NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

Ze života našich lokalit

 

Jak se daří našim naturistickým lokalitám? Čtěte zde…

-

Reportéři navštívili Lhotu - reportáž na refresher.cz z 20.7.2023

Vložil ulmus, 21. Červenec 2023 - 19:11

jedna z fotek v reportážijedna z fotek v reportáži

20.7.2023 se objevila na serveru refresher.cz obsáhlá reportáž z jezera Lhota:
0
 
-

Důsledky divokého zakládání n-lokalit

Vložil admin, 23. Září 2021 - 9:57

Zdejší čtenáři a příznivci mají jistě zato, že v koupání bez plavek je budoucnost lidstva a už nastupující generace bude žít v plném, státem garantovaném naturismu. V duchu tohoto vzniká celá řada divokých n-lokalit, které však nemají žádnou garanci, pokud nejsou odsouhlaseny majitelem pozemku. Pokud takový „zakladatel“ navíc umístí n-lokalitu do naší mapy n-lokalit a snad i na Mapy.cz, tak tím startuje nebezpečný proces konfliktů.
V tomto článku bych chtěl probrat téma, jak n-lokalitu legalizovat a taky uvést nová opatření pro vkládání nových n-lokalit na tento web.

0
 
-

Matka českých nuda-pláží na ústupu?

Vložil admin, 5. Květen 2021 - 12:24
Jezero Lhota u Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi bylo jedním z prvních míst, kde se čeští naháči začali kolem roku 1985 scházet.

Od té doby můžeme vystopovat jednotlivé historické momenty, které se odrážely jak v české společnosti, tak přímo na březích jezera.
Možná právě současné (světové) změny se odrážejí i na tomto odedávna oblíbeném n-místě. Staré struktury se bortí a nastupují nové, které s sebou přinášejí jen velmi málo zachování toho minulého.
5
 
-

Kníže Igor nám mává z pálavského obláčku

Vložil admin, 18. Leden 2021 - 17:53

Igora Šebestíka jsem poznal v době, kdy n-pláž u Malé laguny v Kempu Merkur Pasohlávky byla bez jakéhokoli zázemí i sportovního hřiště. Od té doby se za jeho velkého přispění tento stav podstatně změnil a velmi přispěl k vyžití na této oblíbené n-lokalitě.

Igor nás opustil a já nemohu jinak, než zavzpomínat na opravdu zlaté roky, ke kterým on osobně přispěl.


5
 
-

Archiv diskuzí Jezero Poděbrady (Nymbursko) 2009-2020

Vložil admin, 16. Září 2020 - 12:13

Kdyby se nepokazilo počasí,byl bych na této pláži od rána do večera.Moc se mi zde líbí,jen několik výhrad,které už delší dobu uvádím bez výsledku na mnoha místech,přeci jen mám.Chcete-li půjčit loďku,

0
 
-

Valašský deník: Kam na nudapláž? Vypadá to na konec naháčů na východní Moravě

Vložil admin, 13. Září 2020 - 13:03
Už je to opravdu drahně let, kdy naposledy vyšel zajímavý, obsažný a informačně kvalitní článek na téma FKK. Tím dnešním se zřejmě doba FKK-mlčení skončila a „naše“ téma bude opět alespoň v určitém úhlu zájmu veřejnosti.
Autorem článku je (zřejmě náš stoupenec) Martin Mrlina. Zatímco ale minulé články FKK alespoň naoko velebily, tak zde Martin bez obalu ukazuje současný velmi tristní stav naháčů na východní Moravě.
0
 
-

Poloplné nebo poloprázdné Kozlovice? Historie a současnost

Vložil admin, 31. Srpen 2020 - 12:28
Musel jsem se opravdu hodně proklikat do nitra Naturisty, abych zjistil původ a počátky Naturistických Kozlovic.
Bylo to před více než 10 lety na přelomu 2009–10, kdy jsem při aktualizaci mapy Naturistických lokalit došel právě ke kozlovickému sportovnímu areálu a jeho koupališti s nuda-terasou. Právě tehdy mě napadla myšlenka navrhnout majiteli areálu občasné rozšíření n-terasy na prostory celého koupaliště.

Dnes, s odstupem let, bych chtěl shrnout historii prvních let této n-aktivity a trochu zakonfrontovat se současným stavem.
0
 
-

Naturistův občasník srpen 2020 - pomozte s osvětou naturismu

Vložil admin, 1. Srpen 2020 - 9:13

Internetové n-komunity jsou jistě zajímavá věc, ale podle našich letitých zkušeností, jen malý zlomek populace o zprávách ze světa naturismu skutečně ví. Proto vytváříme formou této upoutávky „Občasník“, který je možno umístit na plážích, koupalištích a podobných místech.

