NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

Chystané a probíhající akce

 

O naturistických akcích, které chystáme, které očekáváme…

-

Poloplné nebo poloprázdné Kozlovice? Historie a současnost

Vložil admin, 31. Srpen 2020 - 12:28
Musel jsem se opravdu hodně proklikat do nitra Naturisty, abych zjistil původ a počátky Naturistických Kozlovic.
Bylo to před více než 10 lety na přelomu 2009–10, kdy jsem při aktualizaci mapy Naturistických lokalit došel právě ke kozlovickému sportovnímu areálu a jeho koupališti s nuda-terasou. Právě tehdy mě napadla myšlenka navrhnout majiteli areálu občasné rozšíření n-terasy na prostory celého koupaliště.

Dnes, s odstupem let, bych chtěl shrnout historii prvních let této n-aktivity a trochu zakonfrontovat se současným stavem.
0
 
-

Saunování na Hostíku - zážitky

Vložil admin, 3. Srpen 2020 - 17:53
V sobotu 1.8.2020 se sešli saunéři v areálu Hostivařské přehrady na akci s názvem Saunování na Hostíku. Cílem setkání saunérů nebyla jen komunitní akce, ale také osvěta zdravého letního saunování, oživení části naturistické pláže, představení různých forem zážitkového a netradičního saunování. Krásné, přírodní prostředí areálu vhodně doplnilo snahu o návrat přírody do saun, používání bylin a přírodnin. To je trend, který dlouhodobě propaguje pořadatel setkání a akce Česká asociace saunérů. Saunování na Hostíku také propojilo svět profesionálních saunérů a milovníků sauny.
0
 
-

Letní saunování na Hostíku láká na netradiční saunové zážitky 1.8.2020

Vložil admin, 17. Červenec 2020 - 19:28
Přírodní prostředí hostivařské pláže v Praze přivítá první setkání saunérů a nabídne veřejnosti zážitkové saunování v mobilní sauně a saunových stanech, s topením na dřevo. Profesionální saunéři si připraví zajímavé programy s bylinkami, vykuřovadly, přírodní aromaterapií. Uprostřed léta, v sobotu 1.8. 2020, v rámci cyklu SaunaFest na cestách nabídne „Saunování na Hostíku“ pohodu, relaxaci a wellness zážitky. Saunování v létě má svůj význam. Pokud se chcete v létě cítit opravdu dobře, mít lepší náladu, spoustu energie, lépe zvládat výkyvy teplot, nebýt unavení a nastydlí, choďte pravidelně do sauny. Pro pravidelné návštěvníky pláže bude letní saunování vítaným zpestřením.
0
 
-

1. naturistický večer v Holešově

Vložil Mirda, 12. Říjen 2018 - 9:38

Ahoj lidi,

přesvědčil jsem jednatele a přichystal jsem pro vás 1. naturistický večer v Holešově. Nejsme sice aquapark, jen místní bazén, ale můžeme nabídnout v rámci této akce otevření prostor dětského bazénu, plaveckého bazénu s 44m dlouhým tobogánem, bazénu SPA – vířivky a sauny. Průchod do sauny je sice trošičku krkolomnější, ale půjde to, nachystáme šipky. Personál se mi prozatím podařilo nadchnout na tuto akci, tak doufám, že proběhne vše v tom správném naturistickém duch. Budu se na vás těšit a doufám, že se akce vydaří, abych měl argumenty pro její pokračování.

