NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Jezero Lhota (u Brandýsa nad Labem)

Vložil JirkaRybka, 6. Duben 2010 - 3:33
Aktualita: Mapa, plánek, souřadnice: 

FB Jezero LhotaFB Jezero Lhota

GPS (kiosku uprostřed pláže): 50.24435, 14.67091)
FKK Lhota na MAPY.CZ ZDE.


Skeň a jeď přímo na Lhotu! :-)Skeň a jeď přímo na Lhotu! :-)


Předpověď počasí pro Jezero Lhota, pro její zobrazení klikněte prosím na šipku praporku místa:


Přístupnost pláže: 
Placená s otvírací dobou (jindy volně přístupná).

Fotografie: 

Provozovatel Jezera LhotaProvozovatel Jezera Lhota Celá n-pláž: Vše je FKKCelá n-pláž: Vše je FKK Východní břeh (N) plážeVýchodní břeh (N) pláže Vstup na n-pláž: )Vstup na n-pláž: ) Naháčů hodně...Naháčů hodně… Obec a jezero LhotaObec a jezero Lhota Lhota leteckyLhota letecky 

Vstupné, provozní doba, kontakt: 

Veškeré aktuální informace – Provozovatel: Jezero Lhota s.r.o. WWW


Doprava: 
Autem
Vlakem
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Oficiální n-pláž - s cedulemi.

Zázemí na pláži: 
Naturistické občerstvení.
WC na n-pláži.
Sprchy na n-pláži.
Kemp není.
Parkoviště placené.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Vhodné pro děti.

Parkoviště: 


Přímo k areálu přiléhá velké parkoviště (stovky aut) se štěrkovým povrchem a čerstvě vysázenou zelení, na němž je v sezóně vybíráno parkovné. (Mimo sezónu se někdy stává, že je parkoviště fyzicky uzavřeno závorou.) Vstupů do samotného areálu koupaliště je více, naturistům doporučuji zajet do levého zadního rohu parkoviště (z pohledu při příjezdu), kde je pokladna nejbližší začátku n-pláže. Od června do srpna platí v celé obci Lhota zóna se zakázaným stáním a ani jinak tam mnoho místa není (spíš žádné), takže je opravdu nutné toto parkoviště využít.

Sport - zábava: 

Plavání, opalování, rybaření. Naturistické procházky. Půjčovna šlapadel v těsném sousedství n-pláže. Vzhledem k rozsáhlosti n-pláže by s dalšími poklidnějšími aktivitami na vlastní pěst nemusely být problémy (např. se zde někdy hraje Pétanque), oficiální nabídka dalšího vyžití ale zřejmě krom těch šlapadel není.

Ubytování: 

Pronájem chaty v Českém ráji Dovolená na chatě a v pohodě.


5km jižně od lokality by měl být kemp na Proboštských jezerech (rovněž pískovny, na břehu Labe, avšak textilní), chybí však dostupné údaje. Další možnosti nabídne Brandýs n.L.-St. Boleslav (cca 6km přes les).
V lokalitě je nemožné kempování na divoko. Raději využijte kempy v okolí.

Velikost pláže: 
délka cca 500m, šířka odhadem 15m (plus lesík)

Terén pláže: 
Písek.
Málo stromů – málo stínu.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Les, lesík.
Pole, louka.
Ticho.
Rovina, nížina.

Vodstvo - údaje: 


Zatopená pískovna, bývalý písák 0,15 km².


Vodní plocha: 
Písák.
Dno písčité.
Žádný proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Voda obvykle čistá.

Po svých / s jízdenkou: 


Asi 3km od lokality je vlaková zastávka Dřísy na hlavní polabské železniční trati (nezbývá asi než dojít do Lhoty po některé ze silnic). Autobusové spojení z Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi je o víkendech velmi chatrné (2 spoje za den), nabízí se ale pěkná procházka asi 6km lesem přímo ze St. Boleslavi.

Na kole: Ze St.Boleslavi – kousek nad náměstím odbočit směr Mělník (silnice č.331). Milovníci asfaltu stále po silnici, viz. příjezd autem (značný provoz; v centru obce Lhota zkratka vpravo po červené turist. značce), milovníci klidu a přírody odbočí vzápětí (u křížku) vpravo na výraznou asfaltku která není obklopena zástavbou. Pak stále rovně: kolem hájovny do lesa, převést (přenést) kolo přes žel. trať (opatrně, velký provoz!), a něco přes 2km solidní lesní cestou. Na velkém rozcestí vlevo po červené turist. značce a už i značené cyklotrase, přímo k pokladně na zadním konci n-pláže. (Je mnoho dalších možností, kudy po lesních cestách dojet, tato je ale ověřená a přehledná.) Od Všetat – po vedlejších silnicích přes Nedomice a Dřísy, před obcí Lhota vlevo (jako autem).

Autem: 

Od Prahy (či Mladé Boleslavi) nejlépe přes Starou Boleslav (výjezd z rychlostní silnice R10, most z Brandýsa nad Labem již několik let v rekonstrukci), silnicí č.331 směr Mělník, za lesem vpravo přes přejezd směr Lhota, projet celou obcí a až za posledními domy vpravo (výraznou a velmi dobře značenou odbočkou – viz. obrázek) na placené parkoviště. Od Mělníka (Kostelce nad Labem) podobně, silnicí č.331 směr Brandýs n.L.-St. Boleslav; z tohoto směru se nabízí odbočit vlevo již na Dřísy, tam vpravo na Lhotu, a ještě před obcí opět na asfaltku k parkovišti. (mapa)

Další info: 


Asi nejlepší n-pláž v dosahu od Prahy, dlouhé písečné pláže s připloceným alespoň úzkým pruhem borového lesa, klid, voda čistá (v posledních letech někdy maličko zakalená, ale na poměry okolí Prahy stále skvělá), přímo na n-pláži několik kiosků, WC… N-pláž, o které se mimochodem dočteme i na turistické informační tabuli v centru obce, je součástí velkého přírodního koupaliště na bývalé pískovně, kde se prý kdysi těžil písek na stavbu Pražského metra. Je jednou z nejstarších oficiálních lokalit u nás, a je hojně navštěvována – i mimo hlavní sezónu zde za rozumného počasí, lze naháče potkat. Jinak je ale nutno počítat s tím, že mimo provozní dobu koupaliště se volně přístupné břehy stávají spíše rájem rybářů. Občas se v přiměřené míře taky přimíchává textil, možná i proto, že n-pláž má optimální polohu pro využití večerního nízkého slunce, ale to je spíše jen výjimka a cedulemi je toto dobře ošetřeno. Jinak před sluncem poledním se přímo na plážovém písku neschováte téměř za žádný strom, můžete se však snadno stáhnout do připloceného pásu borového lesa. Areál má celou řadu vchodů – z parkoviště, z obce, z lesa – a platí v něm zákaz vstupu psů!
Léto 2010: Naše návštěva a akce na této nuda pláži. Léto 2009 Autentické zážitky z letošní výpravy na Lhotu.Aquazorbing.czAquazorbing.cz Léto 2012 :-D, podívejte se na reportáž o cyklovýpravě nejkrásnějšími nudaplážemi Polabí, zahájenou právě na Jezeře Lhota.