Umístěním Naturistova občasníku ve svém okolí napomůžete k větší osvětě a „vtažení“ většího počtu lidí do tohoto tématu. Zárověň prosíme o pomoc s aktualizacemi n-lokalit a i dalšími údaji na Naturista.cz. Je zde už opravdu velké množství dat a mnohá bohužel neodpovídají realitě. Originální velikost N-občasníku si můžete stáhnout v příloze tohoto článku.
0
 
-

Letní saunování na Hostíku láká na netradiční saunové zážitky 1.8.2020

Vložil admin, 17. Červenec 2020 - 19:28
Přírodní prostředí hostivařské pláže v Praze přivítá první setkání saunérů a nabídne veřejnosti zážitkové saunování v mobilní sauně a saunových stanech, s topením na dřevo. Profesionální saunéři si připraví zajímavé programy s bylinkami, vykuřovadly, přírodní aromaterapií. Uprostřed léta, v sobotu 1.8. 2020, v rámci cyklu SaunaFest na cestách nabídne „Saunování na Hostíku“ pohodu, relaxaci a wellness zážitky. Saunování v létě má svůj význam. Pokud se chcete v létě cítit opravdu dobře, mít lepší náladu, spoustu energie, lépe zvládat výkyvy teplot, nebýt unavení a nastydlí, choďte pravidelně do sauny. Pro pravidelné návštěvníky pláže bude letní saunování vítaným zpestřením.
0
 
-

Nový kemp v Úštěku (mezi Litoměřicemi a Českou Lípou)

Vložil JirkaRybka, 5. Červen 2020 - 12:47
Jak asi všichni víme, nabídka naturistických kempů není u nás nijak velká. Zvláště v západní části republiky v této sféře poslední dobou vidíme čím dál větší vzduchoprázdno – na troskách jihočeské Mléčné Dráhy už povstává kemp úplně jiný, u Borské přehrady v Plzni je taky dávno dobojováno, a Holanďani v Klokočově nemusí každému vyhovovat. V této souvislosti jistě potěší zpráva o vzniku nového ryze českého FKK kempu v Úštěku, což je přibližně 60 km severně od Prahy, v oblasti až dosud naturismem málo obdařené.
5
 
-

NATURISTŮV ROK

Vložil admin, 15. Březen 2020 - 13:40

Aktuálně: Ryby – Pisces. Fantazie, umění, bloudění a mimóznost.

Letošním Jarním bodem zahajujeme sérii 12ti znamení, tak jak nás provázejí na našich lokalitách i životem.
Po dobu celého roku si připomeneme, že co se děje tam nahoře, tak se odráží i tady dole.
Jak v počasí, tak v celkové náladě i atmosféře.
Budeme rádi i za Vaše postřehy a zážitky z Vašich lokalit, pláží i životů.

NATURISTŮV ROK: Námět, předlohy: Ivo Žurek, provedení: Roman Bureš
5
 
-

Hostivařská přehrada na prahu změn

Vložil admin, 25. Únor 2020 - 12:58

24.2.2020 se uskutečnilo (zřejmě historicky první) setkání vedení rekreačního areálu Hostivařská přehrada s NATURISTA.CZ a vedením Českomoravské Federace Naturistů. Téma bylo velmi aktuální a dalo by se bez nadsázky pojmout jako výzva provozovatele naturistické pláže naturistům.

Vývoj tohoto rekreačního areálu dospěl do stavu, že textilní část se postupně přeměnila v zábavní centrum a nudistická část populačně zestárla a zamířila do vod značně stojatých. A stojaté vody ztrácejí schopnost sebeobnovy, nepřijímají energii přitékajících pramenů a odtok škodlivin nemá kdo prošťouchnout. Nebo že by ano?
5
 
-

Naturistické lokality 2020 po zimním spánku

Vložil admin, 19. Únor 2020 - 20:43
Naturistické lokality začínají ožívat prvními otužilci a stejně tak se ledasco nového děje na Naturistovi. Nejeden technický zásah (např. Maps.Google) zapříčinil, že stránky našich n-lokalit naznaly značný ústup ze své dřívější kvality.

Nezbývá než se novým podmínkách přizpůsobit, stránky navíc obohatit o další prvky a nová letní sezona může začít.

5
 
-

Nabídka letní brigády v ATC Merkur Pasohlávky 2016

Vložil admin, 1. Květen 2016 - 15:39

Nabídka letní brigády v ATC Merkur – NAHÁČku, Pasohlávky 2016

0
 
-

Výsledek odvolacího soudu Vrchního soudu v Olomouci

Vložil Anonymní, 16. Říjen 2014 - 22:12

15. 10. 2014 proběhl odvolací soud ve věci mé obžaloby a nepravomocného rozsudku z 31. 3. 2014 u Krajského soudu v Ostravě. VS Olomouc tento rozsudek zrušil a vydal nový.

