NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Jezero Lhota (u Brandýsa nad Labem)

Vložil JirkaRybka, 6. Duben 2010 - 2:33
Aktualita: 

OVĚŘENO 2020 NATURISTA.CZ
NATURISTA.CZ DOPORUČUJE LETNÍ SEZONU 2020: JEZERO LHOTANATURISTA.CZ DOPORUČUJE LETNÍ SEZONU 2020: JEZERO LHOTA

Mapa, plánek, souřadnice: 

GPS (kiosku uprostřed pláže): 50.24435, 14.67091)
FKK Lhota na MAPY.CZ ZDE.


Skeň a jeď přímo na Lhotu! :-)Skeň a jeď přímo na Lhotu! :-)
Počasí
Satelitní snímky SAT24.MOBI

Přístupnost pláže: 
Placená s otvírací dobou (jindy volně přístupná).

Fotografie: 


Celá n-pláž: Vše je FKKCelá n-pláž: Vše je FKK Východní břeh (N) plážeVýchodní břeh (N) pláže Vstup na n-pláž: )Vstup na n-pláž: ) Naháčů hodně...Naháčů hodně… Obec a jezero LhotaObec a jezero Lhota Lhota leteckyLhota letecky
ZAUJALA VÁS LOKALITA? Vice fotografií


Vstupné, provozní doba, kontakt: 

Veškeré aktuální informace – Provozovatel: Jezero Lhota s.r.o. WWW


Doprava: 
Autem
Vlakem
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Oficiální n-pláž - s cedulemi.

Zázemí na pláži: 
Naturistické občerstvení.
WC na n-pláži.
Sprchy na n-pláži.
Kemp není.
Parkoviště placené.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Vhodné pro děti.

Parkoviště: 


Přímo k areálu přiléhá velké parkoviště (stovky aut) se štěrkovým povrchem a čerstvě vysázenou zelení, na němž je v sezóně vybíráno parkovné. (Mimo sezónu se někdy stává, že je parkoviště fyzicky uzavřeno závorou.) Vstupů do samotného areálu koupaliště je více, naturistům doporučuji zajet do levého zadního rohu parkoviště (z pohledu při příjezdu), kde je pokladna nejbližší začátku n-pláže. Od června do srpna platí v celé obci Lhota zóna se zakázaným stáním a ani jinak tam mnoho místa není (spíš žádné), takže je opravdu nutné toto parkoviště využít.

Sport - zábava: 

Plavání, opalování, rybaření. Naturistické procházky. Půjčovna šlapadel v těsném sousedství n-pláže. Vzhledem k rozsáhlosti n-pláže by s dalšími poklidnějšími aktivitami na vlastní pěst nemusely být problémy (např. se zde někdy hraje Pétanque), oficiální nabídka dalšího vyžití ale zřejmě krom těch šlapadel není.

Ubytování: 

Pronájem chaty v Českém ráji Dovolená na chatě a v pohodě.


5km jižně od lokality by měl být kemp na Proboštských jezerech (rovněž pískovny, na břehu Labe, avšak textilní), chybí však dostupné údaje. Další možnosti nabídne Brandýs n.L.-St. Boleslav (cca 6km přes les).
V lokalitě je nemožné kempování na divoko. Raději využijte kempy v okolí.

Velikost pláže: 
délka cca 500m, šířka odhadem 15m (plus lesík)

Terén pláže: 
Písek.
Málo stromů – málo stínu.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Les, lesík.
Pole, louka.
Ticho.
Rovina, nížina.

Vodstvo - údaje: 


Zatopená pískovna, bývalý písák 0,15 km².


Vodní plocha: 
Písák.
Dno písčité.
Žádný proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Voda obvykle čistá.

Po svých / s jízdenkou: 


Asi 3km od lokality je vlaková zastávka Dřísy na hlavní polabské železniční trati (nezbývá asi než dojít do Lhoty po některé ze silnic). Autobusové spojení z Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi je o víkendech velmi chatrné (2 spoje za den), nabízí se ale pěkná procházka asi 6km lesem přímo ze St. Boleslavi.

Na kole: Ze St.Boleslavi – kousek nad náměstím odbočit směr Mělník (silnice č.331). Milovníci asfaltu stále po silnici, viz. příjezd autem (značný provoz; v centru obce Lhota zkratka vpravo po červené turist. značce), milovníci klidu a přírody odbočí vzápětí (u křížku) vpravo na výraznou asfaltku která není obklopena zástavbou. Pak stále rovně: kolem hájovny do lesa, převést (přenést) kolo přes žel. trať (opatrně, velký provoz!), a něco přes 2km solidní lesní cestou. Na velkém rozcestí vlevo po červené turist. značce a už i značené cyklotrase, přímo k pokladně na zadním konci n-pláže. (Je mnoho dalších možností, kudy po lesních cestách dojet, tato je ale ověřená a přehledná.) Od Všetat – po vedlejších silnicích přes Nedomice a Dřísy, před obcí Lhota vlevo (jako autem).

Autem: 

Od Prahy (či Mladé Boleslavi) nejlépe přes Starou Boleslav (výjezd z rychlostní silnice R10, most z Brandýsa nad Labem již několik let v rekonstrukci), silnicí č.331 směr Mělník, za lesem vpravo přes přejezd směr Lhota, projet celou obcí a až za posledními domy vpravo (výraznou a velmi dobře značenou odbočkou – viz. obrázek) na placené parkoviště. Od Mělníka (Kostelce nad Labem) podobně, silnicí č.331 směr Brandýs n.L.-St. Boleslav; z tohoto směru se nabízí odbočit vlevo již na Dřísy, tam vpravo na Lhotu, a ještě před obcí opět na asfaltku k parkovišti. (mapa)

Další info: 


Asi nejlepší n-pláž v dosahu od Prahy, dlouhé písečné pláže s připloceným alespoň úzkým pruhem borového lesa, klid, voda čistá (v posledních letech někdy maličko zakalená, ale na poměry okolí Prahy stále skvělá), přímo na n-pláži několik kiosků, WC… N-pláž, o které se mimochodem dočteme i na turistické informační tabuli v centru obce, je součástí velkého přírodního koupaliště na bývalé pískovně, kde se prý kdysi těžil písek na stavbu Pražského metra. Je jednou z nejstarších oficiálních lokalit u nás, a je hojně navštěvována – i mimo hlavní sezónu zde za rozumného počasí, lze naháče potkat. Jinak je ale nutno počítat s tím, že mimo provozní dobu koupaliště se volně přístupné břehy stávají spíše rájem rybářů. Občas se v přiměřené míře taky přimíchává textil, možná i proto, že n-pláž má optimální polohu pro využití večerního nízkého slunce, ale to je spíše jen výjimka a cedulemi je toto dobře ošetřeno. Jinak před sluncem poledním se přímo na plážovém písku neschováte téměř za žádný strom, můžete se však snadno stáhnout do připloceného pásu borového lesa. Areál má celou řadu vchodů – z parkoviště, z obce, z lesa – a platí v něm zákaz vstupu psů!
Léto 2010: Naše návštěva a akce na této nuda pláži. Léto 2009 Autentické zážitky z letošní výpravy na Lhotu.Aquazorbing.czAquazorbing.cz Léto 2012 :-D, podívejte se na reportáž o cyklovýpravě nejkrásnějšími nudaplážemi Polabí, zahájenou právě na Jezeře Lhota.

Léto 2011: 6. 8. 2011 – Mistrovství v Aquazorbingu na nuda pláži u stánku č. 8 (Jaroslava Urbanová). Den plný šikovných naturistek a zdatných naturistů – zorbistů. Bližší info na EMAIL. Hlavní strana MISS NATURA. Článek o této akci

POPRVÉ V HISTORII ZÁVOD 5 AQUAZORBŮ SOUČASNĚ!