Léto 2011: 6. 8. 2011 – Mistrovství v Aquazorbingu na nuda pláži u stánku č. 8 (Jaroslava Urbanová). Den plný šikovných naturistek a zdatných naturistů – zorbistů. Bližší info na EMAIL. Hlavní strana MISS NATURA. Článek o této akci

POPRVÉ V HISTORII ZÁVOD 5 AQUAZORBŮ SOUČASNĚ!

Nejbližší obce: 


Lhota, Dřísy, Kostelní Hlavno, Hlavenec, město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav.


Turistické cíle: 


V těsné blízkosti lokality především rozlehlé borové lesy, lákající k procházkám nebo jízdě na kole. V nedaleké Staré Boleslavi kostel sv. Václava s podzemním kostelem sv. Kosmy a Damiána, u něhož byl zavražděn sv. Václav, kostel Nanebevzetí Panny Marie, Boleslavská brána. V Brandýse nad Labem pak především zámek s nedalekým zbytkem historického mostu přes Labe.

English / Deutsch: 


The very best nude beach around Prague: About 500m of sand-beach is dedicated for nudists, drinks are sold on-beach, a strip of pine-wood included, water quality is good. The edges of nude-place are marked with a fence and a sign. The place is usually quite full of nudes. Entrance-fee and parking-fee are collected only during daytime in the summer, otherwise the place is free accessible for everyone. For a map, follow the link in the top box on this page.

KOMENTÁŘE Z LET 2008 – 2020 JSEM ZKUMULOVAL DO TÉTO STRANY Ivo Žurek, 1.8.2020


Aktualizováno: 
28.3.2021 Ivo Žurek

5
 
-

Na Naturistu chodí jen zlomek naturistů

Vložil admin, 27. Srpen 2020 - 8:26

To jsem už vypozoroval od samého počátku, kdy jsem Naturistu před 17 lety založil. Když jsem vyrazil po plážích s letáky, mapou, občasníkem…, tak na mě lidi koukali jak zjara. I teď za posledních 5 let, kdy propagace Naturisty téměř ustala, se povědomí o n-informovanosti značně propadlo. Někdo má zato, že skupiny na sociálních sítích obsáhnou všechno, ale většinou se jedná o výkřiky „Vopaluju se u vody, hurá“.

Informovanost je opravdu nutná. Potom by nepřicházel letitý návštěvník n-lokalit a nenabádal by ke „všeobecné nahotě“, ke které se nadšeně přidá zbytek populace světa. Většinou to dopadá tak, že na nehlídané n-pláži nakonec zbude několik 60tiletých naháčů a n-lokalita zanikne.

Při dobré informovanosti by taky nebyly slyšet názory, jakože před 30 lety tady byl jen bahnitý Šeberák… Budiž ke cti soudruhům z NDR, kteří přes všechna možná omezení, nezakazovali propagaci FKK, viz fotka níže. To je titulní strana FKK-Reiseführeru, který vycházel pravidelně právě v NDR. K FKK osvětě v ČSSR došlo až vznikem Unie naturistů po 1989.

Udržovat FKK režim je nutné, ať starousedlíky, provozovatelem občerstvení, nejlépe pak kladným přístupem majitele FKK-DDRFKK-DDR
 
-

Asi tak, Ivoši

Vložil Jarda2, 27. Srpen 2020 - 10:52

Ten druhý odstavec tvého příspěvku zlatem do mramoru tesat. Osobně neznám případ kdy by to dopadlo jinak.

 
-

Nerad bych se (zvlášť jako

Vložil mirvan, 27. Srpen 2020 - 15:38

Nerad bych se (zvlášť jako místní kandrdas) pouštěl do nějakých polemik, ale trochu se musím ohradit: Můj povzdech nemířil proti jakémukoliv sdružování, propagaci, podporování resp. iniciování vzniku n-lokalit a podobně (ostatně jsem na tenhle server vlezl hlavně proto, abych se obeznámil s komunitou a případně zkusil pomoci přiložit ruku k dílu a to například ke zřízení nahaté pláže na Miladě u UL). Ten povzdech mířil na předešlé dlouhé diskuse o tom, kdo kde koho očumuje a šmíruje. Můj názor je ten, že bychom to neměli řešit, že bychom se neměli za svoji zálibu v nahotě stydět, protože tím textilnímu národu ukazujeme, že víme, že jsme divní. Samozřejmě se nemůžeme exhibovat, ale alespoň nějakou velkorysost ke zvědavcům a šmírákům bychom si připustit měli.

 
-

Nemá cenu plakat nad "rozlitým mlékem"

Vložil Sam De Bill, 27. Srpen 2020 - 16:33

Proč už něco není jak bývalo a naopak je jak je (navíc každá lidská činnost prochází svými opakujícími se vzestupy i pády). Ale naopak, jak jste také správně napsal, přiložit vlastní obě ruce k dílu. Resp. přesně jako v „komunismu“, každý podle svých „možností a schopností“ – „každému podle jeho zásluh“ … Nedomnívám se, že jen „povolené“, masové a placené N-aktivity jsou ty jediné správné … vydělávat na něčí přirozené potřebě mi totiž přijde minimálně eticky sporné … I proto se mi velmi líbil film „Naboso až ke krku“ a zřejmě doufám-věřím i realita mnohých spolkových FKK zařízení (u nás i ve světě), kde se platí jen členské příspěvky + odpracují brigády na provoz a udržování dané N-lokality, ale ne primárně se ziskem, vydělat si a „sbohem“ … Proto velmi prosím, ať se každý snaží a dělá co může u sebe i ve svém okolí k propagaci nudismu – naturismu! Získává nové „členy“, místa vhodná k nahocení i pořádá aktivity, kde lze býti „legálně“ nahý … Každá sebemenší zmínka i drobnost se počítá a může se hodit, samozřejmě že pouze ty pozitivní! O úchylné podivnosti natož rovnou zvrhlé a trestné činy nemá zájem žádná skupina příčetných osob (a paradoxně někdy ne ani ti nejvyhlášenější zločinci či hrdlořezové) …

Jde o to se alespoň 1× za rok přemoci a zkusit na N-lokalitu či N-akci vzít či aspoň pozvat tolik lidí, kolik zvládnu. Partnerem/kou počínaje, přes příbuzné, známé, kolegy/ně z práce až po kolemjdoucí stejným směrem (např. na textilní část Lhoty s poukazem, že u „naháčů“ je víc místa, klid, zábava i milí-přátelští lidé, kteří nikoho „nepokoušou“ ani „nezneužijí“-min. ne bez jeho svolení).

