LadyGod1va Gives It A Gough… Her Naked Truth About the Rambler

All Nudist - 21 hodin 12 min. starý
LadyGod1va Gives It A Gough… Her Naked Truth About the Rambler Filed under: ALL-NUDIST.com shared articles

Vyšehrad

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 21 hodin 15 min. starý
V dávných dobách významem po Pražském hradě druhý hrad v Čechách. Později byl přestavěn na barokní pevnost, jejíž podobu si uchoval dodnes. Celý areál získal průběhem jednoho tisíciletí několik velmi významných staveb, z nichž vyniká rotunda sv. Martina, bazilika sv. Petra a Pavla, tzv. Libušina Lázeň. Pozůstatky královského paláce leží na skále nad řekou Vltavou v místech, kde končila ve středověku Praha. Národní kulturní památka.

Vranov

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 21 hodin 15 min. starý
Barokní zámek, stojící na vysoké skále nad řekou Dyjí, je umělecky pozoruhodným dílem se středověkým původem. Vranovský hrad vznikl jako jeden z nejvýznamnějších hradů podyjské obranné soustavy. Z jeho opevnění se zachovala strážní a vodní věž.

Vrabinec

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 21 hodin 15 min. starý
Malé pozůstatky hradu, původně nazývaného Vrabín, ležící na 350 m vysokém čedičovém kopci nad Těchlovicemi, nedaleko od Děčína. Hrad nahradil dříve stojící tvrz, postavenou asi ve 12. století, jež sloužila k ochraně labské vodní cesty. Byl vybudován kolem roku 1400 pány z Těchlovic.

Volfštejn

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 21 hodin 15 min. starý
Torzo nevelkého raně gotického hradu, ležící na skalnatém hustě zarostlém vrchu, nedaleko od Černošína. Hrad vznikl, jak dokládá románský portálek věže, v první polovině 13. století. Písemné prameny jej však poprvé zmiňují až k roku 1316, kdy je jako jeho majitel uváděn Beneda z Volfštejna.

Vlčtejn

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 21 hodin 15 min. starý
Torzo hradu, nazývaného též Vildštejn, ležící na skále, obklopené mohutnými příkopy a valy, nedaleko od Blovic. Jméno Vildštejn se v písemných zprávách objevuje poprvé již k roku 1284. Dnešní kamenný hrad byl však postaven Rožmberky až v první polovině 14. století.

Vítkův hrádek

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 21 hodin 15 min. starý
Torzo gotického hradu, nazývaného též Vítkův kámen, ležící na vysokém skalnatém vrchu, v blízkosti Lipenské přehrady. Hrad byl založen Vítkem, po kterém dostal též své jméno, koncem 13. století. Roku 1302 jej získali Rožmberkové.

Vimperk

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 21 hodin 15 min. starý
Původně gotický hrad, později několika přestavbami proměněný do dnešní zámecké podoby. Leží na skalnatém vršku nad stejnojmenným městem, obklopeném šumavskými kopci. Hrad vystavěl na místě staršího hradiště purkrabí na Zvíkově Purkart z Janovic v čase druhé poloviny 13. století. Vimperk, měl sloužit k zajištění bezpečnosti na Zlaté stezce - důležité obchodní cestě, po níž se do našich zemí dopravovala zejména sůl.

Vildštejn

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 21 hodin 15 min. starý
Na skalnatém ostrohu, nedaleko Budišova nad Budišovkou, leží skromné zbytky hradu. Hrad zřejmě vznikl jako správní středisko panství. Není známo, jestli tu už stál roku 1274, kdy olomoucký biskup Bruno ze Šaumburka získal tuto oblast od kláštera Hradisko Olomouce. Poprvé byl historicky doložen okolo roku 1316, kdy patřil Jindřichovi a Dětřichovi z Fulštejna, kteří byli členy olomoucké kapituly.

Velké Meziříčí

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 21 hodin 15 min. starý
Nad městem a nad řekou Oslavou se vypíná zámecký areál. Původní středověký hrad vznikl v první polovině 13. století. Na přelomu 14. a 15. století prodali páni z Meziříčí hrad Lackovi z Kravař.

