NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Slunečná neděle na Lhotě

Vložil Anonymní, 24. Červen 2009 - 10:35

„Vážené súdružky, vážení súdruhovia…“ snažil se v době vzniku naší první oficiální nuda pláže hřímat tehdy už ochabujícím hlasem Gustáv Husák. Sám ale už jistě tušil, že ho stihne stejně úsměvný osud, jako jinou vedoucí osobu jiného krachujícího mocnářství – Franze Josepha. Rok 1984 byl vskutku počátkem nové éry, kterou začal Gorbi a která odstartovala čerstvější vzduch do zatuchlých vod komunismu. Jak to bylo s naší první povolenou nuda pláží se dnes podíváme podrobněji.Vyhledávané přírodní jezero vzniklo na místě ohromné vytěžené pískovny, která byla založena v roce 1965 pro potřeby výstavby dálnice D1 a metra v Praze. Těžba byla ukončena v roce 1983. Po jejím ukončení vzniklo v lese východně od obce jezero o vodní ploše cca 25 ha a hloubce místy až 14 m, které je dnes využíváno pro výbornou kvalitu vody k rekreaci. 

Vzdálenost necelých 20 km od Prahy z něj učinila vyhledávané a hojně navštěvované místo. Na nejslunnější straně byla založena, ještě za totality, první veřejná nudistická pláž na našem území.

Dnešním pohledem neztratilo jezero u Lhoty u Brandýsa nad Labem moc ze své krásy a přitažlivosti. Pravda, čilý turistický ruch dal základ tvorby nejrůznějších rostlin ve vodě a průzračnost vody o nějaké to promile zaostává za některými východočeskými či jihočeskými písníky, ale pořád je vysoko nad všeobecným standardem.
Na červnových Čestlicích jsme tedy zkoukli nebe a v předtuše pěkného následujícího dne jsme vyrazili na jen pár kilometru vzdálenou Lhotu. Ubytování jsme bez problému sehnali v blízkém kempu Kačer, kde jsme prožili poklidnou noc.
Nedělní ráno ale nedalo už spát hlavně dětské části naší výpravy, takže jsme se už kolem 8. hodiny vypravili k vodě. K mému úžasu byl už v tuto dobu břeh rovnoměrně poset naháči! Místo pro naši rozměrnou skupinu se nám ale najít podařilo.

Zázemí pro rekreanty je na naší nejznámější n-pláži celkem průměrné. Sociální zařízení vypadá zvenku socialisticky, zevnitř je nově vybaveno. Stánek s občerstvením je na běžné stánkařské úrovni. V tomto i dalších ohledech máme Evropu ještě mnoho co dohánět, snad o to ani nemáme zájem… My jsme ohledně stravy spolehli klasicky na našeho šéfkuchaře Zdendu, který vybaven vším potřebným, připravil oběd přímo sváteční.
Prakticky celý den jsme prožili hrami, plavbou po jezeru a povídáním s průchozími naháči. Zajímavý i užitečný byl rozhovor s „kolemjdoucím“ GŘ Aquapalace ing. Steinhaizlem. N-pláž i její okolí je bohužel koncipována tak, že zde není jiné vyžití než ležení u vody, popř. procházka v lese. Vyhrazené místo pro sport nám dosti scházelo a tak nezbylo než zaimprovizovat v lese. I tak byla celá neděle na Lhotě velmi příjemná.(Fotografované osoby jsou dobrovolníci Naturista.cz)


Souhrnné informace o nuda pláži LHOTA u Brandýsa nad Labem:
Naturistova stránka s kompletními informacemi pro naturisty – GPS, mapy, ubytování atd.

Odkazy na místní aktivity: Obec Lhota, Jezero Lhota
Ubytování: Autokemp Kačer, Chaty u jezera, Hotel Lesno

Přejeme všem naháčům na Lhotě stejně tak krásné letní dny, jaký jsme zažili při této naší návštěvě!
V roce 1984 už značně zmatený Gustáv Husák (ve funkci vydržel ještě 6 let!): 


Nakonec to ale i Gusta vzal s humorem:
 
4.5
 
-

Fajn článek o Lhotě.

Vložil rox (bez ověření), 24. Červen 2009 - 18:58

Díky za bezva článek o Lhotě.

 
-

Prcek: Pobavení s úsměvem

Vložil Prcek (bez ověření), 28. Červen 2009 - 16:35

www.svobodni.estranky.cz zatím ještě jsou.

Tak to byl opravdu šikula se smyslem pro humor kdo k tomu druhému videu ten hlas Husáka nahrál. To jistě nebyl on [Úsměv] .

 
-

To mi něco připomíná

Vložil Jarda53 (bez ověření), 22. Červenec 2009 - 1:01

Někde jsem četl: „K totalitě bych se radši nevracel, to bych asi zvracel.“