Více informací o akci najdete buď na stránkách provozovatele – Sportrelax Holešov a nebo zde na stránkách – Naturistický večer v Holešově
0
 
-

Proběhl 7.ročník věstonické venuše 16. – 18. června 2017

Vložil MONFOLT, 28. Červen 2017 - 16:32
venuše 2017venuše 2017 Sešli jsme se jako každý rok v pátek večer. Každý z účastníku, který si koupil plnou penzi u Igora Šebestíka v Taverně Naháč dostal party náramek.
Bohužel letos nepřijeli naši Slovinští kamarádi z důvodu jiné dlouhodobě plánované akce. A tak se naši kamarádi připravili o vyzkoušení nového vollejbalového hřiště. Doufám, že příští rok se sejdeme všichni a to 15. – 17 června 2018. Samozřejmě nejde opomenout, že svou návštěvou nás pohostil Pedro ze Španělska, který to má k nám nejdál
5
 
-

Kompars pro TV JOJ

Vložil admin, 30. Červen 2016 - 19:58

Pre televiziu JOJ nakrucame serial, kde do jednej sceny ktora sa bude odohravat na nudaplazi hladame cca 10 ludi ktori by boli ochotni ucinkovat.

0
 
-

Slevy pro členy ČFN - Jachtou SILVA či VJEKO po Jadranu.

Vložil natur, 9. Březen 2015 - 14:58

SilvaSilva Jachta VjekoJachta Vjeko Víte, kdy je Makarská riviéra nejkrásnější – když si tak ležíte na horní sluneční palubě jachty Silva nebo Vjeko, plavčík vám právě přinesl jedno chlazené točené nebo kávičku a vy přes brlení sledujete min. 2 km vzdálené pobřeží s pohořím Biokovo a městečky na jeho úpatí. ..........

Nabízíme výrazné slevy pro členy Českomoravské federace naturistů – podrobnosti v celém článku.

Pouze svým členstvím v ČFN umožníte její existenci a akceschopnost !!!
0
 
-

nahota zahALENÁ DO TALÁRU

Vložil Anonymní, 20. Prosinec 2014 - 2:50

Nemohu si odpustit poznámku na téma, kam se posouvá naše demokracie po 25 letech v souvislosti s rozsudkem VS Olomouc ze dne 15.10.2014.

0
 
-

Wellnessové bazény - je libo 4COMFORTní FKK?

Vložil Anonymní, 8. Listopad 2014 - 14:30
Wellnessy jako místa novodobých FKK jsou dnes už docela běžnou věcí. Jezdíme do Saunového světa Aquapalace Praha, Kristall Therme Ludwigsfelde i podobných, ale přece jen část wellnesových zařízení má tendence svoje areály rozdělovat na bezplavkové (sauny) a plavkové (ostatní).
Dochází k dosti nelogické situaci, kdy ti samí lidé jsou v saunové části svlečení, ale z jakéhosi „důvodu“ se do přilehlého bazénu musí oblékat. Konfrontuje to s podobnou situací na venkovních FKK terasách, kde se lidé sice svlečení opalují, ale do vody (kde jejich nahota není vidět) se musí oblékat.
4
 
-

Lipnická kronika 2014

Vložil Anonymní, 7. Červenec 2014 - 13:31

Aktualizováno: neděle 3. 8. 2014 – Nejlepší lipnické fotografie Jirky Böhma
Už pošesté se sešla padesátka naturistů z Čech i Moravy na legendární Naturistické Lipnici, která se koná ve zcela unikátním prostředí tábornické základny u Lipnice nad Sázavou.

Ojedinělý bývalý žulový lom uprostřed hlubokých vysočinských lesů, originální tábornická základna navržená ing. arch. Jaroslavem Vaculíkem a skvělá parta naturistů tvoří už léta bezkonkurenčně nejlepší naturistickou dovolenou v ČR.
5
 
-

Pojeďte na vodu - pozvánka na naturistické sjížďení Otavy

Vložil Anonymní, 29. Květen 2014 - 23:33

Blíží se nám léto a nastává čas plánování naturistických akcí pod širým nebem. Na jednu z nich bych Vás chtěl na dalších řádcích pozvat v termínu 1. – 4. srpna 2014.