Nejbližší obce: 


Lhota, Dřísy, Kostelní Hlavno, Hlavenec, město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav.


Turistické cíle: 


V těsné blízkosti lokality především rozlehlé borové lesy, lákající k procházkám nebo jízdě na kole. V nedaleké Staré Boleslavi kostel sv. Václava s podzemním kostelem sv. Kosmy a Damiána, u něhož byl zavražděn sv. Václav, kostel Nanebevzetí Panny Marie, Boleslavská brána. V Brandýse nad Labem pak především zámek s nedalekým zbytkem historického mostu přes Labe.

English / Deutsch: 


The very best nude beach around Prague: About 500m of sand-beach is dedicated for nudists, drinks are sold on-beach, a strip of pine-wood included, water quality is good. The edges of nude-place are marked with a fence and a sign. The place is usually quite full of nudes. Entrance-fee and parking-fee are collected only during daytime in the summer, otherwise the place is free accessible for everyone. For a map, follow the link in the top box on this page.

KOMENTÁŘE Z LET 2008 – 2020 JSEM ZKUMULOVAL DO TÉTO STRANY Ivo Žurek, 1.8.2020


Aktualizováno: 
1.8..2020 Ivo Žurek

5
 
-

Re: Singl

Vložil pat66, 15. Srpen 2020 - 7:35

Původně jsem se do této diskuze nechtěl zapojit, ale venku nic moc počasí, tak se taky přidám :-)))

Z poloviny si dovolím s vámi nesouhlasit. Pokud by došlo k tomu separování, tak dojde i k zániku naturismu u nás. Ono to je trochu o lidech a jejich výchově, povaze a také tomu, že tu chybí naturistická kultura a rady, jak se na nudě chovat.

Já když začínal být naturista, tak jsem sondoval mezi naturistkami, jak se mám chovat jako singl muž na nudě, abych se nedopustil nějakého faux pas? Nutno dodat, že mi věřte, že bych strašně rád tam byl, abych tam nebyl sám, ale prostě někteří nemáme to štěstí (a že jsem toho hodně vyzkoušel). Jen letmo se zmíním, že jsem se dozvěděl, že nemám ženám upřeně zírat na prsa a mezi nohy, ale na druhou stranu, že nemám ani klopit zrak do země před ženou, to, že je taky uráží. Prý jim nevadí, když si je letmo prohlédnu, že oni dělají totéž, že se nám taky podívají mezi nohy :-)

Z druhé poloviny s vámi taky souhlasím. Osobně mi taky vadí muži, co si lehnou, tak aby viděli ženě mezi nohy a dokážou tam celou věčnost zírat. Věřte, že tohle by se nám mužům taky nelíbilo, kdyby jste to dělali vy nám. Prostě jsou to primitivové, co si tohle neuvědomují. Další sortou jsou chlapi, co si stoupnou na břehu do vody, čelem ke břehu v blízkosti opalujících žen a opět očumují. Bohužel tito muži dělají nám ostatním špatnou vizitku. Jen dodám, že jste na omylu, že jsou to vždy singl muži, já občas zažil, že to byli převážně muži, co tam byli s manželkou. Příště až budete na nudě, tak se pořádně rozhlédněte po ležících párech (vynechte starousedlíky) a uvidíte, že skoro všichni slídí pohledem, takže vámi navrhovaný zákaz singl mužů je spíš jejich diskriminace než řešení.

 
-

Veroniko, ujišťuji vás, že

Vložil peťanpraha, 15. Srpen 2020 - 10:20

Veroniko, ujišťuji vás, že nechodím na nuda očumovat :DDD Souhlasím, že čumilství je děsný nešvar. Ale bojovat proti němu tím, že omezíte slušné, normální lidi, nejde. Mimochodem, opakuji, se svým přístupem mi nepřijdete jako úplně normální a v pohodě.

 
-

Separace

Vložil Horác, 15. Srpen 2020 - 21:11

To nás, normální, kteří očumování neděláme, ač jsme na pláži třeba singl, chcete separovat s ostatními muži, tj. zahnat nás do nějaké gay komunity? A co když přijde gay pár na nudu, tak se na ně Vaše opatření separace nebude vztahovat, protože to bude pár? A co když přijdou žena singl na pláž, nebo dvě lesbičky, také máme my singl muži nebo páry požadovat, aby byly separovány?

Zamyslete nad tím, co píšete, paní VeronikoS, protože Vám k normalitě skutečně něco chybí, v tom s Peťanem a ostatními musím bohužel souhlasit…

 
-

Bezte se podivat do zahranici

Vložil VeronikaS, 15. Srpen 2020 - 23:06

Bezte se podivat do zahranici, jsou FKK mista a kempy, kde maji proste sing muzi zakaz!! A to z tohodne duvodu, ani zadna separe plaz neni otevrena. Napriklad asi nejlepsi nudisticky resort Valalta, kde samotneho muze nevpusti, vzhledem k tomu, ze tam jezdim asi 20 let, muzu vas ujistit, ze tam panuje pohoda, jako nikde jinde ne. A to diky tomu, ze tam je takovy rezim. Bohuzel nase mentalita v mnohem zaostava, mam kamaradky, co nemaji do Valalty problem jet na dovolenou ale u nas by na nuda plaz nikdy nesly, prave z tohoto duvodu. Bohuzel situace se mi zda rok od roku horsi, ve vetsi mire za to muzou samozrejme zahranicni delnici, kteri maji asi jedinou potechu a vzruseni o vikendu, jit ocumovat nahe holky na plazi. jezdila jsem na zacatku 90. let s rodici na vyhlaseny Seberak, kde panovala take pohoda, protoze si to tam mistni naturisti drzeli a kdyz se nejaku cumil objevil a presahlo to jistou miru, tak dostal co proto a uz se znova neukazal. To dneska neni mozne v teto „demokracii“, provozovatele na to take kaslou, tak se nemuzeme divit, ze nudismus upada. Kdyz na ofiko nudi plazi , treba Lhota, je vyvalenych nespocet lidi v plavkach. A pak dalsi chodi do stanku na nudi plaz z textilnicasti v plavkach aby meli pokoukanicko, opravdo to neni misto pro kazdou nudistku, pak to dopada tak, ze i na nudi plazi si radsi berou plavky ,kdyz jdou do stanku, a to je smutne. A Prijde vam divne, ze plno saun je v rezimu, zeny+pary,rodiny a muzi?

 
-

názor

Vložil peťanpraha, 16. Srpen 2020 - 11:08

Podle mě je madam Veronique zahořklá pipka, která prudí, protože o ni chlapi nejeví zájem. Tak si myslí, že se jim bude mstít tím, že bude prezentovat takováto lejna. Naštěstí nemají žádnou váhu a každému, kdo v této věci má nějaké slovo, je akorát pro smích.

Vážně si nenechám kazit den nemocným člověkem, který mě nutí se stydět za to, že chodím na nuda povětšinou o samotě.

 
-

Prosba o slušné komentáře

Vložil admin, 16. Srpen 2020 - 11:46

Prosím o zachování slušného chování (nejen) v komentářích. Na nuda pláži byste po sobě takhle určitě nepokřikovali. Témata singl muži jsou asi nevymýtitelná, ale prosím na důstojné úrovni.