Když se chce, vše jde, kdo chce hledá způsoby, kdo nechce ten hledá důvody!!!

Nahocení, masážím i mazlení Zdar a Sláva, stejně jako zdravému rozumu i citu!!!

 
-

" je evidentní, že majitelé areálu se praštili přes kapsu..."

Vložil nahatej, 1. Září 2020 - 16:00

„… je evidentní, že majitelé areálu se praštili přes kapsu a zainvestovali do zlepšení stavu vody,“ píše Jarda2 21/8/20.

Opravdu? Bylo by to hezké a ty davy koupačů, co tam za 30 let už nechali pěkných pár mega, by si to zasloužily.

Když 17/7/17 odhalila plánovaná kontrola vody „zhoršenou jakost – jakost vody 3“, byl na FB vznesen dotaz, zda se kvalita vody dá ovlivnit. A Lhota odvětila: „Nedá… společnost do kvality vody nezasahuje.“

První zásah zkusili už koncem 1980s, kdy nasadili amura a tolstolobika s tím, že tyhle ryby požerou vodní rostliny. Bez velkého úspěchu, pamatuju si.

Třeba ale nyní něco dělají. I tak ale 17. srpna 2020 oficiální měření vykázalo průhlednost vody pouhých 120 cm. To už k legendární průzračnosti, křišťálovosti apod. klasických epitetům má hodně daleko. Jakkoli hodnoty bakteriologické (8 a 19 KTJ, viz protokol, který chvályhodně zavěsili na web) jsou velmi pěkné.

Mnoha lidem to evidentně stačí a vyhovuje. Na jedné ze svých vod jsem ale tou dobou (14/8) naměřil 510 cm, a tak je mi jasné, že mě tam uvidí MOŽNÁ nejdřív v červenci 2020 v rámci vzpomínky na naše první koupání tamtéž před kulatými 40 lety.

 
-

Člověk musí být realista

Vložil Jarda2, 2. Září 2020 - 11:31

Pokud na Lhotě je po delší dobu denní návštěvnost v řádu desítek tisíc denně tak je asi nereálné očekávat průzračně čistou vodu s mnohametrovou průzračností.
A pokud spoustu let na dně mělčiny u východní části pláže bylo nechutné bahno a letos tam byl celkem přijatelný písek tak to vyčištění nutně museli majitelé zainvestovat.
Samo by se to asi těžko vyčistilo, možnost že to na svoje náklady nechal vyčistit nějaký nadšený a hodně bohatý pravidelný návštěvník Lhoty sice existuje, ale je dost nepravděpodobná.

 
-

"Budiž ke cti soudruhům z NDR"

Vložil nahatej, 2. Září 2020 - 12:18

Aby řeč nestála, k adminově příspěvku z 27/8/20 zde.

Vím, že se to tak říká, a chápu, jak je to míněno, ale o skutečné cti bych nemluvil.

Soudruzi v NDR se na začátku 50. let pokusili spontánní FKK zlikvidovat. Možná víc než to, že jde o „nebezpečné sektářství“ a „imperialistickou dekadenci“, jim vadilo, že FKK měla zákonnou oporu v dosavadním liberálním Polizeiordnung zur Regelung des Badewesens: „§3 – Einzelne Personen oder Personengruppen dürfen öffentlich nackt baden, wenn sie unter den gegebenen Umständen annehmen können, dass sie von unbeteiligten Personen nicht gesehen werden können, insbesondere auf einem Gelände, dass hierzu freigegeben ist.“ (lze se koupat na veřejnosti, jestliže lze za daných okolností předpokládat, že je neuvidí nezúčastněné osoby).

Neboť tohle podepsal ve zlodušské době r. 1942 zloduch Himmler…

1954 je policejně zakázali, ale narazili na tak zarputilý a vynalézavý odpor, že svou neúspěšnou snahu záhy vzdali a už 1956 (Anordnung zur Regelung des Freibadewesens) FKK opět na vyčleněných a označených místech povolili.

Zjistilo se mj., že místy prý 98 % notorických naháčů byli příslušníci inteligence. A tu si na Východě nesměli příliš naštvávat, aby jim neemigrovala – což ale dělala stejně, viz poté Berlínská zeď… A mezi nimi plno straníků včetně vysoce postavných. Nejslavnější je notoricky tradovaný konflikt z r. 1951 mezi pozdějším ministrem kultury Becherem a režimní spisovatelkou č. 1 Annou Seghers.

Neboli soudruzi byli dotlačeni k poznání a uznání, že mají řadu větších problémů než to, že jim lidé polehávají u vody u Ostsee a jezer bez plavek. Že nemá cenu lidi zbytečně nasírat v jejich volnu, když už je jinak mají fest na povel. A že obnažené genitálie socialismus v prvním německém státu dělníků a rolníků nerozvrátí. (Jak ostatně psal už 1955 jeden prozíravý funkcionář: „pravděpodobně tím tyto lidi naháníme třídnímu nepříteli do náruče“.)

Jakési uznání bych jim připustil za to, že na to přišli brzy a bez drsnějších policejních excesů. Byť viz výše o tom nasírání a masovém odporu napříč společností.

A tak, na rozdíl od konzervativnější NSR, kde FKK žila především na spolkové bázi (hezky organizovaná v DFK od 1949 a začleněná do DOSB, tedy „tamějšího ČSTV“ od 1963, Ordnung muß sein) se v NDR paradoxně rozvinula spontánně a neorganizovaně coby „jediné dobrovolné masové hnutí DDR“ (SZ 1995).

U nás jsme za sebou neměli celou tu pestrou německou historii FKK od konce 19. století, a tak není divu, že jsme na tom v inkriminované totalitní době byli jinak a že naši souzi se k podobné liberalizaci dopracovali až o 30 let později.

 
-

Lhota 12.9.

Vložil volynak, 12. Září 2020 - 19:33

Možná poslední letošní letní počasí dnes přilákalo na Lhotu cca 300 nudistů, v provozu byly dva stánky, sociály,parkování i vstup placené, ale začali vybírat později než obvykle. Počasí výborné, pár obláčků se přihnalo až k večeru. Teplota i kvalita vody odpovídající roční době. Na textilní části pár desítek lidí jako tomu bývá v okrajových termínech sezony.

 
-

Lhota neděle 13.09.2020

Vložil Jarda2, 14. Září 2020 - 11:11

Krásná slunečná a opravdu letní neděle s odpoledními maximy kolem 27 °C. Návštěvnost odhaduji na 400 naturistů na FKK části, textilní část poloprázdná. Textiláků na FKK a to včetně východní části pláže za ohybem cesty opět prakticky nula – když vzpomenu na nedávná léta tak je to až nepochopitelné. Stánky otevřené jen u vchodu a u východní částí pláže, stánek v ohybu cesty už byl mimo provoz. U stánků žádné fronty.
Pro lidi, kteří mají rádi klid a pohodu, je právě teď v průběhu babího léta návštěva Lhoty úplně ideální příležitost.

