NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Prvni jarni den jsme oslavili v Cestlicich

Vložil Eva7252, 22. Březen 2015 - 16:14

Dva měsíce od lednových Čestlic uběhly jako voda a nastala opět sobota – naturistické setkání v Čestlicích. I přes obavy o návštěvnost, neboť počasí bylo v minulých dnech jarně slunečné, naturistům se podařilo sejít opět ve slušném počtu 910 účastníků.

Bohužel se nevydařila původně zamýšlená návštěva Ivoše, tak jsme se rozhodli místo toho pro krátkou návštěvu pražských pamětihodností a naše čtyřčlenná posádka se vydala v pravé poledne do Prahy. Naše první kroky vedly do ovocného Světozoru, po kterém jsme toužili celé dva měsíce po zahřívacím lednovém kole. První ochutnávka se zaměřila na chlebíčky – s rostbífem, s moravským masem a křenem, klasický šunkový na bramborovém salátě, s uzeným lososem. Pak po uspokojení slaných chutí jsme postoupili ke sladkému bodu programu – čokoládovém dortu Praga s koňakem, krému s bourbonskou vanilkou a jahodami, perníkovým a banánovým řezem.

Poté jsme vyrazili na krátkou trávicí procházku, kterou jsme na krátkou dobu přerušili v Havelské koruně, a to pro účel ochutnávky mexického guláše s rýží, havelské pochoutky s několika druhy masa, vynikajícího boršče a gulášové polévky. Na Staroměstském náměstí jsme navštívili velikonoční trh a naše kroky už směřovali zpět k parkovišti. Mezitím nám však vytrávilo a došli jsme k závěru, že máme takový hlad, že bez opětovné návštěvy Světozoru to prostě nepůjde. Takže jsme energii doplnili dalším kolem chlebíčků, salátů a zmrzlinových pohárů.

Když jsme přišli k autu, pochopili jsme, že máme mírné zpoždění a už jsme rychle nasedli, abychom toho promeškali co nejméně. Hledání místa k zaparkování u aquaparku v nás naladilo optimismus, že návštěvnost bude opět velmi slušná a očekávání se naplnilo.

Přivítali jsme se se s přáteli a už jsme byli u centrální části vlnobití, kde už začínal s přípravami fantastický DJ a moderátor Radek, který si pro naturisty připravil špičkový program, plný hitů a zábavy. I v saunovém světě na nás čekala spousta novinek a překvapení, obzvláště nových ceremoniálů. Začali jsme ledovým peelingem, což byl nečekaný zážitek. Vůně eukalyptu byla tak silná, že prolnula všechny smysly přítomných. Po krátkém odpočinku jsme se začali zajímat, co bude dál a vybrali jsme si speciální ceremoniál. Velmi příjemná paní saunérka nás po době, kdy jsme v čekání ve frontě postupně vychládali, konečně pustila dovnitř a za zvuků tyrolské hudby jsme se pokoušeli vměstnat do saunových prostor.

Poté, co se nám to podařilo a poslední opozdilci našli svá místa, ovládl svojí energií a šarmem celý prostor Helmut. Tento ceremoniál mě ve vzpomínkách přesunul do vídeňského Grinzingu, ve kterém jsem kdysi v dětství byla s tatínkem a ve kterém vládla tenkrát stejně příjemná a uvolněná atmosféra. Helmut roztleskal celou saunu a jím vedený ceremoniál byl ukončen bouřlivým potleskem a ovacemi. Rychlé zchlazení v bazénku následovalo a bylo odměnou za to, že tento ceremoniál nepatřil k těm odpočinkovým. Bohužel se mi pak již nepodařilo dostat se na další – namátkou – medový, pivní, meditační. V parní sauně bylo možno využít peelingů k jarní očistě a v baru množství nápojů k dodání energie.

Prostor u vlnobití ovládli mladí animátoři s nabídkou možnosti si zacvičit a zasoutěžit. Po desáté hodině mohli přítomní naturisté už po druhé za večer opět obdivovat laserovou show. Večer však rychle uběhl a ani nevíme jak, loučili jsme se v hale aquaparku. Děkuji všem přítomným slušným a milým naturistům za účast, za fantastickou atmosféru a rovněž za pozdravy pro Ivoše, které samozřejmě velmi ráda vyřídím a abychom se příště v Čestlicích sešli v dobrém počtu, tak prosím o pomoc s propagací akce.

Bonbónkem na závěr je úvaha o tom, že by se akce uskutečnila letos i v průběhu léta a naturisté by si mohli užít atrakcí, které jsou dostupné v tomto ročním období. Speciální poděkování samozřejmě patří všem zaměstnancům Aquapalace a termín 16.5.2015 si prosím poznamenejte co nejvýrazněji do svých kalendářů.