4.2
 
-

MAPY.CZ fandí naturistům

Vložil admin, 28. Červen 2014 - 14:10
Asi většina z nás už nějaký ten rok ví, že Naturista.cz docela intenzivně spolupracuje s MAPY.CZ – největším poskytovatelem internetových map v ČR. Ve článku z 27. 4. 2014 jsem výhody umístění n-lokalit na i-mapách podrobně popsal. Na toto léto přichystaly MAPY.CZ novou – LETNÍ verzi, která je svého druhu nejdokonalejší prázdninovou mapou pro všechny vodáky, turisty, výletníky a naturisté se mohou těšit na extra vytvořenou ikonu, která na MAPY.CZ vyznačuje desítky naturistických lokalit v ČR (vbrzku i na Slovensku).
5
 
-

Co se děje kolem Hrádku (Oplatil)

Vložil Anonymní, 11. Červen 2014 - 11:51

Písník Hrádek vznikl spojením původně dvou písníků, těžených ještě před rokem 1989, menší z nich na jihu sloužil také k očistě sovětské armády dislokované v Lázních Bohdaneč. Později společnost DMP písníky spojila a dotěžila ložisko písku, někdy kolem roku 2005 se těžba utlumila a skončila. Již před revolucí si na východním břehu dělali tajnou koupací lokalitu příznivci koupání „bez“, někdy pronásledovaní tehdejší policií. Později se jejich kolonie rozrůstala, jak tento zvyk získával na oblibě a nudisté využívali nejen východní, ale i severní pobřeží – dělící hráz od staršího Oplatila, který byl vodárenským zdrojem pro Pardubice.

0
 
-

Kvalita vody na FKK Pardubicko

Vložil Anonymní, 11. Červen 2014 - 11:36

Na dělicí hrázi mezi písníky Hrádek a Oplatil u Stéblové bylo provedeno úplné odlesnění, vykáceny byly všechny stromy i keře a lokalita je úplně zdevastovaná. Vážným zásahem do lokality s výskytem zvláště chráněných živočichů je poškozeno stanoviště silně ohrožených ještěrek a ohrožených druhů žab, užovky a vlaštovky břehule, máme-li hovořit jen o těch hlavních, také byla zničena hnízda mnoha ptáků. Kácení bylo provedeno podle svědků od 8. do 17. dubna, tedy v době, kdy již zákonem kácení není povoleno. V případě probagrování hráze a propojení písníků dojde k průniku toxických sinic Microcystis i do dosud čistého Hrádku.

0
 
-

Neutěšená situace na n-lokalitě Čtverec u Ostrožské Nové Vsi

Vložil Anonymní, 10. Červen 2014 - 16:52

SVOJE NÁZORY PŘIDÁVEJTE PROSÍM DO K TOMUTO ÚČELU VYTVOŘENÉHO DISKUZNÍHO TÉMA.

Tomuto článku předcházel email od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, kde bylo mj. sděleno, že …" Jelikož je pozemek ve vlastnictví státu a ochraném pásmu vodního zdroje, není možné ho nadále užívat za účelem naturismu "…

Tímto bych Vás chtěl požádat o součinnost při informování u vás registrovaných osob a to v souvislosti s léta zažitým užíváním nudapláže na štěrkovém jezeře Čtverec v katastru obce Ostrožská Nová Ves, okr. Uherské Hradiště.

V posledních několika týdnech či spíše dnech dochází k rapidnímu nárůstu oznámení na policii České republiky na zde koupající se osoby a to ať už na osoby, jež užívají výše zmíněnou nudapláž tak i na osoby, jež se, taktéž léta letoucí, koupají na tzv. otevřeném břehu Čtverce, tedy břeh u cyklostezky Ostrožská Nová Ves – Kostelany nad Moravou.

0
 
-

Obvinění ze sexuálního nátlaku § 186

Vložil Anonymní, 14. Říjen 2013 - 18:55

Věc, která se táhne od roku 2009 dnes vyústila k soudnímu jednání, kde já figuruji jako obžalovaný. Tato kauza se vztahuje VÝHRADNĚ k „přidružení“ polských fotografů k našim akcím. Jedná se tedy o naturistické akce, kde Poláci byli přítomni.
Záležitost se prošetřuje už 2 roky a vzhledem k neukončenému procesu, zde nemohu uvést podrobnosti.
Co je zásadní a neměnné: ani v jednom případě se nejedná o pornografii jakéhokoli druhu, stránky, kde se fotky objevily jsou zcela legální a nemají nic společného s pornografií.

5
 
 
Syndikovat obsah