 
-

Lhota úterý 15.09.2020

Vložil Jarda2, 17. Září 2020 - 13:37

Dopoledne jsem jel služebně do Mladé Boleslavi a bylo jasné, že po cestě zpátky zastávku na Lhotě nemohu vynechat. Počasí opravdu úchvatné – úplně jasno a na venkovním teploměru v autě jsem v jednu chvíli měl 32,5 °C. Vzhledem k všednímu zářijovému dni jsem se těšil na prázdnou pláž a to jsem se hodně přepočítal.

Už při příjezdu na parkoviště zaplněné dokonce víc než v neděli jsem tušil, že prázdné pláže se asi nedočkám. A skutečně byla nacpaná v podstatě stejně jako v neděli – tj. odhadem cca 400 naturistů na FKK části. Voda chladivá, osvěžující a na aktuální datum více než přijatelná. Parkovné i vstupné se vybíralo zcela klasicky v plném rozsahu, přední stánek u vchodu už mám pocit, že mele z posledního a lednici s nápoji měli skoro prázdnou – patrně neočekávali v září takové návaly návštěvníků. Zato zadní stánek u východní části pláže nenechává nic náhodě, lednice narvaná nápoji a v současné době je to můj občerstvovací favorit. Textiláci na FKK části opět prakticky nula, pokud nepočítám 3 nebo 4 ženy ve spodním dílu plavek.

Přiznám se, že za cca 35 let co jezdím na Lhotu jsem snad nezažil tak nacpanou pláž ve všedním zářijovém dni. Důvodem patrně je jednak to, že „skalní“ návštěvníci Lhoty se postupně dostávají do důchodového věku a mají už plnou svobodu nad svým volným časem a také, že další část těch mladších „skalních“ jsou zabezpečení podnikatelé, kteří už spíše upřednostňují udělat něco pro své zdraví a načerpat před zimou do těla cenný posilovač imunity – vitamin D, než pracovat nadoraz.
Dobré rozhodnutí, práce nám – věkově – zkušenějším opravdu neuteče [Pivo]

 
-

super Lhota

Vložil nudistik, 16. Září 2020 - 20:56

jardo2 to jsi napsal super a je dobre, ze jste si to tam vsichni uzili :) Ja byl v ten cas na nude Hostivar a pocity a situace hodne podobna jako na Lhote, takze je dobre, ze natur lokality takto ziji a funguje to :)) snad to pocasi jeste letos vydrzi a jeste si to uzijeme :)))

 
-

Nechci vám kazit radost z pobytu na Lhotě,

Vložil PetrS, 17. Září 2020 - 14:26

ale z hlediska vytváření vit. D3 v kůži je vám zářiové opalovaní už houvno platné. Na jeho výrobě má totiž zásluhu UVB záření, které do našich zeměpisných šířek nyní již téměř neproniká. Jinými slovy, potřebujete na to celkem intenzivní ničím nezastíněné sluneční světlo! Šanci tak u nás máte v podstatě pouze 2 měsíce před a 2 měsíce po letním slunovratu. I ve dnech kolem slunovratu je „okno“ pro opalování jen asi +/-3 hodiny kolem poledního (tj. od 10:00 do 16:00 hodin letního času). Nebo ještě jinak, potřebujete, aby slunce na obloze bylo tak vysoko, aby předměty vytvářely na zemi kratší stín než je jejich vlastní výška.

Takže zase až v květnu, přátelé vitamínu dé tři! ;-)

 
-

Neboj Petře, my si jí zkazit nenecháme

Vložil Jarda2, 17. Září 2020 - 13:45

Já o tom co píšeš zhruba vím – ale fakt jen zhruba, tak jsem ještě zagooglil a třeba tady je to pěkně vysvětlené:

„Jak tedy zjistíme, jestli sluneční světlo toto záření obsahuje? Pokud vrháme „dlouhé“ stíny, tj. délka našeho stínu je delší než naše skutečná výška, je slunce již příliš nízko a UVB záření se odráží od ozónové vrstvy a proniká k nám jen minimálně. Takže pokud chceme ze slunce získat vitamín D, nemá smysl se opalovat ráno nebo večer. Orientačně se uvádí, že v naší republice získáte naposledy vitamín D ze slunce v první polovině září a pak až od poloviny dubna. V mezidobí bychom měli věnovat zvýšenou pozornost přijímání „déčka“ z potravy, protože sluníčko nám v tomto už příliš nepomůže.“

Jasně píší „naposledy v první polovině září“ – takže jsme to ještě stihli tzv. „o prsa“ [Tmavé brýle]

 
-

Lhota neděle 20.09.2020

Vložil Jarda2, 21. Září 2020 - 15:51

Léto na Lhotě pokračuje. Krásné počasí, obloha bez mráčku a teplota 25 °C, na FKK části pláže návštěvnost lehce pod 200 naturistů, na textilní části pláže cca 30 lidí. Co je podstatné – nevybíralo se ani za parkování ani za vstup, takže vše zcela zdarma a už nebyl otevřený ani jeden ze 3 občerstvovacích stánků. Voda chladná a velmi osvěžující. Na parkoviště šlo zatím normálně vjet.

Moc nechápu proč Jezero Lhota s.r.o. už nevybíralo, jen v době mého pobytu bylo na parkovišti cca 80 aut a cca 200 lidí na pláži, tj. 80×100 plus 200×60 = 20.000,– Kč. Vzhledem k tomu, že návštěvníci se přes den průběžně mění tak majitelé přišli na tržbách za vstupné a parkovné jen za tuto neděli minimálně o cca 30.000,– Kč.

Velmi klidná až intimní atmosféra, ticho, než se před zimou ochladí tak mohu návštěvu Lhoty jen doporučit.

 
-

Lhota sobota 13.02.2021

Vložil Jarda2, 19. Únor 2021 - 18:35

Krásně slunné počasí a teplota kolem nuly mne zlákala na rodinný výlet na zasněženou a zamrzlou Lhotu.

Po příjezdu bylo velmi milé překvapení, že majitelé areálu loni na podzim hned po skončení letní sezóny nenasadili před vjezd na parkoviště tu mnoho let obvyklou protitankovou traverzu – nepřeháním, menší tank by to patrně neprorazil – a vjezd na parkoviště byl zcela volný. Napočítal jsem na parkovišti více než 50 aut, takže při zavřeném vjezdu by situace s parkováním byla fakt dost problematická.

Noční teploty pod –10 °C vytvořily na celé ploše jezera krásný pevný a hladký led, takže se tam všude bruslilo, sáňkovalo, procházelo, klouzalo a vládla tam skutečně milá atmosféra.

