NATURISTA.CZ – A Font of Information

All Nudist - 29. Červenec 2014 - 18:28
NATURISTA.CZ – A Font of Information  Filed under: ALL-NUDIST.com shared articles

Továrny na psy. Levná štěňata bez průkazu původu se často rodí v otřesných podmínkách

Český Rozhlas: Příroda - 29. Červenec 2014 - 8:41
Klece s fenkami vysílenými řadou porodů, psi, kteří často neviděli denní světlo a nemocná štěňata. Podobně vypadají takzvané psí množírny, ze kterých se mezi lidi dostávají levná štěňata bez průkazu původu. Nejčastěji módní čivavy a jorkšírské teriéry množitelé prodávají přes internet nebo přímo na ulici. Veterinární správa je zatím vůči takovým praktikám bezmocná.
Kategorie: Příroda

Vyšehrad

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 29. Červenec 2014 - 2:00
V dávných dobách významem po Pražském hradě druhý hrad v Čechách. Později byl přestavěn na barokní pevnost, jejíž podobu si uchoval dodnes. Celý areál získal průběhem jednoho tisíciletí několik velmi významných staveb, z nichž vyniká rotunda sv. Martina, bazilika sv. Petra a Pavla, tzv. Libušina Lázeň. Pozůstatky královského paláce leží na skále nad řekou Vltavou v místech, kde končila ve středověku Praha. Národní kulturní památka.

Vranov

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 29. Červenec 2014 - 2:00
Barokní zámek, stojící na vysoké skále nad řekou Dyjí, je umělecky pozoruhodným dílem se středověkým původem. Vranovský hrad vznikl jako jeden z nejvýznamnějších hradů podyjské obranné soustavy. Z jeho opevnění se zachovala strážní a vodní věž.

Vrabinec

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 29. Červenec 2014 - 2:00
Malé pozůstatky hradu, původně nazývaného Vrabín, ležící na 350 m vysokém čedičovém kopci nad Těchlovicemi, nedaleko od Děčína. Hrad nahradil dříve stojící tvrz, postavenou asi ve 12. století, jež sloužila k ochraně labské vodní cesty. Byl vybudován kolem roku 1400 pány z Těchlovic.

Volfštejn

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 29. Červenec 2014 - 2:00
Torzo nevelkého raně gotického hradu, ležící na skalnatém hustě zarostlém vrchu, nedaleko od Černošína. Hrad vznikl, jak dokládá románský portálek věže, v první polovině 13. století. Písemné prameny jej však poprvé zmiňují až k roku 1316, kdy je jako jeho majitel uváděn Beneda z Volfštejna.

Vlčtejn

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 29. Červenec 2014 - 2:00
Torzo hradu, nazývaného též Vildštejn, ležící na skále, obklopené mohutnými příkopy a valy, nedaleko od Blovic. Jméno Vildštejn se v písemných zprávách objevuje poprvé již k roku 1284. Dnešní kamenný hrad byl však postaven Rožmberky až v první polovině 14. století.

Vítkův hrádek

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 29. Červenec 2014 - 2:00
Torzo gotického hradu, nazývaného též Vítkův kámen, ležící na vysokém skalnatém vrchu, v blízkosti Lipenské přehrady. Hrad byl založen Vítkem, po kterém dostal též své jméno, koncem 13. století. Roku 1302 jej získali Rožmberkové.

Vimperk

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 29. Červenec 2014 - 2:00
Původně gotický hrad, později několika přestavbami proměněný do dnešní zámecké podoby. Leží na skalnatém vršku nad stejnojmenným městem, obklopeném šumavskými kopci. Hrad vystavěl na místě staršího hradiště purkrabí na Zvíkově Purkart z Janovic v čase druhé poloviny 13. století. Vimperk, měl sloužit k zajištění bezpečnosti na Zlaté stezce - důležité obchodní cestě, po níž se do našich zemí dopravovala zejména sůl.

