NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

NUDA-PLAVÁNÍ V PRAZE

Pravidelné naturistické plavání v krytém bazénu


Plavání organizované dříve skupinou dobrovolníků (naposledy v Praze 6 – Suchdole) v současné době neprobíhá. Zveme vás vždy v úterý od 19:45 na obdobné naturistické plavání v Sokole Královské Vinohrady, Polská 2400/1, Praha 2 (v Riegrových sadech).


Rok 2011 se stal jistým mezníkem v historii Pražského naturistického plavání – po mnoha letech svépomocného organizování této aktivity jsme se dočkali zařazení „našeho“ plavání do nabídky běžného plavání pro veřejnost, v prostředí nám již známého bazénu na Vinohradech. Nemá cenu pořádat v metropoli dvě různá plavání. Návštěvnost našich Suchdolských pátků ani jejich ekonomická bilance v poslední době nebyly nijak oslnivými čísly, není proto důvod v tomto pokračovat.

Předáváme tedy žezlo do Vinohradského Sokola, kam i sami budeme nadále chodit, a zveme všechny na toto plavání. Je levnější, víc v centru, na místě z dřívějška dobře známém. Bude-li nálada, možná i zde časem spácháme nějakou tu zábavnou akci, to se ještě uvidí…

Aktuální údaje o plavání, hodinách, cenách atd. hledejte přímo na webových stránkách bazénu.

F. A. Q.
Odpovědi na otázky…

Kdy a kde? V letošní sezóně (září 2013 až červen 2014) provozuje v Praze naturistické plavání Sokol Královské Vinohrady, v úterý od 19:45 do 21:00 hodin. Místo na mapě

Jak se tam dostanu? Tramvajemi 11 (do zastávky Vinohradská tržnice) nebo 10, 16 (do zastávky Šumavská a malý kousek pěšky), případně procházkou přímo od metra Náměstí Míru či Muzeum. Je to lepší než autem, protože parkování je v centru obecně problém, navíc vás v okolí bazénu potrápí i množství jednosměrných ulic.

Parametry bazénu? Sportovní bazén 25×10m, 5 drah, hloubka 1.2–2.5m.

Jací lidé chodí plavat? Páry i osamělí, studenti, důchodci, rodiny i s dětmi, kluci, holky, ženy i muži, kdokoliv od 0 do 100 let. Stálá prima parta, i množství cizích.

Bojím se úchylů? V tom případě se u nás bát určitě nebudete, tam totiž žádného nenajdete. Bazén navíc nemá okna, takže ani pohledy zvenčí nikomu vrásky nenadělají ;-)

Jaká je atmosféra? Někdo plave, někteří si vyprávějí kde byli včera na výletě, nebo řeší řízky, knedlíky, fotbal a plno dalších témat, občas je připraven i nějaký program… Jako jinde, jen přátelštější :-)

Jsem sám/sama, můžu i tak přijít? Samozřejmě ano! Jedná se o normální veřejné plavání. Mnozí v bazénu se sice znají, ale nováčky mezi sebe berou snadno, a ani osamělý plavec nebudí pozornost. Naturisti jsou pohodoví lidé.

Potřebuji nějaké členství, průkazku INF apod.? Nepotřebujete nic takového. Plavání je otevřeno každému, kdo se bude chovat slušně.

Fotografování? Fotografování je mezi naturisty citlivé téma, proto fotoaparáty na bazén nenosíme. Chystáte-li se sami z jakéhokoliv důvodu fotit, rozhodně se nejdříve domluvte u vchodu a i pak si vyžádejte souhlas všech přítomných.

Na co pozor? Vzhledem k tomu, že bazén je mimo naši vyhrazenou hodinku textilní (chodí tam lidé v plavkách ;-) musíme důsledně dodržovat rozdělení šaten na pánské a dámské (potkáváme se zde s předchozí/následující skupinou), a nezůstávat v prostoru bazénu mimo nám vyhrazený čas, tedy zejména nevstupovat předčasně ze sprch do bazénu mezi oblečené plavce.