Jak jsem předem očekával, byla tentokrát drtivá převaha textiláků, dokonce absolutní. Jen v jednu chvíli se vynořila naděje, že prapor naturistů bude alespoň někdo hájit, ale nezadařilo se – viz fotky.

Procházka krásná i v okolních zasněžených lesích, výlet na Lhotu je zážitek i v zimě.

Otevřený vjezdOtevřený vjezd Zaplněné parkovištěZaplněné parkoviště Lyžování na LhotěLyžování na Lhotě Zákaz pobytu v obleční nikdo nerepektovalZákaz pobytu v obleční nikdo nerepektoval Stánek u vstupu na FKK i s nabídkou na tabuli jako kdyby měl za pár minut otevřítStánek u vstupu na FKK i s nabídkou na tabuli jako kdyby měl za pár minut otevřít Pohled od vstupu na FKKPohled od vstupu na FKK Stánek v ohybu cestyStánek v ohybu cesty Zadní stánek na východní plážiZadní stánek na východní pláži Pohled na jezero z východní částiPohled na jezero z východní části Mladí otužilci - včetně jedné dívky - ve vodě. Že by naturistický dorost?Mladí otužilci – včetně jedné dívky – ve vodě. Že by naturistický dorost? Takže přesně jak jsem tušil všichi důkladně oplavkováni ...Takže přesně jak jsem tušil všichi důkladně oplavkováni … A pohodový výjezd z parkoviště na závěr výletu.A pohodový výjezd z parkoviště na závěr výletu.
 
-

Zimní Lhota

Vložil volynak, 20. Únor 2021 - 5:40

Díky za pěknou reportáž a fotky, taky jsem se tam byl jednou v zimě podívat – asi před deseti lety – tehdy ovšem nebyl sníh. Je tam opravdu hezky i mimo sezonu. Tento víkend už to tam bude vypadat jinak a v příštím týdnu by mohlo být už ke 20°, to už se určitě někdo vykoupe.

Horší to bude asi letos s letní sezonou, zákazy se zpřísňují a uvolnění v nedohlednu. V loni se otevíralo tuším až koncem června. Jak to bude letos je zatím ve hvězdách.

 
-

Moc hezké a jen tak dál ...

Vložil Sam De Bill, 20. Únor 2021 - 17:42

Jen houšť a větší kapky … Tak se musí na Covid a další nepřátele lidstva (zejména „textilní blbost“) … Jen s dobrou náladou a posílenou imunitou se dá přežít vše a dočkat se zase pozvolného návratu k „normálu“ … Svého času jsem taky „koketoval“ s nahotou+otužováním, dnes i kvůli situaci a obtížemi s prací jsem rád, že si zanahotím doma v teplé sprše … Člověk musí být rád že je rád, má práci, co jíst, kde bydlet a že není sám, byť zrovna jeho partner či partnerka (či obojí a více osob) zrovna pro nahotu nejsou stejně „nadšení“ … Hlavně opatrně v práci, viz. nešťastný případ pana Petra (PeťanPraha), který byl propuštěn kvůli dotazu na nahotu v rámci teambuldingu, či můj „debilní“ nápad, „chlubit“ se v práci fotkou z nudapláže (paní+já zepředu zdálky a bez hlav) … Jj doba a někteří lidé jsou „zlí“, tím víc je třeba se mít na pozoru, bojovat a vydržet než zase bude líp … Nedělat zbytečné „blbiny“, věřte prosím zkušenému expertovi přes průšvihy!!!

Nahotě a všemu milému Zdar, Covidu a Blbosti Zmar!

Váš/Vaše „vše“ nahaté a blbé SdB21

P.S. Reakce na kolegu Volynak: nejen s ohledem na Covid pandemii a zpřísňující se opatření vřele nedoporučuji nikomu (nahému či oblečenému) porušovat hygien.-epidemiolog. opatření a riskovat, že nákaza a vše s ní spojené bude řádit ještě dlouho … t.j. mimo jiné vstupovat a koupat se tam, kde to bude zakázáno!!! … Buďme prosím ohleduplnými lidmi, vůči sobě i přírodě a respektujme vše nařízené, živé i neživé tvory/věci a sebe navzájem. Jen tak se jako naháči i lidstvo můžeme posouvat dál a k lepší budocnosti (i nahatější) v opačné případě sami sebe (a možná i celou planetu Zemi) odsuzujeme k brzkému zániku! Memento Mori!!!

 
-

Zima na nudě

Vložil nahatej, 21. Únor 2021 - 4:05

Sobota 13/2 si o výlet do přírody skutečně říkala. Studený týden bohužel (pro plavce, pro bruslaře naopak bohudík) všechny stojaté vody zalednil, k tomu něco napadlo, takže jsme výlet na Hrádek-Oplatil brali jako procházkové vyvenčení s určitou šancí na díru v ledu, když už letos otužování ve vodě tak frčí.

Čekali jsme nápor lidí a dokonce proto zavrhli návštěvu Opaťáku „kousek od Hradce, tam budou davy…“.

Světe div se, nekonal se. Pár aut, pár postaviček. U zachatičkovaného západního břehu pár bruslařů – led podle očekávání nebyl hladký.

V rohu u příchodu od silnice u Anbaru díra v ledu. Když klackem trochu prošťournutá, použitelná. Voda hezky průhledná. Rozměr ne na plavání, ale dalo se zanořit a trochu hýbat. Moc pěkné. Po výlezu slunce, skoro bezvětří = nádhera a tepelná pohoda.

Během té cca půlhodinky jsme se tam náhodou sešli čtyři. Jen jeden maník v plavkách. Sportovní dáma cca 35 přišla, svlékla se, dala sérii kliků na zahřátí a zanořila se. Já už byl tou dobou oblečený, ponotovali jsme si dohromady, jak je krásně a jaká pohodička.

Chybějící návštěvnost lze zčásti vysvětlit ohromujícími davy běžkařů na bohdanečském golfplacu. Plno aut a plno lidí v pohybu. Moc pěkné.

Vlastně škoda, že už od následného úterka přišla obleva. Sobecky sice doufám, že v tomto teple už od příštího týdne zase půjde plavat, ale sníh a led dával možnost bez cestování se zimně vyblbnout i lidu nížinnému.

Na pozitivní notě: za týden končí zima a teploměry to budou příští dny důrazně připomínat.

A abych nezapomněl na trochu retra: když jsem kdysi dávno v 90s na Lhotě bruslil nahý, argumentoval jsem manželce a dcerce (sice byly zvyklé, že jsem prdlouš, ale zrovna toto bylo novum), že cedule pobyt na nudipláži bez plavek explicitně přikazuje.

Teď už se u nás nikdo ničemu nediví. Z ledna 2016 máme dokonce sérii fotek, jak na Hrádku sjíždím zasněženou nudapláž na (freeridových) lyžích.