Velhartice

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 21 hodin 15 min. starý
Zajímavý gotický hrad, rozšířený pozdějšími přístavbami, jemuž dodnes dominuje výjimečný most, ležící v lesnatém podhůří Šumavy, 10 km od Sušice. Hrad byl postaven začátkem 14. století v blízkosti tehdejších Velhartic.

Na Šumavě za uplynulých 24 hodin napršelo až 81mm srážek

e-Počasí - 23. Říjen 2014 - 12:36
Nejvyšší úhrny byly zaznamenány na Šumavě, Špičák 81 mm, Železná Ruda 78 mm a v Jeseníkách Paprsek 57 mm a Rejvíz 55 mm. ...
Kategorie: Počasí

Nejvyšší strom v Česku roste na Jablonecku. Douglaska tisolistá měří přes 64 metrů

Český Rozhlas: Příroda - 23. Říjen 2014 - 8:36
Vlastiboř je malá a nenápadná vesnice na Jablonecku. Může se ale pyšnit jedním unikátem. V nedalekém lese totiž roste oficiálně nejvyšší strom v České republice. Je to douglaska tisolistá. Strom, který pochází původně ze Severní Ameriky, odborně za dohledu Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů přeměřil stromolezec. Od špičky po patu je douglaska vysoká 64 metrů a 10 centimetrů.
Kategorie: Příroda

Výzkumy půdní fauny na Šumavě

Český Rozhlas: Příroda - 23. Říjen 2014 - 2:00
Šumava patří dlouhodobě k biology nejsledovanějším územím u nás – a zdaleka je nezajímá pouze kůrovec, ale sledují celý půdní ekosystém.
Kategorie: Příroda

Vlivem vydatných srážek stoupají na JZ Čech řeky

e-Počasí - 23. Říjen 2014 - 1:16
Vzhledem k výrazným srážkám na jihozápadě území ČR dochází k výrazným vzestupům vodních hladin, zejména v povodí Otavy. ...
Kategorie: Počasí

Blokovanie SPAMu

ASN - 22. Říjen 2014 - 22:11

Ahoj,

v posledných doch sa nám na stránke začal objavovažť spam, takže som nastavil máličko prísnejšie pravidlá detekcie spamu. Normálnych užívateľov by sa to nemalo nijako dotknúť, pokiaľ by niekto mal problém, nech mi pošle mail na m.grinvalsky@gmail.com, prípadne SMS na 0907/958034.

Matúš 

Kategorie: Slovensko

Zvířata mají sny stejně jako lidé! Víte, o čem se zdá tomu vašemu?

Český Rozhlas: Příroda - 22. Říjen 2014 - 15:15
Vědci jsou přesvědčeni, že zvířata sní stejně jako lidé. Pozorováním spících živočichů a zkoumáním jejich mozkové činnosti zjistili, že jejich spánek je velmi podobný lidskému.
Kategorie: Příroda

Drobné ptactvo v Praze oslabuje déšť a silný vítr

Český Rozhlas: Příroda - 22. Říjen 2014 - 14:51
Déšť a prudký vítr vysiluje v Praze drobné ptactvo. Od začátku týdne jich ochránci přírody museli zachraňovat hned několik. Nejčastějším pacientem je králíček obecný.
Kategorie: Příroda

Scars, Ostomy Bag:  A Woman’s Experience – Nude Beach vs Textile 

All Nudist - 22. Říjen 2014 - 4:52
Scars, Ostomy Bag:  A Woman’s Experience – Nude Beach vs Textile  Filed under: ALL-NUDIST.com shared articles

Den sov a dravců v jihlavské zoo

Český Rozhlas: Příroda - 22. Říjen 2014 - 2:00
První listopadovou sobotu, 1. listopadu, pořádá Zoo Jihlava ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody již tradiční Den sov a dravců.
Kategorie: Příroda
Syndikovat obsah