Už se stalo tradicí, že parta naturistů vyrazí do lůna české přírody a zdolá některou z našich krásných řek. Přijměte proto mé pozvání na již čtvrtý ročník této akce letos s názvem „Naturistická Otava“.
5
 
-

Šetřím s naturisty - Podporuju naturisty

Vložil Anonymní, 12. Květen 2014 - 11:05
Stává se z vaší (bývalé) nuda pláže spíš džungle? Chtělo by to kolem ní živý plot? Chtěli byste založit novou pláž, naturistické plavání, letní nebo zimní n-aktivitu?
Vymysleli jsme pro vás systém, který vám umožní sem vložit vaši aktivitu a ostatní budou moci vaši akci podpořit svým příspěvkem. V tomto článku vám ukážu, jak takový systém bude fungovat a věřím, že to bude pro vás inspirací. Systém bude do konce září 2014 fungovat ve zkušebním provozu, takže máte ještě dost času na přemýšlení a vytvoření vlastní n-aktivity.

Zcela přepracovaný systém výhod pro členy vám přináším pod názvem: ŠETŘÍM S NATURISTY.
5
 
-

Slovácké Velikonoce se Slováckým večerem naturistů

Vložil Anonymní, 15. Duben 2014 - 11:24
Víte, co jsou to Hrkačky, Odplatné úterý nebo Klepání? Jestli ne, tak tyto a spoustu dalších velikonočních zvyků můžete zažít už tento víkend na Slovácku (i když Odplatné úterý pochází ze Slovenska) a sobotní večer můžete prožít na velmi oblíbeném Slováckém večeru naturistů.
Už v pátek se budou sjíždět velikonoční hosti. Pokud si necháte ujít podvečerní procházku velikonočním Hradištěm, tak si nenechte ujít předposlední představení Suchého – Šlitra „Kdyby tisíc klarinetů“ v místním Slováckém divadle. Sobota už bude ve znamení Velikonoc – celodenního jarmarku uměleckých řemesel, slováckého folkloru a cimbálek. Velikonoce na vás budou čekat téměř v každém turisticky zajímavém místě Uherskohardišťska – na Zámku Buchlovice, Hradě Buchlov, Muzeu UH…
5
 
-

Světový den vody 2014 (bez plavek)

Vložil Anonymní, 18. Březen 2014 - 14:55
Každý 10. člověk na Zemi trpí zásadním nedostatkem vody, 2,5 miliardy nemá ani toaletu. To jsou data neziskové organizace UNICEF. Od roku 1993 se „slaví“ tento nedostatek a připomíná celému světu, že ne všude je běžné otočením kohoutku si natočit „obyčejné“ vody co umyvadlo nebo vana ráčí.
Zřejmě ne každý naturista vymění pohodlí, vany, vířivky, bazénu, rybníka za výlet do Bangladéše na pomoc vrtání studen pro lidi, kteří nemají ani vanu, ani kohoutek. Proto byl alespoň jeden den v roce zvolen jako Světový den vody, abychom si vzpomněli na ty, kteří vodu nemají a my si daleko více vážili, že ji máme. 22. 3. k tomu budeme mít příležitost bez plavek v Aquacentru Pardubice a o týden později v novém plaveckém centru v Ústí nad Orlicí.
5
 
-

Velké, malé i nejmenší rybky v Čestlicích

Vložil Anonymní, 16. Březen 2014 - 17:07
Že naturistický národ není zdaleka na vymření, jsme viděli na druhém letošním Koupání bez plavek v čestlickém Aquapalace, kde se společně s dvacítkou n-pomocníků sešla tisícovka naháčů ze všech koutů Evropy. Na rozdíl od n-pláží, které navštěvuje spíše starší generace, adrenalinové tobogány, maxiskluzavky nebo vlnobití lákají podstatně mladší n-generaci. I té přišly vhod závody v aquazorbech nebo další adrenalin – běžecký závod na nafukovací dráze NATURIST RACE.
Že se sami naturisti starají o své nevymření, vidíte hned na titulní fotce. Všem dobře známá n-dvojice Asmara a JirkaRybka Bernáškovi přinesli poprvé ukázat teprve sedmitýdenní dcerku Sofii. Přes svoji mateřskou povinnost si Asmara našla chvíli, aby nám nakonec pomohla s úklidem po malování na tělo. Oba se velkou měrou zasloužili o dřívější zlatý věk Pražského plavání.
5
 