Kdo si hraje, nezlobí…

 
-

Jaro na Lhotě i jinde

Vložil volynak, 30. Březen 2021 - 16:35

Jestlipak už se byl někdo v těchto teplých a skoro letních dnech podívat na Lhotě a podá zde report jak to tam vypadá? Podle zpráv na FB tam probíhají nějaké terénní úpravy a probírky stromů. Problém bude asi se začátkem sezony, aktuální protiepidemická opatření asi hned tak neskončí. Pokud si pamatuji, tak v loni bylo možno oficiálně otevřít až někdy koncem června.

Jinak dnes jsem zahájil svoji letošní sezonu na louce za městem, sluníčko hřálo líp než leckdy uprostřed léta, nebýt uzávěry okresů tak bych býval vyrazil i někam na veřejnou lokalitu. Snad se tedy letos dočkáme.

 
-

3 2 1... La vitamine D3 nouvelle est arrivée!

Vložil PetrS, 8. Duben 2021 - 11:40

Na Beaujolais Nouveau 2021 si ještě musíme půl roku počkat, nicméně letošní čistě přírodní vitamín D3 právě dorazil do našich luhů a hájů, resp. spíš na pláže a louky. Sice to podle aktuálního počasí za oknem (3 oC, sníh) moc nevypadá, ale slunce na obloze je nyní již tak vysoko jako na samém počátku září a tzn, že už to začíná pomalu fungovat. Takže všichni, kdo budete mít zájem o degustaci, dostavte se kolem 13:00 nejlépe zcela nazí kamkoliv, kde máte ničím nezastíněný výhled na ten obrovský žlutý kotouč nad vámi a kde pochopitelně nebudete budit veřejné pohoršení.

P.S.: Mimochodem, k tomuto nastávajícímu období se váže krásné staré moudré české přísloví: Když nemůže český pepík přijít za sluncem, přijde slunce za pepíkem.

 
-

Souhlas

Vložil M.Dr., 8. Duben 2021 - 14:06

Boha lze uctívat pouze v oděvu, ve kterém nás stvořil, přijímáním paprsků slunce celým tělem a smáčením se ve vodě, neboť ony jsou základními elementy umožňujícími život.

https://evite.webnode.cz/

 
-

Velmi pozoruhodné!!!

Vložil Sam De Bill, 8. Duben 2021 - 20:05

A ze srdce děkuji kolegovi M.Dr.!

A i když se popravdě cítím být více „moderním adamitou“, m.j. kvůli svému „zvrhlému“ sexuálnímu puzení a podvědomé snaze své názory (na nahotu, sex atd.) vnucovat ostatním i za použití násilí (byť zatím převážně slovního typu).

Tak je mi podobné uvažování v jistém ohledu blízké a sympatické. O dost víc než běžně předkládané a většinově přijímané pojetí světa jako souboje silnějších, krásnějších a úspěšnějších?!? Což sice nejspíš i je, ale je opravdu až tak nutné to při každé příležitosti (nejen ve filmu, TV, reklamách, knihách, divadle při sportu atd., atp.) zdůrazňovat?!?.

Občas mě i podobné úvahy napadaly. ale spíš směrem do zahraničí (nejspíš „ďábelské“ USA), kde už nějaká odnož protestantské církve (resp. jeden pastor) pořádá mše pro nahé a sám je při tom také nahý …

Ještě jsem kdysi sepisoval mých pár podobných obecných názorů a nápadů na lepší propagaci nahoty, ale jak se říká „šedá je teorie a zelený strom života“ …

Málo platné nabízet „perly sviním“ a „házet hrách na stěnu“, když se většina chce zakrývat a koupat v plavkách (byť třeba nyní mnohem menších než před x-lety) nepřesvědčí je nikdo a nic po dobrém (po zlém by se ještě více zatvrdili proti nahotě a naháčům) …

Pomohou jen osobní příklady (elit a „celebrit“) hodné následování, asi jako když si kdysi prezident Kennedy odložil klobouk a do pár let se téměř přestaly běžně nosit! Před tím byli bez klobouku (pokrývky hlavy) jen největší chudáci a podivíni (téměř jako by byli nazí) vč. žen – viz. např. dnešní muslimské země …

Takže kdyby např. příští prezident/ka ČR nějak veřejně více zmínil, že víc holduje v soukromí saunování, nuda-plážím atd., mohlo by to věci posunout k většímu zájmu veřejnosti (nebo taky ne, pokud bude mít víc odpůrců než příznivců) …

Tak hodně štěstí a nahotě zdar, ať už si naháči říkají Adamité či Evané (Evité) a modlí se nazí ke Slunci, Bohu či kozlu (na něm a na košťatech sedíce a vši spolu při tom divoce obcujíce = čarodějný sabbat na Svatopetrských kamenech)!!!

SdB21

 
-

novinky ze Lhoty

Vložil Martak, 29. Duben 2021 - 20:06

Ahoj všem, včera jsem projížděl kolem a tak jsem se zastavil mrknout se, co nového na Lhotě. Potvrzuji čilý stavební ruch. Probíhá úprava parkoviště, u vody hromady písku, bude se rozšiřovat pláž na západní straně, u hlavního vstupu i u zadního (nejblíž k nuda pláži) probíhá montáž nových dřevěných stánků, probíhají také nějaké úpravy na turniketech, no je tam živo. Stánek U Pepka i stánek v rohu získaly nové zastřešené posezení. A protože jsem zvědavej, dal jsem se do řeči s pánem, co pod stánkem upravoval terén. Lhota má nového nájemce a ten se rozhodl zainvestovat. To co jsem viděl nevypadá vůbec zle. Tím ale pozitivní zprávy končí. Součástí úprav bude i zmenšení nudistické části pláže. V lepším případě bude začínat právě u stánku, v tom horším ale ještě dál, možná prý až tam, kde u břehu ústí šikmá cesta vedoucí od zadního vchodu. Tedy celá pláž pod Pepkovým stánkem by se mohla rázem stát součástí textilní části. V každém případě plot oddělující obě části už je pryč…Tak snad se nebudeme nakonec tísnit v rohu koupaliště, ne že by to tam nebylo pěkné, ale…

 
-

Tak to je fakt jobovka

Vložil Jarda2, 30. Duben 2021 - 12:10

Upřimně řečeno mě to ale vůbec nepřekvapuje, ve svých zdejších příspěvcích v minulosti jsem nejednou psal o tom, že je jen otázka času kdy v situaci nacpané textilní části a poloprázdné FKK provozovatel zcela logicky a podle zásad správného byznysu zvětší textilní část na úkor FKK.

Novému zájemci může být leda tak ukradená nějaká nostalgie nad první oficiální nudapláží v někdejším Československu.

V loňském roce jsem při každé své návštěvě Lhoty musel kriticky přiznat, že plavková část je podstatně více zaplněná než FKK, tak to prostě bylo a nemá cenu si něco nalhávat.

