokládá románský portálek věže, v první polovině 13. století. Písemné prameny jej však poprvé zmiňují až k roku 1316, kdy je jako jeho majitel uváděn Beneda z Volfštejna.

Vlčtejn

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 8 hodin 13 min. starý
Torzo hradu, nazývaného též Vildštejn, ležící na skále, obklopené mohutnými příkopy a valy, nedaleko od Blovic. Jméno Vildštejn se v písemných zprávách objevuje poprvé již k roku 1284. Dnešní kamenný hrad byl však postaven Rožmberky až v první polovině 14. století.

Vítkův hrádek

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 8 hodin 13 min. starý
Torzo gotického hradu, nazývaného též Vítkův kámen, ležící na vysokém skalnatém vrchu, v blízkosti Lipenské přehrady. Hrad byl založen Vítkem, po kterém dostal též své jméno, koncem 13. století. Roku 1302 jej získali Rožmberkové.

Vimperk

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 8 hodin 13 min. starý
Původně gotický hrad, později několika přestavbami proměněný do dnešní zámecké podoby. Leží na skalnatém vršku nad stejnojmenným městem, obklopeném šumavskými kopci. Hrad vystavěl na místě staršího hradiště purkrabí na Zvíkově Purkart z Janovic v čase druhé poloviny 13. století. Vimperk, měl sloužit k zajištění bezpečnosti na Zlaté stezce - důležité obchodní cestě, po níž se do našich zemí dopravovala zejména sůl.

Vildštejn

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 8 hodin 13 min. starý
Na skalnatém ostrohu, nedaleko Budišova nad Budišovkou, leží skromné zbytky hradu. Hrad zřejmě vznikl jako správní středisko panství. Není známo, jestli tu už stál roku 1274, kdy olomoucký biskup Bruno ze Šaumburka získal tuto oblast od kláštera Hradisko Olomouce. Poprvé byl historicky doložen okolo roku 1316, kdy patřil Jindřichovi a Dětřichovi z Fulštejna, kteří byli členy olomoucké kapituly.

Velké Meziříčí

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 8 hodin 13 min. starý
Nad městem a nad řekou Oslavou se vypíná zámecký areál. Původní středověký hrad vznikl v první polovině 13. století. Na přelomu 14. a 15. století prodali páni z Meziříčí hrad Lackovi z Kravař.

Velhartice

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 8 hodin 13 min. starý
Zajímavý gotický hrad, rozšířený pozdějšími přístavbami, jemuž dodnes dominuje výjimečný most, ležící v lesnatém podhůří Šumavy, 10 km od Sušice. Hrad byl postaven začátkem 14. století v blízkosti tehdejších Velhartic.

Hey Naturists!  Abbey House Gardens For Sale – £3.5 million

All Nudist - 28. Srpen 2014 - 20:34
Hey Naturists!  Abbey House Gardens For Sale – £3.5 million Filed under: ALL-NUDIST.com shared articles

Strážci národních parků Šumava a Bavorský les představují tetřeva hlušce přímo v terénu

Český Rozhlas: Příroda - 28. Srpen 2014 - 16:01
Kolik je na Šumavě tetřevů? Jak a kde žijí? A proč potřebují klid? Na všechny tyto otázky nově dostanou turisté odpovědi přímo v terénu u mobilních informačních stánků. Strážci parku je tam mimo jiné seznámí s výsledky česko-bavorského projektu, který zahrnoval celé území Šumavy a při kterém byli jednotliví tetřevi identifikování pomocí genetické stopy v jejich trusu.
Kategorie: Příroda

More Bad PR for Nudists/Naturists

All Nudist - 28. Srpen 2014 - 7:17
More Bad PR for Nudists/Naturists Filed under: ALL-NUDIST.com shared articles

Oceán je nepředvídatelný. Proč dělá moře vlny?

Český Rozhlas: Příroda - 27. Srpen 2014 - 15:15
Mořské vlnění vzniká především vlivem větru a mořských proudů (eolické vlny). U každé vlny můžeme rozlišit hřbet a vpadlinu.
Kategorie: Příroda

Plast je všude kolem nás

Český Rozhlas: Příroda - 27. Srpen 2014 - 2:00
„Ať se vám to líbí nebo ne, plastové obaly se staly nedílnou součástí potravinového průmyslu,“ konstatuje na svých internetových stránkách americký veřejnoprávní rozhlas National Public Radio.
Kategorie: Příroda

Přírodovědec: Bobří hrozbu v Čechách nevyřeší puška, ale zonace

Český Rozhlas: Příroda - 27. Srpen 2014 - 2:00
Bobr evropský znovu osidluje břehy moravských a českých řek. Zatímco ochránci přírody jsou nadšení, vodohospodáři počítají škody způsobené bobrem v řádech desítek milionů korun.
Kategorie: Příroda

UH: Slovácky večer naturistov

ASN - 26. Srpen 2014 - 21:06
Start: 11/10/2014 - 20:00 End: 11/10/2014 - 23:00


SLOVÁCKY VEČER NATURISTOV
TERMÍNY jeseň 2014 – jar 2015: 11. 10., 6. 12.,  3. 1., 7. 2., 18. 4.

Čas: Vždy 20–23 hod. Po celý čas v bezplavkovom režime.
OSUŠKY POVOLENÉ – PLAVKY ZAKÁZANÉ.

Kde nás nájdete?

čítať ďalej

Kategorie: Slovensko

Závidíte? Tihle zvířecí spáči jsou vzhůru jen pár hodin denně

Český Rozhlas: Příroda - 26. Srpen 2014 - 15:15
Koala prospí osmnáct až dvacet hodin denně. Její „spavost“ je velmi silně spojena s tím, čím se živí.
Kategorie: Příroda

Weirdos

Naturist Living Show - 25. Srpen 2014 - 14:46

Are naturists weirdos? No, the textiles are the weirdos and here's why. Plus Felicity, more standup comedians, and more...

Links to items mentioned in the show:
Photo: U.S. Library of Congress, National Photo Company Collection, LC-USZ62-99824. – In 1922, Bill Norton, the bathing beach "cop", is using a tape measure to determine the distance between a woman's knee and the bottom of her bathing suit on a beach in Washington, D.C. Col. Sherrell, Supt. of Public Buildings and Grounds, has issued an order that bathing suits at the Washington bathing beach must not be over six inches above the knee.

Play now

Episode LXIX


Simon Cowell, Ex-famous Person,  Continues to Act the Fool’s Part and he’s GOOD at it!

All Nudist - 25. Srpen 2014 - 9:45
Simon Cowell, Ex-famous Person,  Continues to Act the Fool’s Part and he’s GOOD at it! Filed under: ALL-NUDIST.com shared articles
Syndikovat obsah