 
-

Řešení téměř pro "všechny"

Vložil Sam De Bill, 16. Srpen 2020 - 17:07

Moc mě spolu s Adminem mrzí, že se věcná diskuse zvrhává v osobní rozmíšky, navíc kvůli malichernostem … A právě kvůli těmto zbytečným rozporům a nejednotnosti, je na tom N-dění v ČR tak nedobře a celkově na ústupu ze slávy nedosažitelných let 1990–200?. Na rozdíl od třeba LGBT hnutí a jeho úspěchu s registrovaným partnerstvím a nyní se snahou o adopce pro stejnopohlavní páry … Takže dosti slov o „ho.ně“ a k věci: 1.soukromé resorty jako v USA (FR, UK, atd.) či u nás v ČR … vstup a chování zde podle majitelů (členů), nesmí být v rozporu s obecnými zákony země (EU) 2.veřejně zřízené N-lokality s placeným vstupem: zde pomohou jen „petice“ nespokojených návštěvnic / níků směrem k majitelům a provozovatelům na úpravy a lepší dodržování návštěvních řádů … I zde v souladu s platnými zákony … M.j. i na ulici se mohu ohradit proti určitým typům nevhodného chování (urážky atd.) a volat policii (nejlépe s důkazy na mobilu) … Vadí vám opilé a obtěžující nelidské „potvory“?!? Volejte plavčíky, městskou či státní policii atd … 3. divoké a často žel nelegální N-lokality?!? Zde žel je každá rada drahá … Protože oficiálně zde nemá být nikdo … Pak platí „právo“ dříve příchozích a žel i silnějších … Při spatření skupiny podobných „zrůd“ je třeba vzít rozum do hrsti a nohy na ramena, ne se jako slabší navíc nahý a „bezbranný“ tvoreček pouštět do předem prohraných a zbytečných bitev … 4. Problém osamělých mužů (i žen?) V č.1 se řeší sám, leč poněkud tvrdě, v č.2 doporučuji si sehnat doprovod či se mile a přirozené pokusit seznámit přímo na N-akci a místě, např. žádostí u staršího páru či gay mužů o hlídání věcí atd. atp. A naopak, pokud někdo obtěžuje, přemístit se a fotit, točit video a nenechá-li toho pohrozit a volat plavčíky, policii

Vždy ale prosím s rozumem a citem …

Nahotě, masážím a mazlení Zdar a Slávu !!!

 
-

Valalta

Vložil Horác, 16. Srpen 2020 - 19:43

„Napriklad asi nejlepsi nudisticky resort Valalta, kde samotneho muze nevpusti“

Tak to jste se, paní Veroniko, skutečně neterefila a patrně nevíte o čem píšete, i když tam jezdíte 20 let. Ve Vámi zmiňované Valaltě (a mnoha jiných rezortech, které jste měla na mysli,) mají singl muži (členové naturistických organizací) naprosto svobodný vstup (samozřejmě placený), sám jsem tam vícekrát během posledních 15 let byl a nebyl jsem tam jako „singl“ vůbec sám…

Takže Vaše rovnice (singl muž = šmírák, čumil a úchyl) skutečně obecně neplatí. Ani ve „vzorové“ Valaltě, ani v dalších rezortech. A troufám si říci, ani na 95% singl návštěvníků nudi pláží u nás i v zahraničí. A to jich mám navštívených skutečně dost.

Ano, „separované“ sauny, o kterých píšete existují, ale ve většině případů je to zaběhlý pozůstatek minulých let, mnohdy ještě z totality, který se majitelé ze setrvačnosti a možného odrazení „stálých štamgastů“ bojí změnit. Ale většina moderních saun a wellnesů Vámi navrhovanou „totalitní“ separaci nezná a zatím se zdá, ani – naštěstí – nemíní zavádět…

 
-

Singl

Vložil pat66, 17. Srpen 2020 - 5:42

Osobně si nemyslím, že singl muži na FKK to není tak hrozné. Když jsem byl na FKK v Poreči, která je sice oficiální, ale neplacená a volně přístupná, tak jediní čumilové byli ty na lodích a vodních skútrech, kteří dokonce přejížděli i za bójky, aby se dostali blíž k pláži a lépe viděli. Ženy tu převažovaly (tvořily páry, singl, rodiny nebo byly jen s dětmi), určitě neměli problém se singl muži. Bohužel podobný nešvar s plavidly je vidět i na Kamenčáku nebo v Poděbradech. Na Lhotě je to ještě umocněno i díky tomu průchoďáku, kde už výše zmínění zahraniční dělníci chodí sem a tam od brány přes celou nudu k jejímu vstupu na druhém konci. O textilácích chodících ke stánkům na nudě ani nemluvě. Tohle by se mělo řešit víc než singl muži. Smutné bylo, že na stáncích měli nápis, že v plavkách nikoho neobslouží, ale sami obsluhy ve stánku to nedodržovali.

 
-

reakce

Vložil peťanpraha, 17. Srpen 2020 - 5:46

Uznávám, že moje poznámka nebyla úplně nejvstřícnější, byla ale adekvátní požadavku madam Veroniky na uzavření vybrané části lidí do ZOO. Mám za to, že uvedená paní má těžký stihomam, když si myslí, že každý osamělý chlap nemá nic jiného na práci než koukat zrovna po ní. Právě z toho, že se tak neděje (a ona by tak ráda), pramení její frustrace na muže. Dokonce neváhala se uchýlit ke lžím. S tím jí tady ale nikdo nepomůže. Od toho jsou poradny a psychologické ambulance.

Nikdo jí nedrží bouchačku u hlavy. Pokud se jí zdá, že ji někdo na nuda obtěžuje, nemusí tam chodit, a je po starostech.

 
-

Samá reakce na reakce a výsledek je ?!?

Vložil Sam De Bill, 17. Srpen 2020 - 16:08

Omlouvám se za opětovné omílání „prázdné slámy“, ale … Výše uvedená debata o singl mužích, šmírácích a úchylech vůbec nemusela být a nebo ne až tak vypjatá, kdyby se skutečně četlo a chápalo, co kdo napsal a proč a nepletly se „pojmy s dojmy“ …

1. Paní či slečna Veronika si stěžovala konkrétně na zahraniční dělníky, kteří ji zřejmě doslova asi „hltali“ očima a zblízka, navíc sami oblečení a možná i posilněni alkoholem, dál ji třeba i obtěžovali vulgárními poznámkami atp. …

2. Odtud poněkud volně rozvedla své úvahy na mnohé následné, ale „mimo mísu“ reakce, na možné oddělení části N-pláží čistě pro ženy (resp. naopak pro singl muže). Což je jistě poněkud kontroverzní, ale možný názor a krok, zejména pokud jste majitel/ka či provozovatel/ka výše zmíněných N-lokalit

3. V důsledku dalších zhusta „mimo“ reakcí pak jako příklad uvedla i resort Valaltu, kde možná jen opomněla uvést, že pro členy je zde i možnost „singl muž“ …

4. Nejsem ničí advokát, ani žalobce, jen bych rád pomohl svou „troškou“ k větší kultivaci, propagaci a tím možná i rozšíření „nahocení“ pro „všechny“ … T.j. jak pro zájemce o klid a nerušené soukromí, tak ale i pro méně prudérní a více „svobodomyslné“ (např. N-dance párty či dokonce „18+ N-swing“ zóny).

Vždy ale prosím slušně a ohleduplně, v rámci platných zákonů, s citem i rozumem …

Nahotě, nahocení a toleranci Zdar!!!

 
-

Letošní Lhota a zahraniční dělníci

Vložil Jarda2, 17. Srpen 2020 - 18:03

Byl jsem letos v srpnu 5 x na Lhotě a to ve dnech úterý, středa, pátek, sobota a neděle. Z jakéhosi zdejšího příspěvku jsem věděl o údajném problému zahraničních dělníků a byl jsem velmi zvědavý jak to tam tedy v praxi probíhá.

Mohu sdělit, že přes mojí obrovskou snahu najít alespoň jednoho jediného zahraničního dělníka – šmíráka – jsem absolutně neuspěl a nenašel vůbec žádného. Naturistickou část pláže jezera Lhota jsem při každé své návštěvě procházel vždy několikrát a hlavou jsem otáčel na všechny strany. Věci neznalý pozorovatel by mohl myslet, že jsem jakýsi král šmíráků ale já jsem skutečně hledal jen a pouze ty otravné zahraniční dělníky.