Tak holt už nám zůstaly jen dva stánky, doufám alespoň, že ve stánku na východní části pláže zůstala příjemná obsluha z předchozích let.

 
-

Špatné zprávy ze Lhoty

Vložil volynak, 30. Duben 2021 - 17:17

Ta zvěst o plánovaném zmenšení nudapláže mě také šokovala. Pokazit jednu z nejznámnějších a nejnavštěvovanějších lokalit je zarážející. Úbytek nudistů zde byl v posledních letech sice víc než patrný, to je fakt, ale toto řešení se mi nelíbí. Naopak v okrajových termínech nebo při chladnějším počasí jsem měl pocit, že nuda je víc obsazená než textil. Uvidím a posoudím až na vlastní oči, druhou znepokojující otázkou je kdy a za jakých podmínek letošní sezona začne.

 
-

ad novinky ze Lhoty

Vložil Martak, 30. Duben 2021 - 20:36

Jo jo, věděl jsem že vás nepotěším … Jasně, uvidíme, až otevřou, může být vše jinak, ale ten člověk co tam jezdil s kolečkem plným písku a lopatou obsluhuje právě na stánku U Pepka a tak ho považuji za důvěryhodný zdroj… I tak se už ale těším až budeme moci vyrazit, současná doba nám moc neprospívá…

 
-

Ještě Lhota

Vložil volynak, 1. Květen 2021 - 10:30

Pokud k tomuto neuváženému kroku dojde bude to počátek konce nudismu na Lhotě. Jak říkám uvidíme až uvidíme a když tak se budeme bránit, Lhotu si vzít nedáme! PS. Aby těch špatných zpráv nebylo málo tak ještě doplním, že prý je uzavřená silnice mezi St. Boleslavi a Lhotou (směr Mělník)

 
-

poslední sezóna

Vložil hg78er, 2. Květen 2021 - 10:13

V týdnu jsem se byl podívat na Lhotě a z odposlechnutého rozhovoru stánkařů pochopil, že novému nájemci se nelíbí, že nejlepší (nejlukrativnější) část lhoty – tj. východní břeh natočený na zapadající slunce – je vyhrazen pouze nudistům. Údajně má plán zde po sezóně postavit velký plážový bar/hudební klub. V řešení je také zbudování tratě pro vodní lyžaře a nějaká další adrenalinová vyžití. První stavební úpravy jsou zatím viditelné jen u toalety v rohu, kde se plot posunul o nějakých patnáct metrů směrem ke břehu a nyní vede hned podél cesty nad pláží. Nuda pláž zřejmě zanikne úplně, případně se přesune na jižní břeh.

 
-

E-mail

Vložil peťanpraha, 2. Květen 2021 - 21:02

Poslal jsem provozovateli e-mail:

Dobrý den,

na webu Naturista.cz se objevily znepokojující hlasy návštěvníků jezera Lhota, odvěkého a oblíbeného naturistického letoviska, o redukci naturistického provozu a jeho úplnému odstavení. Můžete prosím tyto spekulace potvrdit či vyvrátit?

Uvidíme, jestli mi vůbec odpoví.

 
-

Alfou a omegou

Vložil Jarda2, 3. Květen 2021 - 13:08

… v kapitalismu je prostě návštěvnost. Kdyby byla FKK nacpaná k prasknutí tak by šikovný provozovatel její plochu naopak ještě víc zvětšil. No uvidíme, jaká bude v létě realita. A samozřejmě že se mi to také nelíbí.

Tu uzavřenou silnici mezi St. Boleslaví a Lhotou celkem chápu, už to tam místy bylo jako na tankodromu.

Ale tam je skoro jistota, že to do začátku léta opraví a zprovozní.

 
-

Mail ze Lhoty

Vložil volynak, 3. Květen 2021 - 16:50

Také já jsem poslal dotaz a zde je odpověď. kterou zatím ponechám bez komentáře

V minulých dnech jme měli 2 schůzky s lidmi, kteří se představili jako zástupci návštěvníků nuda pláže. Podrobně jsme jim vše vysvětlili, i to, že zatím není s definitivní platností rozhodnuto a na čem záleží.

S pozdravem

Luboš Kořínek

 
-

Jezero Lhota vs. jiné lokality

Vložil admin, 4. Květen 2021 - 9:51

Při takovýchto zlomových situacích si vždycky vzpomenu, jak velmi záleží na soudržnosti osazenstva. Pokud je n-místo na základě „tolerantnosti“, tak rozprášit ho není vůbec žádný problém, stačí opravdu velmi málo, viz např. Hustopeče nad Bečvou z loňského roku.

Naproti tomu třeba Sdružení naturistů Ostrava čelilo skutečnému zákazu vstupu na jejich n-lokalitu kvůli zřízené rezervaci ptactva. SNO mělo ale opravdu tu akceschopnost, že vypracovalo projekt, který nastavil podmínky tak, že n-lokalita Antošovice byla zachovaná.

Na Lhotě je teď docela dobrá příležitost stav n-pláže i soudržnost nudistů zaktivovat. Naturista.cz je samozřejmě připravený zprostředkovat všechny informace kolem tohoto dění, ale to hlavní se musí odehrát přímo na místě mezi „zástupci návštěvníků nuda pláže“ a provozovatelem. Mohl by to být i dobrý příklad pro další podobná místa v ČR.

 
-

angažovanost

Vložil peťanpraha, 4. Květen 2021 - 11:07

Bohužel naturisti jsou asi největší lenoši pod sluncem :). Mají hodně řečí, jsou spíše konzumenti, ale trochu se angažovat nechtějí, udělá to za ně přece někdo jiný. A nebo v tom hraje roli stydlivost? Já jsem výzvu pro záchranu Lhoty dal i na svůj profil na LinkedIn. A za to, že jsem zval kolegy a kolegyně na nuda, jsem byl z jedné práce vyhozen, z důvodu „sexuálního harassmentu“. Já se za to, že chodím na nuda, nestydím, nějakou angažovanost klidně podpořím.

 
-

Rozumná řešení vs. "výkřiky nevole a zděšení"!?!

Vložil Sam De Bill, 5. Květen 2021 - 17:20

Zdravím a přicházím i se svou „troškou“ do mlýna!

