Za dobré vysvědčení nejen knihu, ale třeba i návštěvu ZOO!

Český Rozhlas: Příroda - 27. Leden 2015 - 7:00
Královédvorská ZOO může být atraktivním cílem vašeho výletu i v zimě. I teď uvidíte ve venkovních výbězích slony, nosorožce nebo šelmy. Ohřát se bude moci v řadě pavilonů - třeba v Pavilonech Vodní světy s jedovatými africkými hady nebo v Ptačím světě, kde hučí pralesní řeka.
Kategorie: Příroda

Indoor naturism

All Nudist - 27. Leden 2015 - 2:15
Originally posted on the sl naturist:
One thing we’ve not really covered before is indoor naturism or more accurately indoor nudity. Surprising, I think, as most of us will have practiced it in one form or another even if we never categorised ourselves as ‘naturist’. We all bath or shower nude. We all pretty much…

Moderní metody výzkumu usazených hornin a prachu

Český Rozhlas: Příroda - 27. Leden 2015 - 1:00
Moderní geologické metody odhalují další podrobnosti o vývoji naší planety - konkrétně o usazených horninách, ale také o dnešním usazovaní prachu z atmosféry.
Kategorie: Příroda

Vyšehrad

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 27. Leden 2015 - 1:00
V dávných dobách významem po Pražském hradě druhý hrad v Čechách. Později byl přestavěn na barokní pevnost, jejíž podobu si uchoval dodnes. Celý areál získal průběhem jednoho tisíciletí několik velmi významných staveb, z nichž vyniká rotunda sv. Martina, bazilika sv. Petra a Pavla, tzv. Libušina Lázeň. Pozůstatky královského paláce leží na skále nad řekou Vltavou v místech, kde končila ve středověku Praha. Národní kulturní památka.

Vranov

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 27. Leden 2015 - 1:00
Barokní zámek, stojící na vysoké skále nad řekou Dyjí, je umělecky pozoruhodným dílem se středověkým původem. Vranovský hrad vznikl jako jeden z nejvýznamnějších hradů podyjské obranné soustavy. Z jeho opevnění se zachovala strážní a vodní věž.

Vrabinec

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 27. Leden 2015 - 1:00
Malé pozůstatky hradu, původně nazývaného Vrabín, ležící na 350 m vysokém čedičovém kopci nad Těchlovicemi, nedaleko od Děčína. Hrad nahradil dříve stojící tvrz, postavenou asi ve 12. století, jež sloužila k ochraně labské vodní cesty. Byl vybudován kolem roku 1400 pány z Těchlovic.

Volfštejn

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 27. Leden 2015 - 1:00
Torzo nevelkého raně gotického hradu, ležící na skalnatém hustě zarostlém vrchu, nedaleko od Černošína. Hrad vznikl, jak dokládá románský portálek věže, v první polovině 13. století. Písemné prameny jej však poprvé zmiňují až k roku 1316, kdy je jako jeho majitel uváděn Beneda z Volfštejna.

Vlčtejn

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 27. Leden 2015 - 1:00
Torzo hradu, nazývaného též Vildštejn, ležící na skále, obklopené mohutnými příkopy a valy, nedaleko od Blovic. Jméno Vildštejn se v písemných zprávách objevuje poprvé již k roku 1284. Dnešní kamenný hrad byl však postaven Rožmberky až v první polovině 14. století.

Vítkův hrádek

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 27. Leden 2015 - 1:00
Torzo gotického hradu, nazývaného též Vítkův kámen, ležící na vysokém skalnatém vrchu, v blízkosti Lipenské přehrady. Hrad byl založen Vítkem, po kterém dostal též své jméno, koncem 13. století. Roku 1302 jej získali Rožmberkové.

Vimperk

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 27. Leden 2015 - 1:00
Původně gotický hrad, později několika přestavbami proměněný do dnešní zámecké podoby. Leží na skalnatém vršku nad stejnojmenným městem, obklopeném šumavskými kopci. Hrad vystavěl na místě staršího hradiště purkrabí na Zvíkově Purkart z Janovic v čase druhé poloviny 13. století. Vimperk, měl sloužit k zajištění bezpečnosti na Zlaté stezce - důležité obchodní cestě, po níž se do našich zemí dopravovala zejména sůl.

