NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Wellnessové bazény - je libo 4COMFORTní FKK?

Vložil Anonymní, 8. Listopad 2014 - 14:30

Wellnessy jako místa novodobých FKK jsou dnes už docela běžnou věcí. Jezdíme do Saunového světa Aquapalace Praha, Kristall Therme Ludwigsfelde i podobných, ale přece jen část wellnesových zařízení má tendence svoje areály rozdělovat na bezplavkové (sauny) a plavkové (ostatní).
Dochází k dosti nelogické situaci, kdy ti samí lidé jsou v saunové části svlečení, ale z jakéhosi „důvodu“ se do přilehlého bazénu musí oblékat. Konfrontuje to s podobnou situací na venkovních FKK terasách, kde se lidé sice svlečení opalují, ale do vody (kde jejich nahota není vidět) se musí oblékat.V Brně 4COMFORTně (FKK?)
V jednom z nejvyhledávanějších brněnských wellnessů – 4COMFORTu bude za necelý měsíc otevřeny nový bazén. Jestli se vydá cestou FKK, nebo nějakou kombinací nebo bude tento nový bazén vždy v plavkách, to je zatím nejasné a my k tomu můžeme přispět svým názorem.
4COMFORT je skoro nový areál, který najdete v severní části Brna – Obřanech. Je vyhledávaný pro svoje příjemné interiéry, originální služby – jen málokde zažijete saunový ceremoniál, při kterém všechny svoje všednodenní trable vmáčknete do ledové koule a tu pak s gustem sežehnete na saunových kamnech. Všechny vaše problémy se pak vmžiku vypaří a zmizí v nenávratnu. Všeobecně rušivé hovory sauňáků v prohřívárnách ve 4COMFORTu nyní vyřešili výstavbou nové STROMOVÉ SAUNY, kde se všichni mohou vypovídat dosytosti.
Svůj názor – přání, aby nový bazén byl bez plavek můžete sdělit sem: info@4comfort.cz

Stromová sauna 4COMFORTu:


„Textilní“ MAXIMUSová konkurence u brněnské přehrady
Saunové světy INFINIT není potřeba představovat, protože každý jen trochu znalý sauňák ví, že jde o nejdokonalejší wellnessy v ČR. Do posledního detailu propracované vnitřní i venkovní areály s velmi originálním návrhem i provedením lákají naháče i textiláky. I když ohledně FKK Infinit razí heslo: „Nejsme nuda pláž“, tak ve skutečnosti např. do venkovního jezírka v Maximu nikoho nenapadne se soukat do plavek.
Saunový svět opravdu není nuda pláž, ale není ani pláž jako taková. Do saunového světa se lidi chodí vysaunovat a ne opalovat. A jsme u toho :-)

Do vody v plavkách – absurdní přežitá relikvie?
Mnozí z nás znají tzv. FKK terasy na koupalištích. Opalování bez a do vody v plavkách. Do vody, kde z vás je vidět jen hlava máte povinnost se obléct… Možná by stálo zato inspirovat nějakého výrobce, který by začal vyrábět věšáky-stojany na plavky nebo osušky. Ty by byly u vchodu do vody a lidi by si na ně textilie odkládali. Ve vodě by pak nikdo nikoho nepohoršoval, protože by nebyl vidět. A zážitek z koupání by byl o to příjemnější.

Doufejme, že se lidstvo přece jen ubere logickou cestou a nebude si život znepříjemňovat zbytečnostmi v podobě zbytečných textilií a vbrzku všeobecně zavládne naše heslo: OSUŠKY POVOLENY – PLAVKY ZAKÁZÁNY!

Budeme se s vámi a hlavně Brňáky těšit na (doufejme) bezplavkový bazén v obřanském 4COMFORTU a nejdéle do roka a do dne ve všech podobných zařízeních u nás.

SAUŇÁCI.CZ – naše stránky o saunách a saunování.
FKK provozy zima 2014/15 v ČR a zčásti v přilehlém zahraničí.
Snažíte se o FKK ve vašem bazénu nebo wellnessu? Napište nám na: naturista@naturista.cz
4
 
-

Jezírko Infinit Maximus

Vložil press777 (bez ověření), 10. Listopad 2014 - 19:32

Do jezírka se neleze!!! Opakuji pro natvrdlé: do jezírka se NELEZE!!!

 
-

Aktuálně k jezírku v Infinit Maximus

Vložil zurek (bez ověření), 12. Listopad 2014 - 10:09

Já se snažím průběžně přispívat k ještě dokonalejšímu prostředí v Maximu (aktuálně inspirovat ke zřízení akupresurní oblázkové stezky pro sauňáky) a taky uvedené jezírko je od začátku předmětem diskuze. Jezírko je zakončením potoka, který začíná nahoře vodopádem. Jeho dno je umělé – hladký umělý povrch bez hlíny. Pokud byste byli v přírodě, tak byste nějaký vstup do takového rybníčku neřešili a vlezli byste do něj. V tomto případě jste ale v areálu saunového světa, kde platí daná bezpečnostní pravidla. Ta v současné době nedovolují do jezírka vstoupit – chybí bezpečnostní prvky.

Zájmem Infinitu ale je, toto jezírko ochlazeníchtivým sauňákům legálně zpřístupnit. Cedule „Zákaz vstupu“ je tedy dočasná a po instalaci uvedených bezpečnostních prvků (zábradlí) bude ochlazování v jezírku legálně možné. Stane se tak nejspíše do 21. 11. 2014.

Aktuální stav je jistě přes všechny klady nového Maximu v tomto neutěšený, protože oficiálně musíte do ochlazovny z panoramatické sauny přes celý areál, takže než tam vlastně dorazíte, tak už vám je zima a do ochlazovacího bazénku se vám moc nechce.

 
-

Jezírko v Infinit Maximus je přístupné.

Vložil PetrK, 22. Listopad 2014 - 0:23

V pondělí 17.11. jsme navštívili Infinit Maximus a jezírko již je přístupné, hurá! A voda v jezírku je řádně ledová, čili ochlazení je rychlé a velmi účinné ;-)

Přijemnou zábavu přeje Petr

 
-

Jezírko Maximus - oprava

Vložil press777 (bez ověření), 23. Listopad 2014 - 0:38

Jak píše PetrK, je přístupné, v době, kdy jsem psal příspěvek výše, ještě nebylo a zábradlíčko ještě nebylo nainstalováno. A jelikož znám osobně lidi, kteří byli u vzniku IM, měl jsem zastaralou informaci, že jezírko bude jen okrasné. Takže děkuji za vysvětlení a uvedení na pravou míru…