Nejblíže jejich odhalení jsem patrně byl v pátek, kdy přede mnou u pokladny zahlaholil dvoumetrový muž jakýmsi balkánským jazykem na svého kolegu, ale hned na to za nimi přiběhly dvě ženy hovořící úplně stejným jazykem a navíc všichni pak šli na textilní část pláže.

Takže závěr: problém opilých zahraničních dělníků – šmíráků – na Lhotě buď vůbec neexistuje a nebo to ti mazaní dělníci dělají tak nenápadně, že i přes mojí urputnou snahu je zahlédnout jsem neměl šanci je odhalit.

 
-

Myslim, ze se (naštěstí)

Vložil Simon74, 17. Srpen 2020 - 18:52
Obrázek uživatele Simon74

Myslim, ze se (naštěstí) jedna jen o nahodile/jednotlivé případy. Sám jsem byl takového svědkem, i kdyz ne na Lhotě, ale na Dzbane. Do jiste míry to i chápu, i kdyz je to absolutně neomlouvá, ale jsou tu bez rodiny, sexu asi mic neuzijou a nudistickou pláž mozna vidí poprvé v zivote …

 
-

oprsklost textilaku

Vložil VeronikaS, 17. Srpen 2020 - 23:02

Nebudu se jiz vyjadrovat je sprostym a urazlivym komentur, myslim ze o jejich pisatelich si kazdy udela obrazek hned. Nicmene par reakci jeste napisu, protoze me to neda. Sing muzi ve Valalte – ano, muzou se tam dostat kdyz maji znamku INF. V civilizovanem svete je predpoklad, ze clen organizace neni nejaky cumil a uchylak. S timto nemam urcite problem. Ale pokud prijede muz do Valalty a jinych podobnych stredisek bez znamky, tak ho tam nepusti a to je myslim dobre.

Lhota- opravdu me mrzi a udivuje oprsklost textilaku, ktera je tento rok extremni, protoze sousedni textilni plaz praska ve svech, je nudi cast precejenom klidnejsi, tak se tam textilaci a cumilove rozmahaji. Vrchol byl , ze tam byly dve osoby – par, kteri si natahly i site a celou dobu byly v plavkach a jeste si poustely na plny pecky diskoteku !! Je skoda, ze nejaky silny muz jim to nevysvetlil. To, ze personal na to kasle, je vec smutna. Stacilo by jednou za hodinu projit plaz a upozornit a hlasit to v rozhlase, to se driv obcas delo.

Nazor, ze pokud se to nekomu nelibi, at nechodi na nudi plaz, to je fakt mimo. To se samozrejme v realu deje a vysledek je ten, ze dle meho odhadu je tak 80 procent navstevniku nudi plaze muzi. Samotne muze se proste snazi eliminovat kazdy nudisticky klub, protoze pohode to neprida a nevesti to nic dobreho. Muzu pridavat dalsi a dalsi priklady, treba jeden z mala funkcnich klubu Kretinka, ten ma stejne pravidlo.....

 
-

Pani ?? Veronika je muz !

Vložil PRAZAK, 18. Srpen 2020 - 9:51

Zdravim , jiz jsem sem nekolik let nepsal , nemel jsem tu potrebu , ale ted me to neda ! Po precteni prispevku teto osoby jsem dosel k nazoru , ze tato “ zena “ musi byt nejaka opravdu krasna modelka , ze na ni vsichni muzi koukaji , i kdyz jsou tam desitky , mozna i stovky jinych , casto velmi hezkych zen , kterym se to tak casto nestava . Na Lhotu jezdim cca 30 let , tak vim , o cem mluvim . A druha , dle me pravdepodobnejsi , moznost je , ze Veronika je CHLAP !!! Nebyl by to ani prvni , ani posledni pripad … Pripada me opravdu divne , ze by nejake , NORMALNI , zene stalo za to , porad dokola psat o tom , jak jsou VSICHNI ti muzi , zrovna na ni zvedavi … Takto se chovaji lide , kteri maji nejaky mindrak , nebo prave tu potrebu se vydavat za nekoho jineho . Pokud plati prvni varianta , tak az uvidite , na Lhote , nejakou krasavici a kolem ni houf cumilu , tak je to jiste Verca . Hezky zbytek leta . PRAZAK

 
-

FKK

Vložil pat66, 18. Srpen 2020 - 10:05

Co se týká známek INF, tak tam si myslím, že je to jen o penězích. Možná dřív, že se vydávali jen prověřeným lidem, ale dnes jí může získat každý, takže ztrácí smysl. Určitě to už dnes neznamená, že dotyčný je důvěryhodný naturista, je to jen o vybírání peněz.

To, že někdo na Lhotě nezastihl ty zahraniční dělníky, neznamená, že tam nejsou, jen tam nejsou non-stop, možná tento týden jsou na jiné pláži a střídají to, aby nebyli nápadní. Jsou tam spíš v turnusech. Letos jsem na Lhotu nejezdil, ale v jednom roce jsem tam některý týden taky neviděl ani jednoho a jiný týden tam chodili hotové procesí .

Ty textiláci jsou hlavně problém majitelů, na Lhotě se platí dost velké peníze, tak by se mohli starat. V Poděbradech jsem zažil ruskojazyčnou rodinku, co si hodila v prostředku nudy deku a usadila se tam v plavkách. Na upozornění okolních lidí dělali, že nerozumí. Už si ani nepamatuji, jak je odtamtud dostali, ale já takový lidi nechápu?

Já si myslím, že na oficiálních plážích to s tím poměrem muži:ženy nebude tak zlé. Jasně občas převažují muži, občas ženy. Sice nechodím na všechny pláže u nás, tak nemohu soudit jak jinde a ani tam, co chodím nepočítám poměr M/Ž, ale většinou se mi zdá, že poměr žen je vyšší. V Poděbradech a na Světu určitě, to je možná dáno tím, že tam jsou lázně, které víc navštěvují ženy. Na Kamenčáku zase díky opalovacím molům. Na Lhotě je to tak půl na půl, to záleží na jaké části. Ještě jsem jezdil do Tatrovic a na Vlkov a tam to bylo taky 50:50. Jinam dnes už nejezdím, tak neposoudím. Ale dřív Chorvatsko Ráb, Poreč a taky spíš více žen.

P.S: Osobně se taky přimlouvám za věcnou diskuzi. Nemusíme mít stejný názor, ale útočné příspěvky viz. výše už jsou trochu mimo! :-(

 
-

Opět vedle...

Vložil Horác, 18. Srpen 2020 - 20:09

Na Křetínku samotného muže, pokud se chová jak má, normálně pustí. Osobně několikrát odzkoušeno. A jsou moc rádi, že tam přijde, protože ti místní „spárovaní“, pomalu vymírají…

Ta diskuse není o systému pláží, jak ho někdo chtěl podle svých představ zavést, ale o lidech. Kde jsou normální, tam není co řešit. Kde normální nejsou, tam ať to řeší místní naturisté nebo pořadatel.

Takže paní Veroniko, řešte si Vaši Lhotu buď sama, nebo s místními pořadateli, zaveďte si tam separované pláže pro kohokoli, jak je Vám libo, ale moc prosím, nesnažte se nám zavádět Vaše obecná nesmyslná pravidla na další pláže, nebo naturismus s nudisty Vaším přičiněním vyhyne…

 
-

Jednoduchá otázka

Vložil peťanpraha, 18. Srpen 2020 - 20:23

Jaké procento návštěvníků nudapláží tvoří singl chlapi? Co se stane, když se těchto lidí zástupci militantního feministického hnutí zbaví? Myslí si, že provozovatele bude zajímat 5 nahatých lidí? V žádném případě. Stane se to standardní textilkou.

Takže lidi jako (převlečená) Veronika volají po likvidaci naturizmu jako celku.