Vildštejn

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 27. Leden 2015 - 1:00
Na skalnatém ostrohu, nedaleko Budišova nad Budišovkou, leží skromné zbytky hradu. Hrad zřejmě vznikl jako správní středisko panství. Není známo, jestli tu už stál roku 1274, kdy olomoucký biskup Bruno ze Šaumburka získal tuto oblast od kláštera Hradisko Olomouce. Poprvé byl historicky doložen okolo roku 1316, kdy patřil Jindřichovi a Dětřichovi z Fulštejna, kteří byli členy olomoucké kapituly.

Velké Meziříčí

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 27. Leden 2015 - 1:00
Nad městem a nad řekou Oslavou se vypíná zámecký areál. Původní středověký hrad vznikl v první polovině 13. století. Na přelomu 14. a 15. století prodali páni z Meziříčí hrad Lackovi z Kravař.

Velhartice

Český Rozhlas: Hrady a zámky - 27. Leden 2015 - 1:00
Zajímavý gotický hrad, rozšířený pozdějšími přístavbami, jemuž dodnes dominuje výjimečný most, ležící v lesnatém podhůří Šumavy, 10 km od Sušice. Hrad byl postaven začátkem 14. století v blízkosti tehdejších Velhartic.

Celníci zajistili na pražském letišti na 1300 pašovaných chráněných kaktusů

Český Rozhlas: Příroda - 26. Leden 2015 - 13:41
Celníci objevili na pražském letišti Václava Havla nelegální zásilku skoro 1300 kaktusů. Pašované rostliny byly v zavazadlech šesti cestujících z Bolívie.
Kategorie: Příroda

Jaká jsou práva myslivců i návštěvníků přírodních lokalit?

Český Rozhlas: Příroda - 26. Leden 2015 - 1:00
Z trestného činu pytláctví obvinilo před nedávnem státní zastupitelství dvojici mužů ze Šumperka. Myslivcům způsobili odstřelem pěti kusů zvěře škodu za zhruba osmdesát tisíc korun. O tom, jak se u nás stíhá pytláctví i o dalších problémech, které souvisejí s myslivostí, bude v Právní poradně diskutovat právník František Chromec z Okresního mysliveckého spolku Olomouc.
Kategorie: Příroda

U Nové Vsi na Mostecku mohou vyrůst další čtyři větrné elektrárny

Český Rozhlas: Příroda - 25. Leden 2015 - 12:00
Ministerstvo životního prostředí dalo souhlas ke stavbě čtyř nových větrných elektráren nedaleko Nové Vsi v Horách na Mostecku. Odborníci v posudku vlivu na životní prostřední (v takzvaná EIA) uvádějí, že stavby neohrožují přírodu ani obyvatele.
Kategorie: Příroda

Věřili byste tomu? Tihle roztomilí koalové jsou noční můrou všech kriminalistů!

Český Rozhlas: Příroda - 25. Leden 2015 - 10:00
Co může být noční můrou kriminalistů? Dost možná vražda v blahovičníkovém háji... Koala má totiž stejné otisky prstů jako člověk!
Kategorie: Příroda

‘Making Marriage Fair’ – British Naturism Explains All

All Nudist - 24. Leden 2015 - 23:49
‘Making Marriage Fair’ – British Naturism Explains AllFiled under: ALL-NUDIST.com shared articles

1960’s Oddities: Nude Psychotherapy

All Nudist - 23. Leden 2015 - 20:46
1960’s Oddities:  Nude Psychotherapy Filed under: ALL-NUDIST.com shared articles

Kdo by neznal zmiji obecnou. Tahle má ale růžky!

Český Rozhlas: Příroda - 23. Leden 2015 - 8:00
Druhů těchto plazů je hodně a věšina z nich žije v tropech a subtropech. ZOO Dvůr Králové nad Labem vystavuje v Pavilonu tropů zajímavou zmiji rohatou žijící na Sahaře.
Kategorie: Příroda
Syndikovat obsah