Přestali jsme s partnerkou a dalším smíšeným párem přátel (tzn. celkem 4 platící osoby) jezdit na Lhotu cca před 4-mi lety ze 3 hlavních důvodů:

  • zvyšování ceny vstupného a parkovného
  • malý výběr v občerstvení a dalších aktivit na části pro „nahaté“ (vč. půjčoven lehátek, slunečníků atd.)
  • nepřízeň počasí a nedostatek času pro pracovní aj. vytížení (kdy nám cesta zabrala mnohdy víc času než pobyt, zkrácený

    navíc např. bouřkou, prací atd.). A po příjezdu, uštvaní, hladoví, žízniví, zpocení a ulepení hned do sprchy-to pak bylo opravdu o „ničem“ …

Výsledek = uspořený čas a peníze raději 1–2× ročně investujeme do kvalitativně „lepší“ dovolené v ČR i v zahraničí (co do počasí, služeb a možností vč. ubytování v porovnání s jezerem Lhota), ne nutně v místě pro „nahaté“ či s nuda-plážemi …

O výkřicích nevole a zděšení psát nebudu, na to máme jiné „experty“ nejen na webu Naturista …

Co se týká řešení, něco už zde opakovaně nastínil a dříve i úspěšně uměl vyřešit člověk nad jiné zkušený a povolaný, nejen co do problematiky „nahoty“, ano zdejší ctěný a vážený P.T. Admin (komu čest tomu sláva), např. i v otázce nově zřízeného jezera Most …

Další dva zdejší „štamgasti“ si alespoň našli čas a odvahu napsat majiteli (provozovateli?!) byť zatím jen s jednou a celkem „vyhýbavou“ odpovědí …

Vážení a milí, je to přitom tak prosté jak ono pověstné plácnutí přes tvář (facka) … a platí to nejen ve „tfuj-tfuj-eee“ prohnilém a imperialistickém kapitalismu (styď se soudruhu!!!). I v jiných dobách, režimech a systémech vlády platilo, platí a bude platit, že „zadarmo ani kuře nehrabe“, tehdy nebyly valuty („Co mají rádi komunisti? Maminku a dolary!“) na mnohé dovozové zboží, od banánů, přes značkové oblečení až po elektroniku a auta (např.).

A nedostatek (holý zadek) se pak alespoň mohl zkusit dobře propagandisticky využít i na nudaplážích (viz. soudruzi z DDR). Byť i tam jim do toho méně ideově uvědomělí a zapálení soudruzi naháči lidově řečeno „házeli vidle“, šlo jim popravdě víc o F (svobodu) než o to KK („kultůru těla“) …

Prostě a jednoduše, bez nudistů (platících) nebude nejen nuda-pláž na Lhotě a jinde, ale ani N-plavání či N-resorty u moře v Chorvatsku (kde už pomalu a jistě také mizí), ale pak ani ve Francie a jinde, na místech dosud nudismu „patřícím“ …

A ano, pak se ti „ryzí a svobodomyslní“ z nás mohou i nadále schovávat v rákosí u vody, v lese či jinde, než je objeví bdělé oko majitelů, strážců zákona a pořádku, dobrých mravů a morálky, a spolu s tučnou pokutou je nepřivedou zpět do šatů nebo aspoň do plavek.

Ale k tomu je doufám a věřím ještě dost daleko, naše generace (1974) a starší si možná ten svůj „nahatý svět“ uhájí i od začátku našeho důchodu až po náš odchod na „věčnost“ …

Má úcta, držím všem pěsti a nesmutněte, dokud Lhotu nezavezou či nevypustí, koupat se tam bude možné i dál a ve vodě si plavky můžete s trochou snahy a opatrnosti i nadále zcela „svobodně“ svléci …

Nebo majitelům Lhoty někdo můžete navrhnout před lety osvědčený-vyzkoušený model z dob DDR (či NSR nejsem si jistý?!?)

  • proti nudapláži stojící hotel pro bohatou „muslimskou“ klientelu a zaplacený „komparz“ lepých polo-nahých děv k tomu … Ale obávám se, že nejen podle P.T. Admina musí takovéto zneužití a komercionalizace („sexualizace“) vznešené myšlenky FKK spíš

dříve než později zákonitě dopadnout velmi špatně. Tehdy tam myslím zasáhly zhrzené a frustrované manželky (stále se dusící ve svých oděvech, které je zcela zahalují i nyní v 21. století a při teplotách na slunci nad +45°C) …

 
-

Soudržnost

Vložil David_, 7. Květen 2021 - 23:16

Rozhodně jsem pro. Plošná aktivita vůči vedeni jezera je nutná.

Už jsem napsal vedení jezera dotaz a vyjádřil zcela cílenou podporu zachování nudapláže.

 
-

Lhota výborná nuda pláž

Vložil Petr Komínek, 8. Srpen 2021 - 11:17
Lhota: lhotaLhota: lhota prehrazeni: prehrazeniprehrazeni: prehrazeni cedule: cedulecedule: cedule Navštíveno za 80 Kč, dlouhá pláž, písek, tráva. WC i stánky s občerstvením. Čistá voda i 07.08.2021. Doporučuji. Nuda část a textiláci jsou přehrazeni , ale lze mezi oddíly přecházet. Pokud chcete jezero celé obejít, je v jedné části přerušeno. Musí se vyjít bránou ven (vystaví na bráně lístek) a pak se zase vnoříte další bránou a pokračujete v obchůzce. V textilní části je větší servis, více stánků i atrakce. ;) Takže plavky sebou.
 
-

Teploměr

Vložil M.Dr., 16. Květen 2023 - 10:29

Ten teploměr vody na Lhotě určitě blbne, přece není možné, aby se teplota vody během dne tak měnila. https://www.jezero-lhota.cz/

 
-

Re: Teploměr

Vložil Podvodník, 16. Květen 2023 - 15:25

Graf teploty vody skoro přesně kopíruje teploty vzduchu. To by odpovídalo situaci, kdy je teploměr umístěný jen těsně pod hladinou a ještě v místě, kde se voda moc „nemíchá“ – Nějaká mělčina u břehu. Nebo možná čidlo kouká i z vody ven. Každopádně bych takovému měření až tak moc nevěřil.

 
-

Teploměr na Lhotě

Vložil volynak, 16. Květen 2023 - 16:01

Máte asi pravdu, udávaná teplota vody skoro přesně kopíruje teplotu vzduchu. Snad to se začátkem sezóny dají do pořádku.

 
-

Zdražení na Lhotě

Vložil volynak, 1. Květen 2024 - 3:50

Jezero Lhota zveřejnilo letošní ceník, který moc nepotěší – plné vstupné 120 a parkovné 150 Kč. Doufejme, že je to jediná špatná zpráva a že nedojde k dalšímu zmenšení nuda pláže.

 
-

Lhota 8.6.

Vložil volynak, 9. Červen 2024 - 7:01

Konečně se aspoň na chvíli umoudřilo počasí a tak jsem letos poprvé navštívil Lhotu. O zdražení jsem informoval minule, tak dnes běžný report – návštěvu odhaduji tak na tři stovky nudistů, oba stánky v provozu, voda ještě chladnější. Na východní straně je nově skluzavka a houpačka pro malé děti, v jihovýchodním rohu přibyla zástěna stejná jako je od loňska na hlavní straně. Obě jsou napevno zabudované tak snad už nebude nuda část dále zmenšována. Dále zde vznikla asi 10 metrů dlouhá písečná rovina, vypadá to jako hřiště ( snad na petanque?) a sprcha v místě kde bývala jen vodovodní trubka.