Vildštejn

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 29. Červenec 2014 - 2:00
Na skalnatém ostrohu, nedaleko Budišova nad Budišovkou, leží skromné zbytky hradu. Hrad zřejmě vznikl jako správní středisko panství. Není známo, jestli tu už stál roku 1274, kdy olomoucký biskup Bruno ze Šaumburka získal tuto oblast od kláštera Hradisko Olomouce. Poprvé byl historicky doložen okolo roku 1316, kdy patřil Jindřichovi a Dětřichovi z Fulštejna, kteří byli členy olomoucké kapituly.

Velké Meziříčí

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 29. Červenec 2014 - 2:00
Nad městem a nad řekou Oslavou se vypíná zámecký areál. Původní středověký hrad vznikl v první polovině 13. století. Na přelomu 14. a 15. století prodali páni z Meziříčí hrad Lackovi z Kravař.

Velhartice

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 29. Červenec 2014 - 2:00
Zajímavý gotický hrad, rozšířený pozdějšími přístavbami, jemuž dodnes dominuje výjimečný most, ležící v lesnatém podhůří Šumavy, 10 km od Sušice. Hrad byl postaven začátkem 14. století v blízkosti tehdejších Velhartic.

Three Mile Beach Penticton Nudists – ‘wangin’ their dangs’?

All Nudist - 27. Červenec 2014 - 0:28
Three Mile Beach Penticton Nudists – ‘wangin’ their dangs’?  Filed under: ALL-NUDIST.com shared articles

Sopky: Stolová hora Úhošť

Český Rozhlas: Příroda - 26. Červenec 2014 - 8:05
Sopka, která vypadá jako stůl. To je Úhošť v Doupovských horách, nedaleko Kadaně.
Kategorie: Příroda

Rybník Boušovka na Chrudimsku je domovem stovek leknínů i vodních masožravých rostlin

Český Rozhlas: Příroda - 25. Červenec 2014 - 2:00
Romantická – to je slovo, které se k Boušovce hodí nejvíc. Rybník najdete ve Slavické oboře na Chrudimsku. Patří mezi přírodní památky a díky výskytu vážky jasnoskvrné se řadí také na seznam evropsky významných lokalit.
Kategorie: Příroda

Dědkovská hora na Vysočině nabízí nádherné panoramatické pohledy

Český Rozhlas: Příroda - 25. Červenec 2014 - 2:00
Je to nepřehlédnutelný vrchol na hřebeni Arnoleckých hor na Vysočině. Můžete ho zahlédnout i při jízdě po brněnské dálnici ve směru z Prahy na Brno, když se u Měřína zaměříte na severní horizont. Kopec ve tvaru pyramidy nese název Dědkovská hora.
Kategorie: Příroda

National Nude Day, Naked Bodies; Did Anyone Learn Anything?

All Nudist - 25. Červenec 2014 - 0:12
National Nude Day, Naked Bodies; Did Anyone Learn Anything?  Filed under: ALL-NUDIST.com shared articles

Tajemství komunikace včel odhaleno. Na bzučení raději zapomeňte

Český Rozhlas: Příroda - 24. Červenec 2014 - 23:05
Právě v těchto dnech začíná včelařský rok. Že nevíte, co si pod tímto pojmem představit? Zní poměrně poeticky, ale nejde o žádnou idylickou záležitost, což ve vysílání Večerního Hosta Radiožurnálu potvrdil Miroslav Peroutka z Českého svazu včelařů.
Kategorie: Příroda

Obnovení těžby grafitu na Vltavotýnsku vzbuzuje velké emoce

Český Rozhlas: Příroda - 24. Červenec 2014 - 13:09
Nadnárodní společnost chce u Týna nad Vltavou obnovit těžbu grafitu. Tamní hlubinný důl je zavřený od roku 1957, kdy cenu grafitu na světových trzích srazila levná konkurence z Číny. Teď je ve hře povrchový důl. O tom ale lidé v okolí nechtějí ani slyšet.
Kategorie: Příroda

Houby rostou! Ale zatím jenom ve vyšších polohách

Český Rozhlas: Příroda - 24. Červenec 2014 - 11:20
Potvrdila nám to mykoložka Muzea východních Čech Hradec Králové Tereza Tejklová. Podle ní se už brzy můžeme těšit na typicky letní druhy hub jako jsou hřib smrkový nebo muchomůrka růžovka.
Kategorie: Příroda
Syndikovat obsah