Tak směle do toho ;).

 
-

procento

Vložil Jakubskromny, 21. Srpen 2020 - 10:43

já jsem sice samotný muž, který chodí na nudapláž a nebudu zastírat, samozřejmě si lidí kolem sebe všímám a prohlížím si je (ať už jsou to ženy muži nebo děti) vždyť když jsme oblečení taky se po sobě díváme a možná daleko víc než na nudaplážích. ale co chci říct… Ano na nudapláže určitě chodí víc samotných mužů než samotných žen. ale že by to bylo o tolik víc bych neřekl. převážně tam chodí páry a rodiny a sem tam samotné ženy a maximálně dvakrát tolik samotných mužů než žen. Takže bych to nedramatizoval. Veroniku neznám a asi ani nechci :-D

 
-

Lhota pátek 21.08.2020

Vložil Jarda2, 24. Srpen 2020 - 13:50

Dnešní jasná obloha a avizovaná teplota 35 °C vytáhla na Lhotu opravdu hodně lidí – ve špičce odhaduji na FKK části kolem tisícovky naturistů.Teplo opravdu bylo i když na těch slibovaných 35 °C to nedolezlo – v autě na parkovišti mi teploměr ukazoval maximum 33,5 °C. Nacpanost pláže mi naznačovalo už přeplněné parkoviště, kde jsem manévroval skoro 15 minut, než jsem urval volné místo po odjíždějícím sympatickém páru.

Moje dnešní návštěva Lhoty byla už osmá za srpen a mohu tedy trochu shrnout letošní trendy.
Je pro mě skoro nepochopitelné, jak málo textiláků se letos vyskytuje na FKK části a to zejména na východní části pláže za ohybem cesty. Pamatuji roky, kdy na té východní části pláže textiláci výrazně dominovali, v letošním roce abyste tam textiláka hledali pomalu jako jehlu v kupce sena a pokud už ho najdete tak jsou to většinou podivné případy typu nahatí rodiče plus jejich dva důsledně oplavkovaní malí chlapečci výrazně předškolního věku nebo pohledná nahatá slečna a její přítel v mohutných plavkách kamsi pod kolena případně svalnatý nahatý mladík plus jeho důsledně oplavkovaná zarputile se tvářící – patrně – přítelkyně.

Voda je na to, že se léto blíží ke konci úplně perfektní, chladná a osvěžující. Opět – pamatuji roky, kdy východní část jezera byla doslova zamořená píchavými podvodními rostlinami. Ještě v loňském roce byla mělčina u východní pláže pokrytá nechutným bahnem – letos je to proti tomu úplně super a je evidentní, že majitelé areálu se praštili přes kapsu a zainvestovali do zlepšení stavu vody.

Konečně jsem dnes patrně také zahlédl jednoho z těch bájných zahraničních dělníků – menší podsaditý pán výrazně ukrajinského vzhledu v džínách a baťůžkem přes rameno, který ale poměrně rychle procházel po cestě na FKK bez sebemenšího zájmu po někom čumět natož někoho obtěžovat.

Otevřeny byly dnes samozřejmě všechny tři stánky s občerstvením, u stánku nad východní částí pláže se dokonce občas tvořily fronty, nejmenší fronta dnes paradoxně byla u stánku nejblíže ke vchodu od parkoviště.

Složení návštěvníků – drtivě dnes převažovaly páry a rodiny s dětmi, tu a tam samotný muž a občas i samotná žena.

 
-

Nestačím se divit a je mi smutno

Vložil mirvan, 26. Srpen 2020 - 13:20

Zdravím všechny jakožto nový člen na těchto stránkách. Zabloudil jsem taky do téhle diskuse a docela mě překvapuje, co se tu řeší: Singles, prolínání textiláků s naháči, čumilové. Na nudapláže chodím skoro 30 let, začánal jsem v Honeckrově DDR a byl jsem tehdy hodně překvapený, že tam při příslovečné německé pořádkumilovnosti nic takového neřeší – uprostřed pláže na Kulkwitzer See byla cedulka z jedné strany Textil Strand a z druhé FKK Strand, ale fungovala spíš jako orientační bod, než pro nějaké oddělení. Čumilové tam určitě chodili – dobrý byl jeden Mongol oblečený v černém kvádru se stranickým oznáčkem (možná s Jumdžagínem Cedenbalem) na klopě, sedící uprostřed červencových veder na okraji písečné pláže a nejmíň půl hodiny zírající na nahaté lidičky všech pohlaví, věků a vzhledu. Nikdo si ho nevšímal (možná se báli té placky). Tam jsem pochopil co je svoboda. V Čechách byla v té době blátivá pláž na Šeberáku kam občas naběhla VB a u nás v Ústí pak po převratu ohradili kus břehu Habráku, aby ty nahatý úchyly udrželi pěkně stranou od normálních lidí. Proč tohle píšu ? Protože je nudizmus nejen u nás, ale bohužel i v Německu zjevně na ústupu (někde jsem zahlédl článek, kde se píše že ubývají 2% nudistů ročně – to jsou zhruba ti, co umřeli a noví nepřibyli). Podle mého přesvědčení za to může mimo jiné separace. Pokud nás na pláži budou moci textiláci pozorovat (a čumilové nás určitě neukousnou), ať se klidně pokochají pohledem na obnažené ohambí a prsa, třeba jim časem dojde, že se nejedná o nic úchylného a taky se svléknou. Ostatně, co je normálního na tom lézt do vody a opalovat se oblečený ?

 
-

Jasně - 30 let chodíte na nudapláže

Vložil Jarda2, 26. Srpen 2020 - 14:39

a dneska jste poprvé úplně náhodně narazil na stránky naturista.cz a poprvé jste se tady zaregistroval. To zní věrohodně [Tmavé brýle]

 
-

Možná to nezní věrohodně, ale

Vložil mirvan, 26. Srpen 2020 - 15:47

Možná to nezní věrohodně, ale je to tak. Ostatně já chodím na nudapláže, ne na Net.

 
-

Na Naturistu chodí jen zlomek naturistů

Vložil admin, 27. Srpen 2020 - 7:26

To jsem už vypozoroval od samého počátku, kdy jsem Naturistu před 17 lety založil. Když jsem vyrazil po plážích s letáky, mapou, občasníkem…, tak na mě lidi koukali jak zjara. I teď za posledních 5 let, kdy propagace Naturisty téměř ustala, se povědomí o n-informovanosti značně propadlo. Někdo má zato, že skupiny na sociálních sítích obsáhnou všechno, ale většinou se jedná o výkřiky „Vopaluju se u vody, hurá“.

Informovanost je opravdu nutná. Potom by nepřicházel letitý návštěvník n-lokalit a nenabádal by ke „všeobecné nahotě“, ke které se nadšeně přidá zbytek populace světa. Většinou to dopadá tak, že na nehlídané n-pláži nakonec zbude několik 60tiletých naháčů a n-lokalita zanikne.

Při dobré informovanosti by taky nebyly slyšet názory, jakože před 30 lety tady byl jen bahnitý Šeberák… Budiž ke cti soudruhům z NDR, kteří přes všechna možná omezení, nezakazovali propagaci FKK, viz fotka níže. To je titulní strana FKK-Reiseführeru, který vycházel pravidelně právě v NDR. K FKK osvětě v ČSSR došlo až vznikem Unie naturistů po 1989.

Udržovat FKK režim je nutné, ať starousedlíky, provozovatelem občerstvení, nejlépe pak kladným přístupem majitele FKK-DDRFKK-DDR
 
-

Asi tak, Ivoši

Vložil Jarda2, 27. Srpen 2020 - 9:52

Ten druhý odstavec tvého příspěvku zlatem do mramoru tesat. Osobně neznám případ kdy by to dopadlo jinak.