-

Koupete se rádi bez plavek? Pojďte mezi nás :-)

Vložil Anonymní, 24. Únor 2014 - 14:44
Dotazy na koupání bez plavek jsou u nás na denním pořádku, viditelné jsou i snahy ve svém regionu dát naturisty dohromady. Mnoho z nich vyjde naprázdno, protože dát dohromady 10 lidí je (zvláště u naturistů) většinou běh na dlouhou trať. Výsledkem je ale i přes 1000 naháčů v Aquapalace.
Na této straně bych chtěl shrnou moje více než desetileté zkušenosti se shromažďováním naturistů do pro všechny prospěšné aktivity.
5
 
-

Lipnice 2014 - legendární dovolená bez plavek

Vložil PetrK, 11. Leden 2014 - 12:11
Nikdy v životě jsem si nepomyslel že budu tvůrcem legendy, dokonce úspěšné legendy. Ale stalo se. Lipnická dovolená je již, bez nadsázky, legendární. Všichni se na ní neustále ptáte, všichni se na ní těšíte a já jsem tomu rád, protože my se na vás taky těšíme. A ještě více jsem rád, že i v letošní roce bude legenda pokračovat. Legenda o přírodě, pohodě, slunci a vodě. Druhý červencový týden, tedy od 5.7. do 12.7.2014 opět obsadíme Lipnickou základnu. Zase si vytvoříme náš malý ráj mezi žulovými lomy na konci světa, o kterém se už vyprávějí legendy nejen v blízké Jihlavě. Přihlaste se včas, nejlépe hned. Přece si nenecháte ujít tajemství jestli letos někdo konečně sesadí legendárního Jirku z badmintonového trůnu, na kterém neporazitelně sedí už od první Lipnice.
5
 
-

Po čertech dobrý mikulášský dort

Vložil Anonymní, 9. Prosinec 2013 - 19:00
Před 170 naháči se snažil tento hrozivý čert umamonit hlavní cenu našeho Slováckého mikulášského večera v Aquaparku Uherské Hradiště. Anděl ale nakonec zvítězil nad ďáblem a marcipánový dort té nejlepší slovácké kvality od Helenky Lukášíkové si rozdělili všichni sobotní soutěžící (téměř) rovným dílem.
Soutěžilo se ve všem možném i nemožném, snad nejvíce pozornosti si držela nafukovací závodní dráha, kterou jsme poprvé vyzkoušeli na minulých Čestlicích. Naháči se sjeli opět ze všech možných koutů. Slovenští bratři nás opět nezklamali a dali oblíbenému Hradišti přednost před naturistickým Mikulášem v Tatabányi.
5
 
-

Ubytování při Perníkové noci v naturistickém penzionu

Vložil Anonymní, 6. Říjen 2013 - 16:37

Nabízíme Vám prodloužení naturistického víkendu při Perníkové noci 12.10. v Aqua Pardubice. Ubytování je možné od pátku do neděle. Vzdálenost penzionu od Aquaparku je cca 30 km.

0
 
-

Naturistův občasník srpen 2013 - podzimní aktivity

Vložil Anonymní, 21. Červenec 2013 - 10:50
První letní Naturistův občasník je už nyní rozebrán (5000ks), takže do 7. 8. 2013 vydáme ještě jedno vydání. Budou v něm avizovány veškeré podzimní neziskové naturistické aktivity bez rozdílu. Opět půjde o pozvánku k návštěvě www.naturista.cz, takže nebude obsahovat více než heslovitá oznámení s odkazy na web. Chtěl bych dát příležitost také organizátorům n-aktivit v jižních, západních a severních Čechách, kde se nic neděje. Kdokoli se pustí do smysluplné aktivity, tak dostane na Naturistovi i v jeho Občasníku maximální prostor pro jeho prezentaci.
Protože pro toto vydání máme 2 varianty vzhledu, tak bych vás chtěl požádat o váš hlas pro vámi vybranou variantu (anketa v levém sloupci).
5
 
 
Syndikovat obsah