NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Saunování na Hostíku - zážitky

Vložil admin, 3. Srpen 2020 - 17:53

V sobotu 1.8.2020 se sešli saunéři v areálu Hostivařské přehrady na akci s názvem Saunování na Hostíku. Cílem setkání saunérů nebyla jen komunitní akce, ale také osvěta zdravého letního saunování, oživení části naturistické pláže, představení různých forem zážitkového a netradičního saunování. Krásné, přírodní prostředí areálu vhodně doplnilo snahu o návrat přírody do saun, používání bylin a přírodnin. To je trend, který dlouhodobě propaguje pořadatel setkání a akce Česká asociace saunérů. Saunování na Hostíku také propojilo svět profesionálních saunérů a milovníků sauny.


NATURISTA.CZ DOPORUČUJE pro rok 2020: Nudi pláž HOSTIVAŘNATURISTA.CZ DOPORUČUJE pro rok 2020: Nudi pláž HOSTIVAŘ
Součástí setkání byl i první ročník malé soutěže přírodních individuálních banya procedur s metličkováním a použití přírodnin BANYA´S TENT CUP. Zde se nejlépe umístil Michal Přeučil (SaunaSpot), následovaný Róbertem Židkem (Aquapalace Praha) a Jaroslavem Penkem. Sedmero soutěžících předvedlo opravdu krásné procedury a hodnocení pětičlenné poroty nebylo jednoduché.

 

Akce s názvem Saunování na Hostíku nabízela skvělý nejen saunový program pod širým nebem na travnaté louce přímo u písečné pláže, inspirovaný hlavně běloruskými či lotyšskými metličkovými procedurami. Nejdříve bylo potřeba postavit a zprovoznit sauny a připravit metličky, bylinky, peelingy, medy…ale také zázemí pro odpočinek nebo pro porotce. Během krásného letního dne pak proběhlo 7 soutěžních saunových ceremoniálů ve speciálním saunovém stanu a řada saunových ceremoniálů pro veřejnost v krásných mobilních saunách, doplněné o peelingové procedury. Saunový program doladilo několik skvělých čajových rituálů s odborníkem na čajové obřady Karlem Veverkou (Cesta mnicha) a s degustacemi a povídáním o čaji a čajových zvycích v zajímavých čajových destinacích, také několik ukázek vykuřovacích ceremoniálů s Kateřinou Polívkovou (Dobré vůně), očistných kouřových rituálů, při kterých se pálí byliny a vonné přírodní materiály pro očistu těla, duše i mysli a navození hluboké relaxace nebo také ukázky muzikoterapie s Kačkou Šmídovou a Ivou Neubauerovou – použití různých nástrojů které se uplatňují při relaxačních saunových a wellness rituálech. Večerní oheň byl pak krásnou tečkou za skvělým dnem.


Po vzoru severských zemí i u nás roste poptávka po metličkových a tradičních severských procedurách, při níž jsou používané přírodniny, větvičky stromů, bylinky atd. Poprvé jsme se setkali s těmito originálními procedurami na SaunaFestu 2013, kdy k nám přijela skupina saunérů – bánčiků z Lotyšska. Také někteří saunéři si pořizují saunové stany, v kterých provádí procedury. Stan je rychle postavený a umožňuje téměř na jakémkoliv místě udělat dobrou saunu. A právě spojení přírodních, metličkových procedur a saunového stanu dalo základ této nové soutěži. „Pro mě osobně byla inspirace také soutěž v Bělorusku, které jsem letos navštívil. Myslím si, že trend kvalitních individuálních procedur bude pokračovat a jako každá soutěžní událost i tato bude posouvat umění saunových mistrů dále. Jsem rád, že se první ročník soutěže podařil a již nyní přemýšlím o pokračování a rozšíření této soutěže a setkání.“ říká Pavel Hofrichter, předseda ČAS a organizátor Saunování na Hostíku.O Saunování na Hostíku byl zájem ze strany náhodných návštěvníků, ale přímo na setkání dorazili zájemci i z řady míst v ČR. Již nyní se organizátoři zamýšlí nad dalšími aktivitami v krásné lokalitě Hostivařské přehrady.

Poděkování patří partnerům akce:

Spol. SOTRA Sudovasauna.cz, Hostivařská Přehrada, Saunový mág, Naturista.cz, Kočovná sauna, Loyly Masters, Natur Travel, Frajt, Karlovarské bahenní lázně, Saunerka.cz, WellnessNoviny.cz, Bohemia sekt a další-


Pavel Hofrichter

hofrichter@rain.cz www.wellnessnoviny.cz

603 840 883

RAIN.cz

wellness & sauny | SaunaFest | Sauna Herbal Cup
0