 
-

Nerad bych se (zvlášť jako

Vložil mirvan, 27. Srpen 2020 - 14:38

Nerad bych se (zvlášť jako místní kandrdas) pouštěl do nějakých polemik, ale trochu se musím ohradit: Můj povzdech nemířil proti jakémukoliv sdružování, propagaci, podporování resp. iniciování vzniku n-lokalit a podobně (ostatně jsem na tenhle server vlezl hlavně proto, abych se obeznámil s komunitou a případně zkusil pomoci přiložit ruku k dílu a to například ke zřízení nahaté pláže na Miladě u UL). Ten povzdech mířil na předešlé dlouhé diskuse o tom, kdo kde koho očumuje a šmíruje. Můj názor je ten, že bychom to neměli řešit, že bychom se neměli za svoji zálibu v nahotě stydět, protože tím textilnímu národu ukazujeme, že víme, že jsme divní. Samozřejmě se nemůžeme exhibovat, ale alespoň nějakou velkorysost ke zvědavcům a šmírákům bychom si připustit měli.

 
-

Nemá cenu plakat nad "rozlitým mlékem"

Vložil Sam De Bill, 27. Srpen 2020 - 15:33

Proč už něco není jak bývalo a naopak je jak je (navíc každá lidská činnost prochází svými opakujícími se vzestupy i pády). Ale naopak, jak jste také správně napsal, přiložit vlastní obě ruce k dílu. Resp. přesně jako v „komunismu“, každý podle svých „možností a schopností“ – „každému podle jeho zásluh“ … Nedomnívám se, že jen „povolené“, masové a placené N-aktivity jsou ty jediné správné … vydělávat na něčí přirozené potřebě mi totiž přijde minimálně eticky sporné … I proto se mi velmi líbil film „Naboso až ke krku“ a zřejmě doufám-věřím i realita mnohých spolkových FKK zařízení (u nás i ve světě), kde se platí jen členské příspěvky + odpracují brigády na provoz a udržování dané N-lokality, ale ne primárně se ziskem, vydělat si a „sbohem“ … Proto velmi prosím, ať se každý snaží a dělá co může u sebe i ve svém okolí k propagaci nudismu – naturismu! Získává nové „členy“, místa vhodná k nahocení i pořádá aktivity, kde lze býti „legálně“ nahý … Každá sebemenší zmínka i drobnost se počítá a může se hodit, samozřejmě že pouze ty pozitivní! O úchylné podivnosti natož rovnou zvrhlé a trestné činy nemá zájem žádná skupina příčetných osob (a paradoxně někdy ne ani ti nejvyhlášenější zločinci či hrdlořezové) …

Jde o to se alespoň 1× za rok přemoci a zkusit na N-lokalitu či N-akci vzít či aspoň pozvat tolik lidí, kolik zvládnu. Partnerem/kou počínaje, přes příbuzné, známé, kolegy/ně z práce až po kolemjdoucí stejným směrem (např. na textilní část Lhoty s poukazem, že u „naháčů“ je víc místa, klid, zábava i milí-přátelští lidé, kteří nikoho „nepokoušou“ ani „nezneužijí“-min. ne bez jeho svolení).

Když se chce, vše jde, kdo chce hledá způsoby, kdo nechce ten hledá důvody!!!

Nahocení, masážím i mazlení Zdar a Sláva, stejně jako zdravému rozumu i citu!!!

 
-

" je evidentní, že majitelé areálu se praštili přes kapsu..."

Vložil nahatej, 1. Září 2020 - 15:00

„… je evidentní, že majitelé areálu se praštili přes kapsu a zainvestovali do zlepšení stavu vody,“ píše Jarda2 21/8/20.

Opravdu? Bylo by to hezké a ty davy koupačů, co tam za 30 let už nechali pěkných pár mega, by si to zasloužily.

Když 17/7/17 odhalila plánovaná kontrola vody „zhoršenou jakost – jakost vody 3“, byl na FB vznesen dotaz, zda se kvalita vody dá ovlivnit. A Lhota odvětila: „Nedá… společnost do kvality vody nezasahuje.“

První zásah zkusili už koncem 1980s, kdy nasadili amura a tolstolobika s tím, že tyhle ryby požerou vodní rostliny. Bez velkého úspěchu, pamatuju si.

Třeba ale nyní něco dělají. I tak ale 17. srpna 2020 oficiální měření vykázalo průhlednost vody pouhých 120 cm. To už k legendární průzračnosti, křišťálovosti apod. klasických epitetům má hodně daleko. Jakkoli hodnoty bakteriologické (8 a 19 KTJ, viz protokol, který chvályhodně zavěsili na web) jsou velmi pěkné.

Mnoha lidem to evidentně stačí a vyhovuje. Na jedné ze svých vod jsem ale tou dobou (14/8) naměřil 510 cm, a tak je mi jasné, že mě tam uvidí MOŽNÁ nejdřív v červenci 2020 v rámci vzpomínky na naše první koupání tamtéž před kulatými 40 lety.

 
-

Člověk musí být realista

Vložil Jarda2, 2. Září 2020 - 10:31

Pokud na Lhotě je po delší dobu denní návštěvnost v řádu desítek tisíc denně tak je asi nereálné očekávat průzračně čistou vodu s mnohametrovou průzračností.
A pokud spoustu let na dně mělčiny u východní části pláže bylo nechutné bahno a letos tam byl celkem přijatelný písek tak to vyčištění nutně museli majitelé zainvestovat.
Samo by se to asi těžko vyčistilo, možnost že to na svoje náklady nechal vyčistit nějaký nadšený a hodně bohatý pravidelný návštěvník Lhoty sice existuje, ale je dost nepravděpodobná.

 
-

"Budiž ke cti soudruhům z NDR"

Vložil nahatej, 2. Září 2020 - 11:18

Aby řeč nestála, k adminově příspěvku z 27/8/20 zde.

Vím, že se to tak říká, a chápu, jak je to míněno, ale o skutečné cti bych nemluvil.

Soudruzi v NDR se na začátku 50. let pokusili spontánní FKK zlikvidovat. Možná víc než to, že jde o „nebezpečné sektářství“ a „imperialistickou dekadenci“, jim vadilo, že FKK měla zákonnou oporu v dosavadním liberálním Polizeiordnung zur Regelung des Badewesens: „§3 – Einzelne Personen oder Personengruppen dürfen öffentlich nackt baden, wenn sie unter den gegebenen Umständen annehmen können, dass sie von unbeteiligten Personen nicht gesehen werden können, insbesondere auf einem Gelände, dass hierzu freigegeben ist.“ (lze se koupat na veřejnosti, jestliže lze za daných okolností předpokládat, že je neuvidí nezúčastněné osoby).

Neboť tohle podepsal ve zlodušské době r. 1942 zloduch Himmler…

1954 je policejně zakázali, ale narazili na tak zarputilý a vynalézavý odpor, že svou neúspěšnou snahu záhy vzdali a už 1956 (Anordnung zur Regelung des Freibadewesens) FKK opět na vyčleněných a označených místech povolili.

Zjistilo se mj., že místy prý 98 % notorických naháčů byli příslušníci inteligence. A tu si na Východě nesměli příliš naštvávat, aby jim neemigrovala – což ale dělala stejně, viz poté Berlínská zeď… A mezi nimi plno straníků včetně vysoce postavných. Nejslavnější je notoricky tradovaný konflikt z r. 1951 mezi pozdějším ministrem kultury Becherem a režimní spisovatelkou č. 1 Annou Seghers.

Neboli soudruzi byli dotlačeni k poznání a uznání, že mají řadu větších problémů než to, že jim lidé polehávají u vody u Ostsee a jezer bez plavek. Že nemá cenu lidi zbytečně nasírat v jejich volnu, když už je jinak mají fest na povel. A že obnažené genitálie socialismus v prvním německém státu dělníků a rolníků nerozvrátí. (Jak ostatně psal už 1955 jeden prozíravý funkcionář: „pravděpodobně tím tyto lidi naháníme třídnímu nepříteli do náruče“.)