5
 
-

Několik připomínek

Vložil kaldoh, 23. Březen 2015 - 13:10
Obrázek uživatele kaldoh

Podle kalendáře byl první jarní den letos v pátek 20. března 2015. To je den, kdy se krátké zimní dny natolik prodlouží a dlouhé zimní noci tak zkrátí, že je den stejně dlouhý jako noc – jarní rovnodennost. Dny se pak dál prodlužují a noci zkracují až do 21.června, letní slunovrat – první letní den. Pak se dny zkracují až jsou stejně dlouhé, jako noci – podzimní rovnodennost – první podzimní den 23.září. Dny se dál zkracují až do 22.prosince – zimní slunovrat a první zimní den. Ve škole jsme byli chybně učeni, že se jedná o 21.3. a 21.6 a 23.9. a 21.12., ale my naturisté víme, že v přírodě se nejedná o neměnné kalendářní dny, ani rok nemá 365 dní, ale zhruba 365 a čtvrt dne, tedy dobu, za kterou zeměkoule oběhne svou dráhu kolem slunce. Proto se přidává v přestupném roce 29.únor. Ale ani to není přesné, takže je některý rok normálně dlouhý, ač by pravidelně měl být přestupný. Ale ani to není přesné, a narůstající chyba byla relativně nedávno násilně opravena vynecháním mnoha dní, jenže ne na celém světě najednou, takže Velká ŘÍJNOVÁ revoluce začala 7.listopadu. Těch násilných oprav bylo víc, takže se ze septembru, původně sedmého měsíce stal měsíc devátý. A tak dál. Ve škole nám zatajili, že kalendář jako takový nevzniknul pozorováním přírody, ale zcela násilně a nepřesně jej zavedli vládci, aby srovnali do latě nejenom své poddané, ale i přírodu. A aby měli pravidelné dny k výběru daní a k pracovní povinnosti.

POZOR! Násilné a chybné narušování přírodního běhu času nám dělají vlády i teď. Pamatuju dobu, kdy bylo nařízeno každoročně jednu hodinu v roce vynechat a jednu hodinu opakovat (rok 1979). Prý to šetří světlo. Důvod k takovému nesmyslu měli provozovatelé velkofabrik s pevnou pracovní dobou. Tedy velkokapitalisti jinde a komunisti u nás. Jenom oni ušetřili na svícení ve fabrice. Následky máme dodnes, ale prakticky bez úspor, protože u nás už je strašně málo velkofabrik, a díky zvýšení účinnosti svítidel je cena za elektřinu spotřebovanou na svícení nepatrná v poměru k ceně elektřiny spotřebované na cokoliv jiného.

A dál z nás dělají vlády blbce: Zákaz klasických žárovek a povinné užívání kompaktních zářivek byla těžká chyba a dodnes to vlády nepřiznaly (nejde jen o EU !). Veškeré řeči o úspoře byly kecy a vědomá lež. Ve všech domácnostech se svítilo fakticky dráž, protože cena za uspořenou elektřinu byla menší než cena nových osvětlovacích těles, když se do původních těles nové a větší kompakty nevešly a když jich muselo být v jedné místnosti víc, než předtím žárovek. A v celostátních měřítcích se spotřeba elektřiny na svícení zvýšila. A zcela proti přírodě a proti zdraví lidí se ukázal obsah ruti v kompaktních zářivkách. Na jednu stranu nesmí být rtuť v lékařských teploměrech a uvažuje se o nařízení, že před kremací musí být nebožtíkům odstraněny zuby s amalgámovou plombou, na druhou stranu nikde vlády nezajistily zpětný odběr tak, aby se skleněná baňka nerozbila. Podívejte se kdekoliv na místo, kde zpětně odebrané kompaktní zářivky jsou a přesvědčte se na vlastní oči, kolik je tam prasklých.

Do tohoto webu tohle všechno píšu proto, že stejně chybná, proti zdraví tělesnému i duševnímu, proti klidnému dětství a dospívání a proti přírodnímu chodu života vedoucí nařízení a zákazy dělají vlády dodnes (a čím dál víc) i ve všem, co se týká nahoty.

Spoléhají se přitom na to, že je veřejnost natolik neinformovaná (a záměrně dezinformovaná), že už ani nepozná lež a zlý úmysl propagandy plné jakoby prospěchu občanů, když ve skutečnosti jde o to, aby vláda (vlády) občany špehovala a zbavila je veškerých práv. A zastrašila je natolik, aby se nejenom báli se práva dožadovat, ale aby sami rádi a dobrovolně vyžadovali svá práva omezovat.

Takže když je teď ve vězení člověk, který se nedopustil trestného činu podle platného znění zákona, dopustili jsme situaci, že stejně použité obvinění může být vzneseno proti dalším nepohodlným lidem. Svléknete se u lékaře? BUM, když se ten lékař znelíbí nadřízeným, bude možné ho zavřít za sexuální nátlak. Vaše manželka se u krejčího svlékne do spodního prádla, BUM, krejčí může jít do vězení za sexuální nátlak.

Nevěříte tomu? Tak nevěřte.

 
-

AP Čestlice letos podruhé

Vložil natur, 23. Březen 2015 - 22:40
Obrázek uživatele natur

Nebudu se věnovat ani dortům, ani zmrzlině, chlebíčkům, žárovkám, … , ale Noci naturistů, AP Čestlice a naturistickým akcím obecně.

Jako obvykle perfektní záležitost, dokonalá organizace ze strany AP, zábava, prostě pohoda. Chtěl bych se však zastavit u dvou zásadních záležitostí. Nejprve musím poděkovat panu generálnímu řediteli Radku Steinhajzlovi za vše, co pro nás naturisty za ta léta v AP dokázal, nejprve za odvahu to s naturisty před léty zkusit (ekonomická stránka je přece vždy na prvém místě), a pak i za rozhodnutí „nezaleknout se“ a Noci naturistů pořádat i v letošním roce. Nutno si uvědomit, že veškerá zodpovědnost za průběh akcí ležela právě na něm. To poděkování je zejména dnes velice aktuální, za pár dnů ve své vrcholné funkci v AP Čestlice z vlastního rozhodnutí totiž končí. Takže ještě jednou – děkujeme a přejeme úspěšné angažmá na dalším pracovišti.

A tím druhým zásadním zjištěním je skutečnost, že i když se letos konaly již dvě Naturistické noci, nedošlo k zásahu jakéhokoliv komanda, nikdo nemával paragrafy, nevyhrožoval stíháním, vše proběhlo v klidu. Jak také jinak. Což je velice dobrá zpráva i pro vedení a majitele dalších aquaparků a bazénů v Česku, v kterých se ještě loni naturistické akce konaly. A snad tedy dojde i v jejich zařízeních k brzké obnově oblíbených naturistických akcí. Jak jsem vypozoroval na sobotní Členské schůzi ČFN, její nové vedení je rozhodnuto pro to učinit všechny možné příslušné kroky.

 
-

Podekovani p.rediteli Steinhajzlovi

Vložil PRAZAK, 25. Březen 2015 - 12:00

Pripojuji se , timto, k podekovani , za vse , co v AP Cestlice dokazal , bylo toho opravdu dost ! Pouze jedno bych , rad , uvedl na spravnou miru , neodchazi z vlastniho rozhodnuti, ale vedeni se , z nepochopitelnych , mozna ekonomickych duvodu , rozhodlo pro jednoho , spolecneho , reditele pro AP i sousedici hoteL ! Musime doufat , ze jeho nastupce bude , rovnez , " fanda " saunovani a naturismu a ze AP bude fungovat , minimalne , stejne dobre … [Spiklenec] [Spiklenec] [Spiklenec] PRAZAK

 
-

Ano, kladný postoj

Vložil M.Dr., 25. Březen 2015 - 22:12

Ano, kladný postoj k naturismu u vedení aquaparku je důležitý. Možná důležitější než ekonomická stránka věci.

 
-

Naprostý souhlas!

Vložil kaldoh, 26. Březen 2015 - 15:11
Obrázek uživatele kaldoh

Úspěšný a klidný průběh druhé letošní akce v Čestlicích byl pro nás návštěvníky příjemný a pro mě neporovnatelně účinnější terapie, než antiparkinsonika z lékárny. A také významý signál pro podporu poklidného přijímání naturismu a nahoty širokou veřejností.

PS

Vojto, ano mail je správně

 
-

zprava od reditele aqp cestlice

Vložil Eva7252, 31. Březen 2015 - 17:25

Pan reditel me pozadal o vlozeni zpravy naturistum: Chtěl bych tímto poděkovat všem účastníkům naturistických akcí, kteří od zavedení těchto akcí v Aquapalace vytvořili velmi příjemnou atmosféru několika večerů v roce a popřát jim mnoho dalších krásných akcí v Aquapalace Praha.Zároveň musím na pravou míru uvést komentáře o mém odchodu z Aquapalace. Na základě mého rozhodnutí z listopadu 2014 a po dohodě s majitelem Aquapalace končím k 31.3.2015 ve funkci generálního ředitele společnosti provozující Aquapalace. Důvody, které mě k tomu vedly jsou následující: změna organizační struktury společnosti a budoucí vize společnosti, s kterými jsem se po více jak 9 letech budování tohoto projektu neztotožnil a zároveň ve mně dozrála potřeba nových profesních výzev.Přeji mnoho úspěchů a štěstí všem.Radek Steinhaizl