Jakési uznání bych jim připustil za to, že na to přišli brzy a bez drsnějších policejních excesů. Byť viz výše o tom nasírání a masovém odporu napříč společností.

A tak, na rozdíl od konzervativnější NSR, kde FKK žila především na spolkové bázi (hezky organizovaná v DFK od 1949 a začleněná do DOSB, tedy „tamějšího ČSTV“ od 1963, Ordnung muß sein) se v NDR paradoxně rozvinula spontánně a neorganizovaně coby „jediné dobrovolné masové hnutí DDR“ (SZ 1995).

U nás jsme za sebou neměli celou tu pestrou německou historii FKK od konce 19. století, a tak není divu, že jsme na tom v inkriminované totalitní době byli jinak a že naši souzi se k podobné liberalizaci dopracovali až o 30 let později.

 
-

Lhota 12.9.

Vložil volynak, 12. Září 2020 - 18:33

Možná poslední letošní letní počasí dnes přilákalo na Lhotu cca 300 nudistů, v provozu byly dva stánky, sociály,parkování i vstup placené, ale začali vybírat později než obvykle. Počasí výborné, pár obláčků se přihnalo až k večeru. Teplota i kvalita vody odpovídající roční době. Na textilní části pár desítek lidí jako tomu bývá v okrajových termínech sezony.

 
-

Lhota neděle 13.09.2020

Vložil Jarda2, 14. Září 2020 - 10:11

Krásná slunečná a opravdu letní neděle s odpoledními maximy kolem 27 °C. Návštěvnost odhaduji na 400 naturistů na FKK části, textilní část poloprázdná. Textiláků na FKK a to včetně východní části pláže za ohybem cesty opět prakticky nula – když vzpomenu na nedávná léta tak je to až nepochopitelné. Stánky otevřené jen u vchodu a u východní částí pláže, stánek v ohybu cesty už byl mimo provoz. U stánků žádné fronty.
Pro lidi, kteří mají rádi klid a pohodu, je právě teď v průběhu babího léta návštěva Lhoty úplně ideální příležitost.

 
-

Lhota úterý 15.09.2020

Vložil Jarda2, 17. Září 2020 - 12:37

Dopoledne jsem jel služebně do Mladé Boleslavi a bylo jasné, že po cestě zpátky zastávku na Lhotě nemohu vynechat. Počasí opravdu úchvatné – úplně jasno a na venkovním teploměru v autě jsem v jednu chvíli měl 32,5 °C. Vzhledem k všednímu zářijovému dni jsem se těšil na prázdnou pláž a to jsem se hodně přepočítal.

Už při příjezdu na parkoviště zaplněné dokonce víc než v neděli jsem tušil, že prázdné pláže se asi nedočkám. A skutečně byla nacpaná v podstatě stejně jako v neděli – tj. odhadem cca 400 naturistů na FKK části. Voda chladivá, osvěžující a na aktuální datum více než přijatelná. Parkovné i vstupné se vybíralo zcela klasicky v plném rozsahu, přední stánek u vchodu už mám pocit, že mele z posledního a lednici s nápoji měli skoro prázdnou – patrně neočekávali v září takové návaly návštěvníků. Zato zadní stánek u východní části pláže nenechává nic náhodě, lednice narvaná nápoji a v současné době je to můj občerstvovací favorit. Textiláci na FKK části opět prakticky nula, pokud nepočítám 3 nebo 4 ženy ve spodním dílu plavek.

Přiznám se, že za cca 35 let co jezdím na Lhotu jsem snad nezažil tak nacpanou pláž ve všedním zářijovém dni. Důvodem patrně je jednak to, že „skalní“ návštěvníci Lhoty se postupně dostávají do důchodového věku a mají už plnou svobodu nad svým volným časem a také, že další část těch mladších „skalních“ jsou zabezpečení podnikatelé, kteří už spíše upřednostňují udělat něco pro své zdraví a načerpat před zimou do těla cenný posilovač imunity – vitamin D, než pracovat nadoraz.
Dobré rozhodnutí, práce nám – věkově – zkušenějším opravdu neuteče [Pivo]

 
-

super Lhota

Vložil nudistik, 16. Září 2020 - 19:56

jardo2 to jsi napsal super a je dobre, ze jste si to tam vsichni uzili :) Ja byl v ten cas na nude Hostivar a pocity a situace hodne podobna jako na Lhote, takze je dobre, ze natur lokality takto ziji a funguje to :)) snad to pocasi jeste letos vydrzi a jeste si to uzijeme :)))

 
-

Nechci vám kazit radost z pobytu na Lhotě,

Vložil PetrS, 17. Září 2020 - 13:26

ale z hlediska vytváření vit. D3 v kůži je vám zářiové opalovaní už houvno platné. Na jeho výrobě má totiž zásluhu UVB záření, které do našich zeměpisných šířek nyní již téměř neproniká. Jinými slovy, potřebujete na to celkem intenzivní ničím nezastíněné sluneční světlo! Šanci tak u nás máte v podstatě pouze 2 měsíce před a 2 měsíce po letním slunovratu. I ve dnech kolem slunovratu je „okno“ pro opalování jen asi +/-3 hodiny kolem poledního (tj. od 10:00 do 16:00 hodin letního času). Nebo ještě jinak, potřebujete, aby slunce na obloze bylo tak vysoko, aby předměty vytvářely na zemi kratší stín než je jejich vlastní výška.

Takže zase až v květnu, přátelé vitamínu dé tři! ;-)

 
-

Neboj Petře, my si jí zkazit nenecháme

Vložil Jarda2, 17. Září 2020 - 12:45

Já o tom co píšeš zhruba vím – ale fakt jen zhruba, tak jsem ještě zagooglil a třeba tady je to pěkně vysvětlené:

„Jak tedy zjistíme, jestli sluneční světlo toto záření obsahuje? Pokud vrháme „dlouhé“ stíny, tj. délka našeho stínu je delší než naše skutečná výška, je slunce již příliš nízko a UVB záření se odráží od ozónové vrstvy a proniká k nám jen minimálně. Takže pokud chceme ze slunce získat vitamín D, nemá smysl se opalovat ráno nebo večer. Orientačně se uvádí, že v naší republice získáte naposledy vitamín D ze slunce v první polovině září a pak až od poloviny dubna. V mezidobí bychom měli věnovat zvýšenou pozornost přijímání „déčka“ z potravy, protože sluníčko nám v tomto už příliš nepomůže.“

Jasně píší „naposledy v první polovině září“ – takže jsme to ještě stihli tzv. „o prsa“ [Tmavé brýle]

 
-

Lhota neděle 20.09.2020

Vložil Jarda2, 21. Září 2020 - 14:51

Léto na Lhotě pokračuje. Krásné počasí, obloha bez mráčku a teplota 25 °C, na FKK části pláže návštěvnost lehce pod 200 naturistů, na textilní části pláže cca 30 lidí. Co je podstatné – nevybíralo se ani za parkování ani za vstup, takže vše zcela zdarma a už nebyl otevřený ani jeden ze 3 občerstvovacích stánků. Voda chladná a velmi osvěžující. Na parkoviště šlo zatím normálně vjet.

Moc nechápu proč Jezero Lhota s.r.o. už nevybíralo, jen v době mého pobytu bylo na parkovišti cca 80 aut a cca 200 lidí na pláži, tj. 80×100 plus 200×60 = 20.000,– Kč. Vzhledem k tomu, že návštěvníci se přes den průběžně mění tak majitelé přišli na tržbách za vstupné a parkovné jen za tuto neděli minimálně o cca 30.000,– Kč.

Velmi klidná až intimní atmosféra, ticho, než se před zimou ochladí tak mohu návštěvu Lhoty jen doporučit.

 
-

Lhota sobota 13.02.2021

Vložil Jarda2, 19. Únor 2021 - 17:35

Krásně slunné počasí a teplota kolem nuly mne zlákala na rodinný výlet na zasněženou a zamrzlou Lhotu.

Po příjezdu bylo velmi milé překvapení, že majitelé areálu loni na podzim hned po skončení letní sezóny nenasadili před vjezd na parkoviště tu mnoho let obvyklou protitankovou traverzu – nepřeháním, menší tank by to patrně neprorazil – a vjezd na parkoviště byl zcela volný. Napočítal jsem na parkovišti více než 50 aut, takže při zavřeném vjezdu by situace s parkováním byla fakt dost problematická.

Noční teploty pod –10 °C vytvořily na celé ploše jezera krásný pevný a hladký led, takže se tam všude bruslilo, sáňkovalo, procházelo, klouzalo a vládla tam skutečně milá atmosféra.

Jak jsem předem očekával, byla tentokrát drtivá převaha textiláků, dokonce absolutní. Jen v jednu chvíli se vynořila naděje, že prapor naturistů bude alespoň někdo hájit, ale nezadařilo se – viz fotky.

Procházka krásná i v okolních zasněžených lesích, výlet na Lhotu je zážitek i v zimě.

Otevřený vjezdOtevřený vjezd Zaplněné parkovištěZaplněné parkoviště Lyžování na LhotěLyžování na Lhotě Zákaz pobytu v obleční nikdo nerepektovalZákaz pobytu v obleční nikdo nerepektoval Stánek u vstupu na FKK i s nabídkou na tabuli jako kdyby měl za pár minut otevřítStánek u vstupu na FKK i s nabídkou na tabuli jako kdyby měl za pár minut otevřít Pohled od vstupu na FKKPohled od vstupu na FKK Stánek v ohybu cestyStánek v ohybu cesty Zadní stánek na východní plážiZadní stánek na východní pláži Pohled na jezero z východní částiPohled na jezero z východní části Mladí otužilci - včetně jedné dívky - ve vodě. Že by naturistický dorost?Mladí otužilci – včetně jedné dívky – ve vodě. Že by naturistický dorost? Takže přesně jak jsem tušil všichi důkladně oplavkováni ...Takže přesně jak jsem tušil všichi důkladně oplavkováni … A pohodový výjezd z parkoviště na závěr výletu.A pohodový výjezd z parkoviště na závěr výletu.
 
-

Zimní Lhota

Vložil volynak, 20. Únor 2021 - 4:40

Díky za pěknou reportáž a fotky, taky jsem se tam byl jednou v zimě podívat – asi před deseti lety – tehdy ovšem nebyl sníh. Je tam opravdu hezky i mimo sezonu. Tento víkend už to tam bude vypadat jinak a v příštím týdnu by mohlo být už ke 20°, to už se určitě někdo vykoupe.

Horší to bude asi letos s letní sezonou, zákazy se zpřísňují a uvolnění v nedohlednu. V loni se otevíralo tuším až koncem června. Jak to bude letos je zatím ve hvězdách.

 
-

Moc hezké a jen tak dál ...

Vložil Sam De Bill, 20. Únor 2021 - 16:42

Jen houšť a větší kapky … Tak se musí na Covid a další nepřátele lidstva (zejména „textilní blbost“) … Jen s dobrou náladou a posílenou imunitou se dá přežít vše a dočkat se zase pozvolného návratu k „normálu“ … Svého času jsem taky „koketoval“ s nahotou+otužováním, dnes i kvůli situaci a obtížemi s prací jsem rád, že si zanahotím doma v teplé sprše … Člověk musí být rád že je rád, má práci, co jíst, kde bydlet a že není sám, byť zrovna jeho partner či partnerka (či obojí a více osob) zrovna pro nahotu nejsou stejně „nadšení“ … Hlavně opatrně v práci, viz. nešťastný případ pana Petra (PeťanPraha), který byl propuštěn kvůli dotazu na nahotu v rámci teambuldingu, či můj „debilní“ nápad, „chlubit“ se v práci fotkou z nudapláže (paní+já zepředu zdálky a bez hlav) … Jj doba a někteří lidé jsou „zlí“, tím víc je třeba se mít na pozoru, bojovat a vydržet než zase bude líp … Nedělat zbytečné „blbiny“, věřte prosím zkušenému expertovi přes průšvihy!!!

Nahotě a všemu milému Zdar, Covidu a Blbosti Zmar!

Váš/Vaše „vše“ nahaté a blbé SdB21

P.S. Reakce na kolegu Volynak: nejen s ohledem na Covid pandemii a zpřísňující se opatření vřele nedoporučuji nikomu (nahému či oblečenému) porušovat hygien.-epidemiolog. opatření a riskovat, že nákaza a vše s ní spojené bude řádit ještě dlouho … t.j. mimo jiné vstupovat a koupat se tam, kde to bude zakázáno!!! … Buďme prosím ohleduplnými lidmi, vůči sobě i přírodě a respektujme vše nařízené, živé i neživé tvory/věci a sebe navzájem. Jen tak se jako naháči i lidstvo můžeme posouvat dál a k lepší budocnosti (i nahatější) v opačné případě sami sebe (a možná i celou planetu Zemi) odsuzujeme k brzkému zániku! Memento Mori!!!

 
-

Zima na nudě

Vložil nahatej, 21. Únor 2021 - 3:05

Sobota 13/2 si o výlet do přírody skutečně říkala. Studený týden bohužel (pro plavce, pro bruslaře naopak bohudík) všechny stojaté vody zalednil, k tomu něco napadlo, takže jsme výlet na Hrádek-Oplatil brali jako procházkové vyvenčení s určitou šancí na díru v ledu, když už letos otužování ve vodě tak frčí.

Čekali jsme nápor lidí a dokonce proto zavrhli návštěvu Opaťáku „kousek od Hradce, tam budou davy…“.

Světe div se, nekonal se. Pár aut, pár postaviček. U zachatičkovaného západního břehu pár bruslařů – led podle očekávání nebyl hladký.

V rohu u příchodu od silnice u Anbaru díra v ledu. Když klackem trochu prošťournutá, použitelná. Voda hezky průhledná. Rozměr ne na plavání, ale dalo se zanořit a trochu hýbat. Moc pěkné. Po výlezu slunce, skoro bezvětří = nádhera a tepelná pohoda.

Během té cca půlhodinky jsme se tam náhodou sešli čtyři. Jen jeden maník v plavkách. Sportovní dáma cca 35 přišla, svlékla se, dala sérii kliků na zahřátí a zanořila se. Já už byl tou dobou oblečený, ponotovali jsme si dohromady, jak je krásně a jaká pohodička.

Chybějící návštěvnost lze zčásti vysvětlit ohromujícími davy běžkařů na bohdanečském golfplacu. Plno aut a plno lidí v pohybu. Moc pěkné.

Vlastně škoda, že už od následného úterka přišla obleva. Sobecky sice doufám, že v tomto teple už od příštího týdne zase půjde plavat, ale sníh a led dával možnost bez cestování se zimně vyblbnout i lidu nížinnému.

Na pozitivní notě: za týden končí zima a teploměry to budou příští dny důrazně připomínat.

A abych nezapomněl na trochu retra: když jsem kdysi dávno v 90s na Lhotě bruslil nahý, argumentoval jsem manželce a dcerce (sice byly zvyklé, že jsem prdlouš, ale zrovna toto bylo novum), že cedule pobyt na nudipláži bez plavek explicitně přikazuje.

Teď už se u nás nikdo ničemu nediví. Z ledna 2016 máme dokonce sérii fotek, jak na Hrádku sjíždím zasněženou nudapláž na (freeridových) lyžích.

Kdo si hraje, nezlobí…